2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Benim de 2. gün acayip sütüm vardı. Şimdilerde azalmaya başladı. Sağmak da işe yaramıyor. Her gün daha az süt çıkıyor. Bugün sağmaya gerek bile kalmadı. Ben özel sağlık sigortası yaptırmıştım.Dün eve hemşire geldi. Bebek bakımını anlattı. Sütüm azalıyor dedim. Günde 4 lt su iç dedi. Başka birşeye gerek yokmuş. Sabah İpekle ilgilenmekten içemedim hemen azaldı. Kısacası bol su iç canım. Bir de dolu tutma sürekli sağ. Oğlun içemese de sağmaya devam et ki sütün artsın. Bir de çok bilmişlik yapmak istemem ama mama verirsen, anne sütünü almaz. Biberon daha rahat gelir ki nitekim öyle olmuş. Sağlık ocağına git bence oradan yardımcı olacaklardır.

Eğer bebek çişini kakasını yapıyorsa sütün yeterlidir diye biliyorum. Bir de kilo alımına bakıyorlar. Kızma ama mama verme. Sarılığı engelleyen anne sütü diye biliyorum. Tanıdığım kızına hep mama verdi. Sütüm yok dedi. Sonra kızı memeyi bıraktı. Mama ile büyüdü. Sürekli hastalanıyor. Kullandığı antibiyotiğin haddi hesabı yok. Anne sütü diyorum arkadaşlar. Bir şekilde sütü arttırıp mamasız büyütmemiz gerekiyor.

Sibel 25 geçmiş olsun canım. İnşallah yakında kucağına gelecek meleğin. Artık onu hiç bırakmazsın diye tahmin ediyorum.

Sıla'cım inşallah kolayca doğuruverirsin canım.
Senin adına heyecanlandım şimdi.

dogum sancısı nasıl bır agrı. ben pazar gunu doguma gırıcem ama su an agrılarım oluyo arada. dogum sancısı mı bılmıyorum

Ay bekleyemedi 1 gün daha. Doğum hikayeni okudum oradan da anladım yine de sorayım dedim.
Ne kadar çalışmıştın. Neyse kısmet değilmiş diyelim. Canları sağ olsun.

hadi bakalım hayırlısı suni sancı denemeden sezeryanı düşünmüyorsun heralde suni sancı zor oluyomuşya biraz ama belki sen anlamazsın bile,neyse boşver yarın yatışın yapılsın duruma göre doktorun en iyisini önerir sana.gözün aydın canım şimdiden.

asla pes etme canım ... bir de biberon yerine kaşıkla yada kahve fincaıyla verin anne sütün diyor dr.lar , yoksa bebek biberona ve mamaya alışırsa memeye dönemzmiş .. elinden geleni yaptığını biliyorum ama biraz daha sabır güzelim .. bizim bebeklerin ( yani ivf bebekler ) bünyeleri daha nazlı , bunu söyleyen çocuk dr.u liseden arkadaşım .. o yüzden belki de anne sütü daha çok lazım olacak bizimkilerin bünyeleri kuvvetlensin diye ...pes etme emzirme mücadelenden :teselli:

canım yaaa okuyunca heyecanlandım , sanki benim doğmum olacakmış gibi . aramızda 3 gün var seninle . aslında dr.um bu ctesi yapabilirdi son anda 37+6da karar kıldı , kısmet :sm_confused:
ama hem suniyi çek sonra sez. zor olmayacak mı :1no2:
inşallah bari sez. kalmadan suniyle gelir Zeynep'in yerimseniben

38+6'da doğum yaptım canım.

canımmm nasılsınnnn :1hug:

Son düzenleme:
ıyiyim benim kız uyuyor da sizlere bakayım dedim.
Felaket terliyorum. Hem sıcaktan hem de lohusa olmaktan.
Nefes almaya başladım diye sevinirken şimdi terle başım belada.

ay hayırlısı yavrum ya çok sevindim hadi bakalım bizi habersiz bırakma emiii...
canımm yoksa doğuruyor musun?hadi hayırlısı...nerdeyse 1 saat olmuşş..delikafadulden

ay sormayın ya sol kasığıma tam kasık bölgeme bi acı girdi sanki bıçak saplanmış gibi elimle hemen kaptım oramı anlamadım ne olduğunu bacağım boydan boya uuyştu hemen not defterime ..(şu meşhur not defterim) hemen saati not aldım güya bi dahakine dakka tutcam hohohohoh bi daha olmadı sonra zaten annem geldi falan yazamadım size... şu andada sağ kasığımda hafif yollu var ama önemsemiyorum ...yarın öğlen randevum var bakalım ne diycek ama heveslenmiyorum benim yalancı çoban gelmez daha...

anneme gelince geldi bi tencere sebze yemeği yapt ısaolsun torununun 3.5. metrelik odasına 1.75 cm kilim almış düdük gibi durdu kilim şimdi kocişimle caddeye çıkıcaz odaya halı almaya çıkıcaz.....
bide tatile giderken arabada dinlemeye cd doldurttu bana :) sevdiği şarkılardan derleme yaptım cd doldurdum ....2 saat falan durdu yani toplam çay içti mutfağı topladı gitti....

öyle iştek biz kocişle bi cadde turu atıp gelcez hava hazır serinlemişken..hadi öptüm şekerler sizi...

yine yalancı ağrılar aldı yani hurişş..senle ben daha çok bekliyecez galiba....senin şu annen de bi alem ya...torununa yıkanmak için leğen alır..3,5 metre odaya 1,75 cm kilim alır...belki o kadarını akıl ediyordur ne yapsın..valla benim annem çook iyi kızımın odasını o yaptı sayılır..biz sadece halısını ve tülünü aldık..annemin kıymetini bilmeliyimm canım annem..:asigim:

hoşgeldin canım...sende kavuşuyorsun meleğine...inşaallah her şey yolunda gider sağsağlim kucaklarsın yavrunu...ben hala bekliyorum tık yok 38+4 olduk...

sağolun kıslar yaa.. dualarınızdan eksik etmeyin beni olur mu?? çok büyük heyecan var..

starımm dua et inş hiç gerek kalmasın suniyee.. ama sezeryandan önce her şansımı denemek istiyorum normal olması için.. en önemlisi sağlığı tabii.. sıkıntıya girecek olursa hemen sezeryan olur tabii dee. inş öle bişi olmazzyerimseniben

ben kendime gelir gelmes haberdar ederim starı.. öpüyorum hepinizii..opuyorumnanaktan

sağlıklı olduğunuzun haberlerini bekliycez canım sabırsızlıkla :1hug:

sizi okumak cok keyifli bende ocak annesiyim ....heyecan doruktadır şimdi sizlerde 9 ay gecer son haftalar gecmez:ecrin_bebek:kiminiz yavrusunu kucagına alıcak kiminiz gün sayıyor :CüvCüv:allah dogum yapacakları bir avazda kurtarsın yeni annelere da bol sütlü geceler diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…