2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ya kızlar ayrisin kolları hep kızarık isilikmi kızamıkmı çözemedim bugun bi dr göstereyim.dün eczacıya sordum alerjide labilir dedi ama degişik birşey yedirmedikki..bu isilik tam olarak nasıl olur.
sorma esmer geldim ev berbattı,kapıyı çektik dün ortaköye kumpir waffle yemeye gittik akşam geldik gece tül yıkadım salonu oturma odasını sildim bugunde mutfakla yatak odası kaldı onlarda bittimi rahatım eşimin izni bitmedi daha bizde iizn bitmeden gündüzleri gezelim diyoruz işte:)onedenle pek giremiyorum dönüşüm muhteşem olcek:)
bu arada ben regl bi hafta geçti kaçtane test aldım az daha kafayı yiyordum neyseki oldum:))

çok kötü bir gecenin sonundan hekese günaydın...

gece 4te kalktım oğlum ağladı yanıma aldım baktım ateş alev yanıyor eşimi uyandırdım hememn dedim kalk derecemizi rahmetli ettiğim için ölçemedik hemen fitil atttık düşmedi şrup içirdim biraz düşer gibi oldu ama genede korktum hemen eşimle ılık duş aldırdık oğluma....

çok ağladı yavrum çok canı yanıyor belli....

sabah zor bırakıp geldim...
şimdi kardeşim aradı çook ağlıyor dedi sesini duyuyorum iç çeke çeke ağlıyor ateşi yok ama dişi patlıyor sanırım...

ilk dişini bu kadar zor çıkarmamıştı bu neden böyle anlamadım....

ama oğlumun ağlama sesini duyunca kendimi tutamadım büroda..

bi kere daha çalşmanın anneliğe zorluğunu anladım....

canım akşamları ağzına bir lokma koymuyor ne denediysek almıyor benim sütümde azaldı yetmiyor tabi 2 saatte bazen 1 saatte bir uyanıyor emmek istiyor birde üstüne sıcaklar mahvoldum ben bu gece şimdi zombi gibiyim sol gözümün beyazına kocaman bir kırmızı kan oturmuş durumda sabah işyerindekiler bile korktu gözümü görünce
ben hala emzirdiğim için kahve çay kola vs... içmiyorum ne bileyim zaten uyumuyor çocuk bide hepten azmasın sonra korkuyorum.
şöyle 8 saat kesintisiz bir uykuya öyle ihtiyacım varki

kızlar iremin ateşi gece 37 nin üstündeydi
anlam veremedim
şimdi baktımda alt damakta dişler üstten degilde önden bakınca beyaz beyaz belli oluyo sanki
bundan olabilirmi
bide hep elleriyle burnunu ovuşturuyo

geçmiş olsun bizimkininde damaklar bembeyaz ama hala bir faliyet yok
huzursuzluk ve uykusuzluk ise hat safhada ama

canım benim geçmiş olsun, üzme kendini bişeycik olmaz...Allah koruyor onları... hem bak annen kardeşin yanında, hadi rahatla biraz...

canım kuzeyinde kolları bacakları hatta yüzü öyle kıpkırmızı döküntü halindeydi bizde alerji sandık doktora götürdüm isilikmiş meğerse günde bir iki kere yıkayın çok giydirmeyin evi serin tutmaya çalışın dedi.halada geçmedi bütün kollar kıpkırmızz yazık kıyamam ben bebelerimize bu sıcaklarda perişan oldular diş bir yandan sıcaklar bir yandan
ohh ne güzel gezin canım biz kukuman kuşları gibiyiz evden çıkacak diye ödü kopyor benimkinin sinir oluyorum ev kuşu bir kocam var adamı dışarı resmen sürüklemem gerekiyor

canım bende her sabah gelirken kendimden nefret eder bir halde oluyorum bebeğimi öylece arkamda bırakmak heleki uyanıksa ve bana gülümsüyorsa o yolları gelmek ondan uzaklaşmak o kadar büyük bir eziyet haline dönüşüyorki hersabah alışırım diye beklerken daha da zor bir hal alıyor.
ama birde şunu düşünüyorum ben ona iyi bir gelecek hazırlayabilmek adına çalışıyorum tüm emeğim çabam onun için bende çalışan annenin çocuğuyum bilirim zorluklarını oysaki bak biz şanslı annelerdeniz senin kardeşin benimse annem bakıyor bebeklerimize
tabi ki hastalanacaklar tabiki çok zor buna katlanmak ama yanında olan insanlar onlara çok iyi bakacak bundan eminiz en azından
kendini üzme canım şunu anladımki ben biz kendimizi ne kadar yıpratırsak çevremizde bize ihtiyacı olan insanlara özellikle bebeklerimize daha az yararlı oluyoruz anneyiz biz güçlü olmalıyız güçlü durmalıyız
hadi şimdi toparlan ve bebeğinin geleceğini hayel et ilk yürüyüşünde yere kaç ere düşeceğini ve bunun acayip sevimli bir durum olduğunu hayel et onu ağlarken düşünme sürekli bütün bunlarda geçecek canım hepsi geçecek büyüyüp kocaman adam olacaklar

ecrin isiliktir muhtemelen. nokta nokta kırmızılık mı?
ayaz'da da var aynısı, doktora sormadım ama isilik oluyor onlar, sıcaktan.

