2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

eylül bebişleri cok acelecı :)dr.um dıyo kı dogum yapacak bırının bole gelmesını beklemıodum.yatıracaktı ıstemedım bende evde cekerım agrıyı hastanede bunalm gecırıorum.su yada nısan gelse de olsa bıtse artk.bole beklemek cok sıkıcı degıl mı her an hersey olabılır dıe beklıyoruz

ah canim benim bekleyisim gecen hafta carsambadan beri devam ediyo tam bi hafta odu nisanim geleli ama benim kizda tik yok napcam bilmiyorum alah hepimizin yar ve yardimcisi osun alah bizlere sabirr versiinnn:KK5:

Kizlar dun nstye girdim sancim cikmadi aciklikta yok yumusama var dedi normal dogum yaparsin dedi. Adet agrisi,bicak saplamalar,cati kemiklerim agriyor ama acilma yok. Zaten adet agrisinda ben kivrilir sessizce aglardim suan oyle agrim yok duzenli.

benimde nst de sancı çıkmıyor ya bu bebişlerin gelmeye niyeti yok mu acaba?

allah hayırlı doğumlar nasıp etsın canm bende beklıorum sancı sürekli ama ne nişan ne suyum gelmedi

Ben daha doğuracakmışım gibi hissetmiyorum bile sanki çok zaman varmış gibi :)):KK1::KK1:

ah canim benim bekleyisim gecen hafta carsambadan beri devam ediyo tam bi hafta odu nisanim geleli ama benim kizda tik yok napcam bilmiyorum alah hepimizin yar ve yardimcisi osun alah bizlere sabirr versiinnn:KK5:

Canim ikimizinde 7 gunu kalmis sen daha iyisin nisanin gelmis bende tik yok bide 1 hafta gecmis senin. Sanki hep karnimda kalacak gibi:)))

Canim ikimizinde 7 gunu kalmis sen daha iyisin nisanin gelmis bende tik yok bide 1 hafta gecmis senin. Sanki hep karnimda kalacak gibi:)))

cnm keske benimde agrim falan olmasada nezaman dogarsa dogsun ama boye sanci cekip sora saka yaptiim der gibi gitmesi beni cileden cikariyo artik hastaneye gitmeyede korkuyorum insanlar sancin slklasirsa gel deyip gonderiyolar bende elimi belime koyup paytak payatk geri geliyorum sinirlerim bozuuyo

aynı durum bende de var canım.bir haftamız kaldı ne sancı ne de başka birşey arada karnımdaki kasılmalar haricinde birşey yok.bu gidişle bizler 41.haftaları görürüz gibi geliyor

kısslar dr.dan geldm o bel agrısı var ya nst de 100-130 arası cıkan sancıymıs dr.um geldı karnm kasılıo sadece agrı yok bıtek belım agrıyo 1 cm acıklık var nişan yada su gelınce hastaneye gidecegm.eşim de bnde sok oldk annemler yarn yola cııkıp gelıo 37+3 deıs bızım kızın acelesı coook

hakkaında hayırlısı olsun cnm bu şekilde 10 gün tamamlayanlar oluyor rahat rahat dinlen telaşta yapma zaten günü 37. haftadan sonrasını dr normal sayıyor meraketme

merhaba eylül anneleri, sezeryan hakkında cesaret veren arkadaşlarım hepinize çok teşekkür ederim, bende biraz rahatladım sanırım dediğiniz gibi zaten yavrumu zor buldum, birde onu tehlikeye atamam, spinal sezaryen konusunda fikrim netleşti, inşallah pazartesi sabahı 7:30 da yatacağım hastaneye , doğumdan sonraki ilk fırsatımda hemen sizinle paylaşacağım bütün detayları..

