Aşılama 2012 Ocak'dan Aralık Ayına Kadar Aşılama Yaptıracaklar Yeni Yılda Burdan Devam Edelim

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Selammmmm ay kızlar sayfalar almış yürümüş ne guzell...
Öncelikle alıntı alamadgmı belırteyım aklımda kalmıyo byle oluncada ama okudum gecmısı.
JOLİŞİMbende senı merak etmıstm cnm ya cok gecmis olsun.doktorun da ne guzel demıs kocaman bı rahmın oldu dıye,valla ben rahatladım okuyunca:)ins hersey cok guzel olucak canım cok sevndm sorunsz atlattgna MASALLAH:nazar:
BODISCORLU gecmısı okurken aklmdaydn hep ve cokkkk sevndım ınan:nazar:ALLAHsag salım kucagına aldıgın bıze burdan dogum haberını verdgn gunlerıde göstersn darısı tüm ısteyen arkadaslarıma.
KAYRA üzülme tatlım ya Allah buyuk.bıdaha denemıcek misin aşılama?bence ust uste denemelısn pes etme ikincıde şans dahada fazla:KK66:
AYETEL ins yanls hatrlamıyorumdur şuan yumurta gelıstryodnz dimi?hadı hayırlısı cnm.
SEDAMU kac gunun var teste tatlım?ay kızlar akıldan yazıyorum ıns isimlerı karıstrmıyorumdur...
DENİZYEŞİLİ sende durum neydı cnm unuttum asılamayı olmşmuydun?
Daha cok yazan olmus ama aklımda bukadarı kaldı kızlar...RABBİM HEPİMİZ İÇİN EN HAYIRLI OLANI NASİP ETSİN...

GOGİŞİM sen ztn hep aklmdasn kuzum.şubat sonu ins hayırlı haberler sonuclar alırsınız.ama umarım sonuclar cıkmadan hamiş olursun:KK66:

cnm mrb..!ben geçen yaz temmuz ayında aşılama olucaktım fakat son anda bazı sorunlar çıkınca olamadım,daha sonra doktorumu değiştirdim,önceki doktorum rahim filmi bile çekmedi,yeni doktorum filmi çekti ve sol tüpümde tıkanıklık olduğunu söyledi,sonra kasım ayında laparoskopi ve ofis histeroskopi oldum,çok şükür heryer açıldı..:KK1:hemen arkasından aralıkta çok kısa süreli bir gebelik yaşadım ama malesef bebiş tutunamadı ve gelişimi kan pıhtısının ötesine geçemedi,bu ay takipteydik,sonucu bekliyoruz artık hayırlısı cnm..!

Buarada kızlar bişey sorucam,bu ay ovülasyon takibim oldu ve dün doktorum progesteron testi istedi doktor,bugün sonucunu öğrendim,23,45 çıktı,bunun anlamı nedir,doktorumu da arıyorum sonucu bildirmek için fakat doğumda sanırım,ulaşamıyorum,bu ne demek,bilgisi olan varsa lütfen benimle paylaşsın..!şimdiden teşekkürler,bu arada herkesin kandili mübarek olsun,Rabbim hepimizin gönlüne göre versin..!

canım ya bende kaç gündür stresli bir bekleyiş vardı, size haberleri vermeden önce neler olup bitmiş bi bakıyım dedim
:) biliyorum ki forumu okuyan bütün arkadaşlarım satır satır okuyup bi umut bekliyor...bende 3.aşılamamdan bu yana geçen süreyi kısaca özetliyim önce
13 ocakta 3.aşılamam oldu
geçen çarşamba günü yani 25.01.2012 de (14.günde) kan testi yaptırdım ve 18 çıktı,tabi sevinmek için erken olduğunu düşündüm,doktorum 2 gün sonra 2 katına çıkarsa iyi gidiyordur dedi ve 27 ocakta tekrar test yaptırdım 32 çıktı, doktorum bu seferde haftaya bekleyelim adetin geçsin bide ultrasonda bakarız dedi veee bugün sabah ultrasonda mercimek tanesi kadar bişey gördük:) tekrar kan testi yaptırdığımda 463 olmuştu. gün benim günümdür sabahtan beri ne yerdeyim ne gökte:) Allahım isteyen herkesee versin bizede sağ salim bebeğimizi kucağımıza almayı nesip etsin inşallahhhh

hayırlı olsun çok sevindim umut oldun vallahi bende 2.aşılamamı oldum çarsamba gunu umutlanmak ıstıyordum ama tutunacak bır dal arıyordum ve senın yazını okudun çok mutlu oldum bızler ıcın dua et hamılelerın duası kabul olurmus cnm darısı bızlere ınşallah herhangı bır problemız varmıydı gebe kalamamak ıcın .....

