2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

neyse ben bi yandan çıkıyım arkadaşlarım kendinize iyi bakınız öpüyorum sizi pazartesi görüşmek üzere opuyorumnanaktan

öyle valla kızlar ya çokk mutlular görümcemler kaynanamlar falan...
tabi bendezemuszemus

sinemis bebeğin kaç aylık.oğlumun alttan 1 dişi patladı 4 gün önce. ama nekadar geç çıkarsa okadar sağlam olur diyorlar.benim kaan ım 7 aylık olacak 6 gün sonra.

hiç duymamıştım, ne kdar gec cıkarsa o kadar saglam olur dıyorsunuz yanii... aslı var mı acaba, bende sabırsızlanıyorum artık cıksın dıye. cıkmasın madem :)

anlamadım cnm ya senın altınlarını dugunde takılan altınlarını kaynananmı aldı??? yok artık...

valla bm düğünde takılarımı alamadılar..:dilcikar:
hepsini de ben aldım hemen elimdeki keseye koydum oh canıma değsin sonra elime taktım keseyi oynaya oynauya bir oldum yani....

tebrık ederım cnm

süpperrr bı haber.. nasıl mutlu olmuslardır.. Allahım hayırlısıyla dogumunu da göstersın ıns.

ben ıyı kayınvalıde olucam buna emınım. cunku bır gelının neyden huzursuz neyden mutsuz olabılecegını bılıyorum. ve su da bır gercek gelın kaynana sıkıntılarında en cok hırpalananlardan bırı de arada kalan zavallı kocalar,oğullar oluyor. ben oglumun böle sıkıntılar cekmemesı ıcın elımden gelenın fazlasını yaparım. aksını yapanlara sasıyorummmm.....!!!

iyiyim culi döndüm işe başladım malum özel sektördeyim
nuru da kurumun kreşine bırakıyorum canım isteyince yanındayım çok şükür

kayınvalideme içimde kalan her şeyi söyledim kırgınlığımı kızgınlığımı oturdum konuştum çok rahatladım özür diledi defalarca hiç farkında değilim dedi...
kaynımın hiç bebeği olamayacakmış kısır olduğunu tüp bebek şansının bile olmadığını öğrendim
inş. hayırlısı olsun.....

hoşbulduk cadı, tatilden dönünce kayınvalidemler geldi, o yüzden size cvp
yazamadım, koşturmaktan hiç oturamadım bilgisayara, sivri bib. e geçmiş olsun, deryaya çok üzüldüm, Allah şifa versin, çağana da çok geçmiş olsun, tatil iyiydi,
biz zaten deniz kıyısında oturduğumuz için bizim tatiller denizden uzak yerlerde
oluyor, benim tek derdim işyapmadan yatmaca gezmece yani, denize zaten yaz
boyunca giriyorlar, valla hiç ters ters bakmayın, evimden rahat hiç bir yer yok,
evinizde kalmak valla daha güzel, gerçekten my home my home sweet home muş, bu arada sizi özledim, gerçekten...

bengisumut hoşgeldin cnm,oh tatilini yaptın sefan olsun,
tatil nasıl geçti iki çocukla,dinlenebildin mi?

hoşbulduk mehlikasu, kaynanamları geçirdim, anca yazıyom, kusura bakmayın, tatilimi yaptım çok şükür ama yukarıda yazdığım
gibi ille de evim, tatil iyi geçti, iki çocuk olsa iyi canım, üç çocuk benim, bazen
ben cinnet geçirsem de yine de iyiydi, dinlendim biraz, ev işi olmaması yeterli
benim için, bol bol tunaya baktım ve kitap okudum, ama hiç kilo veremiyorum,
homini gırtlak yani, acık acık kas geliştirme çalışmalarına başladım, şu göbeği
bir halletsem geri kalan kısma pek takılmıyorum, bebişleri çok öptüm...

