2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebeğin iriliği konusunda ben de bişeyler söyliyim:benim doktorum tamamen normal doğum taraftarı ki bunu sürekli dile getiriyor,benim bebişe de iri demişti,niye derseniz kilosu normal aslında 36+2 de 2958di.bugün yine kontrol var bakalım bebiş kaç olmuş,ama çok çok iri de beklemiyorum.iri demesinin nedeni kafa kemiklerinin iri olması,galiba 93ü geçerse doğum baya zor oluyormuş,benimki de 88 e dayanmıştı en son,kafa kemiği çok önemli yani,çünkü zorlayan kafa zaten.ama benim doktor bebek iri olsa da çatın genişse sorun olmaz dedi,kapıyı kapamadı yani,bakalım bugün inş çatı muayenesi yapar da belli olur bişeyler.

günydın hanımlar.
bugün kısmetse eve çıkıyoruz.
oradan dha rahat yazarım.
not: hastne çok serin oluyor. bebeğede kendinizede uzun kollu bişeyler koyun. siz üşüyünce bebekte gaz olabiliyor.
normal doğum bekleyenler: Allah bir avazda kurtarsın İnşallah.
sezaryen olacaklar: korkmayın hiç. gününüz belliyse kayısı kompostosu götürün yanınızda.
kızım uyandı :)
ayrıntısıyla yazacağım yakında...

günaydınnnnnnn
artık bu geceler canımı sıkıyoooo. sabah olsun diye dua ediyorummm. bölük pörçük bir uyku her yerim ağrıyooo. çok şükür yine sadece canım sıkılıyoo.
gece 2 posta çamaşır yıkadımmm sabahın köründe astımmmm. yat kalk sabah olduuu.
eşim diyo ki sabah bu hafta dinlen ben gelince yaparız. sanki 9 ay yardım ettide son hafta yardım edecek kötükedihüso zaten dünden beri gıcığımnaniknanik
yaa ebruyu çokk merak ettim teli yok mu? hastaneyimi arasak bilemedim.
ben kahvaltımı edeyim buralardayım
BU ARADA SON 4( ctesi sayılmaz) :)

gunaydinlarrrrr

bugun erken kalktik,az sonra doktora gidicez bakalım neler dicek :)

ay sonlara dogru heyecan artiyor,hayirlisi bakalimmmm kaydirigubbakcemile2

gunaydinlarrrrr

bugun erken kalktik,az sonra doktora gidicez bakalım neler dicek :)

ay sonlara dogru heyecan artiyor,hayirlisi bakalimmmm kaydirigubbakcemile2

Günaydın bayanlar. Ben de sabah erkenden uyandım Eşim işe giderken 6.30 da. Bugün annemler geliyor. Heyecandan uyuyamadım. Çocukluktan beri böyleyim. Bir yere giderken birisi gelirken mutluluktan heyecan yapıyorum. Yıllardır hep uzakta hep uzakta yaşayınca insan böyle oluyor. Herkese heyecanlanıp seviniyorum. Hele annemler için....:)))

herkese günaydın güzel anneler. yine kabus dolu bir geceden sonra acıktım da aklktım yataktan. bugün doktor kontrolümüz var bakalım ne diyecek kendi doktorumuz. eğer ki normal bile derse sezeryana gireceğim kesin kararımı verdim. ağrılarım .ekilecek gibi değil bütün gece ağrıdan ağladım. sol bacağımı kaldıramıyorum yerinden nasıl bir baskı varsa üzerinde anlamadım. felçli gibi oldum resmen. yatakta sağdan sola dönemez oldum çok stresoldum iki gündür eşim beni bu stresten uzak tutmak için saolsun elinden geleni yapıyor ama acılarım geçmiyor işte. dün gece en sonunda karar verdik bu daha 40.haftaya kadar hatta fazla bekletirse sen çok yıpranacaksın ona da yazık sen üzüldükçe o da üzülüyor sezeryan istiyorum de doktora dedi. bende düşündüm ve ok verdim. yoksa depresyona gireceğim allah korusun yaaaa...

benimde annem çarşamba sabahtan burda olacak allah nasip ederse. kimler doğurdu 2 gündür takip edemedim. çisem doğudu mu? pelin doğurdu mu?

günaydın canım,

ay ne güzel bugün annenlere kavuşuyorsun. benimde çarşamda sabahı bu saatlerde gelecekler ay heyecan bastı bana da şimdi bak çok özledim anamı yaa. gurbetlik çok zor bende 4 senedir çekiyorum. allahım herkese basır versin.olumunekankayizsmile

gunaydın canım....
burada oyle guzel yağıyorkı anlatamam...
bızımde bugun 12 de randevumuz var catı muayenesı olucaz bakalım catım normal doğuma musaıtmı zaten bebısımın kafasıda kocamanmıs doktor teyzemıos oyle dedı normal olursa kesısız olmaz...
bıde aksam kaynımı aradık gec saatte doğumgunuydu...kayınvalıdemler gelıyormus bugun suprız yapcaklarmıs bılmıyormusuz gıbı yapıcaz mecburen bende cıkıyım ancak yetısırım kontrole..
haa bıde dua edın kızlar ya su catı muayenesınden cok tırsıyorum

kimse yok mu?

burda gök gürlüyor hava kapalı ama benimiçim havadan daha kapaılı inanın yaa..

günaydın canımmm. sez. olursan hemen gelebilir demirhan. satlarımız yakın benim kısmetse ctesi.

Allah yardım etsinnnnopuyorumnanaktan

hakkında hayırlısı olsun cnm hiç korkma canım çok acımıyacak merak etme.
hayırlı haberlerle gel,irsin inşallah:teytey:

fahriyecim eğer sezeryana ok derse ben en geçpazartesi düşünüyorum evimin biraz dağınığı var. kaynanam saolsun perdeleri yıkattı ve ütülemedi öylece duruyor. bugün serin olursa ötülerim demişti.çarşamba annemin gelecweğini duyunca vazgeçti annen ütülesin dedi. saolsun çok işimi de yapmadı zaten mutfak dolapları silinecek vitrin silinecek. offoff o yüzden biraz beklesin dedim hiç değilse ev topklansın halılar serilsin en son sonra da alınsın. zaten o zmana kadar bile nasıl dayanorom bilmiyorum kötürüm gibi hissediyorum kendimnii inan.

canım yaaa. Allah yardım etsin. ama beklersen kendide gelebilir eğer bir hafta beklersen birhafta daha bekliyebilirsinnn. neysee ama hayırlı neysee öyle olsunnn.

benim de yarın temizlik var. hemde son kontrolumm.

canlar... benım karnım oldukca yukarıdaydı resınlerımden gormussunuzdur... doktor bası yerlesmemıs demıstı hatta gun asırı saglık ocagındakı ebelere gıdıp muayene oluyodum ama yerlesmıyodu... sabah bı kalktım sadece kasıklarımda agrı var... dakka tuttum duzenlı gırıyo 40 snyeye bır 50 snyeye bırfalan... sonra az az suyum gelmeye basladı....sonra suyla cok az bı kanama oldu hemen doktora gıttık.. muayeneden sonra acılma var dedı dogum baslamıs yatısını yapalım dedı... sonra sunı sancı verdıler falan 2.5 3 saatte 9 cm acıldım ve dogum oldu... yanı kızlar doguma gıresıye kadar bellı olmuyo... sancılara dıkkat edın yeter...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…