2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

bu arada şu listeyi heycan olsun diyip diyip yayınlama listenin en sonunda ben varım deli oluyom amaaaa

hihoyyyt comebaby'nin fıstıklarııııııııııııııııııııı
hastaneden eve çıktıkları ilk gün çekilmiş , yani 29.06.2009
soldaki Bensu , sağdaki Nilsu

ayy canlarım yaa ne güzel meleklerr bunlar allah nazarlardan korusunn allah sağlıkla sıhatle büyütsün inşallah:Saruboceq:

Merhaba,
Şöyle bir yakın geçmişinize göz attım da pek çok anne yavrularına kavuşmuş. Dilerim uzun, mutlu ve sağlıklı bir ömürleri olur hepsinin. Diğer topikte fotoğraflarına da baktım hepsi birbirinden şeker, maşallah.
Ben de 35 haftalık hamileyim. Bu ay sonunda veya Ağustos ayı başında doğum yapacağım kısmetse.

ben burdayım tatlım her zaman ....istediğin zaman danışırsın....
bebek hastaneden cıktıkdan sonra hep tulum mu gıymesı gerekır . gobegı dusune kadar yanı. ıkı parca olmaz heralde
yo tulum olacak die bi şart yok.....ama iki parça olanların bel lastikleri var ya göbek düşmeden o bel lastikleri rahatsız eder diye tulum giydiriliyor genelde...dikkaty edebileceksen 2 parçada olur niye olmasın..önemli olan ilk günler igöbeği...

maşşahh yatışları bile aynı...maşallah pıtırcıklaraaa

inşallah hepimize hayırlı doğumlar..

.kızlar ben biraz kaçar dinleniyim benim koca 9 da çıkıyor buçukta evde olur o zamana kadar gelirim yine...hoş bugün dışardan yemek söliycem falla yapacak halim yokkk

Cok sekerler masallah Allah uzun omurler versin hayirli evlatlar nasip etsin insallah :) cok tatlilar ya..

bugün başka bir dr.a daha göründüm , yserez'den olumlu referans aldığım ve sezoşumu orada yapmayı planladığım hastaneden bir dr.a ..
çünkü buradaki dr.umun anlaşmalı olduğu hastaneyi beğenmedim . olası bir ani doğumda ist.daki dr.um gelemeyeceği ve ben de ona mecbur kalacağım için onun dediği yere paşa paşa gitmek istemiyordum . ama çoğu dr.-hastane de son haftası gelmiş hamileyi takibe kabul etmiyorlar diye duyduğum için bari son bir kaç kontrole gideyim , ist.daki de. da gelemezse en azından bu yeni dr. yapar sezoşumu diye ve dahası salı günkü kontrolde oğluşum 2 hafta kadar geri çıkmıştı , gerçekten var mı böyle bir şey deyip bir başka göz de görsün ve farklı usg de ölçümler farklı çıkabilir belki dedik ama değişen bir şey olmadı .. aradaki fark 12 gün .. yani oğlum 33+4 günle uyumlu çıktı benneyaptımki
dahası 1 günlük tam idrarda protein ve kreatinin bakıldı , protein abartı yüksek çıktı:çok üzgünüm:
40,00-150,00 referans değer , benim sonuç ise : 993,6 ..
ödemlerimin olması ve yüzümdeki şişlik + geçen haftalardaki kusma-bulantı ve halen devam eden gözümün önünde uçuşan parıltılar + nidilattan önce yüksek seyreden tansiyonum = preeklampsi olduğuma işaretmiş .. ayrıca plasentada infarktlar vardı (infarkt : dokuda besleyici damarın pıhtı ile tıkanması sonucu meydana gelen çürümüş doku bölgesi ) ..
plasenta kireçlenmesi yada yaşlanması yokmuş ama bu veriler olunca bebeğin gelişiminin bu şekilde geriden gelmesi ve kiloca düşük olması bu sebeptenmiş ..
nst ye de girdim , bir şey çıkmadı , o esnada ist.daki dr.umuz aradı sezoş tarihimi söylemek için , o zaman onda da söyledik bu preaklampsi olayını ve idrardaki proteini , önemsemedi , bizim için önemli olan bebeğin hareketleri dedi ...zaten bu saatten sonra yapılacak da bir şey yok ..
ayrıca bu yeni dr. bebekte preaklampsi varsa gelişimi geriden de olsa daha iyi ve dirençli oluyorlar diğer bu haftalarda doğan diğer bebeklere göre dedi ..
bu yeni dr. şunu da istedi hergün 3 kere dijital olmayan tansiyon aletiyle tansiyonumu ölçmemi istedi , sonuç 14-15ten büyük olursa hemen hastaneye gelmemi ve sez. gerçekleştirmek zorunda olacaklarını söyledi ..
inşallah şu 2 haftada böyle bir şey yaşamayız ve oğluşum 18 temmuza kadar benimle devam eder büyümeye :Saruboceq:

ay bir de ne yaptım klava:
dün de oynamıştım , kulağımın tam altında kılcal damar çatlağı gibi kırmızı benim vardı .. dün oralarda bi sivilce var zannettim oynadım , birden kanadı biraz sonra durdu .. bugün hastanede sonuç beklerken yine elim gitti hemen baktım şakır şakır kanıyor , eşim peçete bulana kadar ılık ılık akmaya başladı , herkesin gözü açıldı faltaşı gibi :1shok: kaydirigubbakcemile3
biraz baskı uyguladık bir tomar peçeteyle , o sayede durdu .
şimdi bant yapıştırdık elim yine gitmesin diye :mymeka:
bizden haberler böyle :sm_confused:

inşallah sen de hayırlısıyla ve zamanında kucağına alırsın mis kokulunu canım ...

ay ay yerim ben onları maşallah subhanallah ne şekerler ya fıstık bebişler..Allah sağlıklı bir ömür nasip etsin Nilsu ve Bensu ya...

canım ya demek sonuç aynı hakkınızda hayırlısı olsun...inşaallah canım bebişin 18 temmuza kadar seninle devam eder dualarım seninle...ama ben inanıyorum her şey girecek yoluna..bu kadar sıkıntı çektin mükafatını alacaksın...

stardustt canım inşallahh zamnında gelecek bebişinn artık bu saaten sonra yapılacak fazla bişey yok doktorun haklıı allah yardımcın olacaktır canımm hiç üzülmee duaa et bol bol bende ederim senin içinnn:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…