2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Allahım hayırlı haberlerle inşlh yürekten sevindirsin nerde varsa rabbim yardımını esirgemesin...

Kızlar öncelikle destekleriniz ve güzel dualarınız için Allah razı olsun hepinizden, pıtpıtları duymuş bir çoğumuz maşallah sevindim sizin adınıza ama umudum var dediğiniz gbi çünkü doktor kesenin bozulmamış olması ve kanamanın olmaması çok güzel bir durum dedi ve kese gayet güzel dedi,inşallah en güzel şekilde sonuçlanacak, ben zaten çarşamba olumsuz da dense sonuna kadar bekleyeceğim, canı veren de alan da O nihayetinde...

İnşallah canım ben de öyle umud ediyorum....

babam yoğun bakımda
aklım babamda ve yavrumda [/COLOR][/B][/QUOTE]
Çok geçmiş olsun tez zmaanda Rabbim şifalar versin inşallah canım...

İnşallah canım..

Maşaşllah bebeğini ve pıtpıtları duymuşsun baka üzülme sanırım şekerin yüksek çıktı benim de şekerim yüksek çıktı ama şu hengamede o akılma bile gelmiyor bebeğimin kalbi asın da hele o zaman insüline başlıycaz...

canım çok geçmiş olsun sen sakin ol ve umudunu yitirme sakın....

Evet canım..Doktorumda sağolsun iğne konusunda çok rahatlattı.Bugün sonuçlarım çıkacak.Sanırım 1 haftaya kadarda kontole gideriz.Ona göre ilaç+iğne yada sadece ilaç olarak devam edicem.Hayırlısı bakalım..

Çok geçmiş olsun tez zmaanda Rabbim şifalar versin inşallah canım...

İnşallah canım..

Maşaşllah bebeğini ve pıtpıtları duymuşsun baka üzülme sanırım şekerin yüksek çıktı benim de şekerim yüksek çıktı ama şu hengamede o akılma bile gelmiyor bebeğimin kalbi asın da hele o zaman insüline başlıycaz...[/QUOTE]

Canım şekerle ilgili bir durum değil.Kan pıhtılaşmasından dolayı kanı sıvılaştırmak için şuan ilaç kullanıyorum.İlaç yeterli gelmezse iğneye(heparin)başlıcam.Sana da çok geçmiş olsun.İşin ucunda bebeklerimiz olunca her soruna göğüs gerebilme gücü veriyor Rabbim..

Günaydın herkese
bizde dün kalp atışlarımızı duydukk miniğimizin ... çok mutluyuzzz rabbim bu duyguyu herkese yaşatsın

doktorumuz bi kaç tevsiyede bulundu sizlerlede paylaşmak istedim
saç boyatmak , perma yaptırmak , topuklu ayakkabı giymek yasak ..
sakatat yasak ( işkembe çorbası , ciger , dalak gibi ürünler)
çiğ sucuk ve salam tarzı şeyler yasak .. pişirmeden yemek yok yani
turşu ve baharat kesinlikle yasak

Son düzenleme:

Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun. İki gündür fenayım, yüzüm gözüm çöktü. aynen boğazlarım kötü, yatamıyorumda yatınca tıkanıyorum ALLAH hiçbir hamişe vermesin üzülüyorum bebişim için 2 günde kilo verdim. inş. Bebişime birşey olmaz.

herkese merhabaa bende aranıza yeni katılıyorumm...benim hamileliğim herkesinkinden biraz daha zor oldu çünkü bebeğim tüp bebek yıllardır tedaviler,ilaçlar,iğneler,ameliyatlar derken sükür güzel sonucu aldım 10 gün önce ...inşallah bir problem olmaz ve sağ salim alırım bebeğimi kucağıma..infertilite ile tüp bebekle ilgili soru sorulsa kitap yazarım o kadar bilgim oldu yıllardır ama gebelikle ilgili süreçlerle ilgili pek bilgim yok fırsat buldukça geriye dönük sayfaları okuyacağım...bakalım zaman ilerledikçe neler yasayacağım diyee...

bugun kontrolüm vardı 6+0 ım aslında ama dr. 5+6 sın dedi böyle oynamalar olabilir mi bilmiyorum...kalp atışları başlamış dedi ama dinletmedi haftaya bugun gel tekrar dedi ....deneyimlilere soruyorum normal mi gidişat???:))

gözünaydın, inş bende haftaya duyarım ne güzel senin erkenden duyulmuş kalp atışları, karından ultrasonda mı duydun? bir de benim doktorum turşu hakkında bişi demedi, ama diğerlerini bana da söyledi. Turşu neden yenmiyo acaba, aksine geçen canım çekti marketi gidince alcaktım