esmer benim oğlana bebekken dr biricanyl diye bir şurup vermişti çok iyi gelmişti ondan önce bir sürü şurup kullanmıştık hiçbiri işe yaramamıştı bi de biricanyl şurubu danış istersen dr a.benimki de nefes alırken sıkışık sıkışık alıyordu o zamanlar..hatta şimdi bile aynı durumda olursa veriyorum biricanyl şurubu...

hoşbulduk canım..sütün yediğin bişeyden dolayı tuzlanmış olabilir.geçicidir bence..takma kafana..
ay çok sevindim canım ya...benim de görümcemin 10 yıl olmamıştı sonra arkası arkasına 2 tane oğlu oldu...senin görümcen kaç yaşında?
sinemis bebeğin kaç aylık.oğlumun alttan 1 dişi patladı 4 gün önce. ama nekadar geç çıkarsa okadar sağlam olur diyorlar.benim kaan ım 7 aylık olacak 6 gün sonra.
hşg..canım.ne güzel bebeğinin dişi patlamış..benimki de ayın 6 sında 7 aylık olacak.çok mızıklanıyor bi de bizimki patlasaydı rahatlardı...
hoya konuyu bilmiyorum ama ne güzel kaynanan özür dilemesini biliyo...kaynın için de üzüldüm..belli mi olur ...ilerde olur belki..nice olmaz diyenlerin bebekleri oldu..inş.onun da olur.

günaydın herkese diyecem ama benden başka kimse yok heralde pazar günü evde yanlız olan bitek benım. eşim çalışıyo malesef kızımla yanlızız bugün . evin içi desen hamamdan beter geçermi bu pazar ya uffffff((((((((((

günaydın cnm benim eşimde çalışıyo bugün bizde kızımla yanlızız........

gunaydinn

fatma seni gormusken zehranin tamamen iyileşmesine çok sevindim..maşallah

hoya kaynına çok uzuldum...ne denir ki bu duruma
kayinvaliden ile konusman ise çok iyi olmus...ne ugzel keşke hep biriktirmeden guzel guzel konusabilsek....

esmer,cantanelerim ben de bricanyl den çok memnun kaldim ama cigerine inmişti benimkinin...

bengisu ne guzel sana her gun tatil:))Allah agiz tadinizi bozmasın...3 çocuk bravo valla ama çokta keyifli olacaktir...

yazdıgım mesajı öyle yerlere çekmeye çalışmışsınızki çok şaşırdım..
ben burada hepinizi nasıl işe geldigine şahit oluyorum üzüüyorumda.nasıl üzüldügünüzüde biliyorum işte sizleri gördügüm içinde imkan varsa çalışılmamalı dedim...
ben anne olarak sizi sevmeyecek demedim bakan insanı tabiki sevecek bir bag oluşacak dedim bu konuda haksız oldugumu düşünmüyorum..
jasmin ((((ilerde evde oturan sadece yemek yapan temizlik yapan bir annesi olmasi yerine hayata bir deger katan)))))))bu cümlene asla katılmıyorum ve küçümsemenede evde temizlik ev işi yapan bir annesi olmasından son derece mutlu olacagını düşünüüyorum okuldan geldiginde sıcak bir evi bulacak istedigi yemekleri her insanın tercihi farklıdır ben köyden falan gelmedim ilkokul mezunuda degilim laylaylom hayatımız yok biizm evdeyiz diye kusura bakma..ben benim diyen üni mezunu cebimden çıkarırım.ben burda izah etmeye çalışsamda olmayacak onedenle daha fazla yazmıyorum.isteyen diledigi şekilde yaşar..esas olan saygıdır...

