2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Benimkide aglayinca gozunden yas damliyor, ayrica konusunca bencede guluyorlar, ozellikle babam konusuncai cok guzel gulucuk atiyor benin oglum

Ayrica kizlar bebekleriniz gunduz kac kere uyuyor ?.

rota konusunda ben hala kararsızım, karar vermeden önce iyice bir araştırmam lazım, 3 aylık olana kadar zaman var karar vermek için nasıl olsa.

canım gözünüz aydın, çok sevindim. Allah herşeyi öyle güzel düzene koymuş ki, baktığımız her yerde, her olayda müthiş bir matematik var

Gizlar biz bugün 1 aylik olduk asimizi olduk :)) oglusum az agladi hemen sustu:) kilomuz. 5000gr boyumuz 55ten 57 olmuş 1500gr almus oglusum:)) simdi baba ile gaz cikartmaya calisiyolar

maşallah tombul kuzuya, sakin bir bebek herhalde,
benimki aşı sırasında da, sonrasında da kıyameti kopardı, sustu sustu bir daha ağladı, çekeceğim var bu oğlanın elinden :18:

canım öncelikle geçmiş olsun, dil bağını ilk defa duydum, küçücük bebeğin bu tarz operasyonlar geçirmek zorunda kalması beni çok üzüyor, Allah kolaylıklar versin.
kaka yapma konusunda hiç canını sıkma kilo alımını kötü etkilemez,
benim kızım 3 günde bir kaka yapıyordu, komşumun aynı günlerde doğan bebeği hergün yapıyordu,
onun kızı her zaman benimkinden büyük göründü
şimdi oğlum da günde en az 8-9 defa yapıyor ama doğum kilosunun üzerine 1200 gr almış

Bu da benim kızım Azra'm..banyo sonrası mayışık halde Eki Görüntüle 927056

maşallah çok tatlı

Geçmiş olsun canım. Burda daha önce de yazmıştım. Benim oğlumun da dil altı vardı. Bi hafta boyunca emmedi. Ben farkettim. Annem eşimle doktora götürmüştü. Kulak burun boğaz doktoru kesmişti. Çok az kanamis. Ağlamamis da. Ama 5 günlükken kesilmişti. Bişe olmaz canım kestir sende. Yoksa konuşma zorluğu oluyormuş. Üzülme hem Allah dermansiz dert vermesin.

slm arkadaşlar bugün kızım tam bir aylık oldu. birkaç gün önce hafif pamukçuk vardı ama dün o kadar çoğaldıki benim göğsümede geçti. ilk başta anlamamıştım göğüslerimde ağrı çatlama ve sertlik var ilk günler olmadı şimdi niye oluyor diye düşündüm araştırdım banada geçmiş. yavrumun ağzı açıyor sanırım ememiyor ağlıyor emerken. sizde böyle problkem yaşayan varmı ne yapmam lazım. karbonatlı suyla sildim ama fayda etmedi

çok şaşırıyorum kakasını az yapıyor diyenlere. bu çocuklara sancı yapmıyormu dostlar? benimki şuana kadar altını değiştirdiğim hemen hiçbir bezi kakasız değildi. e 3 saatte bir değiştirdiğim düşünülürse en az 8-9 defa yapıyor demektir. belki de daha fazla.

Hadi yaa duymamıştım yarın doktor kontrolümüz var unutmazsam sorayım yaa...
sor bakalım ne diyecek.unutma noooooooooolluuurr=))
ohooooo
biziki nini doğduğundan beri gözünden yaşlar geliyor
zaten gözünden yaş gelmiyorsa dr a danışın göz yaşı damarları tıkalı olablir yazıyordu bir yerde
ayrıca gülmesi çok normal.meleklerin haricinde deiklerimizide anlıyorlar.ben enesine dokunup konuştuğumda inanılmaz gülücük saçıyor.=))
ayrıca ne demek ukalalık.biz hepimiz burada birşeyler paylaşıyoruz bildiklerimizi herşeyi...o zaman hepimiz ukalayız =)
öyle eyler düşünme canımcım...
fıstığım benim kuzanimin ocuğuda öyleydi çok kısa bir operasyonla kesildi bitti.2 saat içinde herşey.hiç de zorluk çekmedi bebek korkma.eğer ihtiyaç varsa kesir.
memeni tuttuğuna çok sevindim=))) bir ben kaldım herhalde sağıp veren.oofff beni de tutsa keşke oooooofff offfffffffff=((

