2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

dogumunu bekleyen arkadaslar gunlerınızın kıymetını bılınç
bu arada gecmıse bakamadım kusura bakmayın cevap yazamadım.
bızım bebek huysuz bıraz emme sorunumuz var gogus uclarım yara sutum henuz gelmedı.
bebegım emmek ıstıyor ama sut yok(
ne yapıcagımızı sasırmıs durumdayız.aglıyor sureklı.
bıraz mama verdık mecburenç
bu arada sarılık olmus yarın yenıden tahlıl yapılcak.
sımdıye kadar ınanırmısınız hıc oturmadım.
hatta kendı mı unuttum sezeryandan sonra agrım oldu bıraz ama onu bıle umursamıyor ınsan.
bu arada epıdural yada spınal anestezıden hıc korkmayın cok rahat gecıyor ama sonrasında bıraz agrı oluyor.
benım dıkısler cok agrı yaptı.yurudukce agrısı azalıyor.
cok skur sımdı daha ıyıyım.dogum hıkayemı musaıt oldugum en kısa zamanda yazıcam.
hepınızı cok sevıyorum.
bu arada oglusumuzun adını MERT koyduk.:asigim:

hani uyuyamıycaktın Çok üzgünüm çoook
bak ben yine tek başıma ben yine tek başımaaa :çok üzgünüm:

iyiyim canım..şu an bişeyşer atıştırrıyorum..yemek yemedim de..midem kazına kazına acıdı...aslında bu vakitte yememeliyim ama ne yapim bu vakte kaldılmaz:....

senin ki iyi yine .. ben 23,20 gibi kahvaltı yaptım , ağır bir kahvaltı hemde söylemiiiim ne yediğimi cokacimcoook

valla bak gaza getirelim birbirimizi verelim nolursunuz şimdilerde sempatik duruyo gören ye diyo ama valla 1 ay sonra kimse gözümüzün yaşına bakmıycak mafoldumben

doğru tespit yerimseniben
ayy ne kadar kilo almışsıııın , zor gider bunlar , hele hele sez. olduysan , ı -ıhh kalcak o göbek seble , evladiyelik o vs.vs... "kafa ütüleyen çok olacak vallaaaa -tatlicadiarzu-

ama şunu diyim 30.haftalar civarı sanırım 1-2 hafta benimde yüksek seyretti çarpıntı oluyodu resmen ama sonra kendinden geçti.

aynen canım , benim de bir kaç haftadır normale döndü tansiyonum da nabzım da .. 30-33 arası felan 14-15lerdeydi tansiyonum , nabzim 105-129 arası .. şi,mdilerde 12-6/7 gibi tansiyonum , nabız 95-105 arası değişiyor ..

isminiz hayırlı olsun canımmmmmm :lepi:
ay inanmıyorum , bu halimi arayacak kadar kötü olamaz yaşayacaklarım :1shok: -tatlicadiarzu-
nefes darlığından uyuyamama + şiş ayaklarla yürüyememe ve sızısı cabası + ilaçların yan etkilerini harfiyen yaşayıp depresyon- uykusuzluk-iştahsızlık-reflü-burun ve geniz tıkanıklığı+ sabahları öğürme ve bazen de istifra seansları+ uzanırmış gibi yaparken dahi nefes darlığı yaşarken günde 4 kere fitil yapmak için her defasında en az yarım saat yatıp ve zamanın geçmesini beklemek + 2 gr daha fazla alsın diye et yemekten istifra etmeden tamamlanan öğünler için şükretmeler + kasılmalarla gelen nefes darlığı vs. vs....
ne biliiim bu tablodakinden daha iyi şeyler göreceğime ve yaşayacağıma inanıyorum niyeyse :sm_confused:
kısmet tabi ...
senin Mertimizle kırkınız çıksın daha farklı bakacaksın olaya , emin ol canım yerimseniben

sanki uykum mu geldi nee ..zaten monolog da sıkmaya başladı ..
bir ben bir de misafir varız
ya misafir , orada öyle sessiz sessiz takılacağına al bi üyelik gel 2 lafın belini kıralım dimi ama yerimseniben

canm hamıleyken bır sekılde bunları kendın asabılıorsun ama bebek emmeyınce gogus ucu yara olunca bebek sureklı aglayınca elın ayagına dolasıyor ne yapıcagnı bılemıorsun.
cok sukur bıraz daha ıyılestı gogus ucum.
sızlere benden tavsıye gögus ucu ıcın soganı ıkıye kesıp ucuna sür.bırde ben kıstan ayva cekırdeklerını bır kenara koyup saklamıstım.doguma gıtmeden once cekırdeklerı saf gulsuyunun ıcıne koyup beklettım.eve gelınce hemen surdum ınanırmısın hemen etkısını gosterdı.
bu arada cekırdegım yok dıye kımse uzulmesın.gogus ucu sorunu olanlara elımızden kalan kadar gonderırım.kaydirigubbakcemile5
ınsallah kımsenın boyle sorunu olmazda.
bırde sut artırıcı cay var humana bana cok ıyı geldı.doguma gıderken yanınızda mutlaa bulundurun.
sezeryan olacaklar ıcın sezeryandan sonra ne kadar cok yurursenız o kadar cabuk agrılarınız dınıyor ayaga cabuk kalkıyorsunuz.
elımden geldıkce fırsat buldukca sızlere yazmaya calısıcam.opuyorumnanaktan
herkese kolay ve hayırlı dogumlar nasıp etsın ALLAH ım.:Saruboceq:

guzelim bence 14-15 kg asla cok degil. zaten onceden kilolu degilsen minimum alman gereken bir kilo var onun asagisina dusmemen lazim ama kiloluysan biraz asagi dusebiliyor. benim boyum 160 cm kilom 50 idi. vucut kitle indeksine gore normal kilo ve dusuk kilonun tam sinirindayim. yani dusuk kilo degilim normal de degilim ve 13 kg almam gerekiyordu minimum. ben de ona gore ayarladim kendimi. daha 3 haftam var ama simdiden aldim 13 kg i. heralde 15-15.5 ile tamamlarim ama inan bana arkadasim 18 kg aldi. veya 20. dogumda sezeryan olmasina ragmen pat diye gitti hepsi. zaten bebekti plesenta idi suyu idi derken en az 8-9 kg gidiyor. geriye kaliyor 4-5 kg. inan bana hastaneden cikasiya da 2-3 kg daha gidiyor. emzirirken de zaten rahim falan kuculuyor. sikilasiyorsun. ve hepsi gidiyor. 30 kg falan alanlarinki kaliyor genelde. cevremde hep oyle. 15 kg nedir ki. zaten sonuna gelmissin.

desene canım bu günleri iyi değerlendirelim...daha zor günler bekliyor bizi...inşaallah sütün yakın zamanda gelir canımmm...oğluşunun ismi de güzelmiş...ismi gibi Mert bir erkek olur inşaallah...
haklısın canım uyumayacaktım ama uyumuşum:1closedeyes: yine ama uyumasaydım sana eşilk eder yalnız bırakmazdım seni:1hug:...23,20 gibi kahvlatı yapıyorsun ne yiyorsun canım merak ettim?
o zaman benim kilolar gidecek doğumdan sonra 12 kilo almış bulunuyorum 8 9 kilo doğumda giderse geriye pek bişey kalmıyor sevindimkaydirigubbakcemile5

dün son kontrolümüze gittik...........
biraz gerginim doğumdan çok korkuyorum....
kızım canavar gibiymiş doktorumuz öyle dedi bakalım.dün kilosu 2800 kg dü
doğumu 3 kiloyu bulamayacak sanırım ama olsun sağlıklı olsunda en önemlisi o
kalp atışları ve hareketleri düzenliydi şimdilik bi problem yok salı sabahı saat 8 de hastanede olmam gerek yatışım yapılacak artık herşey hazır....
ama ben çok gerildim sürekli ağlıyorum
canım çok sıkılıyor nedense kötü bişey olacağından çok korkuyorum........

bu arada doktorumla konuştuk herşeyi çok şükür
birde kağıt verdi salı sabahı hastane personeline vereceğim
lavman yapılmayacak
sonda da ameliyatanede anesteziden sonra takılacak
bunlara biraz sevindim çünkü sondadan da korkuyordum ama neyseki anestized sonra takçaklar...
benden haberler böyle işte
gergin huzuzsuz ve heycanlıyım

guzel heyecanlar bunlar en azindan kucuk melegin ne zaman gelecegini biliyorsun en en guzelide bu ve kolay degil tabi ki ben de cok tirsiyorum bi de normal dogum zamani belli degil vakti hic gelde korkma ama iste dedigim gibi sonucu super olcak buna odaklan bence germe kendini de kucuk melegimizi de

haberler çook iyi canım..doğum için her şey hazır Öykü maşallah turp gibi yerim ben onuyerimsenibenher şey yolunda canım stres yapma rahat olmaya çalış bak meleğine kavuşacan:1hug:...kötü bişeyleri hiiiiçç düşünme tatlım...pozitif ol..

içimde bi sıkıntı var huzursuzum çok allahım herkezi korusun
sağlıkla kızıma kavuşup eve gelmeyi çok istiyorum
akşam doktordan çıkınca çok ağladım

eşim dışarlarda biyeri götürdü çay falan içtik ama malesef ben hiç rahatlayamadım
birazdan ağdaya çıkçam bende son işimi de halledeyim de kurbanlık koyun gibi beklerim artık salıyı
gözlerim şişti uykusuzluktan sersem gibiyim..................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…