kızlar geçmişe bakamamıştım ama ecrinin attığı msjdan snr aradım taradım bi önceki msjı buldum bende şuan çalışmıyorum çok isterdim ama eşim kızımızın ve senin ihtiyaçlarını karşılayamazsam çalışışırsın diyo....
jasmin ilk günler bende senin gibi düşnüp çook ağlamış ve üzülmüştüm ama şuan yaşadıklarıma bakıyorumda saçma düşüncelermiş onlar çünkü ben istedikten snr her türlü aktiviteye katılabiliyorum çevremle çok rahat iletişim kurabiliyorum...
ve en önemliside çalışan annelerede evde oturan annelere de saygı duyuyorum çünkü hepimiz canımızın parçası yavrularımıza elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz onlar içn çaba sarfediyoruz
zaten yavrumuzun yanında ne kadar vakit geçirdiğimiz değil, kısacık bi zaman diliminde bile ne kadar verimli olabildiğimiz önemli............

Son düzenleme:

ecrin hiçbiryere çekmeye çalışmadım ben senin mesajını.
bakan insanı tabiki de sevsin bebek, bundan kimse gocunmaz hatta mutlu olunur. bebeğim bütün gün birlikte vakit geçiridği kişiyi seviyor ve mutlu diye.
ama sen yazdın, daha çok benimser diye; kimden daha çok, annesinden.
tanıdığımın kızı annesi gelince gitmek istemiyor diye ağlıyor dedin.
bir anne için ne demek evladının sana gelmemek için ağlaması; örnek buydu. böyle olacak der gibi. öyle değil deme; değilse bu örneği niye verdin ki?
şimdi ben nerelere çekmeye çalışmışım ki senin mesajını.
zaten senin yazdığına üzüldüm ben, hiçbir yere çekmedim.

bu arada jasmin bunu yazdı ama kedisi de şu an çalışmıyor zaten. yani kimsee köyden geldin iması yaptığını hiç sanmıyorum

doğrusun; esas olan saygıdır..

insallah hayirli haberelrle donersiniz canim evinize opuyorum seni de bebisni de cok.
günaydın cnm benim eşimde çalışıyo bugün bizde kızımla yanlızız........
nasilsin canim gorusemedik uzun zamandir ne yaptinzi gittinzi mi tatile otel ariyrodun ya hani biz gittik donduk cok da memnun kaldik tavsiye ederim istersen
ecrin mesaji hicbiryere cekmeye calismadik esmerin de altini cizdigi yerlerde calisan anneleri uzecek aciklamalardi yazdiklarin ama belki de istemeden yazi dilinde istedigin gibi ifade edemedigini dusunelim o zaman ama simdi yazdigin mesajdada mi yanlisbir dil kullandin acaba zira hic benim ima bile etmedigim birseyi soyledigimi belirtmissin mesajinda ne haddime kimseyi kucumsemek ayrica koyden gelmis de olabilri bir kisi onemli olan kisinin kendini yetistirmesidir benim babam da koyden gelmis biriydi ama hayatta en gurur duydugum kisiydi okul okumakla falan da olmuyor insan gelisimi cok farkli birsey bu egitim denen sey ben sadece kendi adima konusmustum ve de calisan annelerimizin yazdiklarindan dolayi ne kadar uzulebilecegini empati yoluyla hissedebildigim icindi yazdiklarim esmerin de dedigi gibi su an calismiyorum ama hayatimin son 10 yilinda son 1 sene haric max. 15 gun izin kullanmis biriydim ben calismayi hayata bu sekilde katilmayi seviyorum bu benim tercihim benim kardesimin de 2.5 yasinda oglu var bankaciydi istifa etti kendi buyutmek istedi simdi tekrar baslayacak calismaya bu kisisel bir tercihtir insanlar sadece modern hayat diye calismazlar yani kimi maddi zorunluluktan kimi de kendini calisirken cok daha aktif mutlu ve basarili hissettikelri icin calisirlar benim gibi
bence de en onemlisi saygi bu arada
yok canim ecrin dedikelrimi yanlis anlamis sanirim cunku hic de yazdigi tarzda birsey ima etmemistim senin de dedigin gibi ben de herkese saygi duyuyorum sadece calisan annelerin cocuklariyla ozel bir bagi olmaz cocuklari bakicilari daha cok severelr kismina katilmiyorum ayrica herkesin kisiel tercihidir tabiki cok sukru hic calismasam da esimin ihtiyaclarimizi fazlasiyla karsilayacak gucu var ama benim tercihim oglusum biraz daha buyudugunde calismaka ama ben sansliyim tabi bu zamani ben belirleyebiliyorum maddi bir zorlugum olmadigi icin fakat bebeelri dogar dogmaz calismaya baslamak zorunda olan anneelrimiz var ne yani bu anneelrimizi bebeleri daha mi az sevecek benim demek istedigim buydu ayrica sen de calismayabilrisin ama sosyal olusumlara katilabilrisin mesela bu da hayata bir deger katmaktir evde yaptigin birseyi el emekelrini toplumla paylasmak da hayata bir deger katmaktir demek istedigim buydu

