2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

bu arada ben de makyaj malzemesi ve ayna koydum. resimlerde soluk soluk mu cikayim. aaaa...

ben piller icin sarj makinasi da koydum. yedek SD card aldim. acil telefon numaralarini esime verdim. mesela haber verilmesi gereken arkadasim vs.

zeytinyağıda aslında göğsünü yumuşatmak için bebek emmeyi beceremediği ve emlmeye alışkın olmadığımızdan biliyorsunuz memişler yara oluyo,krem var ama nereye kadar saf zeytinyağıda yumuşatmak için birebirmiş

Son düzenleme:

canım yaa valla okurken bi an 2,5 yıl öncesine gittim...banada dr um çatın dar ama bebişin 3,200 gibi görünüyo eğer biraz zorlarsak normal yapabiiliriz demişti...ben zaten sezeryana çok karşı biriydim (hala da öyleyim)..neyse kendi sancımla hastaneye gittik 2 cm açıklığım vardı ve normal doğum odasına alındım..fakat dr lar geldi işte bu hastanın çatısı çok dar bebekte 3,600(sonradan 3,400 doğdu) görünüyo bu hasta bu bebeği doğuramaz dediler...ben inat ettim 5 dr ayrı ayrı muayene etti beni hepsi aynıo şeyi söyledi tabi ben bu arada sancı çekmeye devam...en sonunda bi dr geldi ve kendini düşünmüyosan bebeği düşün dedi ve benim için herşey bitti 9 saat sancının ardından paşapaşa sezeryana aldılar beni ...anlıycan eğer dr una güveniyorsan bence sözünü dinle ve zorlama ..ha bide doğum anında dahada çok kendini kasabileceğin ihtimalinide unutma...allah hayırlı doğumlar nasip etsin cnm....banada dua et ikinci prensesime pazar günü kavuşacağız nasip olursa....zemuszemus

bende böyle düşünüyorum bebeğimi riske atmazdım:umursamaz:

di mi ya bende öyle düşünüyorum bide normal yapcam diye o açılmayı bekle sonra bebiş çıkamasın risk var denilirse bide sezeryan ol ,çin işkencesi gibi valla,hem bebişime bişeycik olmasın onu sıkıntıyada sokmıyım dimi rahat rahat çıkmak varken dar bir yola girmesin yavrum sıkışmasın biryeri,uyyyy yirim yirim

aay inanamıyorum ya valla ben seni arıyomuşum cidden aynı şey yani nihayetinde sezeryandan kaçamadın çektiğin ağrıda cabası,napayım ya çok istedim allah biliyo gitcm çatır çatır doğurcam diyodum ama olmadı işte :çok üzgünüm:

ya gogus uclarim yoktu ya, avent'in nipplette diye birseyini buldum. goguslerimin uclari kiraz gibi oldu. gerci biraz iskence cekiyorum. rahatsiz ama olsun. raziyim. yeteki gogus ucum olsun.

yuksuk gibi birseyi gosunuzun ucuna koydugunuzu dusunun. ucunda ince bir hortum ve ona bagli siringa var. siringadan hava cektikce, o da hortum yardimiyla bu havayi gogus ucundan cekiyor.gogus ucu yuksugun icine giriyor vakumdan dolayi. gunde 8 saat takiliyor ama yani cok acidi gogus uclarim. heralde bebek dogunca arkadaslarin dedigi bunun 2-3 kati olsa gerek.

ya gogus olmasa resmini ceker koyardim. o kadar komik ki. hayatimda ilk defa giogus ucum oldu.

gogus ucu kremini de surmeye basladim. 2 hafta oncveden baslamak lazim diye.

