2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam bayanlarr nasılsınızz benim kıza kayısı püresi veriyorum kavanoz mamalarından 2 günde hepsi bitmiyor tabiki ama kabız olan kız 2 gündürr cırcır oldu sanırsam vermesemmı acaba karnını agrıtırmı kayısı genelde elma havuç muz falan verdım kayısı deneyelım dedık bu hale geldıkk ne yapmalıyım sizcehh

yaa kızlar yogurt olarak ne yogurdu verıyorsunuz?? hazır yapma sansınız oluyor mu???

selam bayanlarr nasılsınızz benim kıza kayısı püresi veriyorum kavanoz mamalarından 2 günde hepsi bitmiyor tabiki ama kabız olan kız 2 gündürr cırcır oldu sanırsam vermesemmı acaba karnını agrıtırmı kayısı genelde elma havuç muz falan verdım kayısı deneyelım dedık bu hale geldıkk ne yapmalıyım sizcehh

cnm ek gıdalara henuz baslamadıgımız ıcın bı fıkrım yok ama her seferınde farklı farklı bır meyvenın püresını vermek daha makul olmaz mı?
offf ben bu ek gıdalara gecıs dönemı cok gerılıyorum .... ılk nasıl neyle baslayacagım nasıl hazırlayacagım... faceden sızlere soruyorum ınterntte arastırıyorum ama hala kafamda bır sey oturmus degıl.. bır suru soru ısaretlı cumlelerım var :KK43:

hante ben paket süt alıyorum bir bardaklık cam kavanoza hergun mayalıyorum onu yiyor şimdilik..

rapunzel aslında kiloda çok ilginç şimdi kendi doktoruna gitmemişler ya ordaki tartıda 400 gr almış çıkmış sonra eşim az bulmuş bizim doktorun odasına girmiş bide onun tartıda tartmış ordada 660 gr almış çıkmış yani tam olarak bir sayı diyemem ama 400 gr da olsa normal demiş doktor çünkü bu aydan sonra ancak 500 gr civarı alırlarmış.

hante neden bukadar takılıyorsunki...cam rende de elma armut kayısı ne varsa rendele azcık yedirmeye başla..ayrıca yogurt verr...ayrıca muhalebi al yap ondan ver çok kolay korkma yaaa...

selam kızlar..berbat bir haftasonu geçirdim çok şükür bitti..inşallah bu hafta güzel geçer.eşimle hala konuşmuyoruz utkuyla konuşurken yüzümüz gülüyo birbirimize bişey sorucaksakta zaten ikimizde gergin ve sinirli konuşuyoruz yine bi gerilim oluyor..çok mutsuzum bu böyle nereye kadar gidecek bilmiyorum..kolay ağlayabilen biride değilim ağlasam rahatlıcam..
utkuda dün gece 2 buçukta korkarak uyandı etinden parça koparmışlar sanki nası korktum nası koştuğumu bilmiyorum yanına..yanımızda yattı yine..her gece muhakkak geliyo yanımıza yatağına alıştıramıcam diye korkuyorum..

mehlikageçmiş olsun berile..nasıl bu kadar hasta oldu ya ilerlerse daha kötü olur..başka bi dr a götürsen canım
posi sanada çok geçmiş olsun bulunur inşallah kimlikler
rengarenk sefası olsun kızının..zamanla sever havuzuda
sinemis ne güzel eşin alttan almış..barış bence bi jest yap hatta..benimki hem suçlu hem güçlü huzur muzur yok valla

alıntı yapmamıştım şimdilik aklıma gelenler bunlar kızlar

sağol canım bugün çok kötüyüm içime dert oldu yaa.bu gece geç gelcek 6da gitcek işe gece 2de geldiğinde nasıl bi jest yapabilirmki.ben çoktan derin uykuda oluyorum
günaydın kızlarr...
posi geçmiş olsun inş.sorunsuz çıkarabilirisn evraklarını..
esmer ayaz alem zaten yaw..
feyza sende uzatma barış madem haksızsın yorma adamı..
tutku inş.barışırsınız ..
aklıma gelenler bunlar..kpss orta ögretim önlisans başvuruları başlamış düşünen varsa baksın.ben gircem de.akşamda kitap sipariş ettim:)))
belkim çanakkale balıkesir gezisi yapabiliriz eger planım gerçeklerşirse bakalım..