Canim verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim, cunku ben 11. haftamda olmama ragmen hala tursu yiyordum. Ayrica baharati cok severim, acaba yemeklerin icinde sakincasi olur mu, ben salataya baharat ve sirke atmadan duramam...
Doktor bana boyle bilgiler vermedi, sizden ogrendiklerimle kendimi kontrol ediyorum, cok tesekkur ederim

Canım hoşgeldin aramıza..Bebişinde hayırlı olsun..
İnsan başına gelmedn birçok şeyden habersiz oluyor cidden,başına gelince bilgi vereck kadarda tecrübe sahibi oluyor.
Canım ultrasaon ölçümü en doğru gebelik haftasını veriyor.Son adet tarihine göre farklı çıkabiliyor.Buda döllenmenin geç olması ile ilgili bir durum.6.haftadan sonra kalp atışları daha net duyulacağı için öyle demiştir muhtemelen.

hoşgeldin canım, sabretmişsin, hem de çok sabretmişsin sanırım. böyle insanların karşısında saygıyla eğilmek istiyorum. bir sürü şeye katlanmışsındır eminim sen de
ben daha kan aldırırken baygınlık geçiriyorum, allah sana bebeğine, buradaki herkeslerin bebeklerine sağlık versin. hepimiz bebeklerimizi sağ sağlim kucağımıza alalım :)

öyle oynamalar olabiliyor canım. bazen bebiş 1 hafta geriden gelebiliyor filan diye de duymuştum ben ama sende zaten 1-2 gün fark çıkmış, o da önemli olmaz zaten, önemli olan bebişlerimizin sağlıklı olması :) ben de şu an 7. haftama girmek üzereyim. doktor randevum da 17 aralıkta. tam 2. ayım dolduğunda kontrolüm var, kalp atışlarını o zaman dinlicez, inşallah rabbim bi aksilik vermez :)

evet canım benim de doktorum bunlarla ilgili bişey söylemedi. ben de bol bol turşu yiyiyorum. kaynanam sağolsun yapmıştı koca bir bidon, gidip gelip yiyiyorum canım çekiyor
arada da etsiz çiğ köfte yiyiorum yanlış mı yapıyorum ki ?

Canim Benim hos geldin aramiza, hayirli olsun bebisin... Insallah sag saglim alacaz hep beraber meleklerimizi kucagimiza... Bizim de hala endiselerimiz devam ediyor, belki de anneligin bir etkisi olarak bu endiselerle yasacagiz.
Biz 11. haftamizdayiz ve daha yeni duydum bebegimin kalp atislarini. ben biraz gec gittim doktora o yuzden. Senin icinde bulundugun surec zaten kalp atislarini duyana kadar boyle endiseli gececek, bu sure zarfinda cok iyi dinlen, yorma kendini, hapsururken, oksururken ayaklarini karnina dogru cek. Bunlar benim tecrubelerim :) Aklina gelen her seyi burda sor, mutlaka birimiz cevaplariz, eger cok endiselenirsen israrla sorularina devam et, burda herkes birbirine yardim ve destek icin sabirsizlaniyor...

TEKRARDAN HOSGELDIN ARAMIZA ANNIS :)

çok tesekkür ederim kızlar allah hepimize o mutluluğu yasatır inşallah...bide ben şimdi su hesaplaycılardan hesapladım ben gerçekten 5+6 mısım yanlış kalmış aklımda cok sevindim şu an ultrasonla aynı çıktı diyee....

bu arada kıslar ben de doktorumun önerilerini yazıyorum
her gün 2 bardak yarım yağlı süt, 1 kase yoğurt, 2 farklı meyve yenecek
etler iyi pişmiş olmalı, bol bol beyaz et ve mümkünse çoğunlukla balık çok severim
dar giymek yok, topuklu yok aslında severdim ama
sentetik iç çamaşırı yok, pamuklu giymeye özellikle dikkat et dedi.
bunu dışında da gebelikte cinsellikte de bi sınırlama yok dedi (bunu özellikle sormuştum, korkuyordum çünkü bişey olurmu diye)
bir de özellikle ve özellikle günde 3 litre su içeceksin, meyva sularından filan hariç dedi. ben 2yi zor geçiyorum ama
bir de kahve kola yasak dedi.
bizim doktorumuz böyle dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…