2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kapalı değildi yavv karşı apartmana teyzeme geçtiydim çekmiyordu orada telefon.
anam senin verdiğin gibi huzur vereceksem hiç vermeyim daha iyi dinir.
ankara 37 dereceymiş isilik etme sakın bebemi.

cnm ayaza ıhlamur veriyor musun,ıhlamırun faydası olabilir,
beril de son zamanlarda öksürüyor,hergün ıhlamur veriyorum,
ilerlemedi çok şükür..

ıhlamur içmiyor hiç sevmedi.
zencefil-bal-limonu çok sevdi. günde 100cc falan onu içiyor.
birde asist pediatrik mi ne öyle bir balgam söktürücü şurup veriyorum ama hala ötüyor düdük gibi, geçmedi bi türlü.

Ayaz'ın pazar günkü kahvaltısı:
peynir-siyah zeytin-sahanda yumurta sarısına batırılmış ekmek, domatesin iç kısmı, kemirilmiş salatalık ve anasının şekersiz çayı.
manyak bu bebe yaa bulamacı görünce çıldırdı ağzına sürmedi, oturup bunları tırtıkladı :roflol:

heebirde park yatağın kenarlarına tutunup aşağı uçuyordu son anda yakaladım, alt kata indirdim yatağı akannehir
emeklemeye başladı sonunda, ama hala solucan gibi sürünmeyi seviyor.
en favori yeri üçlü koltuğun altı. gidip oraya yatıyor habire.

ne güzel eğlenmişsiniz cnm,
düşünceli gelin,kaynanasına sabahın köründe çorba yapmış,
eferin saa,alkışı hakettinalkisalkisalkisalkisalkisalkis
zencefil-bal-limonun da faydası olur,
zencefille ıhlamuru birlikte kaynatıp,bal limon eklesen içine de bir iki bisküvi atsan gene de içmez mi acep:uhm:

maşaallah ayaza,emeklemeye başlamış
berile ctesi patatesli yumurtanın patateslerinden ezip verdim yedi,
küçük bir parçada yumurtasından vermiştim en son,yediklerinin hepsini kustu,yumurtayı sevmedi sanırımkafamçokkarıştı

Son düzenleyen: Moderatör:
günaydın kızlarr.....
emekleme degil sürünme oluyor sanırım bu ayrisinki karnının üstünde..:))
myo hamileydi aralık annesi olcakmış tekrar zaten ilki tüp bebekti onun..o da olmaz sanmış normal ama olmuş:))
sinemis geçmiş olsun kayınvalidene.sizde eglenmişsiniz ne güzel dün fena sıcaktı hav aevden çıkmadım ben eşim gitti gezmeye biraz.
esmer bebehyi de kendine benzettin yakında patates kızartma patlıcan oturtma neyimde yer sen ugrsaşma bebek yemekleriyle ver gitsin:))
gözde ve ayaz'a da maşallah emeklemeye başlamışlar..
oferta sıcaklardan bence uyumuyorlar fan falan yokmu açsan aayris bu gece bir kez uyandı.ve uyku saatini sonunda 9 9 30 yapabildilk sabah erken uyanıyor ama olsun düzene girsinde.önceden 12 1 de yatıyordu çok geç uyanıyordu sevmemiştim o durumu düzensizdi.:)
mehlika günaydın...beril nasıl?

ıhlamuru her türlü tanıyor ve içmiyor yaa anında püskürtüyor.

ayaz'ın işi gücü tırtıklamak valla, bayılıyor sofrada ona da vereyim.
dün akşam da köfte yedi gene.

bir de muhallebi manyağı oldu. cumartesi doğru düzgün hiçbişey yemedi, bari muhallebi vereyim dedim.
tahıllı pirinçli mi nedir ondan yaptım. 100 cc suya yaptım bayağı koyu bir şekilde, bitirdi gene istedi bir 100 cc suya daha yaptım onu da yedi.
dün de gene öğlen bişey yemedi bi ara vereyim dedim, daha kaşığı görünce ağzını açıyor.

Esmer geçmiş olsun canım buğleminde öksürüğü geçmedi 1 ay oldu nerdeyse .asist benical herşey kullandık başka bi çözümü varmı bunun ya
sıcaklardan oluyor ter olayı bence

sinemis çalışınca ister istemez yoğun geçiyodur haftasonları kötü geömemiş canını sıkma .))

demek ayaz efendide emeklemeye başladı maşallahhh

mehlikasu teşekkürler antibiyotiğin 2 günün kaldı kullanıyoruz daha

bu kız sanırım bana benzeyecek.yumurta kabak sevmiyor onları ilave edince yemiyor:))

ecrin sizin tatil nasıl geçti
peki ndk nın oğluna ne oldu onu biliyomusun

sağol canım teşekkür ederim hastalandı kayınvalideciğim
ayrise maşallh sürünüyor öylemi?
benim kız olduğu yerde dönüyor sağa sola ,oturuyor hatta yürüteçte tüm evi turluyor çok hızlandı saniyede odanın bi başından diğer ucuna geçiyor nasıl geçtiğini bile anlamıyorum

günaydın kızlarr.....
emekleme degil sürünme oluyor sanırım bu ayrisinki karnının üstünde..:))

esmer bebehyi de kendine benzettin yakında patates kızartma patlıcan oturtma neyimde

