Aşılama 2012 Ocak'dan Aralık Ayına Kadar Aşılama Yaptıracaklar Yeni Yılda Burdan Devam Edelim

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

nur_nurca

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2011
519
53
2012 yılı umut olsun. Başarı hikayeleriyle dolsun, taşsın.... Hayırlı uğurlu olsun inşallah....Düşündüm neden şimdiden 2012 yılı topiği açılmasın. Belki umudunu 2012 yılına saklayanlar vardır.Şimdiden onlara umut olalım ön hazırlık yapalım. Başarı hikayelerimizi yazalım.Haydi aşılamayla başarılı sonuç elde eden arkadaşlar şimdiden yazalım onlara....

Tabiki ilk ben yazayım hikayemi....Küçük yaşlarda başladı benim benim hikayem 13-14 yaşlarımda. O zamanlar adet düzensizliği için gitmiştim. Bana o yaşta doğum kontrol hapı(diana 35) verdiler. Neyse ben kullanmaya başladım kullandığım da güzel düzenli oluyordum ama bıraktığımda adet göremiyordum. Sonra bıraktım herşeyi 1 yıla yakın adet görmedim. Bu durum 17 yaşıma geldiğimde çok vahim bir hal almıştı. Çünkü 1.60 falan boy 77 kiloya ulaşmıştım. Sivilceli tombalak bir genç kız olmuştum. Bu arada hastalığımın adı da konmuştu PCO (polikistik over) (küçük içi sıvı dolu kiscikler ne yurtlaya biliyorsun ne de adet görüyosun). Dedim herhalde hep böyle kalacağım. Her gittiğim doktor yüzüme direk çocuğun olmaz ilerde o yaşta ki çocuğa bu denecek bir şey mi bu günlerce ağladığımı bilirim. O zamanlar yer etmişti beynime bu üzül ağla ne fayda adet zaten yokkk psikolojik olarak bitmiştim. Sonra birden karar verdim ve diyete başladım daha 17 yaşın da tam 22 kilo verdim.Azmin zaferi kazanmıştım. Kilo da verdim niye yookkk neden hala adet göremiyorum.Sorularım cevapsızzzz...Sonra söktürücü kullanmaya başladım(farlutal) doğum kontrol hapları kilo aldırıyor diye 1-2 ay güzel daha sonra onunla bile adet görememeye başladımmm. Sonra yıllar yıları kovaladı.Lise bitti üniversiteye başladım.Artık takmıyorum eeee olmuyorum. Üniversitede bitti.1,5 yıl bekledikten sonra iş hayatına attıldım. Bu arada ara ara doktorlara gidiyorum senin durum erken menopoz bile olabilir seni tez konusu yapacağım falan diyor oradan birileri yine diğeri evlen düzene girer adetlerinnn yani hep gözyaşı hep hüzünnn umutsuzluk yeni aptalca ilaçlar tekrar kilo almalar bıktımmm herşeyden bu yazı elden birşey gelmezz. Neyse bir doktorla tanıştım.Ağlayarak gittim yanına sonuçları gösterdim.Adam önce bir güldüüü amaaa epeyyy güldü neden ağlıyorsun boştan yere o gözyaşlarına yazık bizim için bir damla kan bile yeterrr gebe kalmana dediii. Olmaaa sende adet görmeyiver güzel ne şanslısın beee millet bıkmışşş ee sen rahatsın şok oldum. Nasıl yani dedim evet dedi üzülme işte o doktor umudum oldu. Bu arada evlendim. 1. ay adet yok 2.3.4. derken doktora gittim cycolo progynova diye bir hormon hapı verdi. Hem adet görür hemde cabuk hamile kalırsın dedi. Çok sevindim demek ilaç kullanılarak gebe kalınabiliyormuşşş dedimmm. Adet de görüyordum artık ama 6 ay içmeme rağmaen gebe kalamadım. İlacı bıraktım tabi adette beni bıraktı 3-4 ay yine adet olamadım. İnfertilite bölümüne gittim.Hemen akabinde klomen(yumurtlama ilacı) tedavisine başlandı. Zorla elde edilen 1-2 yumurta ardından pregnyl(çatlatıcı iğne) yokkkkk bebiş yok 6 aylık tedavi sıfır sıfır elde var sıfırr. Sonra bir mucize gibi Gürgan klinikle tanıştımmm 4 ay falan bi tedavi oldumm. Metformin şeker ilacı kullandım o da insülin direnci olduğu içinnnn Tedavi dediğim başka ilaç falan yok. Allah tarafından adet görmeye başladım. Elimde rahim filmi bütün tahlillerim mecuttu zaten herşeyi yaptırmıştım sağolsun doktorlarım Prof.Dr.Timur GÜRGAN ve Doç.Dr.Aygül DEMİROL önceden yapılmış olan tüm tahlilerimi kabul ettiler. Başka hiç birşey çıkarmadılar.4 ay denedik normal yoldan olurmu diye sadece pregnyl vuruldum (çatlatıcı iğne) olmadı. Bir ofishisteroskopi geçirdim. Sonrasında adet göremedim söktürücü aldım.Adetimi bekledim 4.günüm doktoruma gittim neredeyse en masum olan iğnelerden birini tercih etti doktorum menopur 75 kalçadan 6 gün vuruldum. Folikül takibimden 2 yumurtam oluşmuştu 17.5 -12 civarında 10. günümde çatlatıcı iğne vuruldum. 12. günüm de aşılamam yapıldı. Bakın burayı dikkatlice okuyun o kadar zorlukla mücadele eden bennn Allahıma binlerce şükür 1.aşılamamda hamile olduğumu öğrendimmm.( Arkadaşlar hikayemin çoğunu başka bir konudan alıntı yaparak yazdım.Yanlış anlamayın alıntı derken kendi hikayem bu ) Umarım umudunuz bunları okuduktan sonra daha çok yeşerir ve inşallah umut olabilmişimdir sizlere.......​