anlam veremedim
şimdi baktımda alt damakta dişler üstten degilde önden bakınca beyaz beyaz belli oluyo sanki
bundan olabilirmi

olabilir bence İrem

geçmiş olsun canım.
evet çok zor çalışıyor olmak, yanlarında olamamak ama elden birşey gelmiyor

Canım allah yardım etsin geçmiş olsun ne diyebilirm ki inşallh bir an önce iyilşr allahtan kardeşinde var bakan en azından annen yorulunca o bakar çalışan anne olmak gerçekten zor bende her sabah dönüp dönüp bakıyorum kızıma görsen .üff yaa sabh gelrken ne güzel oynuyordu .

günaydın tükkanı ben açayım bari benim bebe uyumuyor sıcaktan mı ne:)))örtmenim tükkanı silip süpürmeden kapatmışsın canım çıktı silcem diye:)

ecrin nasılsın canım hoşgeldin bugün esmere bırakmadan açtınız tükkanı hadi bakalım

günaydınnnnnnn
çok uykusuzum Kuzey bu gece 5 kere uyandı mafoldumben
ayy canım benim gece mamada yemiyormu oferta yatmadan önce devam sütü versen

günaydın bettyy,
sabahın köründe çorbayı nasıl pişirdin ben erinirm vallah helede bu sıcakta

hoşgeldin canım

kırmızılıklar buğlemin boynunun altında vaar bnde dr sormadım ama sıcaktan oluyor

budur, süpersin ofertaalkisalkisalkisalkisalkisalkis...hem ne mutlu size anneleriniz bakıyor bebeklerinize, ben ilk kez tanıştığım bir kadına emanet edeceğim, bir de bu yönden bakın ya...

erinme şansım yok sinemiscim...kim yapacak, ütülü kıza bakıyor ama henüz hazırlama noktasına gelemedi, çorbasını yaptım, kahvaltısını hazırladım kızımın, yoğurdu da sade yemiyor içine bisküvi attım bikaçtane onu da hazırladım çıktım evden...eee annelik kolay değil işte...

allah hepimizin yardımcısı olsunn....

hadi çorbayı pişirememesini anladım; kahvaltı hazırlamayı da 1-2 haftaya öğrenir.
yaa olm yoğurdunun içine bisküviyi nasıl kıramaz onu anlamadım

anlam veremedim
bundan olabilirmi

37nin uezeri olması ateş degildir bence.o kadar sızcak ki hava...diş sıkıntısıdır.burnununda uykusuzluktan ovusturabilir.benimki kulagina vuruyor bazen

ates dusurucu agri kesici işe yaramıyor mu?bir doktora mı gouurseler acaba?

çok abartmadikça sutunden geçen kafein çocugu o kadar da etkilemez bence.ben içiyorum kafeinli içecek abrtmadan...insallah en kısa surede guzelce dinlenirsin.kocanida ikna edip haftasonu için bir yere kaçsaniz belki iyi gelir

bu arada unutmuşum herkese günaydınnn

gunaydinnn:))

maşaallah urasa cnm,dişiniz hayırlı olsun
kız uras dişi yokken ısırıyordu şimdi napacan,
inş. emerken ısıracağı tutmaz yine:1shok:
bizimde 6 oldu dişimiz
hay maşaallah
1 yaşına kadar tüm dişleri tamamlıcak bu gidişle senin oğlan
hoşgeldin cnm,aramıza katıldın bileyerimseniben
günaydın tükkanı ben açayım bari benim bebe uyumuyor sıcaktan mı ne:)))örtmenim tükkanı silip süpürmeden kapatmışsın canım çıktı silcem diye:)
:roflol::roflol:
yav bugün ilk defa erken geldim ben açacaktım,
bir türlü kk ya giremedim,açılmadı sayfa,
ama zaten sen tükkanı çoktaan açmışsın..
günaydın oferta bugece ayriste kaç kez uyandı sıcaktan tavrucak uyuyamıyor allahım bebeme ne oldu böyle:))iyice huysuz oldu çıktı.
noldu kız senin melenk kızına,
ayris bile bu sıcaklarda böyle olduysa bizimkileri çok normal karşılamak lazım..
geçmiş olsun cnm,inş. bir an önce düzelir,
moralini bozma cnm muhtemelen diştendir ateşi ve ağlaması..
ellerine,yüreğine sağlık,çok güzel ifade etmişsin
alkisalkisalkisalkisalkisalkis
hadi çorbayı pişirememesini anladım; kahvaltı hazırlamayı da 1-2 haftaya öğrenir.
yaa olm yoğurdunun içine bisküviyi nasıl kıramaz onu anlamadım

ben de anlamadım:sm_confused:

anladım canım ütülü eşinmi oluyor çalışmıyormu peki? benimd eeşim vardiyalı çalışıyordu ilk zmanlar kızıma bakmak için
ama büskiviyi beceremiyormu işte annelik böyle bişey herşeyi düşünyosun

opuyorumnanaktan

günaydın canımm

günaydın.
ben cevap verem onun yerine, o müdür kadın yoğundur

hee ütülü betişin kocesi olur, öyle bahseder kendisinden.
ütülü şu anda 40küsür günlük izinde, izinli olduğu sürede Gözdeye o bakacak.

Betişşş buralarda mısın, beni takip et sen kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…