2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

çisem cnm benim inan hiç iştahım yok. evde yediğimtelk şey karpuz ekmek abur cuburu çok severim ama onu bile yiyemiyorum ya midem bulanıyor. beni sömürdü benim velet valla.

şimdi doğumla ilgili bi şey okuyordum ee orda doğuma hazır bebeğin duruşuyla benimki farklı yani drun dediğine göre sırtı benim sırtımın hizasında nasıl anlatayım yüzü bize dönük gibi söylemişti dr ee daha nasıl dönücek dönebiliyor mu acaba ??
bu arada yememek için kendimi kastım ama resmen midemin ağrısından ter bastı

Kızlar çok duramıycam. ipek kızım doğdu. en son 8 dk.da 1di sancım. tüm gün sürdü. pazar 5 dk.da 1 'e düştü. ama açılma ilerlemedi. 48 saat sancı çektim. suni sancı da veremedikleri için eski sez. yerim sıkıntıya düştüğü için sez. alındım. kızım 3450gr. 50 cm. doğdu. hemen ayaklnadım. hiç ama hiç ağrım olmadı sez. sonrası. p.tesi eve geldik. ege kardeşine alıştı sayılır. haberler bu kadar. öpüyorum hepinizi.

sağol nurcancım valla zor oluyor doğar doğmaz yalncı memeye alıştırmak lazım yoksa sonradan çok uraştırıyor benimki almıyor zorlarsamda başlıyor kıyametleri koparıyor valla

ucuna anne sütü damlatsan emziğin hafif hafif ittirsen ağzına ben öyle yaptım alıştı bizimki

sağol nurcancım valla zor oluyor doğar doğmaz yalncı memeye alıştırmak lazım yoksa sonradan çok uraştırıyor benimki almıyor zorlarsamda başlıyor kıyametleri koparıyor valla

gazı varmı canım seninkinin ben milupa rezene çayı birde nurse harveys bitkisel damla kullanıyorum gaz için gazı nı bayağı kesti

Evet cnm doktor aynen onu dedi..kafa uzuyormuş filan, hiç görmedin mi dedi. Ben de görmedim, normal doğum yapan kalmadı ki denk geleyim dedim. Haklısın sen de dedi.Benim için önemli olan kısmı sorun olmaz kafa ölçüsü dediği kısımdı zaten. Bi de evet bekleyelim dedi..sancılar ufaktan başlamış ama aman aman değil. O yüzden diyor işte sancı duasına çık diye. Beni yolcu ederken de inşallah sancıyla gelirsin bu günlerde diye temennilerde bulundu epey. Ayrıca bi arkadaşımın doktoru diyerek sizden de bahsettim. Şu senin doktorun sezaryen olması ve hiç bi kadın doğ. uzamanı da eşine normal doğum yaptırmaz dediğini filan. O da bana hangi doktorları ve eşlerini normal doğ. yaptırdığını anlattı. Hatta en fazla normal doğumu sağlıkçılara yaptırdığını ve tabiki normal doğumun daha sağlıklı olduğunu filan anlattı. Sonra bana özlemedin mi bebeğini artık görmek istemiyor musun dedi. Ben de çok bi sızlanma görmedi heralde. Ben de durabildiği kadar dursun içerde, nasılsa çıkınca içerdeyken daha iyiydi deme gibi bi ihtimalim de var dedim. Burdaki arkadaşların öyle demelerine aldanarak. Bu da onun çok hoşuna gitti. Valla gerçekten farklı bir bakış açısı..haklısın dedi. Hiç bu aklıma gelmezdi benim dedi. sempatiksalakcinni

nurcancım onuda denerim bakalım tutarsa valla benimle dalga geçer gibi ağzında uyuyor çekersemde ağlıyor bakalım inşallah tutar

bize eğitimde hep emzirirken uyutmayın sakın diye tavsiyelerde bulunuyorlardı tabi denemeden insan bilemiyor nasıl olucağını hep uyursa uyandırın dediler yani ağlasada muhtemeln sinirden ağlıyordur emmeye devam etmesini sağlayın tam doyduktan sonra uyusun ama memede değil dediler hep yoksa memeyi uyuma aracı olarak kullanıyorlarmış

aspirincim benimki aynen öyle oldu memeden başka birşeyde uyumak istemiyor çekince başlıyor ağlamaya off yaa ne yapacağımı b,lmiyorum resmen katılıyor ağlarken insan o zamanda kıyamıyor işteemafoldumben

aspirincim benimki aynen öyle oldu memeden başka birşeyde uyumak istemiyor çekince başlıyor ağlamaya off yaa ne yapacağımı b,lmiyorum resmen katılıyor ağlarken insan o zamanda kıyamıyor işteemafoldumben

canım sen öyle alıştırma hem çok yorulup bebeğe verimli olamazsın bizimki kendi uyuyo alıştır sende

Canım benim, hakkınızda her daim hayırlısı olsun... Dualarımız seninle, sen içini ferah tut bebeğine kavuşacaksın... ve ne kadar şanslı olduğunu düşün seni doğru bilgilendiren ve yönlendiren bi doktorun var... Allah yardımıcınız olacaktır canım...

ohh ne güzel biri daha doğurdu maşallah...buarada zorunlu sezeryanlar üç kişi oldu şimdilik isim olarak bilmiyorum kusura bakmayın kızlar ama fotokolik berrakada bide blackberry başka yok dimi.yarın belki bende katılırım aranıza..buarada toxicdaisy yok bugün nedenki merakettim

off uyuyamadım geldim eşim yok bu akşam iş yemeğinde içim sıkılıyor hazır iş yemeğindeyken doğursamda azcık telaşlansa ne güzel olur bıktım çünkü iş kolikliğinden dr yanlız bırakmayın dedi ama sallayan yokk.
bu arada gerçekten toxicdaisy nerde dra gidicekti acaba doğumam mı aldırlar nosu yok mu kimsede??

yalancı emzik kullanmıyormusun .Ben kullanmayı düşünmüyorum ama bir susturucu görevi görüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…