2011 de aşılama yaptıramayalar 2012 yılına kalanlar gelin değerli bilgilerimizi buradan paylaşalım............

senin adına çok sevindim. bebeğini sapa sağlam kucağına alırsın inşallah. allah olmayanlara da verir umarım. sen bu yazınla emin ol bir çok bayana UMUT olacaksın!

Nurcum ben yenı gordum dıger topıce ıyıkı link atmışsın canım.her ay konu acmaktansa 2012 yı kapsaması ıyı olmus...hoş,ben yaz'a kadar aşılama falan düşünmuyorum ama takıp edıyorum yınede...benim umut verecek bı hikayem yok ama bi pkolu olarak evlendıkten 1,5yıl snra kendiligmden kalmıstım dusukle sonuclandı.smdı 6,5 yıllık evlıyım süreklı bı tedavı uygulamadık.şöyle diyim;her sene bikac kere klomen denedık catlama ıgnesnle ama olmadı...2011 ekimde aşılama oldum tutmadı.snra kasım bos gectı yumurta olmadı.aralıktada yumurtalar guzel gelişti catlama oldum ama tutmadı yine...aslnda bıkac kere daha denıcektk ama şuan ev taşıma,is degisikligi fln biton karıştık...biraz dınlenmek ıstıyorum yaza kadar...ama bellide olmaz kafama eserse denerım yine:)he bu arada rahim filminde uterus bicornis(üstten çokük rahim duvarı ve cift boynuz görunumlu rahim)teşhisi konmuştu 2009da...bu dinlenme aşamasnda kafamdakı soru ısaretını gidermek ıcın ofishistereskopi yaptırıcam tanısal yanı...böyle durum kızlar...guzel haberlerde buluşalım ınsallah.

arkadaşlar mrb;
ben de bu ay aşılama yaptırıcam. hem çok korkuyorum hem çok heyecanlıyım..
bizede dr. hiç bi sorun yok kendiliğinden olur dedi ama biz çok taktık kafaya.. :KK43:(
geçen ay klomen+pregnyl uygulandı ama maaleseff :KK43:( bu arada zaten bana o iğneyi tek doz yaptılar burdan okuyorum herkese 2 doz yapılmış ondan mı olmadı acaba??
bugün de yine dr. gittim. yine klomen verdi haftaya kontrole gitcem sonra da aşılama bakalım... ilk defa da tutan çok az kişi duyuyorum ve bu beni çok üzüyo..
aslında içimi rahatlatacak birilerine ihtiyacım var oyüzden yazıyorum arkadaşlar benimle deneyimlerinizi paylaşır mısınızzzz????