Ayaz'da öyle başiladı, yakında kalkar Ayrisde dizlerinin üstüne.
ama Ayaz'da hala desteksiz tam oturamıyor. Koca kafası ağır gelip öne düşüyor.
Sanrım boyunun 4-5cm daha uzaması gerek desteksiz oturması için.

valla banada yer gibi geliyor.
adam şekersiz çay içti 1/4 bardak. sıcak sıcak.
geri çektikçe kızdı bir de içiyorum çekme diye

Esmer geçmiş olsun canım buğleminde öksürüğü geçmedi 1 ay oldu nerdeyse .asist benical herşey kullandık başka bi çözümü varmı bunun ya
sıcaklardan oluyor ter olayı bence

sağol canım, kayınvalidene geçmiş olsun senin de.
yaa asist zaten öksürük yaparmış balgamı attırırken.
öksürük değil de balgam çok kötü yaa atamıyor ötüp duruyor kuzucuk

günaydın kızlar
dün gece facede gördüm ndk rumuzlu arkadaşın bebişine n olmuş öyle çok üzüldüm gece rüyama girdi zaten geç yatmıştım uyuyamadım

kızlar buğlemin blogunu eşime ilk defa cumartesi gösterdim ve odadan çıktım ne tepki verecek diye bekledim
sonra içerden ne güzel olmuş feyza bunları ne zamn yaptın diye sevinçle okuyordu
bi ara içeri gittiğimde baktım ki
çalışan bir anneyim ben yazısını okuyordu ve gizli gizli ağladığını farkettim
çok duygulandım
sonra geldi defalarca sarıldı bana
ne o yorum yaptı nede ben
ne düşündü acaba ?

ben onu 1 aydır çekiyorum esmer boğulur gibi oluyor koluma yüz üstü yatırıyorum sıtını ovalıyorum derken eşimden ağzından mendille almaya çalışıyor
birde burnuna damla döküyorum

:1shok: :1shok:

nasıl yaptınız uyku saatini öyle ben ne yaparsam yapayım gece 12 den önce uyumuyooo valla çok yoruluyorum böyle.gece kaçkere uyanıyor ayris

amaninnn Kuzeyde tüp bebek bize de normal yolla olmaz dediler bak korktum şimdi iyimi

semiha topigin ayaklı gazetesi olarak beni gördün sanırım zemuszemus
onu bilmiyorum canım ya ne oldu.ayagı kırldı dedi cssa ama gerisini bilmiyorum..
esmer video yüklemeye çalışıyorum olursa facede bakarsın ayazda böylemi yapıyordu:)

günaydın kızlar nasılsınız emeklemeye başlayanlar var sanırım tam okuyamadım analarının gözü aydın artık bebeleri nerelerden toplarlarlar kimbilir :)))
hasta olan bebelerede çok geçmiş olsun
bizde hafta sonu cadının tabiri ile çimdik demir bayıldı denize video ekleyeceğim face ye ama çok uzun sürüyo siz eklerkende öylemi oluyo ben mi beceremiyorum

Günaydınnnn...
kknın güzel anneleri....
dişimiz 2 tane oldu cuma günü tutan ağlama krizimiz tüm hafta sonuu sürdü sonunda dişimiz çıktı....
kaanım huy değiştiriyo gittikçe geceleri uyuyan çocuk geceleri huysuzlanıp bizi uyutmamaya başladı....

Oyy sivrimmm benimm ösledimm senii bebemmm
bebeğinide alalh analı babalı büyütsün kuzum

B]

sağol canım öpem seni....

üzülme canım emininm iyileşcek kuzun kapanır o delik 1 yaşına kadar...

kızlar emekleyen varmı bizim bebelerde.ayris karnının üstünde ayaklarıyla gidiyor:)ileriye ilgisini çeken bir nesne koyuyorum ona gidiyor bayagı:)

benim oğlum sürükleniyor kendi kendine oturuyor ve mutfaktan salona gidebilecek kadar emekliyor diyebilirim canım....

oğluşumun dizleri ve dirseklei mahvoldu kıpkırmızı.....

maşallah ayrise..
eymen emeklemiyo daha
ama kızlardan birinin oğluşu emekliyordu hmm yanlış hatırlamıyosam sivrinin kuzusuydu

tam emeklemiyo ama yarım emekliyo diyebiliriz...

ecrin MYO nun son yazılanlarına baktım cidden ikinciye hamileymiş

geçmişi olsun canım

hamilemiymiş....:1shok:akannehirakannehir

günaydın naber betişim ...

bana verdiğin tel nosu yanlış çıktı seni çok aradım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…