adet günlerınmı cnm daha erken degılmı.

deryacım adet günüm yaklaşıyo ama bu adet sancısının aynısı oln sancılar aşılamanın 5. günü başladı.ondan sonra da devam etti.bazıları hamilesin galiba,bebek oluşunca rahim de kasılmalar olurmuş diyo ama bilmiyorum.pzt.ye kadar beklerim sonra da kan tahlili yaptırırım.ak koyun kara koyun çıkar ortaya :)

Selammmmm ay kızlar sayfalar almış yürümüş ne guzell...
Öncelikle alıntı alamadgmı belırteyım aklımda kalmıyo byle oluncada ama okudum gecmısı.
JOLİŞİMbende senı merak etmıstm cnm ya cok gecmis olsun.doktorun da ne guzel demıs kocaman bı rahmın oldu dıye,valla ben rahatladım okuyunca:)ins hersey cok guzel olucak canım cok sevndm sorunsz atlattgna MASALLAH:nazar:
BODISCORLU gecmısı okurken aklmdaydn hep ve cokkkk sevndım ınan:nazar:ALLAHsag salım kucagına aldıgın bıze burdan dogum haberını verdgn gunlerıde göstersn darısı tüm ısteyen arkadaslarıma.
KAYRA üzülme tatlım ya Allah buyuk.bıdaha denemıcek misin aşılama?bence ust uste denemelısn pes etme ikincıde şans dahada fazla:KK66:
AYETEL ins yanls hatrlamıyorumdur şuan yumurta gelıstryodnz dimi?hadı hayırlısı cnm.
SEDAMU kac gunun var teste tatlım?ay kızlar akıldan yazıyorum ıns isimlerı karıstrmıyorumdur...
DENİZYEŞİLİ sende durum neydı cnm unuttum asılamayı olmşmuydun?
Daha cok yazan olmus ama aklımda bukadarı kaldı kızlar...RABBİM HEPİMİZ İÇİN EN HAYIRLI OLANI NASİP ETSİN...

GOGİŞİM sen ztn hep aklmdasn kuzum.şubat sonu ins hayırlı haberler sonuclar alırsınız.ama umarım sonuclar cıkmadan hamiş olursun:KK66:

ben aşılamayı cerrahpaşa tıpta yaptırdım tatlım.bizim doktorlar tahlil günü vermiyo,adetin geçtikten 3 gün sonra gel diyo.ben haftasonu olmazsam pzt. en geç salı kanda baktırırım.

Kızlar progesteron değeri hakkkında bilgisi olan yokmu?dün yaptırdığım progesteron testinde 23,45 değeri çıktı,bu değer neyi gösteriyor,doktoruma hala ulaşamadım,lütfen biri benimle fikirlerini paylaşsın..!

Selamlar; Herkes iyidir umarım.

Derya,Seda,Deniz yeşili iyi dilekleriniz için çok teşekkürler kızlar. İnş.yakın zamanda hepimiz emeklerimizin karşılığını alıcaz. O günler yakındır diyorum. Birimiz başlasak arka arkaya devamı gelicektir :)

Bodiscorlu senin adına çok sevindimm. Sağlıklı bir hamilelik dilerim. Sağ salim kucağına alırsın inşallah :KK16: 3.aşılamanda olması benim içinde umut oldu :)

Derinim sağolasın valla. Bende çok rahatladım şükür. Darısı en kısa zamanda seninde başına diyorum. Bu arada ofis hist. 1.000 TL civarındaymış. Ama gerek aşılama gerek iğneler olsun bi sürü para döküyoruz. Kafanda soru işareti kalacağına sende yaptır derim. Yaza kadar zaman tanıdın kendine. Bu arada ünv. hastanesinden felan bile gün alabilirsin. Hiçte para vermemiş olursun. Belkide bu arada hiç gerek kalmadan kendiliğinden gelir tabi bebişş inş. öyle olur :)

Gogim seninde şubat sonunda güzel haberlerini alırız inş. Sonrasındada daha güzel haberler bekliyoruz. Haydi kıralım şu şeytanın bacağını artık :)

Kızlar progesteron değeri hakkkında bilgisi olan yokmu?dün yaptırdığım progesteron testinde 23,45 değeri çıktı,bu değer neyi gösteriyor,doktoruma hala ulaşamadım,lütfen biri benimle fikirlerini paylaşsın..!

