2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Sağol Meralcim sayende kaplumbağamız oldu :) Benim kızım tuhaf yahu, karanlıkta müziğini açtım heryer yıldızlarla doldu benim bile uykum geldi bizim kız bu durumdan tedirgin oldu, kapat bunu diye tutturdu :)) o müzik falan ona garip geldi alem vallaha, oyun oynuyo onunla şimdi lamba olarak kullanmamı istemiyo :))

Dün okula zorla götürdüğümüz kız bugün önce biraz mızırdandı ama sonra kendisi gitmek istedi, dün kendi kendine oyun oynarken şöyle mırıldanıyo "Elif Irmak gidiyosuuuunn" :))) akşam çıkışlarında diğer çocukları almaya geldiklerinde ağlıyormuş ya, öğretmen ona da böyle sesleniyo demekki :)))

Meral sizin köpeğiniz yokmuydu sanki birara ?

İnşallah alışır yavaş yavaş.Kreşe başladığında ilk gün Egehan da, diğer çocuklar servisle çıkarlarken bende gideceğim demiş, servisle getirmişlerdi. Yolu da kendisi tarif etmiş.Öğretmeni bile şaşırmıştı, evin oradan geçerken evimiz burası demiş, ofisin nerede olduğunu göstermiş:)))Maşallah benim bile yön duygum bu kadar gelişmiş değil dedi.

Vardı hayatım, ama geçen sene kayboldu.Aradık ama bulamadık.Yaşı 14 olmuştu. Köpekler ölmek için evden uzak bir yer ararlar diyorlardı, sanırım doğruymuş.

Bazı anaokullarında 3 yasa verilen ingilizce programı... Biz bu yaz çalışıcaz biraz.. Bence yeteneği var çünkü... Kendi kendine sayıları öğrendiğine göre .. Yardımla bunları da ögrenir...

HAYVANLAR SAYILAR
Cat (ket): Kedi One(van): 1
Chicken(çikın): Tavuk Two (tu): 2
Cow (kaov): İnek Three (tıri): 3
Lamb (lemb): Koyun Four(for): 4
Bee (bi): Arı Five (fayf): 5
Fish (fiş): Balık Six: 6
Frog(frag): Kurbağa Seven (sevın): 7
Mouse (maus): Fare Eight(eyt): 8
Turtle (törtıl): Kaplumbağa Nine(nayn): 9
Dog: Köpek Ten: 10
Eleven(İlevın): 11
Twelve(Tüvölf): 12

RENKLER VÜCUDUMUZ
Red : Kırmızı Head (hed): Baş
Blue: Mavi Arm: Kol
Yellow: Sarı Leg: Bacak
Green: Yeşil Eye (ay): Göz
Orange (orınç): Oranj Nose (noz): Burun
Purple (pörpıl): Mor Mouth(maus): Ağız
Pink: Pembe Ear (iır): Kulak
Brown: Kahverengi Hand(hend): El
Black: Siyah Foot(fut): Ayak
Face(feys): Yüz

OKULUMUZ KAHVALTI
School(sukul): Okul Milk(mılk): Süt
Teacher(tiçır): Öğretmen Cheese(çiiz): Peynir
Book (buk): Kitap Honey (haniy): Bal
Pencil(Pensıl): Kalem Egg (eg): Yumurta
Chair (çeyır): Sandalye Bread (bired): Ekmek
Table(teybıl): Masa Orange (orınç): Portakal
Rubber (rabır): Silgi Apple (epıl): Elma
Paper(peypır): Kağıt Banana (banana): Muz
Scissors (sizırs): Makas Cake (keyk): Pasta
Student (sıtudınt): Öğrenci İce-cream(ays kırim): Dondurma

TAŞITLAR
ELBİSELERİMİZ
Bus( Bas): Otobüs Shirt (Şört): Gömlek
Train(Tireyin): Tren Pants(Pents): Pantolon
Ship(Şip): Gemi Sacks(Saks): Çorap
Bike(Bayk): Bisiklet Shoe(Şu): Ayakkabı
Plane(Pileyn): Uçak Hat(Het): Şapka
Car(Kar): Araba Dress(Dires): Elbise
Fire engine(fayir enjin): İtfaiye Jacket(Cekıt): Ceket
Motorcycle(Motorsaykıl): Motorbisiklet Sweater(Sivitır): Kazak
Jeep(Jiip): Jip CoatCoot): Mont
Police car: Polis arabası Pygamas(Pijamas): Pijama

