2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben dışarda gezinirken pek duymuyorum ya da o hareket ediyorda benim dikkatimi
çekmiyor ama otururken ve yatarken hiiiç durmuyor hiiiç geceleri kaçkere uyanıyorum hareketlerinden özellikle ben yatakta döndükten sonra hareketleniyor sabahta uyanmama yakın sanki hadi kalk artık der gibi vuruyorkaydirigubbakcemile3

benim de yakındır inş. ozaman :))) çnkü ben iş yerinde pek bişi hissetmiyorum... anca yatıcamda dürtücemde o da oynayacak... ayy bu bebek bana benzeyecek sanırım... üşengeç olacak kaydirigubbakcemile3

Kızlar şimdi testler renkli usg falan bitince şeker yüklemesi mi yaptıracağız biz 24.haftada diye okumuştumnası oluyo ki bu şeker yüklemesi serum falan mı veriliyor acaba?araştırdım pek bişi bulamadım merak ettim

cnm bu kalabalık konusunda çok haklısın ben kolona da gidiyorum çok fena benim sigorta geçen hafta yenilendi 6000 limitim var ama zaten doğum 5000 tutuyormuş sezeryande öyle hatırlıyorum ama ne yapalım tek sağlıkla doğsunlar

kızlar didem gitti biliyor benim hastanede kalabalık oluyor ama ister istemez ona alışıyorsun.. düzenine nasıl davranacağına... ben şimdiye kadar en fazla 15dk beklemişimdir :)) medicana larda çok güzel evet ama anaaammm nedir o yahuuu 5000TL doğum mu olur :S:S baştan mı yapıyorlar :S

Kızlar şimdi testler renkli usg falan bitince şeker yüklemesi mi yaptıracağız biz 24.haftada diye okumuştumnası oluyo ki bu şeker yüklemesi serum falan mı veriliyor acaba?araştırdım pek bişi bulamadım merak ettim

yok canım bir bardak bol şekerli su içiyorsunn ıyykkkk :KK70:

benim de yakındır inş. ozaman :))) çnkü ben iş yerinde pek bişi hissetmiyorum... anca yatıcamda dürtücemde o da oynayacak... ayy bu bebek bana benzeyecek sanırım... üşengeç olacak kaydirigubbakcemile3

inşallah canım hissedersin ama merak etme.
Yalnız geçen gün eşimin amcasının kızı sordu ben çoktandır hissediyorum dedim
Nasıl olur ya falan dedi ben 9 aya yakındım içimde hiçbirşey duymuyordum arada bir ağır ağır bütün vücudunun döndüğünü hissediyordum dedi şaşırdım kaldım acaba bebiş mi üşengeçmiydi?Yoksa kendi kilosuyla mı alakalı bilemedim ama kilosu acayip fazla kadının

kızlar didem gitti biliyor benim hastanede kalabalık oluyor ama ister istemez ona alışıyorsun.. düzenine nasıl davranacağına... ben şimdiye kadar en fazla 15dk beklemişimdir :)) medicana larda çok güzel evet ama anaaammm nedir o yahuuu 5000TL doğum mu olur :S:S baştan mı yapıyorlar :S

canım zaten o kadar parayı inan bana sadece gururunun okşanması için veriyorsun ben bir hadtaneye daha gidiyorum orda 1000 istiyorlar ama nasıl kalabalık üstelik gece doğum yaparsan doktora ayrıca para veriyorsun biz 90 a yaptırdık medicana da orada 160 istiyorlar üstelik testler daha pahalı 4 bıyutlu ultrason yok eğer gerek görürse ayrıca para veriyorsun ben şu ana kadar muayene parasının dışında bişeye para vermedm üstelik yaş 4 kaç kez doğum yapacam millet ayda 500 lira kuaför parası veriyor o nedenle satayım anasını dedim ben sigara içiyor olsam bir senelik sigara parası

Canım ben bir dahaki gittiğime 17sinde şeker yüklemem var 24hafta 4 günlük gidicem.

