2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ohh türk kahvesi ve çikolata keyfi özlemişimbirazda müzik
Oglum uyuyo kızım internette video izliyogelin kızlar sizede yapayım

Afiyet olsun canim :) bende suan keyif yapiyorum her sabah 7 de uyaninca, bu saatlerde birazcik keyif yapabiliyorum cok sukur

Yaa gizem sukret memeni cok seviyor bu sayede az olan sutunde gelir canim, nasilsa emiyor mamayi azaltmayi denesene. Beninde oglum cok emerdi simdi biraz emiyor tikaniyor sonrada mumkun deil acmiyor agzini acmi kaliyordur diye dusunup duruyorum cok stresli su bebis emzirmek

Sevgili Aralık Anneleri,

Ben Ocak annesiyim, oglumu kucagıma 17 gun once aldım. Sizler bizlerden daha deneyimli oldugunuz icin Ocak anneleri adına size soru sormak isterim.Facebook'ta da bir grubumuz var, orada da tartısıyoruz ama sorunumuz su:

Oglum surekli emmek istiyor. Sutumu sagıyorum, iki gogsumden ortalama 130 ml cıkıyor. Bunun ona yeterli olması lazım ama yetmiyor sanırım. Emme istegi hic bitmiyor, emerken kakasını yapıyor, bastan baslıyoruz emmeye.. Bu dongu hic bitmiyor.. Biberona da alıstırmak istemiyorum ama bu surekli emme istegine ne yapacagım bilemiyorum. Yetisemiyorum...

Sizde yasadınız mı bu sorunu?, mesela dun aksam 1 saate yakın 2 memeyi emdi, sonra annemlere verdim ,biraz kestirecektim. Yarım saat sonra baslamıs mızmızlanmaya, onlarda biberonla vermisler. 60 ml icmis,benim 1 saat nereye gitti? sütüm mü yetmiyor acaba?

Canim aynisini yasadim etrafta herkes sutun mu yetmiyor acaba dedi, ama kesinlikle mama verme emin ol 40 dan sonra degisiyor 45, 50 arasi dahada cok degisiyor ben tum gun sadece emziriyodum ve hic uyumuyodu suan sukur gunduz uyuyor eskisi gibide emmiyor sabret her istediginde emzir

Kızlar benim sütüm bi dengesizdi bi gün çok bi gün az oluyodu ama çok olduğunda buzluğa atıp az olduğunda o attığımı verip sırf anne sütü ile devam ediyodum şimdiye kadar. Ama 6-7 gündür baya azaldı sütüm öyle ki kızım da mızmızlanmaya başladı önceleri 2 saatte 1 sadece tek göğsüm yetiyodu şimdi ikisini de emiyo ama yine aranıyo, akşam merak ettim sağdım 4 saatlik beklemeye 2 sinden toplam 90 cc çıktı niye azalmış olabilir böyle birden? Daha önce 160-170 cc falan çıkardı sağdığımda (
Adet olacağın zaman azalırmış öyle diyolar, adet mi olcam acaba doğum yapalı 2 ay 10 gün oldu

Canim benin hic bizaman cok sutum olmadi artsin diye ugrasiyorum,mama ver demisti doktor denedim ama cogu zaman bebegim kabul etmedi, bu kadarcik sutede alisti cok sukur

Neguzel senib masallah sutun varmis, sut bazen azabiliyormus, ya da bebegin buyume haftasindaysan bebek cok emmek isteyebiliyormus goguslerdeki sutu cogaltmak icin,
Senin madem sutun varmis azaldigi gibide cogalir dert etme her istediginde ver bence

Bir bebek emme dışında hiç uyumadan hiç ama hiç uyumadn ağlayabikir miiii
Sabahtan beri içtiği sütün mamamanın sonu ypk kusmuuord
Durmadan ağlıyo durmadan
Süt veriyorum susuyor
Aç demek ki diyeceksiniz ama hangi bebek saat başı 100cc mama içerde aç klır
Çıldırmak üzereyim durmadan ağlıp