uzatmak istemyorum zaten bugün belki barışırım .telim kapalı iş yerini aramış bnde dışardaydım hastaneye gittim .arkadaş burda yok demiş kesin yok dedirttiğimi sancak

karnım ağrıyor içim huzursuz annemle konuştum buğlem çok huysuzmuş bugün
hep kapıya bakıyormuş
öyle duyunca ağladım :gitme:
2gün evde beraberim diye alıştı
zaten her hafta pazartesi günü sendromu başlıyor o gün gün boyunca huysuz oluyormuş bunu kaç kez denedik.
bir an önce eve gitmek istiyorum ama geç çıkacağım

rapunzel aslında kiloda çok ilginç şimdi kendi doktoruna gitmemişler ya ordaki tartıda 400 gr almış çıkmış sonra eşim az bulmuş bizim doktorun odasına girmiş bide onun tartıda tartmış ordada 660 gr almış çıkmış yani tam olarak bir sayı diyemem ama 400 gr da olsa normal demiş doktor çünkü bu aydan sonra ancak 500 gr civarı alırlarmış.

oğullarımızın doğum günleri aynı sanırım bizimde 2 aydır 500 gr ve dr.memnun bu durumdan bundan sonra daha da az alıcak şimdi biraz toparlak onlar gider dedi hareketten dolayı

hante neden bukadar takılıyorsunki...cam rende de elma armut kayısı ne varsa rendele azcık yedirmeye başla..ayrıca yogurt verr...ayrıca muhalebi al yap ondan ver çok kolay korkma yaaa...

ecrın .. muhallebıyı neyle pişriyorsun ve sütü neyle mayalıyorsun? hazır sütte mayalanır mı yaa? daha ögrenecegım cok sey var ondan karman curman oldum...

mrblar
ben meyvelerini iyice fırçalayarak yıkıyorum bazen kabuklu bazende soyup rendeleyip veriyorum
evde ne varsa yasaklar hariç hepsinden veriorum
yoğurt olarakta baybmix aldım ama onu sevmedi bende kendim yapcam inş olur

hantecim biz elma suyuyla başladık ama sağlık ocağındaki ebe yoğurtla başlanır dedi amaaa bence yoğurt gaz yapıo o yüzden önce onunla başlanmamalı ama sen bilirsin
yoğurt yapamazsan baybmix satılıo doktorlar onu önerio onu deneyebilirsin

hante muhallebi ne diye ? sen emzirmiyomusun?
bize dr. öğlen m.suyu akşam yoğurt olarak vericem dedi ama henüz başlatmadı anne sütü anne sütü anne sütü diyor

hante muhallebiyi su ile yapıyorum..zaten kutularda nasıl yapılacagı yazıyor merak etme..
sütü evdeki kendi yediigmiz yogurtla mayaladım ilk olarak sonra kendi yogurdundan mayalıyorum artık bi kaşık ayırıyorum..
cam rende de pütürlü olmuyor normal rende gibi öyle kaba kaba olmuyor zaten.
elmanın kabuklarını rendelemiyorumm.
15 gun sonra tarhana çorbası bile yedirmeye başlıcam..
yogurduna bazen pekmez katıyorum öyle veriyorum..bazende ayran yapıp biberondan veriyorum..

çok canım sıkıldı ya şimdi annemle telefonda biraz tartıştık babası gelip sizi alıcak dedim doktora götürecek dedim patladı resmen üstüme kaç günden beri sıkılmış bu yemek yeme mevzusundan ne demek istiyorsun benmi bakamıyorum çocuğuna dedi benmi beceremiyorum yedirmeyi filan dedi.o kadar çok zoruma gittiki ağlamamak için zor duruyorum işteyim saat 6 olsada çıksam arabaya biner binmez bağıra bağıra ağlayacağım.ben hiç bir imada bulunmadımki sadece haftasonu gittikleri doktorun tavsiyelerini anlamsız buldum kendi doktoruna gitmesini istedim.bu kadar.şimdi yazarken bile boğazımda düğümleniyor bişeyler annem bile beni anlamıyor artık çok yoruldum işten bile ayrılmayı düşünüyorum.

X