aynen dedigin gibi esemrim koyden geldiniz imasi cok agir bir betimleme ne haddime boyle bisey soylemek koyde yasayan ne duzgun basarili insanlar var insanlari siniflandirmak zaten kotusu ilkokul mezunu da olabilir bir insan ama kendini yetistirmistir nice universite mezunundan daha ilerdedir neyse daha fazla yazamyayim uzuldum cunku yanlis anlasildigima

Son düzenleme:
Selamlar..
Bronşit başlangıcı gene..
Dün hırıltısı iyice arttı Ayaz'ın. Kendi doktorumuz da şehir dışında olduğu için polikliniğe gittik. 1 saat ventolinli buhar verdik. Antibiyotik vermedi şimdilik doktor.
1 hafta evde sürekli ventolinli buhar vereceğim, burnuna serum fizyolojik yapacağım. Haftaya kontrole gittiğimde eğer daha ağırlaşmış olursa başlayacağız antibiyotiğe.
Bende ilaç konusunda ısrar etmedim çünkü hırıltı ve öksürükten başka sorun yok şu anda.
Ama düdük yutmuş gibi hırıldıyor.

Bugün de KK'dan bir arkadaşım geldi kızıyla. Bebekliğini bildiğim kız 2 yaşını bitiriyor, kocaman geldi gözüme.
Sonra da Maltepe'deki organik pazara gittik. 10-15 tezgah vardı, hiçbirşeye benzemiyordu.
Çarşamba günleri Göztepe Özgürlük Parkında kuruluyormuş. Orası çok güzelmiş.

Ofertanın malzemeler geldi mi acaba, merak ettim beğendi mi?

jasmin alıntı yapmıştım ama...........
ewt cnm karşılaşamıyoruz hiç, umarım sende iyisindir....
bayramda gidicez inşallah ama planladığımız gibi olursa bebekle biraz deişik bi tatil olacak
siz nereye gittiniz cnm

anlıyorum cnm... benim ablamda çalışıyo 22 aylık oğlu var ve yeğenim ablamın eve geleceği saatlerde kapıda ya da cam da bekliyo. bence bebeğin anneyle ya da bakan kişiyle daha fazla bağ kurması ilgiyle sevgiyle alakalı........
bebişlerimizin istediği ilgiyi ve sevgiyi de bizden başka kimse veremez çünkü biz anneyiz özeliz........... ben öyle hissediyorum :))))))

Son düzenleme:

geçmiş olsun cnm,, ballı su hırıltıyı kesiyo diyolar ama 1 yaşından küçük olduğu için bal verirmisin bilmiyorum

kendi bebelerimizin yanında 3 ay büyük bebe bile olsa insana daha büyük geliyo sanki o günler bize uzakmış gibi

şişli'de de organik pazar kuruluyomuş yanlış hatırlamıyosam hergün dü ama haftada bir de olabilir netten bakabilirsin iş çıkışı vaktin olursa uğrayabilirsin

bu arada bi buluşma ayarlasak artık olmaz mıııııııııı?????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…