arkadaşlar mrb;
ben de bu ay aşılama yaptırıcam. hem çok korkuyorum hem çok heyecanlıyım..
bizede dr. hiç bi sorun yok kendiliğinden olur dedi ama biz çok taktık kafaya.. :KK43:(
geçen ay klomen+pregnyl uygulandı ama maaleseff :KK43:( bu arada zaten bana o iğneyi tek doz yaptılar burdan okuyorum herkese 2 doz yapılmış ondan mı olmadı acaba??
bugün de yine dr. gittim. yine klomen verdi haftaya kontrole gitcem sonra da aşılama bakalım... ilk defa da tutan çok az kişi duyuyorum ve bu beni çok üzüyo..
aslında içimi rahatlatacak birilerine ihtiyacım var oyüzden yazıyorum arkadaşlar benimle deneyimlerinizi paylaşır mısınızzzz????

cnm boşa evham yapmayın bence oluruna bırak yanı doktorun olumlu konuşmus bu cok iyi.ama sen bunu es gecip sıkıntıya sokarsan kendını olmaz...gerekenı yap takdır Allahın cnm.o pregnly evet bende 2kutu vuruldum hep..sana tek vurma sebebı yumurtanın durumundan dolayıdır bence...yanı mesela klomen kullandgm bazı zamanlar catlama ıgnesıne gerek duymadı doktor.hatta gecen ay öyle oldu.yumurtam kendısı catlayacak sevıyede dıye vurdurmadı doktor.elimde kaldı igneler...senın de 1kutuyu yeterlı gordu demekkı cnm.dedigım gıbı rahat ol.igneden sonrakı gunlerı degerlendr.doktor bana 5gun ust uste demıstı.genelde gun asırı dıolar ama benımkısı öyle demıstı...hayırlısı hepimiz için.

2011 de aşılama yaptıramayalar 2012 yılına kalanlar gelin değerli bilgilerimizi buradan paylaşalım............

Cnm mrb..!seni daha önceki topikten hatırlıyorum,Rabbim bebeğini sağlıkla ve hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inş..!kaç haftalık oldun bu arada,bebeğin cinsiyeti filan belli oldumu?çok merak ettim..:KK34:

merhaba kızlar, bende 2012 içinde aşılama yaptırmak istiyorum. daha önce bir dış gebelik geçidim nisan 2011 de . o gün bugün bişey yok. artık beklemek istemiyorum. ha sorun ne derseniz. bir sürü. ben yarım rahimliyim. eşim varikosel.

Cnm mrb..!seni daha önceki topikten hatırlıyorum,Rabbim bebeğini sağlıkla ve hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inş..!kaç haftalık oldun bu arada,bebeğin cinsiyeti filan belli oldumu?çok merak ettim..:KK34:
selam cnm hosgelmişsn.
merhaba kızlar, bende 2012 içinde aşılama yaptırmak istiyorum. daha önce bir dış gebelik geçidim nisan 2011 de . o gün bugün bişey yok. artık beklemek istemiyorum. ha sorun ne derseniz. bir sürü. ben yarım rahimliyim. eşim varikosel.

canım hic korkma.yarım rahım olup hamıs olanlar cok.bende de rahımde çökükluk var.rahim şeklı hamıle kalma konusunda pek engel teskıl etmıyor...ama bana sorarsan eşinde varikosel varsa asılamadan önce amelıyat olsun.doktor me dedı bu konuda?

selam kızlar bende önümüzdeki hafta aşılama yaptıracam.
ikinci olacak aralıktaki tutmadı malesef cuma günü klomenim bitti 5 tane kullandım salı yada çarşamba aşılama yaparlar sanırım.
doktor 3 kez deneyeceğiz kendinizi hazırlayın tüp bebek için dedi
bu arada sebepsiz infertiliteyim.

merhaba kızlar bende şubat adetimle aşılama yaptırmayı istiyorum bir aksilik çıkmazsa inşallah... :21: :21:

arkadaşlar mrhb...6 yaşında bi oğlum var ve 2.bebek için 2,5 yıldır ara ara yumurta takibiyle tedavi süreci yaşadım ama olmadı nasip:KK43: bende bi sorun görünmediğini söyledi dr.eşimin harekt sayısı azmış bide morfoloji % 1 bende 19 ocakta aşılama yaptırdım yani bugün 3.günüm.ilk gün ve dün belim karnım kasıklarım çok ağrıdı ama bugün ara ara gidip geliyo ağrılar.dr.bana 16.gün adet görmezsen gel dedi.bu arada 2 tane yumurtam oldu ve yaklaşık 24 mm de ikiside çatladı(pregnly iğneyle).eşimin sonuçlarını yazsam bana fikir verir misiniz?