ayrıca burda 7-8 gün kakasını yapmayan ebbebeklerimiz var.günde 6 seferden,10 günde 1 sefere kadar bebeklerin kaka yapması normal cnm
benimki de bazen günde 1 bazen 5 bazen 3 günde 1 yapıyor..

çok şaşırıyorum kakasını az yapıyor diyenlere. bu çocuklara sancı yapmıyormu dostlar? benimki şuana kadar altını değiştirdiğim hemen hiçbir bezi kakasız değildi. e 3 saatte bir değiştirdiğim düşünülürse en az 8-9 defa yapıyor demektir. belki de daha fazla.

Dün bizim dr kontrolünde dr dedi ki "mama veriyorsan su vermek zorundasın.günde 5-8 çay kaşığı arası su vermelisin"

öyle bir şey duyan yapan var mı?

doğru canım, mama alan bebeğe mamadan sonra bir miktar kaynamış soğutulmuş su verilmesi gerekiyor
hem ağzındaki mama kalıntıları gidiyor, pamukçuk olmasını engelliyor, hem de mamanın verdiği susuzluğu gideriyor
ben veriyorum

bizim de bazen ağladığında az miktarda yaşlar oluyor,
benim oğlum da en çok ablası konuştuğunda ve sevdiğinde ona gülüyor, ablası yanından giderken de bir süre gözleriyle takip ediyor ve başını onun gittiği yöne doğru çevirmeye çalışıyor

bazen benim bebeğimde de oluyor, ilk çocuğumda daha çok olurdu, evdeki stresle ilgili olabilir

Kozlar metsil diye bi gaz ilacu varmis kullanan var mi? Memnun kaldiniz mi? Doğru mu yazdim bilmiyorum birinden duydum..

canım ben kızımda kullanmıştım metsil i, onda işe yaramıştı özellikle üstten gazını çıkartmak çok kolay oluyordu
oğlum için de aldım ama sadece birkaç kez kullandım, gazını daha kolay çıkarıyor verdiğimde

Son düzenleme:
vayy beeee
bak bilmiyordum iyi ki yazmışım burada da...
kaç kaşık veriyorsun.dr bize günde 4*-5 çay kaşığı verin dedi..

ben bebek suyu aldım hayat ın var ya onu kullanıyorum ok rahat oluyor.

Bnm oglumda ayni cnmm
Dun gece 40 kere yerine koyduk kirk kere mikirdanip kizarip bozardi
En son yanima aldim bitaz musuz oyle..
Kucagi anliyorlar birde ayni yerde de durmicaz..
Dolasicazzz her yeride inceliyor. Cok seviyor gezmeyi
Benimkidee ayakta durunca susuyo oturunca tepinmeye basliyo bu kdr küçükken anlamalari normal mi ya çok sacma .vallahi dun aglaya aglaya ugrastim çocukla kemiklerin AĞRIDI artik
Yaa bide bende azicik aglanca ver bakiyim bana demesine gicik oluyorum ya... Sanki ben bakamiuorum öyle bi havada
Ayyy canim bende demedim onu yemesi bizimki bende mikirdaninca totosuna pitpit yapiyorum ise yaramiyor arkadaş:)
Benimkinin saatleri değişken. Ama yalnizken nobetimiz tutmaz inş

Boyle bisey mi var, benim bebek 37 gunluk kesin 3 kez yapiyor geceyide saymiyorum seninki ne kadarlik ?.
Anne şutu ile beslenen bebekler daha fazla kaka yapiyomus mama ile beslenenler daha az yapiyomus galiba. Bide Dr bize bebegin iyi beslendiği cikardigi sisli bez sayisindan anlasilir kakadan değil demisti
Kiz ne uslusu bildiğin kolik benim oğlan ama ne fon makinesi sesi nede elektrikli süpürge fayda etmedi araba en etkili yöntem oda bizde yok :)