Evet canım kalabalık ama temiz bir hastane ayrıca benim ark. orada doğurdu odaları da çok genişti sen gönlünü ferah tut.

canım zaten o kadar parayı inan bana sadece gururunun okşanması için veriyorsun ben bir hadtaneye daha gidiyorum orda 1000 istiyorlar ama nasıl kalabalık üstelik gece doğum yaparsan doktora ayrıca para veriyorsun biz 90 a yaptırdık medicana da orada 160 istiyorlar üstelik testler daha pahalı 4 bıyutlu ultrason yok eğer gerek görürse ayrıca para veriyorsun ben şu ana kadar muayene parasının dışında bişeye para vermedm üstelik yaş 4 kaç kez doğum yapacam millet ayda 500 lira kuaför parası veriyor o nedenle satayım anasını dedim ben sigara içiyor olsam bir senelik sigara parası

Doğru söylüyorsun canım bu arada ben aksigortalıyım medicana sezeryana 3300tl istedi selman bey daha pahalı olabilir tabi bu arada küvez anlaşması var sgk ile ücret ödemiyorsun benim doğum limitim ayrı 4200tl'nin %20sini veriyorum yani 3300tl için 600tl vericem. Ayakta tedavi ise 750 kaldı:KK43: Ama detaylıya orada girsem biterdi ben de özlemin hastanesine gittim

Geçen gün arkadaşıma gittim eltisi kayınvalidesi oradaydı eltisi hamile kayınvalidesi bana sordu hangi hastaneye gidiyorsun diye ben de bize yakın en iyi hastaneye gidiyorum özel gop a dedim kadın hiiii okadar para verilir mi kııız valla biz devlet hastanesine gidiyoruz dedi ki bilirsiniz istanbuldaki devlet hastaneleri hınca hınç dolu ki durumları da iyi benim verdiğim parada her muayene de 54 tl yani testler biraz pahalı işte çok ta pahalı bi hastaneye gitmiyorum ben de ama hamilelikte herkes durumuna göre iyi yerlre gitmeye çalışıyor ama vermeyen vermiyor işte bir de evlerinin yanında özel bahat var her muayene de 28 tl alıyor kıza baktım üzüldüm sadece belli ki kayınvalidesinin sözünden çıkamıyorlar....

Canım ben bir dahaki gittiğime 17sinde şeker yüklemem var 24hafta 4 günlük gidicem.

Evet canım kalabalık ama temiz bir hastane ayrıca benim ark. orada doğurdu odaları da çok genişti sen gönlünü ferah tut.

Doğru söylüyorsun canım bu arada ben aksigortalıyım medicana sezeryana 3300tl istedi selman bey daha pahalı olabilir tabi bu arada küvez anlaşması var sgk ile ücret ödemiyorsun benim doğum limitim ayrı 4200tl'nin %20sini veriyorum yani 3300tl için 600tl vericem. Ayakta tedavi ise 750 kaldı:KK43: Ama detaylıya orada girsem biterdi ben de özlemin hastanesine gittim

benim toplam aile planlaması limitim 6000 canım doçent farkı almıyoruz yapıkredi sigortadan dedi ben hiç para vermiycem şu ana kadar bende %20 veriyordum ama bu sene yapılan anlaşmada ben hiç para vermiyorum normalde 82 veriyordum dün tamamını karşılıyor dedi vermedim bişey ama bilemiyorum tekrar sorarım ben soralı 6 hafta oldu belki karıştırıyorum sen detaylıyı ne zaman yaptırdın bana bişiy demedi selman bey