Eşimlede çok çok kötü tartıştık
Alıp başımı gidesin varr

Valla biz şuan karı koca içiyoruz ama ben yarısını döküyorum hep
Bi kaç yudum içiyorum maksat nefsim körelsin

Ohh afiyet olsunn ben de mi yapsam

Anıl acaba aç değil de gazı mı var ki? Bebekler gazları olduklarında da aranır gibi ağızlarını açarlarmış ve emmeye karşı dur durakları pek yokmuş..sen verdikçe alırlarmış.. Gerçi kusmuyor diyorsun... Off zor ya bilemedim valla.. Allah yardımcın olsun...

evet cnm biliyorum gazı olan bebek hem emmek istermiş ama kusarmış sonra tok olduğu çin
ama bu kusmuyo
okuyorum,okunmuş su içiriyorum şarkı söylüyorum yapmadığım şebeklik kalmadı çok gerginim çok gerildim.
bağıra bağıra ağlayasım var.

23 ocakta gece oğlumu aşırı ağlamasından dolayı acıle götürdük doktor lavman yaptı ishal olmus ama zehırlı degıl dedı zınnat adlı bı antıbıyotık ve caprol verdı. 2 bucuk gun antıbıyotıgı verdım sonra ıcını okuyum dedım 3 aydan kucuk bebeklerde kullanılmayacagı yazıyo bende dun aksam ve bu sabah vermedım ama öglene dogru ıshalımız cogaldı bende demın yıne verdım. nette arastırırken duzensız verılmesı ölume kadar yol acıyomus bakterılerın dırencını guclendırıyomus ve sımdı perısanım iki arada kaldım doktorumuz telı acmıyo oturdum ağlıyorum napıyım bı bılgınız var mı

Canim 60 ml baya iyi demekki hepsini posaya veriyor bende 1saat emzirirdim ama sutum fazla degilmis doymuyomus sagip bakmak aklima gelmedi bazen bebekler saat basi istiyorlar ne kadar guzel surekli a sutunu kontrol et yeeli olup olmadigina

ölmek istıyorum yaa bıktımm bı ılacı bıle duzgun veremedım benım yuzumden bebegım ölurse ben naparım! sütüm bıle yok hic yok mamayla beslenıyo o yuzden bagısıklıgıda zayıftır ölüyümde kurtuluyum yaa

canımmm öyle düşünme sakın hepimiz ne hatalar yapıyoruz. bence hemen bir acile git. başka bi doktor da olsa ne yapman gerektiğini ona danış. burada biz ne desek boş çünkü ilaç kullanımı kulaktan dolma bilgilerle yapılacak bişey değil.ama korkma 1 2 sefer vermediğinde bişey olmaz bence.ama sen yine de kendi doktoruna ulaşamıyorsan bile başka bi doktora danış derim.

haklısın canımm gitmem lazım ama esım bugun sehır dısında ben tekım gıdemıyorum. yeni tasındıgımız için oturdugum yerıde pek bılmıyorum. mecbur sabahı beklıcem

haklısın canımm gitmem lazım ama esım bugun sehır dısında ben tekım gıdemıyorum. yeni tasındıgımız için oturdugum yerıde pek bılmıyorum. mecbur sabahı beklıcem

geçmiş olsun canım.bu arada benim bebeğim de ishal olmuştu. sen üşüttüğünde de bebekler ishal oluyormuş. neredeyse 10 gün sürdü. doktor ilaç vermesine rağmen ben hiç kullanmadım ama hem kendime hem de bebeğime daha çok dikkat ettim hep hırkalarla dolaştım sıcacık evde..ve ona bol bol su içir şimdi onun çok su kaybı oluyordur.biz hiç ilaç kullanmadan atlattık canım.

sizede gecmıs olsun canım. bende ılac kullanmak ıstemıyorum cunku daha cok kucukler ya antıbıyotıkte neyın nesı yarın bu işi cözmem lazım.
ayy ıyıkı soyedın benım aklıma hıc gelmedı cocuga su vermedım hıc :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…