2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

k.validemi seviyorum bazen çok iyi bazense sanki kumam o beni bitkin pasak içinde bekledi gördü ki bu halde bile herşeye yetişiyorum kaynanalık damarı kabardı şimdi annemle konuştumda öyle sakinledim yoksa ağladım ağlıycak moddaydım

Allah razı olsun senden tecrübelerini paylaşıyorsun ben ablama soruyorum şu nedir bu nedir hemen bunalıyor off puff yapıyorr
meme uclarına bal sürmek gözenek açarmış doğru mu acepppp

Alyaaa canım senin doktroun ne diyor senin de yarın son günün ?

Bizde bugun doktordaydik canim nst ye bakti hersey yolunda dedi. Benim normal istedigimi biliyor. Ben normal dogum taraftariyim dedi bundan sonra gun asiri kontrol edicek dogum olmazssa her ihtimale karsi. Pazartesi tekrar gidicem bakalim. Sen mi istedin yarin netlessin diye yoksa doktorun mu yarin duruma gore suni sanci ve sezeyana karar vermeye yonlendirdi? Bizimki dediki yurtdisinda 42. Haftaya kadar bekleniyormus. Turkiyede de 41. Haftanin sonuna kadar bekleniyormus. Devlette kontrole bile cagirmadan sancin baslayinca gel diye gonderiyolarmis. Takip edersek sorun cikmaz insallah dedi.

ya seni bi abla bi kardeş gibi görüyoruz ne ukalalığı

Allah razı olsun senden tecrübelerini paylaşıyorsun ben ablama soruyorum şu nedir bu nedir hemen bunalıyor off puff yapıyorr
meme uclarına bal sürmek gözenek açarmış doğru mu acepppp

CNM VALLA BEN O KARIŞIMI SÜRDÜM BİLMİYORUM ARTIK GÖZENEKMİ AÇTI NE AÇTI:d
CNM BUGUN NERDEYSE SABAHTAN, AKŞAMA KADAR NET BAŞINDAYDIM, Bİ TARAFTAN BİŞİLER DAHA ÖĞERNMEYE ÇALIŞARAK ARAŞTIRIYORUM...
TABİKİ BU KADAR BOŞ VAKİT GEÇİRDİĞİM NETTE BİRİLERİNE YAŞADIĞIM BAZI TECRÜBELERİİ ANLATMALIYIM...
ÇÜNKÜ HERŞEYİN TECRÜBEYLE KALİTESİNİN ARTTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM...
BİDE ZATEN BU DOĞUM SONRASI SİZE GELEN MİSAFİRLER HERBİRİ Bİ YERDEN TARİH ÖNCESİ ÖNERİLERDE BULUNABİLİYOLAR, BENDE HANGİSİ NE KADAR DOĞRU BİLMEK İSTERİM...
BU YÜZDEN PAYLAŞMAMIZ LAZIM....

Bide şunu söylemeden geçemeyeceğim...
Ben oğlumu 3800 doğum yaptım hastaneden 3500 ile çıktı üstelik sarılığı sınırdaydı...
Bana sütün hemen olmaz çocuk sarılık olmasın diye milupa mama yazdılar bizde aldık eve geldik ...
Annemin ebe bi arkadaşı tebrik için aradı işte bunuda anlattık ona...
Oda "hemen mamayı geri verin onun yerine işe yarar başka bişi alın" dedi
eğer bebek mamaya alışırsa hem sütün kalitesi düşer,hem bebek mamanın tadını beğenirse emmeyi azaltabilir ki buda sonuç olarak sütün azalmasına ve memeyi bırakmasına yol açar dedi...
Bizde mama yı geri verdik...
Sonuçta sezeryan olduğumdanmıdır bilmem ama sütüm olmasına rağmen oğlum sarılık oldu...
özel hastane yatıralım dedi..
Been yatırmadım...
Eve geldik sürekli emzirdim(ki hep uyumak istiyordu)
sarı bi lamba taktık odasına gece gündüz 2 gün o ışığın altında yatırdım...
Ve devlete gittik çocuk dr u sarılık fln yok bebekte dedi...
Yani o zaman biraz daha soğukkanlı bi anneydim sanırım...
Inşallah aynı dirayeti kızımada gösterebilirim...
Kısacası aç kalıyor,sarılık oluyor vs etrafınızda,bebek görmeye gelenler vs herkes bişi söyliycek siz kulaklarınızı tıkayıp bildiğinizi uygulamaya devam ederseniz rabbim kolaylığını veriyor...

aynen herkes baska bısey soyluyor birde bebege mama vermek bana cok korkunç gelmıyor bugun annemle aramızda bir muhabbet geçti. inş. sütüm cok bol gelır dedım .. gelmesse cocugum doymassa uğrasırım sütümü arttırmak için olmadı mama veririrm cunku sarılık olur aclıktan dedım .
uuuuu nerden soyledım agzımı nasıl açtım ben ..,
ne maması bebege mama verılır mı ?? annesin sen dadı değill ... nerdeyse annem dövecekti beni:18::18:

ya seni bi abla bi kardeş gibi görüyoruz ne ukalalığı

cnm benim çok sağolun bende aynen öyle sabahları şöyle bi bakmadan topiğe işe başlıyamaz oldum...
Akşamlarıda yatmadan bi kere bakıyorum...
Hakikaten sizlerle bu yolculukta arkadaşlık ediyor olmak çok güzeldi...
Kimseye söyleyemediğim sıkıntılarımı buraya yazdım aynı oranda destek buldum...

dayak bile yersin belli olmaz...
Annem kayınvalidem bana çok karışıolardı şöyle yap böyle yap niye şöyle yapmıosun niye böyle yapmıyosun diye( aslında iyi niyetlerinden ,yabanada atmam söylenenleri sonuçta onlarda tecrübeliler:)
ama bende kızıp tabi cnm zaten ben sizin kadar düşünmüyorum bu çocuğu,sizin kadar sevmiyorum ya diyordum gülüyolardı..

canımcım çoook teşekkür ederiizzz bakalım bakalım neymiş şunlar:)) benim eşim hiiiç öyle şekerli şeylere dalma boşuna bol bol su içmelisin süt için dio...

evt bol bol süt,çok sağlam bi psikoloji,dinlenmiş uykusunu almış bi bünye...
Sıvı,sıvı ve sıvı...

burası olmasa nasıl olurdum bilmiyorum korkularımı burada atlattım bebeğime alacaklarımı deneyimlerinizden faydalanarak aldım
birbirimzin sıkıntısına ortak olduk birmizin sancısı tutsa merakla bekledik ne oldu ona diye Rabbim hepinizden razı olsun evlatlarımızda bizden daha hayırlı evlat olsun

ben geçen hastanede yattığım zaman gece wc ye gıdecem kocam bi koltuğa serilmiş alabalık gibi annem çekyatta .. pişttt anne dedım tıkk yokkk.. hoppp anne dedimm tık yokk . ahhmett kocacımmm dedım kocamda hiç tık yokk
bi bağırdımmm hopppp milllettt biri Allah rızası için beni çişe getirebılırmı dıye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…