Ya benim oglum hem alttan hem üstten gaz cikarabiliyor aslinda ama yeterli gelmiyor bi suru ossuruuo yinede sancili Batur saklar insan fakir çukur sesler geliyor hic bitmiyo ikinmasi ya.

arkadaşlar benim bebeğim 2 gündür ishal gibi oldu. şimdi sulu olabilir diyeceksiniz ama her zamankinden daha sulu ve rengi yeşil ve daha kötü kokuyor. bebeği böyle olan varmı? günde 2 kez 30 ml su veriyorum ama fazla mı gelir acaba.

Annem geldin gitti oturdum ağladım ya kendimi yeni evlendigimdeki gibi hissediyorum. Yabancilarin arasında beni anlamayan tanimayan hislerini bilmeyen insanların arasında gibi.. Çok yalnizmisim gibiyim... Çok istiyorum ağlamak...

Bana fazla geldi ben hic vermiyroun Rezene veriyorum. Valla annem eğer bebeğin kakasi.yesilse anne usuttugu icindir der kendine dikkat bence

Arkadaşlar yarın derslerim başlıyor 4 saat evde olamıycam kızıma babası bakacak cok endişeleniyorum sütümü bırakmak istiyorum normalde emzirdiğim için ne kadar bırakmakıyım bilmiyorum yardım edermisiniz?kızım aglayınca susturmak için saç kurutma makınası kullanıyoruz gecelerıde telefondan acıyorum kolik bebekyazınca cıkıyor deneyin susturuyor:)ama zararı varmı bebek için saç kurutma makınasının ve telfonun bilmiyorumayrica bebegimin sirtinda kirmizi noktaciklar sicaktan mi oluyor sizdede varmi ?meger ne kadar çok sorum varmış😊cevaplarınızı bekliyorum😊

vayy beeee
bak bilmiyordum iyi ki yazmışım burada da...
kaç kaşık veriyorsun.dr bize günde 4*-5 çay kaşığı verin dedi..

ben bebek suyu aldım hayat ın var ya onu kullanıyorum ok rahat oluyor.

her mamadan sonra verdiğim mama miktarına göre 2 ya da 3 çay kaşığı veriyorum

ah canım Allah kolaylık versin kolikli bebeğe bakmak çok zor
benim oğlum karnı toksa, altı temizse maşallah gece gündüz uyuyor,
ilk defa dün sabahtan akşama kadar sadece 2 saat uyudu, perişan oldum, Allah sizlere sabır versin

eğer üşüttüyse rengi yeşil olur dıye bılıyorum canım.

Bana fazla geldi ben hic vermiyroun Rezene veriyorum. Valla annem eğer bebeğin kakasi.yesilse anne usuttugu icindir der kendine dikkat bence

eğer üşüttüyse rengi yeşil olur dıye bılıyorum canım.

teşekkür ederim arkadaşlar. .ben kendime dikkat edersem geçermi acaba.dün sağlık ocağına gittiğimde doktora söyledim ama çocuk doktoru değil pratisyen hekim. ishalini şimdilik durdurmaya gerek yok dedi ama ben çok korkuyorum bişey olmaz inşallah. sizce ne kadar su vermeliyim hem beni emiyor hem de 3 4 kez 1 ölçek falan mama alıyor. şimdiye kadar başka bişey kullanmadım.

Agla anamm aglaa canimmm nolcak ağladıkça acilirsin
Normal bu yasadiklarin. Hic yasamadigin birsey yasiyorsun küçücük bir insana bakmak zorundasın
Ustelik sana muhtac derdini anlatamayan bi varlik..
Artik hayatin onun duzeninine göre devam edecek.
Uykusuz gecelerin bir zaman daha surecek.
Esinle birbirinize vakit ile ayiramicaksiniz kimi zmn.
Kimi zmn ozel hayatin bile kalmayacak. Bunlarin hepsini düşünüp kendini strese sokuyorsun
Ama hersey duzene girince sende yenidenndogmus gibi olacaksın mrk etme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…