Merhaba güzel anneler ve bebekleri biz gedik geçmiş anca bitti bişiler yazdık hayırlı cumalar herkese...zemuszemuszemuszemuszemuszemus

kızlar karnın alt tarafında çizgi oluşan var mı
benim o çizgi çıktıda acaba erken değilmi yaaa CADIARZU
Benimde başlamış galiba bu sabah sütlü kahve renginde farkettim
neee birileri erikmi dedimafoldumben ben yaklaşık 2 aydır erik aşeriyorum...ama warya bööle bişey olamass..siyah erik aldık olmadı, erik turşusu aldık olmadı illa yeşil kütür kütür ekşi erik olacak...gece riyalarımda görüyorum artık...hiçbiyerde bulamadık ...çağla çıktıktan 15 gün sonra falan çıkıyoo zaten...hala beklemedeyim:eek:
İstediim şey birebir aynısı olmadımı bi aksi oluyorum surat asıyorum :dilcikar: uyuz oluyor ne yapayım yerini başka birşey tutmuyor illa istediim marka olacak...
ya benim eşim hiç bi şey aldırmıyor sadece bakıp seviyor ne kadar güzel diyor almaya kalkınca dur daha çok erken demeye başlıyor
Bana da başta diyordu ama ben dedim kaynak sıcakalrda ben nasıl çıkarım haldur huldur alışveriişe ya bayılırsam ya sıcaktan birey olurda düşersem bebeğe bişe olursa diye şimdi her çıktığımızda alırız dio kaydirigubbakcemile3
ama canım oyle ıstıyokı ınsanın canı... bıde yok sımdı gec oldu almam degınce ıyıce kotu oluyosun... aglıyorum ozman gıdıp alıyo napalım:):)
Gece 2 de yalvar yakar soda aldırdığımı bilirim nerdeyse ayaklarına kapanıcam ilk zamanlar.ben uyuyamam artık napalım diye duygu sömürüsü yapıp başında ağlamaya çalışınca uyuyamadıı için gidip 2 kere aldı gece yarısı aklinialirimsmile
canım ben bu belgeseli izledim ve dedim ki yaaa ne kadar şanslıyım nekadar dedim ve hepimiz öyleyiz kızlar herkes bir kez daha şükretsin bebek için çırpınanlar dolu etrafta en yakın örneğim kızkardeşim 2 defa kaldı biri dış gebbelikti biri de düştü alllah bu mucizeyi isteyen herkese ama herkese versinn:Saruboceq:
Allah a şükür ne şanslıyız eşimin yaınında karnımı okşayarak diyorum oğlum sen bilmeden ne işler becermişsin bee ne badireler atlaşmışsın seni ballı bıdık bi hoşuna gidio ki sormayın bebişte dan dun tekme attı hep ama bugün tık yok :ecrin_bebek:
Rica ederim canım ben nedense buradaki herkesin bu belgeseli izlemesini çok istiyorumm.Çok duygusal çekmişler zaten gözleri doluyor insanın izlerkensenağlama
Eşimin gözleri doldu ben ona baktıkça ağlamamaya çalıştı walla normalde o kadar duygusal diildir ama belgesel izlemek iyi geldi artık habire bebişi sevip sevip duruyor kaydirigubbakcemile3
evet canlarım yarın gidiyorum Allah kısmet ederse.... inş. iyidir hepimizin bebekleri herkes hayırlı sonuçlarlarla döner aramıza güzel sonuçlarlar inş.

çok sağolun çok teşekkür ederim...hayırlı haberleri alır almaz bildircem size :)
İnşallah canım büyük buluşmaya az kaldı ayrıntılı ayrıntılı yazarsın...
cnm bu kalabalık konusunda çok haklısın ben kolona da gidiyorum çok fena benim sigorta geçen hafta yenilendi 6000 limitim var ama zaten doğum 5000 tutuyormuş sezeryande öyle hatırlıyorum ama ne yapalım tek sağlıkla doğsunlar
5000 mi bu ney yaaw doğum heralde aletler altından genç kız gibi hamilelikten önceki halinle çıkıosan tamam.. delikafadulden
15 nisanda gidicem ben 23+4 felan olucam heralde şekere bakılcak dedi dr hamilelik şekeri die bişi varmış yaa bi arkdaşa diyet verdiler hamilelik şekeri çıktı bilmiyorumkismile

tabii ki haklısın canım... doğum çok önemli... içine sinmesi çok çok daha önemliii

