2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
noldu bacım sanadamı geldiler

hiç gitmiyorlar ki
gündüz uyudu uyudu uyandıramadım bugün misafirim var diye şimdi dikmiş gözleri bana bakıyor uyumuyor şaştı yine düzeni bakalım ne zaman düzelirse artık
valla kimse gelsin istemez oldum iyice
nazarmı oluyorrr yoksa birinin gelmesine m rastlıyor anlamıyorum yaaa

nazar aşkım nazar valla kakaya bile nazar değebiliyosa ben herkesten herşeyden korkar oldum artık kimse gelsin istemiyorum.yarın gündüz oyala bari birazda uyusun gece

nazar aşkım nazar valla kakaya bile nazar değebiliyosa ben herkesten herşeyden korkar oldum artık kimse gelsin istemiyorum.yarın gündüz oyala bari birazda uyusun gece

haklısın cnm yaa eşime okutturayım biraz yoksa hiç uyuyacak göz yok eylülde
ben gündüzde uyuyamadım hazırlıktı bulaşıktı temizlikti pertim
daha apartman toplanıp gelecek
arkadaşlar toplanıp gelecek
eylülü alıp kaçmayı planlıyorum
neyse ben eşim uyumadan rezene demliyim şuna
biraz oylasında bari duşa giriyim açılırım biraz
öpüldünüz

belli olmuyo sağı solu dün gece 2 saatte bir uyanıp emip gece 12den sabah 9a kadar uyudu mesela ama dengesiz bi düzen işte :))
Maşallah barekallah Alla bi duzene oturtsun inş. Bizimkide öyle bazen gündüzleri iyi oluyo çok mutlu oluyorum
İster ben bu yüzden Mevlud yapmak istigodum yaa. Canim Allah yardimcin olsun. Nazar için yokmu bu hoca muska yapsinda Takin ya?

Kizlar anneme geldim ya. Hani Ahmed yasine o bakiyor ilk defa uç saat kesintisiz uyudumm çok guzl bi duygu ya Allah tüm anneler nasip etsin :)))

Tabi kolik bebek ananelerine daha çok:))))))

Esraaaaaaaa
Kiz delüüü:)) ne guldum heee çok kibarsin valla:) ben talib olacaktimda belki gonlunuzde baskasi vardır belki dedim :))

Okuyorum ama bi türlü cevap yazamıyorum
Aşağı yukarı aynı sorunlar bendede var.akşam ikisini banyo yaptırdım küçügü uyuttum büyüğü uyutup banyo yapayım dedim onunla uyuyup kalmışım
O kadar yoruluyorum ki süt müt yetmiyo.ilk bebeğimde yatmaktan sütler fışkırıyordu şimdi ne mümkün yatmak.mama veriyorum günde 4 kere.

Bebeginde kaka problem i olan anneler soyle bir sey ogrendim anne sutu yeterli olmadigi icin bebek hepsini kendine aliyomus posaya vermiyomus yani sut acnak kendine yetiyomus az old icin hic sutu dolu dolu olup mama vermeden cocugu kaka yapan varmi yoksa yinemi 4 gun falan bekliyosunuz benim sutum az cunku yeni mama vermeye basladimsutum yetmedigi icin mi kaka yapmiyodu

öyle bişey yok canım sütüm yetmiyo günde 3 mama veriyorum yeni 3e düştü 5 falandı.yapmıyo yapmıyo :26:

Rahatladim cok üzüldüm bunu duyunca ben 2 aydir bwbegimi ac mi biraktim diye

yok canım aç olsa durmaz ağlardı zaten kilo alımı iyiyse kaka yapsın diye mamaya başlama hiç biz veriyoruzda noluyo yine fitille yaptırdım perşembe akşamı kabızda değil tutuyo resmen içinde :26:

öyle bişey yok canım sütüm yetmiyo günde 3 mama veriyorum yeni 3e düştü 5 falandı.yapmıyo yapmıyo :26:

Gizeeemmm ben annemdeyim ya eylülün kakasina nazar değdiğini söyledim anneme. Oda bu tarz ilimlere vakif olan bi hoca taniyorum 'o nazslar degdiren kişinin elbisesinden bi parca koparacak evde tütsü yapip yakacak, yada o kişinin banyo suyundan su alip çocuğu yikayacak, yada nazariniz değdi diyip acil acil o kişiye okutturacakki nazar bozulsun' dedi. O hocaya güveniyorum ben bu konularda çok bilgili . kizlar sizde nazar değince bu tarz bisiler yapin eteginden parca alip evinizde yakarak tütsu yapin içinize cekin hemi kuzularimmmm canolariiimm forumdaslarimmm :)))