Aynen canım bunları mi düşünmek lazım şu dönemde ama napalım bu arada ücretsiz izin alıp ayrıldıktan sonra istediğin zaman dönebilirsin yeter ki okuluna tam tarihini önceden bildir okulunu madur etmemek açısından. . Ins ben de ilk donemi bi şekilde atlatayim istiyorum. .
Saol cnm Allah sana da kolaylık versin[/QUOTE]

İstediğim kadar izin alabileceğimi bilmiyordum, en azından bu konuda içim rahatladı. Teşekkür ederim :)

sevgili arkadaşlar mesajlarınızı okudum tek tek alıntı yapmadım, ben yarın bana bugün verilen iş görmezlik raporunu vericem müdür baş yardımcısına işinin ehli biridir bakalım ona da bi sorcam ne diyo gerekirse ilçe milli eğitimi arattırıp sordurucam 5 haftanın atılması için bakalım ne cevap alıyorum yarın iletirim size ama yönetmelikte 5 haftanın aktarılması için üç satr ve açık forumlarda insanlar sormuş gelen cevaplar olumsuz.. 3 şarttan biri doktor raporu ikicisi memeurun isteği (yani biz) üçüncüşü zorunlu olarak kullanılması gereken 3 haftalık doğum öncesi iznin fiili olarak çalışmamız gereken dönemde alınması yani izne ayrılırken çalışma döneminde olmamız gerekiyoz. örneğin 2 eylülde göreve başlıyorsak 23 eylülde ve sonrasında doğuracak olanlar 5 haftayı atabiliyor öncesinde doğuranlar değil...

Eskitoprak, sezaryen olmazsak benim ve flash'ın tarihi 28 eylül ama bu tarihe rağmen bildiğim kadarıyla aktaramıyoruz çünkü o 5 haftanın 4' ü tatile geliyor

İlk dönemi eğer yıl içinde 30 günlük rapor hakkını kullanmadıysan bitirebilirsin.İkimizin doğum tarihi aynı görünüyor şimdilik.Kasım gibi doğum iznimiz bitiyor.Aralıkta da 30 günlük raporumu kullanacağım.yeni yılda zaten rapor hakkın yenileniyor.Ocak ayında da yeni rapor hakkımdan kullanacağım.2.dönem heyet raporu alabilirsem alacağım alamazsam başlayacağım artık.Allahtan ders programım rahat olacak.5 gün öğlene kadar ders koyacak idare.[/QUOTE

Flash, benim hamileliğim rahatsızlıklara geçti, okula gidiyor rahatsızlanıyor, rapor alıyordum maalesef doktorum heyet raporu yerine 5-10 günlük rapor verdi sürekli. Rapor hakkım bitince heyete gönderdi...Bu yüzden benim rapor hakkım bitti. Heyet raporu dışında rapor alamıyorum :KK43:

Ben de öğretmenim. 32. haftada sordum idareye, aktarılmıyor dediler. Bgn benim 40+2. Büyük ihtimalle en geç pazartesi (40+6'da) günü suni sanci ile doğum başlatılacak. Şimdi bu şekilde olunca yani 41. haftada doğum yapınca doğum sonrasındaki 8 haftamızın 1 haftası yanıyor mu? :44:
Erken doğumda aktarılır diye yazıyor, geç doğumda ne olur hiç bilmiyorum... Bebeğine kavuşacaksın demek :) iyi şanslar dilerim...

benimde nst de sancı çıkmıyor ya bu bebişlerin gelmeye niyeti yok mu acaba?

Ben daha doğuracakmışım gibi hissetmiyorum bile sanki çok zaman varmış gibi :)):KK1::KK1:

Ben de ayniyim ya her gün belirti var mi diye kendimi dinliyorum her wc.ye gidisim de nişan arıyorum ama yok yok yok! Doktor bu hafta dogmazsa önümüzdeki hafta cati muayenesi yapacak yine hayirlisiyla kucagimiza almayı nasip etsin Rabbim nazlilarimizi

Kizlar bebislerini kucaklayan anneciklerimizi
Tebrik eediyorum bnm gibi bkleyenlereede sabir diliyorum bizde bugun 39+2 olduk ama bizim oğlanin hiiic niyeti yok gelmeye hatta birakin gelmeyi asagi bile inmiyo taaa kaburgamin orda duruyo bu dogum nasil baslicak ben anladim 40 haftalik olduk bu gidisle 41 de bile gelmez bu velet:)))

kizlaaaar galiba dogum basladiii kananm varr hemen hastaneye gidiyorum haber veririm bizim icin dua edin nelurr
Ben de ben de ben de istiyorum artık bebeğimi Allah yardımcın olsun canım tek avazda kurtarsin Rabbim
kızlar kendini cok yorğun hisseden ilk 3 aydaki gibi sürekli uyumak isteyen var mı ben öyleyim
Benim de sürekli uyuyasim var ama şu mide yanmam mahvediyor beni

X