Ya tabii herkes durumuna göre gidicek ben özel sigortam olmasa gitmezdim medicanaya. Mesela ben nisa hast. giderdim o zaman çok temiz hastane odaları da geniş ama hazır sigorta varken medicanaya gidiyim dedim herşey duruma göre yani hastanelere para döküp bebişe kalmıycaksa istemem. Bizim muayene 90tl ama ben 18 veriyorum böylece uygun oluyor

Geçen gün arkadaşıma gittim eltisi kayınvalidesi oradaydı eltisi hamile kayınvalidesi bana sordu hangi hastaneye gidiyorsun diye ben de bize yakın en iyi hastaneye gidiyorum özel gop a dedim kadın hiiii okadar para verilir mi kııız valla biz devlet hastanesine gidiyoruz dedi ki bilirsiniz istanbuldaki devlet hastaneleri hınca hınç dolu ki durumları da iyi benim verdiğim parada her muayene de 54 tl yani testler biraz pahalı işte çok ta pahalı bi hastaneye gitmiyorum ben de ama hamilelikte herkes durumuna göre iyi yerlre gitmeye çalışıyor ama vermeyen vermiyor işte bir de evlerinin yanında özel bahat var her muayene de 28 tl alıyor kıza baktım üzüldüm sadece belli ki kayınvalidesinin sözünden çıkamıyorlar....

ben bu durumlarda kaynanaya kızmam koca ne yapıyor orada hem kimse karışmasın millet 1 hafta tatile veriyor o parayı Allahtan karıştırmam bu durumlarıma ama öyle kaynanam olsa walla almam odaya
üstelik ben parasına filan bakmadım bana en yakın yeri tercih ettim Allah korusun bişey olsa ben büyükçekmeceden bakırköydeki doğum hastanesine gidene kadar oooooooooo geçmiş olsun olurum

benim toplam aile planlaması limitim 6000 canım doçent farkı almıyoruz yapıkredi sigortadan dedi ben hiç para vermiycem şu ana kadar bende %20 veriyordum ama bu sene yapılan anlaşmada ben hiç para vermiyorum normalde 82 veriyordum dün tamamını karşılıyor dedi vermedim bişey ama bilemiyorum tekrar sorarım ben soralı 6 hafta oldu belki karıştırıyorum sen detaylıyı ne zaman yaptırdın bana bişiy demedi selman bey

Geçen c.tesi yaptırdım canım bence bir ara çünkü haftan geldi ama medicana 700tl istiyor detaylıya bence limitini orada harcama git 130tlye nisa hast. yaptır sıra da beklemiyorsun nasıl olsa selman bey bakmıyor

Selman bey sdana mutlaka perinatolog baksın diycektir o yüzden her hastanede yok ama nisada var

Ya tabii herkes durumuna göre gidicek ben özel sigortam olmasa gitmezdim medicanaya. Mesela ben nisa hast. giderdim o zaman çok temiz hastane odaları da geniş ama hazır sigorta varken medicanaya gidiyim dedim herşey duruma göre yani hastanelere para döküp bebişe kalmıycaksa istemem. Bizim muayene 90tl ama ben 18 veriyorum böylece uygun oluyor

Eşim geçen sene bana yaptıracaktı özel sigorta sırf doğum için ama ben hemen hamile kalırım diye istemedim çünkü tam 1 yıllık sigortalı olman gerekiyormuş doğumu karşılayabilmesi için.Aslında onun dediği zamanda yapsymışız sigortayı şimdi ucucuna yakalamış olacaktık doğumu neyse bundan sonra bakarız heralde biz de....

Bence de ne ya kayınvalideme ne benim doktorumdan istersem 1000tl veririm muayeneye sanki o veriyor parasını. Can benim çocuk benim para benim. Aman benim kayınvalidem benden istemesin de para da vermesin bir de doktora karışıcakmış bir kere diyecek oldu ya limitin yetmezse diye "bugüne kadar başkalarına çalıştım biraz da bebeğime çalışırım" dedim kıpkırmızı oldu sustu ne çok konuşuyorlar ya zorla lafa kaşınıyor eşim olmasa ben daha açık konuşurdum ya neyse

X