degeri kolikle bir kat daha artan analar
aranizda muhakkak vardir deneyen ama bilmeyen varsa bisey paylasmak istiyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=e1q30B6-E-8
paylastigim videodaki wraptan almistim ama 1 aydir hic kullanmak aklima gelmemisti. dun ve onceki gun yuruyuse cikarken benim oglani onun icine koyup cikayim dedim mucize gibi bisey oldu ve icine koyar koymaz uykuya daldi sadece saniyeler icinde. bir tesaduftur dedim dun tekrar denedim bu seferde asansorle asagi indigimde gozleri kapanmisti.
ozellikle kolik krizi tuttugunda bunu sarip asagi yukari diz kirma haeketiyle bebgi sallamak cok ise yariyor tecrubeyle sabit. ayrica hamilelikte pilates topu alan analar varsa isleri daha da kolay. bu sekilde pilates topunun ustune oturup sisssssshhh sesiyle oturur kalkar gibi hafif hareketler yaparsaniz bebeginiz acaip rahatliyo. denemekte fayda var. ayrica illaki bu wrapten almaniz da elzem diil bence evde bir ortu battaniye vs biseylerle de deneyebilirsiniz. iki arkadasimin hayati kurtuldu tavsiye ettim hemen denediler. bu arada ben bebegin kafasini da icine sokuyorum bildigin ana rahmine donuyor.
zaten kolik denilen sey sadece gaz sancisi diil ki benim oglumun gazla sorunu yok yine kolik teshisi kondu. onlar bu dunyaya adapte olamiyorlar. umarim denersiniz isinize de yarar cok mutlu olurum

bu arada benim de sorum olucak. surekli pompa kullanan arkadaslar cevap verirseniz cok sevinirim
ilk olarak bu pompanin can yakmamasi icin naapmam gerek beni cok zorluyor
bir de ortalama ne kadar sut cikmali iki memenin toplaminda ve en az ne kadarini bebege vermeliyiz?

allah hepimize kolaylik versin

ay kadın 1 haftalığına gelmişti gitti elazığda yaşıyo eteğine tüküriyim onun ben

teyzemi aramış nasıl eylül diye senin yüzünden kaka yapmıyo bi maşallah demedin demiş küsmüş o da kapamış telefonuAllah ıslah etsin kötü niyetli herkesiii

Günaydın kızlar alıntı yapamıycam telden giriyorum bi kaç konuda yazıcam. Öncelikle kolik bebek annelerine güç kuvvet sabır dilerim benimki de kolik sanıyorum tam emin değilim saatlerce uyumadan ağlıyor bazen daha uslu ama gaz çıkarmak hep sorun. Sab simplex ve humana rezene kullanıyoruz pek işe yaramıyor. Benim yeğen ağır kolikti ondan deneyimlerimiz var uyguluyoruz yeğenin bebek hamağını kurduk dün, dünya varmış mışıl mışıl uyuyor şimdi. Yatağında uyumayan bebeği olanlara şiddetle öneririm. Foto ekleyemiyorum nette vardır heralde. Sütle ilgili bence de en önemlisi su ve uyku. Ama incir kayısı kompostosu da çok etkili sanırım. Dün 1. Ayımız doldu. Ben günde belki 4 litre su içiyorum sadece anne sütü ile 15 günde 1.5 kilo almışm oğlum maşallah ona. Fazla bişey de yemiyorum gaz olmasın diye. Bence genetik etki de var. Anemin ablamın ve kızkardeşimin hepimizin sütü yarıyor çok şükür. yaşla ilgili yazanlar olmuş ben 36 yım. Kesinlikle çok farkediyormuş yaş. Enerjim yetmiyor uykusuzluk çok zorluyor annemdeyim üstelik. yalnız anneleri tebrik ediyorum ben yapamazdım sanırım 1 hafta yalnız kaldım bunalıma girdim hergün ağlıyordum. Geldim yerleştim anneme şimdi. Aklima gelenleri yazdım şimdilik bi de bebişleriniz çok tatlı hepsi Allah onaları bize bağışlansın bazen bakıp bakıp ağlıyorum mucizelerimiz onlar bizim. Kızlar bi de memnun kaldığınız gaz ilacı var mı nurse Harvey önerdi Dr. Kullanan varsa yazar mısınız kolay gelsin herkese

Gunde 1 defa 5 damla biogaia 3 defa 7 damlada sab kullaniyorum ikisi bi arada kullanilinca cok iyi oluyo cokk memnunum :)

bebeklerınızı gece emzırıyor musunuz benım kızım gece emmıyor. zaten sutum az mamaya basladık ama emzırme kampına gırmeyı dusunuyorum. sutu az olan arkadaslata Tomris Cesuroglunun bebekyapımonarım blogundakı notları okuyun bende yapmayı planlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…