allah korusun çatın darsa bebekte oluşabilecek riskleri düşün(omuz çıkıklığı vs..)
allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin
hepimiz bi avazda kurtulalım

demresu 15 temmuzda evlilik yıldönümünde git güzel güzel doğumunu yap gel tatlım buna kafanı yorma ....doktoruna güveniyosan çatın dar diyosa dardır.ama illada emin olmak istersen çok iyi özel doktorlar var ....gidip muayne olabilirsin özel muyanehanesinde onlarda kesin net doğru bişey söylerler...bana sezeryan dense idi kendi eski doktoruma gidecektim ki süper bir doktor....o ne derse onu yapabilirim yani.....ama sezeryansa sezeryandır sıkma canını yavrun ddaha önemli....

canim arkadaslar aksi yonde fikir belirtmisler ama ben nedense siki bir normal dogum hayraniyim. ben ne olursa olsun normal dogumu secerdim.

dar bir yol diyorsun ama o onun dogasi. yani yaradan ona gore yaratmis. rahim bebek gececek kadar acilirken, kasilmalarla bebek itilirken o da icgudusel olarak ayaklari ile itiyor.

ayrica bana sorarsan 3,5 kg normal bir kilo. yani 4-5 kg olsa koca kafa olsa belki ama bebekler genelde zaten 3.350-3.500 civari dogar.

tabi dr un daha iyi bilir eger guveniyorsan samimi olduguna. ben TR deki dr lara guvenmiyorum.

kızlar cahilce görünmek istemem ama bu gögüs ucu olmaması nasıl oluyo yanii göğüslerin uyarılsa bile uc oluşmuyomu :uhm:

yani bilemiyorum çok istiyosan dr unda tehlike görmüyosa genede denemekte fayda olabilir ama bana öyle oldu ve ben çok şartlandırmıştım kendimi illa normal doğuracam diye olmayınca baya bi kötü olmuştum ...hatta sezeryana giderken yanımdaki hemşirenin elini falan ısırmıştım bırak beni diye:)))kaydirigubbakcemile3....o yüzden her iki ihtimalede hazır olarak doğuma gitmek en doğrusu bence .. tüm arkadaşlara duyrulur ..ŞARTLANMAYIN...

delikafadulden:roflol::sm_cool: aşkım kızma sakın ha gülesim geldi birden gözümün önüne geldi görüntüsü....valla zordur muhakkak ama kıpkırmızı sivri duran iki meme ucu çok hoş durur büyük ihtimalle....

ay bu akşam çok mutluyum kayınpederimi sinir ettim çünkü.....hohohohohohohohohopuyorumnanaktan

evlenmeden önce eşim,kardeşi,annesi,babası 4 kişilik mutlu bir aile imişler......gerçi benim bişeyi bozduğum yok...olması gerekeni yaptım oğullarını ladım ayrı bi eve çıktım ...1 sene sıkıntısını çektim ilk hamleyi arabayı sattırmakla yaptım....napıyım her hafta sonu kaynanam kayınpederimle gezmelere gitmekten bıkmıştım....her pazar sabahı bizi kaçırmamak için sabah 9 da telefon geliyordu bugün şuraya gidelim diye....eşimi ne yapıp edip ikna edip arabayı sattırdım.....

bu akşam kayınpederim çalışıp işe gireceğini seneye kadar araba alacağını söyledi...kim kullanacak baba dedim....erdem dedi...üzgünüm baba erdem araba kullanamaz...ben araba istemiyorum ....ufak oğlana al dedim...nasılsa ehliyetide vbar artık o kullansın dedim....olmaz o okusun dedi....okuyan araba kullanamaz mı dedim bende.....üzgünüm ama biz araba istemiyoruz.....şu an dedim...sen kullanabilirsen kendine al ...yada ufak oğlana al ama biz araba istemiyoruz deedim....bizimki hiç sesini çıkarmadı nedense.....

bişey demedim gızım siz bilirsiniz ben sizin için hani çocuk oluyor zor olur falan hem bizde öyle gezmiş oluruz bak herkes pikniğe gidiyo denize gidiyo biz gidemiyoruz....

sinir oldu sinirr...banane ya benim kocam sizin şöförünüz mü ...kullansın öbür oğlun....onlar yüzüne araba alamıyorum......

allah seni ne etmesin emiiii:dance:zemuszemus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…