AİLEM GÜNLER
Mother(madır): Anne Monday(Mandey): Pazartesi
Father(fadır): Baba Tuesday(Tüzdey): Salı
Grandmother: Büyükanne Wendsday (Venzdey): Çarşamba
Sister (sistır): Kız kardeş Thursday(Törzdey): Perşembe
Brother (bıradır): Erkek kardeş Friday(Fıraydey): Cuma
Grandfather: Büyükbaba Saturday(Saturdey): Cumartesi
Baby (beybi): Bebek Today(Tudey): Bugün
Aunt (ent): Hala- teyze Yesterday(Yestırdey): Dün
Uncle (ankıl): Amca-Dayı Tomorrow(Tumorrov): Yarın
Home (hom): Yuva-ev Sunday(Sandey): Pazar

Ay yazık üzüldüm köpeğinize, nasıl duygusal hayvanlar bunlar ya

Bravo Egehana maşallah çok dikkatli demekki :))

Bizimkilerinde yıl sonu gösterilerinden biri ingilizce gösteriymiş, bunun için pijama takımı istiyorlar, diğer sınıflarda sanırım var ama 3 yaşta ingilizce yok bildiğim kadarıyla, ne gösterisi yapacaklar anlamadım doğrusu.

Mommy & Kiddy Anne-Çocuk Aktivite Merkezi

Burası Şişli 'deymiş, anne çocuk aktivite merkezinde 4 haftalık aktivite 200 TL yerine 69 TL imiş, gitti gidiyor 'da gördüm, o tarafta oturanlar için söyliyim dedim.

selam kızlar nasılsınız

evet filiz verdim nihayet kilolarımı 2 kg kaldı geriye oda olduğu kadar artık 10 kg attım ya üzerimden yeter çok mutluyum

Onatda hayvanlardan korkmaya başladı hatta dün eşim söyledi onunda dikkatini çekmiş dedim normalmiş bu yaşta olurmuş

Günaydın emelcim bravo valla bende bi 5kilo versem bakalım dukan değilde başka bi diet yapıcam yoksa burda vermek yerine alıcam

günaydın...
bu gece duru ile yatakları ayırdık ben sabaha kadar uyuyamadım (
emel iyi kg vermişsin tebrik ederim canım:)

Emel bravo gerçekten iyi vermişsin.

Nazlı havalar nasıl orda iyi gidiyomu bari

Gülce Duru ne yaptı peki gece, ağlamadımı yatmam diye, zor iş valla, bende alıştırmaya başlıyım diyorum ama çocuktan çok kendimi düşünüyorum vazgeçiyorum :)) güvende değil gibi geliyo başka yerde yattığı zaman.

Filizcim istanbul havası gibi dünden beri ısınmaya başladı geceleri serin ama cam kapı kapadınmı ev sıcak oluyo ısıtıcıya falan gerek olmuyo gülce tebrikler defne 8 aylıktan beri ayrı yatıyo evet ilk geceler uyuyamıyosun çok tedirgin oluyosun ama alışıyosun çok arada gelmeleri oldu özellikle kardeşi olduğunda o geldi biz götürdük çok tutturduğu zamab babayla yatmak istediıinde odasındaki koltukta yattılar yani ne bizim yatakta ne onun yatağında hatta buraya gelmeden derende ablasının odasında yatmaya başlamıştı burda aynı odadayız ama aynı yatakta değil

Aman iyi ısınsın havalarda Defne tadını çıkarsın bari. Ne güzel alıştırmışsın çok iyi yapmışsın, benimkilerin ikiside gece memeye yapışık uyudukları için bırak ayrı odayı, ayrı yatak bile çok zor geldi bana, beş dakka da bir emmek istiyolardı, ağladıkları anda memeyi ağzına tıkmazsan ayılıyorlardı, kalk yat fenalık geldi yanıma aldım. Gerçi işin kötüsü çokta şikayetçi değilim bu durumdan sanki :))) Yeğenimde oğlunu 6 aydan beri ayrı odada yatırıyo, çokta uyanan bir çocuk ama azimle gecede 5 defa diğer odaya git gel yapıyor helal olsun diyorum :))

Evet filizcim benim rahatlığım mama aldıkları için ama bizim akraba var oda 2aylıkken ayırmış saat başı kalkıp gidip emzirip yatağına dönüyodu

Aman yok ben uğraşamam öyle zaten uykusuz işe geliyorum birde yolda harcayamam zamanımı :)) zaten benim Defne hiç uyumadı kaç ay delirtti beni, Elif çok uyanırdı ama gözü kapalı ağlar emer devam ederdi, Defne yarımsaatte bir uyanırdı, emerdi gaz yapardı, gazını çıkarırdım tekrar emmek isterdi sabahlara kadar bu kısır döngü, oyy oyy düşündümde bunlar iyi zamanlarım şükür.