Cnm bildiğim kadarıyla 10 'un üzerinde çıktığı zaman yumurtlama olmuş demek oluyor. İnş. güzel haberler verirsin bize. Dr 'una ulaştığın zaman yaz hemen burayada :)

Cnm bildiğim kadarıyla 10 'un üzerinde çıktığı zaman yumurtlama olmuş demek oluyor. İnş. güzel haberler verirsin bize. Dr 'una ulaştığın zaman yaz hemen burayada :)

progesteron testi ne için yapılıyor arkadaslar hıc bılgım yok benden hıc öyle bırşey ıstemedıler yumurtanın catlayıp catlamadıgımı anlasılınıyor bılen varsa bılgı verırmısınız cok merak ettım.

progesteron testi ne için yapılıyor arkadaslar hıc bılgım yok benden hıc öyle bırşey ıstemedıler yumurtanın catlayıp catlamadıgımı anlasılınıyor bılen varsa bılgı verırmısınız cok merak ettım.

Cnm progesteron hormonuna genelde adetin 21.gunu bakılıyor aşılamadan 1hafta sonra gibi. 10'un üzerinde olması yumurtlamış olduğunu söylüyor. Hamilelikte ve yumurtlamada yükselen bir hormon. Benim gibi pco olanlarda yumurtlama olmadıgı için 0 çıkıyor testte:)Bazıları bunu erken gebelik testi tespiti yapmak için bile yapabiliyorlar Tam sonuc vermesede dr'lar fikir sahibi oluyor sınırda ise ilaç takviyesi yapıyorlar erken düşük olmaması için..

progesteron testi ne için yapılıyor arkadaslar hıc bılgım yok benden hıc öyle bırşey ıstemedıler yumurtanın catlayıp catlamadıgımı anlasılınıyor bılen varsa bılgı verırmısınız cok merak ettım.[/QUOTEbu test hakkında hiçbir şey bilmiyorum.galiba bana yapılmadı bile.zaten benim doktorum bu konu üzerinde hiç durmadı devamlı muayene şeklinde takip ediyor.

Cnm progesteron hormonuna genelde adetin 21.gunu bakılıyor aşılamadan 1hafta sonra gibi. 10'un üzerinde olması yumurtlamış olduğunu söylüyor. Hamilelikte ve yumurtlamada yükselen bir hormon. Benim gibi pco olanlarda yumurtlama olmadıgı için 0 çıkıyor testte:)Bazıları bunu erken gebelik testi tespiti yapmak için bile yapabiliyorlar Tam sonuc vermesede dr'lar fikir sahibi oluyor sınırda ise ilaç takviyesi yapıyorlar erken düşük olmaması için..

çok tşk ederim cnm sagol iyi oldu bunu öğrendiğim.

deryacım adet günüm yaklaşıyo ama bu adet sancısının aynısı oln sancılar aşılamanın 5. günü başladı.ondan sonra da devam etti.bazıları hamilesin galiba,bebek oluşunca rahim de kasılmalar olurmuş diyo ama bilmiyorum.pzt.ye kadar beklerim sonra da kan tahlili yaptırırım.ak koyun kara koyun çıkar ortaya :)

inşallah gebelik belirtileridir cnm ya bende merak ettım şimdi o zaman p.tesiyi beklıyoruz hayırlı haberler inşallah...

kızlar mrb benim aşılamamın 3.günü ve 2-3 saattir bel ağrım ve sağ kasığımda ağrım var be oluyor acaba fikri olan varmı doktora falan gitmem gerekir mi? acaba

kızlar mrb benim aşılamamın 3.günü ve 2-3 saattir bel ağrım ve sağ kasığımda ağrım var be oluyor acaba fikri olan varmı doktora falan gitmem gerekir mi? acaba
meraba canım bende ayın 18 de yapıldım aşılamamı benimde çok sancım olmuştu korkma bence, dr.tel.varsa ara istersen yinede için rahatlasın, ama oluyo böyle ağrılar benim kanamamda olmuştu inş. seninki tutarda hayırlısıyla alırsın kucağına

hayırlısı olsun canım oncelıkle ınslllh gelır bebısın yasadıgın agrılar cok normal bende 12 gun boyunca cok sıdetlı bel kasık ,sırt, göğüs agrısı cekmıstım
asılamanın yapıldgı gun bır kac damlada kan gelmıstı doktorumu aradım cok normal dedı ıstersen sende bır ara ıcın rahat etsin canım

teşekkür ederim kızlar rahatladım biraz ilk aşılamamda böyle şeyler yaşamadım hiç ağrım olmamıştı o yüzden panik oldum bıde 2 gündür birşey yoktu neden bugün diye düşündüm tekrar tşk ederim.

teşekkür ederim kızlar rahatladım biraz ilk aşılamamda böyle şeyler yaşamadım hiç ağrım olmamıştı o yüzden panik oldum bıde 2 gündür birşey yoktu neden bugün diye düşündüm tekrar tşk ederim.

deryacım telaş yapma.oluyo bu ağrılar.sen kendini çok yorma.geçer inşallah.

X