2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

canım sana ve bebeğine acil şifalar diliyorum. sıkıntılarınız hiç bitmedi... inşallah güzel ve sağlıklı günler sizinle olsun. dualarımız senile... bebeğini sağlıkla kucağına alıp evine döner, mutlu bi hayat sürersin umarım canım...

ha bide buarada ben siteden biriyle daha buluştum...sezz..bodruma gelmişler daha önceden kent hastanesinde dogum yaptıgım gün yanıma gelmişti telimizi almıştık..bize geldiler eşi ve güzel kızıyla birlikte cok mutlu oldum..delimaviden sonra sezz de kadınlar klubünden tanıştıgım arkadaşlarımdan oldu..cok da güzel oldu..

saol canım..inşllahh yaa valla şaka gibi..halbuki okadar sakin ve güzel bi hayatımız vardıki nazar degdi bize gibi geliyor bana valla..ama allah cözümlenmiycek sorunlar vermesn inşllhh..bundan sonrası iyi olsun inşllhh..

geçicek hepsi canım sabır kolay değil küçücük bebek nelerle boğuştu bu zamanlara geldi bunlarda geçer bi anomali yok en güzeli geçici şeyler olsun yeterki sıkma canını artık inşallah kakasıda düzene girecek bağırsakları çalışıyor en azından ama bu doktorlara çok kızıyorum ya biri ne diyor öbürü ne kime güvenicez hiç bilmiyorum yani..

valla canım ben de anlamadım..bide benim fikrim cokda doktora gitmiycen eger hersey yolundayse ben bikere hamilelikten evham ettim ya ondan suanda 3 doktorum var biri bodrumda ikisi izmirde ameliyat doktorunuda sayarsak 4 ama napayım birinin görmedigini biri görür diyorumda fazla abartıyoruz gibi herşey normal gitseydi bu kadar evhamlı olmuycaktım ama şimdi herşeyi sterilazyon makinesinde steril hale getiriyoruz falan amip nerden bulaşcak bu cocuga anlamadımki..neyse işte pazartesi bakalım daha da doktora falan gitmiycem bıktım..

yani dizanteri falan afrikadamı yaşıyoruz canım bence doğru yapmışsın hamileliğinde tek doktorla kalsaydın allah orusun efeye bişey olabilirdi iyi ki güvenmemişsin de meydana çıktı rahatsızlığı.. bundada dizanteri yok amip diyen doktora baksan gereksiz birsürü tedavi uygulayacaktı.. allah yardımcın olsun çok sabırlısın ve soğukkanlısın gerçekten.. mantıklı düşünemezdim ben olsam..

sorma canım ya..acayip şüpheci yaptı beni oglanın bu durumu zaten..tek bikişiye güvenip harekete gecmiyorum..defalarca kendimde araştırıyorum okuyorum öle..bi krem bile kullancak olsam önce araştırıyorum..cünkü her doktor kendine göre bazı dogruları var işte..ben 3üne danışıp 3üde ok derse harekete geciyorum..zaten yakında tıp falan okursam şaşmayın:)

vallahi tıp okusan o doktorlardan daha bilgili olacağın kesin insanı kurbanlık koyun gibi ordan oraya sürüklüyorlar birinin yap dediğini öbürü yapma diyor.. bende hamileliğin kitabını yazmıştım nerdeyse.. annem bile şaşırıyor ne çok şey biliyorsun diye az önce de milupa rezene çayının kutunun üstünde yazan maddeleri teker teker araştırdım netten iyice manyaklaştım tatlandırıcı zararlıysa vermiycem çünkü allah sonumuzu hayır etsin

ben cıkıyorum kızlar..hepiniz öpüyorum..herzaman söyledigim gibi şükretmeyi unutmayın..agladı uyumadı yemedi diye canınızı sıkmayın...allah bütün bebekleri korusun..