Günaydın emelcim bravo valla bende bi 5kilo versem bakalım dukan değilde başka bi diet yapıcam yoksa burda vermek yerine alıcam
günaydın...
bu gece duru ile yatakları ayırdık ben sabaha kadar uyuyamadım (
emel iyi kg vermişsin tebrik ederim canım:)

saolun kızlar sonunda kafaya koydum başladım dukan diyetine az kaldı sonuna yaklaştım artık kurtuldum kilolardan inşallah geri almam

Gülce bizde denedik bir kaç kez olumlu sonuç alamadık biz ana oğul uyuyoruz gece uyanıp uyanıp anne ört ört yaklaş yanıma gel diyor :))) ama ayırmam gerek artık bende bu gece yine odasına yatağına yatırdım ama ilk uyandığında gelir yanıma , bende rahat yatamıyorum odada yalnız olduğunu bildiğim için

Günaydın, Emel maşallah, iyi azmetmişsin.10 kilo vermişsin.Kutlarım seni.

Kışın bende egehanın odasında yatmıştım, ama havalar düzelmeye başladığından beri o yine kendi odasında uyuyor, bazı akşamlar 2-3 kere uyanıp sesleniyor bana, bazı akşamlar sabaha kadar deliksiz uyuyor. Uyandığında wcye götürüyorum, bazen yatıyorum yanına çok isterse, istemezse yatmıyorum. Zaten çok fazla yakın olmayı sevmiyor, ben yanına yattığımda ona sarılmaya çalışıyorum, o anne bırak beni senin yastığın orada diyor bana:))) Hiç sıkıntıya gelmiyor.
Filiz senin işin gerçekten çok zordu güzelim, şimdilerde biraz daha düzene girdiniz sanırım.

Nazo öyle saat başı kalkıp emzirip geleyim hiç yapamadım ben:)))) Emdiği sürece benimle yattı, emmeyi bıraktıktan sonra hiç zorlanmadan kendi yatağına yatırmıştım.Ama gece uykumda kalkıp gideyim diğer odada emzireyim geleyim düşünemiyorum bile.Ne azimmiş arkadaşının yaptığı..

Günaydın

Evet Meral çok şükür daha iyiyiz, özellikle ufaklığa memeyi bıraktırmam bayağı işe yaradı, 3-4 gibi bir uyanıyodu emmek için birdaha sabah ezanına kadar uyumuyodu, şimdi arada sırada uyanıyo, ya sallıyorum ya pışpışlıyorum 1 saat falan debelenip uyuyo. Ama tabi gece 12 'den önce uyutamıyorum onu yoksa yine uyanıyo, en uzun uykusu 4-5 saat.

Elif'te aynen Egehan gibi hiç sevmez öyle sokulmayı, ben yanaşırım yanına iter beni, aynı yatakta ama uzak uzak yatıyoruz, Defne de karyolada ama karyolasının ön kısmını çıkardım bizim yatağa birleştirdim, aynı yatakta gibi oldu yine.

Geçen gece Defne'nin yataktan indiğini hissettim ama ayılamamışım, sonra Elif'in mızırdanmalarıyla uyandım aklıma geldi, birbaktım Defne yok, yatak odasının kapısı sonuna kadar açık, nereye gitti bu çocuk diye tam kalkacakken baktımki Elif'le aramıza girmiş uyuyor, gitmiş evi dolaşmış gece yarısı gelmiş tekrar yatmış hiç fark etmemişim :))) bunu Elif'in yanında anlatıyorum öyle hoşuna gittiki nedense, gevrek gevrek kahkaha atıyo resmen gülerken, anne bidaha söyle bidaha diyo, anlatıyorum bidaha anne bidaha :)))

İnsanlar ne acayip olmuş yaa, inanamıyorum gözümün önünde olanlara, kariyer, hırs, para uğruna başkasının ayağını kaydırıp yerine geçmek nasıl bir vicdan, nasıl bir haysiyet, sonra geçipte o koltukta rahat rahat oturabilmek nasıl insanlık, ve kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez zihniyetiyle bu seviyesizliğe çanak tutan patron, midem bulandı valla kimseye güvenmiyceksin bu hayatta. Bunun adı profesyonel düşünmekmidir ? eğer öyleyse ben hep bile isteye amatör kalıcam bu hayatta

Uyku düzenleri konuşulmuş... Aybüke 13 aylık olana kadar bizim odamızda beşikte yattı. 13 aydan sonra da odasında yattı. Hamileyken bir kaç kez gece uyanıp yanımıza geldi onun dışında bir sıkıntımız yok. Ben bir kaç gece eşim nöbetteyken yanıma aldım. Baktım sürekli istiyor geri vazgeçtik... Şimdi odasında oğlumda bizim oda da beşiğinde uyuyor....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…