2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

dönmüş canım ama artık kafası biraz daha aşağıda olmalıymış anlamadım valla

dönmüş canım ama artık kafası biraz daha aşağıda olmalıymış anlamadım valla

bana da tam olarak sana söylediklerini söyledi doktor baş aşağı dönük ama doğum için yeteri kadar aşağı inmemiş diye ''beklicez son haftaya kdr hatta gününü bile geçebilir'' dedi doktor

Evet kolay ve süpriz oldu benim için..Günüm dolmuş ve pazartesi günü gitttiğim son kontrolde açıklığım 5 cmdi..Salı sabah yatış oldu 9da.Muayene, lavman,tansiyon ölçünmesi falan derken 10 gibi suni sancı verildi.Sancılarım hiç yoktu normalde ama açıklık vardı.Bebeği riske atmamak için suni sancı verildi ve 10.30da suyumu patlatmak için çatala çıktığımda ebe bebeğin geldiğini açıklığın tam olduğunu ve suyun kendi patladığını söyledi.Zaten herşey hazır ıkın dedikten sonra şoka uğradım resmen..Beklemiyordum..11de kızımı kucağıma verdiler.. :)

ne kdr güzel maşallah..Rabbim bizlere de böyle acısız kolay doğumlar nasip eylesin inş.. :)

selam kızlar,
ben de kızımla 40. haftanın içindeyim, perşembe çatı muayenesi oldum, 2parmak açıklık varmış, fakat muayeneden beri zaman zaman çok yoğun kahverengi akıntılar geliyor, nişan olabilir mi yoksa muayeneden mi anlayamadım, bi hafta öncede muayene olmuştum ama hiç kanamam olmamıştı, böyle bi durum yaşayan var mı?

muayneden sonra az bir kahverengı akıntı gelir zorlama oldugu ıcın ama senınkısı yogun dıyorsun bence nişandır en kısa zamanda dr a gıtt canımmmm

daha yeni girebildim nete
sabah gittim hastaneye acile evet suyum gelmiş ama hepsi değil
bu su doğuma kadar yeter sana dedi
açılmamda varmış ve bebeğin torbası aşağıya fazlasıyla inmiş zaten 1 haftam kaldı bir haftaya bile kalmayabilir doğurabilirsin dedi bakalım kısmet

oğlumda suni sancıyla doğum yaptım şimdi eşimde tutturmuş sen daha doğuramazsın seni anca suni sancı paklar demesin mi ben kendi sancımla doğurmak istiyom

Bende simdiye dogurmussundur bebis kucagindadir saniyordum:)) neyse hayirlisi olsun cnm, yakindir bebiş gelir insallah

sıcak cok sıcak yanıyorummm
uykum yokk ..
agrım var..
kendimi iyi hissetmıyorum karnım cok catladı ona canım sıkıldıııı......

Gunaydin kizlar... Dun gece saat 1 gb nisanim geldi ve hala gelmeye devam ediyor. Sancilarim da var hafif hafif. Sanirim dogum baslayacak. Bugun tam 40. Haftam bitiyordu. Ben hayatimda bu kadar dakik cocuk gormedim:)) ne olur bana dua edin

oh oh sende bu hafta alırsın kucağına bebeşi...
başlarız gazdan, kakadan ,sümük ten konuşmayaDDD

Gunaydin kizlar... Dun gece saat 1 gb nisanim geldi ve hala gelmeye devam ediyor. Sancilarim da var hafif hafif. Sanirim dogum baslayacak. Bugun tam 40. Haftam bitiyordu. Ben hayatimda bu kadar dakik cocuk gormedim:)) ne olur bana dua edin

Anamm tam da hamilelik takvimim bitmis! Sipaya bak ya nasil tutturdu gununu. Bugun dogar mi acaba?

alya bende sana yazacaktım aaaa takvimin bitmiş yokmu bişey diye ,senin dakik bebiş gününde gelmeye karar verdi desene...
HAYIRLI HABERLERİNİ BEKLİYORUZ...

ALYA 7 TEMMUZ
Miniciğim 7 temmuz
yusuf defne 7 temmuz
zeynep 10 temmuz
ben 12 temmuz
esinimben12 temmuz
rezzan 13 temmuz
eksik varsa söyleyin lütfen

Sagol canim hayirlisiyla insallah. Canim sen tecrubelisin sana sorayim. Doktora gideyim degil mi simdi ben? Sancilarim var ama duzenli degil. Beklesem mi bilemedim

Bide tam emin olamadim ama sabah cisten sonra kontrol edemedigim bir akinti oldu boyle kisik musluktan akar gb ama az. Suyum geldimi gelmedimi anlayamadim yani

Sagol canim hayirlisiyla insallah. Canim sen tecrubelisin sana sorayim. Doktora gideyim degil mi simdi ben? Sancilarim var ama duzenli degil. Beklesem mi bilemedim

evin hastaneye en az yarım saat yakınlıkta ise,bana kalırsa hiiiiç acele etme...
evde bol bol dolan...
çömelme hareketi yap....
ılık bi duşa gir...
sonra yanında biri varsa, sana belini bebek yağıyla ovarak masaj yapabilir...
iyice sıklaşsın,
yoksa sancı az açılmada az olursa beklememek için basarlar suni sancıyı...
ve sen gittiğinde şöyle 4-5 cm i geçik açılman varsa o zaman seni ve bebeğini rahat bi doğum bekliyo demektir...
o yüzden bekle acele etme...
eşin yada seni hastaneye kim götürecekse o yanındamı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…