kızımı 3 saatte zar zor uyuttum. az önce telsizden ağlama sesini duyunca başımdan kaynar sular döküldü. koşarak odasına gittim. çocuk uyuyo. sanırım rüyasında ağladı ya da bağırdı:))) kuzum yaaa

annelik böyle bişey işte denizcim ya..ama sunuda ögrendim ben sakındıgın göze cöp batar durumu cok dogru..o yüzden bazen de rahat olup oluruna bırakmak önemli..kendimizi telef ediyoruz işte ben de hamilelikte herşeye dikkat ettim olan oldu..aynı durumda olan bi arkadaşım vardı kız sezeryanla dogum yapmış ve doktor cocugu cekerken köprücük kemigini kırmış bebegin..yani dedim ya sen herşeye dikkat et gene de kaderden kacılmıyor...aynen allah sonumuzu hayır etsin canım

kafayı yemek uzereyım kumsal hanım bır dk. uyumadı en son bır yatırdım yarım sa.. bıle surmeden bastı yaygarayı gece boyu 2 saatlık uykum var bıde ev tasıyacagız bununla ne olur bılemıyorum :95: cok yorgunum

bodrumcum geçmiş olsun tekrar. zor bir sınavdan geçiyorsun Allah kolaylık versin. bi arkadaş yazıyordu ya kim olduğunu unuttum şimdi annelik=sabır dye. gerçekten çok doğru. Rabb'im hepimizin yavrularını korusun.

canım ya büyüseler hemen ne güzel olur dimi insan bunalıyor bazen ben kendimi unuttum zaten benimki de mıkırdanıyo bakiyim

canım taşınıyor musun hayırlı olsun? yalnız mısın annen yanında değil mi yardım ederdi. gerçekten uyku pronlemi olan çocukla uğraşmak çok zor, insanın başı ağrıyor bi müddet sonra. bi de sürekli kucak istiyorlar

canım ya Rabbim seni nasıl imtihan ediyo öyle.... yazdıklarını okuyunca çok etkileniyorum herşeye rağmen şükredebilmen ne kadar da mükemmel emin ol ki bütün bu çektiğin sıkıntıların mükafatını alıcaksın çok şükür bebeğin seninle .... dilerim sağlıklı bi şekilde büyür artık yavrum ....anne baba olmak ne kadar zormuş annem hep anne olunca anlarsın derdi gerçektende öyleymiş ama senin anneliğini cidden takdir ediyorum

tşk ederım canım evet tasıcaz evi annem burda saolsun zaten o olmasa halim harap :)) evı tasıdıktan sonrada adanaya gıdecez allah izin verırse eşimn ıznı var bır ay bayramıda orda gecırecez ınsallah ..

Son düzenleme:
selam arkadaşlar daha önce gaz problemi için bir karışım var demiştim ya annem anlattı bende size hemen yazayım dedim inanın ben kızım 1 haftalıkken bile verdim ve acayip faydasını gördümbenim ananem ebe ondan öğrenmiş annem.önce 1 çay kaşığı çörekotunu küçük bir tavada kavuruyoruz ama yakmamaya özen gösterin daha sonra o kavrulan çörekotunu sarımsak döveciğle dövüyoruz toz gibi olucak daha sonra dövdğümüz çörekotunu 1 kahve fincanı (türk kahvesi fincanı neskafe fincanı değil ) suya koyup onu bir taşım kaynatıyoruz.daha sonra bir fincanın içine koyup dinlendiriyoruz.onu yarım çay kaşığı gazı oldukça veriyoruz.2-3 gün durmasında problem yok karışımın ama süzmüyoruz.bittikçe yenileyin.ben yine söylüyorum herkes yapmak mecburiyetinde değil tecrübeli bir anne olarak bilgilerimi paylaşmak istedim hepsi bu.karar size kalmış.benim kızıma hiçbir şey iyi gelmedi bu karışım haricinde.eğer iyi gelirse lütfen paylaşalım.daha böyle karışımlarla karşınızca olucam.Allah yardımcınız olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…