2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

iyi maşallah da çocuk hamura döndü sıcaktan... ben de bayılmak üzereyim zaten daha belimi doğrultamıyorum bir yandan da ter. kaynanamlar da cuma geldiler tatile gelmiş gibi sinir ettiler beni. annem bir yandan bana yukarı kayısı hoşafları yemekler yaptı taşıdı bir yandan onları besledi kadın bulaşıkları bile ellemedi. oturdu çay içti kitap okudu. çocuğu kucağına bile almadı. korkuyormuş sonra da eşime doyamıyorum bakmaya diyor üfff daralttı eşim de biletlerini aldı yolladı sabah. ev dandini biraz eşim topluyor anemde alt katı supuruyor . şuan eda jucağımda tek elle yazmaya çalışıyoru. hıçkırık tuttu ağladı şimdi de uyuyor diğer kolumda. sarılık başladı düşük düzeyde yarın ilk kontrolu var. bol bol emziriyorum şekerli komposto içiriyoor annem. sizlerden haberler nasıl ? kimler doğurdu ben yokken ?

Üff İzmir amma da sıcak. Benim sıpa daha yeni uyudu. Sürekli cırtlıyor. Başetmesi gerçekten zor. Ama o mavi gözleriyle öyle bir bakıyor ki herşey geçiyor :asigim: . Ebrucum bebişin "yenidoğan sarılığı" olmuş; geçmiş olsun. Benimkinde de vardı 13,8'e kadar yükselmişti. Bol bol emzirdim; geçen gün kontrolde 9,4'e düşmüştü.

Edit büdüt: Bu arada herkese hayırlı Ramazanlar...

Hoşgeldin canımcım, nasılsın, nasıl geçti kontrolün??

hoşbuldum canım
valla kasılmalarım sıklaştı ama hala düzensiz ve sancım yok.daha doğrusu nstye göre var ben de acı yok.1 cm açılmam vardı ctesi günü hala aynıymış. bol bol yürü dedi doktorum. bebek çok aşağıda ama bi yerde takılmış dar yeri geçmesi lazım. geçerse kolay doğum yaparsın dedi. pztsi tekrar çağırdı sancıların artarsa bekleme gel dedi. beklemedeyiz yani :)

alttan muayeneden sonra daha bi kasılmam oluyo neden bilmem.bide bugün eve gelince ayıptır sölemesi wc de akıntım hafif pembe kanlı gibiydi. neler oluyor bilemiyorum.

sen ve meleğin nasılsınız canım?? nasıl gidio??

selam kızlar damlanın eşi aradı şimdi.
2900 doğmuş bebişi damla da bebişte içerdeymiş.dikiş atılmayı bekliyor damla
haber vermemiistedi dedi.cnm benim bizi nekadar da düşünüyo meraklanmayalım
diye kıyamam yaavvv allah analı babalı buyutsun inşallah.damlacığıma da en kısa
zamanda şifa versin...

aaa şeyma geldin mi.inşallah geçer bebişin takılmadan cnm yaa sen de sezeryanlılar
grubuna katılma arada bi norm.doğum duyalım dimi...alttan muayene doğumu da getirebilir cnm dikkatli ol birşey olursa da haber ver mutlaka...

pisimmm hoşgeldin bitanemm sen nasılsın bebiş nasıl???
ben şimdi çıkmak zorundayım kızlar kocam evde ve hasta ne yazıkki
onla ilgileniyorum...kendinize iyi bakın girerim ara ara...

geldim canım ama gün uzun bakalım ne olacak. fahriyenin içine doğmuş bugün şeyma doğurur diye beklemedeyim :))

geçmiş olsun eşine canım. görüşürüz yine ben de erken gittim bugün doktora geceden de uykusuzum yatayım biraz. öptümopuyorumnanaktan

günaydın baya zaman aldı geçmişi okumak yani yarım saattir maşallah kızlar dün gece giremedim döktürmişsünüz:))
damla kavuşmuş bebeğine çok sevindim iyi olmalarına
ben aynıyım ama bugün bi enerji var üstümde inşallah doğururum toz aldım banyoyu cifledim çamaşırları makinaya attım şimdi ilk önce yukarıyı süpürücem oranın tozunu alıp banyosunu halledicem sonra aşağıyı süpürücem nedense bugün acaip iş yapasım var kova taşıyabilsem balkonuda yıkıyıcam da bakalım belki posta posta taşırım suyu yada eşimi beklerim
bu arada babamın ameliyatına bugün karar verilicek ya açık olucak yada kapalı dua edin kızlar inşallah kapalı olur ve hemencecik ayaklanıp iyilerşir annem mahfoldu yazık özel odada yokmuş yanında kalamıyor kadıncağız oruç oruç koşturuyor allah yardımcısı olsun ikisininde ben rahatım onlara göre klima önünde oturuyorum

herkese merhabalar, hayırlı ramazanlar...
biz de hala beklemedeyiz, sadece terleyip duruyoruz... yakında buharlaşmazsak iyidir...
geçmişten koptum artık iyice, gelen bebişlere hoşgeldiniz diyeyim...
darısı bizlerin de başına, yeter gelsinler artık değil mi...

doğuranlar var yine ne güzel:)
en yaşlı hamile ben olaraktan(sat 31 ekim) hala doğuramadım.bugün rüyamda 10 dkda doğurduğumu gördüm.eşimde doğum yaptırmış bana rüyasında:)
bugün ümitliyim bakalım:)
yarın kontrolüm var,neler olacak?

kızlar ben hiç bakamıyorum nete.hem oğlum hem ağrılarım.dr kan iğnesı verdı aşırı kansızlık varmıs.iğnye git gel .birde kızım sarılık riskinde .geceleri saat bası saati kurup kalkıp emziriyorum.emmiyoda..moralım cok bozuk.dikiş yerlerim acıyo hala.bazen evin işini yapmak zorunda kalıyorum .kayınvalide burda ama.......!!!ama yani.oğlumla ilgilenıyo yemek yapıo temızlık yok.sabah kalktım banyo wc temızledım okadar yani.doğum yapan varmı yokmu onuda bılmıyorum.hepinizi öpüyorum.ii bakın kenınızıde bebişlerinizede.

bugün bendede kasılma ve sancı var kızlar vala belımın ortasındada bı ağrı var hayırlıra gıtsın vala eşimde yok naparım ben...

kimsenin sesi çıkmıyor bugün nerelerdesiniz ? ben evi süpüreyim en iyisi sıkıldım oturmaktan sonrada ütü falan yaparım öptük

valla kızlarr işimiz zor artık..neler yapıyorsunuz bakalım..ramazan değilken canımız istemiyor, halimiz yok diye yemek yapmayabiliyorduk ama artık yapmazsam olmaz, içim el vermez. Kocişim akşama kadar aç kalıcak. Ufaktan yemek hazırlıklarına başladım bile..dinlene dinlene yapıyorum. Ağrılarım sancılarım filan da var..aldırmamaya çalışıyorum. O değil yanımda kimse de yok..yanımı bırakın apartmanda da kimse yok komşularımdan. Herkes tatilinde şurda burda. Neyse allahıma güveniyorum. Beni zor durumda bırakmaz inşallahh. :Saruboceq:

ben bugünde normal doğurmazsam kesin sezeryan olurum..20 dk sonra sınav açıklanıyoeyvahedigeldismile bugün evlilik yıldönümümüz...akşamda doktora gitcem buarada acayip bel ağrım var ..............

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…