HAZIRLIK ÖNCESİ ANALİZ
volüm(ml):3.2
konsantrasyon(x milyon/ml):93
toplam sayı(x milyon/ml):297.6
total motilite(%):38

HAZIRLIK SONRASI ANALİZ
volüm(ml):1.0
konsantrasyon(x milyon/ml):44
total sayı (x milyon/ml):44
total motilite(%):96
*ileri hareketli (progressif): %94
*yerinde hareketli (nonprog.):%2
*hareketsiz:%4

TPMSS(xmilyon):41.3 (BU SAYI AŞILAMAYLA BANA VERİLEN SPERM SAYISIYMIŞ ÖYLE DEDİ) sizce şansım nedir??

merhaba herkese.bende yarın ilk aşılamamı yaptıracağım.hem heyecanlıyım hem de çok tedirginim şu an.lütfen bana dua edin.

selam kıslarrrrr buraya gelmıısz hadı bakalım 2012 de herkes anne olsun ınsallah

Nurcum ben yenı gordum dıger topıce ıyıkı link atmışsın canım.her ay konu acmaktansa 2012 yı kapsaması ıyı olmus...hoş,ben yaz'a kadar aşılama falan düşünmuyorum ama takıp edıyorum yınede...benim umut verecek bı hikayem yok ama bi pkolu olarak evlendıkten 1,5yıl snra kendiligmden kalmıstım dusukle sonuclandı.smdı 6,5 yıllık evlıyım süreklı bı tedavı uygulamadık.şöyle diyim;her sene bikac kere klomen denedık catlama ıgnesnle ama olmadı...2011 ekimde aşılama oldum tutmadı.snra kasım bos gectı yumurta olmadı.aralıktada yumurtalar guzel gelişti catlama oldum ama tutmadı yine...aslnda bıkac kere daha denıcektk ama şuan ev taşıma,is degisikligi fln biton karıştık...biraz dınlenmek ıstıyorum yaza kadar...ama bellide olmaz kafama eserse denerım yine:)he bu arada rahim filminde uterus bicornis(üstten çokük rahim duvarı ve cift boynuz görunumlu rahim)teşhisi konmuştu 2009da...bu dinlenme aşamasnda kafamdakı soru ısaretını gidermek ıcın ofishistereskopi yaptırıcam tanısal yanı...böyle durum kızlar...guzel haberlerde buluşalım ınsallah.

Canım benim kimsecikler uğramıyordur diye bakmıyordum. Daha yeni gördüm msj Allaha çok şükür sen kendiliğinden bir kere hamile kalmışsın bu bile umut biliyormusun ben neler çektim bir bilsen daha yazmadım bile artık hiç adet görmüyordum. O kadar çok kilo aldım ki anlatamam işte 5 kilo falan verdikten sonra aşılamam yapıldı. Canım edindiğim tecrübelerden diyim bence klomen pco hiç işe yaramıyor. Zaten bizden yumurta oluyor ama gelişip çatlamıyor sorun bu bide klomen kullanınca yumurta iki katı daha fazla oluşup çok aşırı büyüyerek ohss( yanlış hatırlamıyorsam )neden oluyor. Böylelikle çoğu arkadaşımızından tedavisi yarım kalıyor ben 6 ay klomen kullandım ama olmadı bitanem eğer eşinde de sorun yoksa bence direk aşılama derim. Benim hiç umudum yoktu Rabbime binlerce şükür ilk aşılamada hamile kaldım.Ama öncesinde rahim filmi diğer tahlillerim yapıldı ve aşılamadan yaklaşık 1,5 ay falan önce ofishisteskopi oldum. Rahmim daha elverişli tutunmasını kolaylaştırması için yapısı biraz değiştirdiler. Belki bu islem aşılamamın tutmasını kolaylaştırdı ben böyle düşünüyorum. Seni hep takip ettim seni burada görmekten de mutluluk duydum inan inşallah Rabbim seninde kucağını doldurup taşırsın.Evlat hasretini sona erdirsin sizlere hep dua ediyor olacağım aklımdasınız sevgilerimle.....

Canımmmm bende seni hatırlıyorum şuanda 26+2 haftalık olduk sat göre ama ultrasonda 1,5- 2 hafta büyük gözüküyor 6,5 aylık olduk 7 ayımıza giriyoruz inşallah. Bebişimin cinsiyeti erkek Rabbim sağ salim kucağıma almayı nasip etsin.Allahım bu güzel duyguyu sizede tattırsın inşallah benden bu kadar sormak istediklerin olursa gündüzleri burayayım inşallah çokkkkk öpüyorum a.e.o :KK16:

X