2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

geçmişe bakamadım hasta olanlara geçmiş olsun...
biz cumartesi darıca hayvanat bahçesine gittik ben beğenmedim bakımsız insanlarda kötü davranıyo hayvanlara bitane 40 yaşlarında adam su içiyo ağzını çalkadaıktan sonra ayıların üzerine tükürüyo...
pazar günü çilek kız a gittik çok güzeldi haliskurtça sahnesinde :)
cumartesi günü yemek için bir yere uğradık duru arabasında uyudu uyandı wc gidelim dedik elimide tutuyodu ayağı kaydı ben de tutamadım kafasını betona bam diye bir çarptı ki çok kötü oldu yavrum bütün günüm ağlamakla geçti ay evlat sahibi olmak çok zormuş .....

off geçmiş olsun ikinizede gülce, önce kaan sonra duru kaza geçiren geçirene desenize. bende Darıca 'ya gitsek diyip duruyodum vazgeçtim ozaman, birde darıca'da yine faruk Yalçın hayvanat bahçesi varmış, orası nasıl acaba.

O hayvancağız'ı çıkarıp, o adamı kapatıcan oraya.

aslı ,filiz çok geçmiş olsun...
meral biz otokoltuğu römer kullanıyoruz fiyatını tam hatırlamıyorum ..zaten sen almışsın güle güle kullan canım:))
derya .filiz sizede geçmiş olsun kızlar ..
yaren hayırlısı neyse öyle olsun güzelim...

Deryacım geçmi,ş olsun size de .Tam havası, giydiriyorsun sıcaklıyorlar, soyuyorsun üşüyorlar.
1 aydır burada ben montlarla filan gezerken gelen turistler askılılarla dolaşıyordu, sinir oluyordum:))) Çoluk çocuk çırılçıplaklar.

Duruya da geçmiş olsun gülce.Görünmez kaza oluyor böyle, ama bizden her seferinde 1-2 yıl alıp götürüyor bu durumlar.Sağol gülcecim bu arada.Bakalım gelsin, inşallah iyibir şeydir, rahat eder çocuk.

Bizim kreşte daha önce dikkat etmiyorlardı.Ama bu öğretmeni özellikle söyledi, egehan çok terliyor, biraz fazla kıyafet koyar mısınız diye. Bu da hoşuma gitti.

ayyy hastalalar..geçmiş olsun :KK43:(biz de bugün ilk defa kısa kollu çıktık nilde yanangillerden,o halde bile ter içinde kaldı,ama rada esio,bilmiorum valla..
canım ya çook geçmiş olsun,var mı dikiş falan??
ben okul konusunda kızgınım,oyun gibi olcaksa adı nie ilkokul??
kızlar 3 hafta da sınavım var çok çalışmam lazım çookkk..ama akşam 10dan soona çalışasım gelmio:KK43:(çok tembelim çookkkk:))

geçmiş olsun kızlar.
yaren hayırlısı inşallah.
duygu hadi ver şu sınavları
ayyyy bişey anlatcam
dün burda midilli restr. var.hoş bi mekan. midilli ler var çocuklar biniyor falan.
eşim yorgun du. sengötür dedi iyi götürdüm. sıramızı bekliyoruz midilli erekte oldu. o bişey değil. bunu çağan farketti ve babas bağırıyo annee bak atın iki tane ayağının arasında bitane daha ayağı var ama kırılmış gördünmü. ayyy anne acıyodur dimi bak atın ortadaki ayağı kırılmış. gördüm oğlum diyorum ama yok. etrafımızda birsürü adam tek kadın bendim. çağanı aldım kucağıma bak oğlum abi gibi bin tamam mı falan laf dolandırıyorum ama yok anne atın bacana bakcam işşş deyip duruyo. sonra başka bi çocuk daha farketti babaaaaa bak atın aradan bi tane bacağı çıktı gördünmü baba gökyüzünü seyrediyo hani görmeyecek ya ama çocuk yırtınıyo babaa bak gördün mü baba ısrarcı görmüyo görmemek için öyle bi çaba sarfediyoki anlatamam neyse ben gülesim geldi gülemem çağanı orda bıraktım eşimi çağırdım geç şuraya dedim iki dakkada başıma gelene bak. bu da hafta sonu komedisi idi işte...

geçmiş olsun kızlar.
ayyyy bişey anlatcam
dün burda midilli restr. var.hoş bi mekan. midilli ler var çocuklar biniyor falan.
eşim yorgun du. sengötür dedi iyi götürdüm. sıramızı bekliyoruz midilli erekte oldu. o bişey değil. bunu çağan farketti ve babas bağırıyo annee bak atın iki tane ayağının arasında bitane daha ayağı var ama kırılmış gördünmü. ayyy anne acıyodur dimi bak atın ortadaki ayağı kırılmış. gördüm oğlum diyorum ama yok. etrafımızda birsürü adam tek kadın bendim. çağanı aldım kucağıma bak oğlum abi gibi bin tamam mı falan laf dolandırıyorum ama yok anne atın bacana bakcam işşş deyip duruyo. sonra başka bi çocuk daha farketti babaaaaa bak atın aradan bi tane bacağı çıktı gördünmü baba gökyüzünü seyrediyo hani görmeyecek ya ama çocuk yırtınıyo babaa bak gördün mü baba ısrarcı görmüyo görmemek için öyle bi çaba sarfediyoki anlatamam neyse ben gülesim geldi gülemem çağanı orda bıraktım eşimi çağırdım geç şuraya dedim iki dakkada başıma gelene bak. bu da hafta sonu komedisi idi işte...

:))))))))))))))))) hahahahahhahahahah ay koptum yaaaaa alem bu çocuklar yaa

Günaydın sabah sabah ne güldüm serpil defnede soruyo anne ne gülüyosun başlarız artık tuhaf sorulara bizimkide geçen tvde ped reklamı gördü anne bu ne e şeyyy bilmiyorum dedim senin varmı dedi yok dedim ne diyim açıklama yapmak için erken yaren hayırlısı olsun hastalara geçmiş olsun

Günaydınlar herkese,

geçmiş olsun kızlar.
ayyyy bişey anlatcam

Hahhhaaahhahahah süper bu çocuklar yaaa... Her şeyi de anında görürler.

Duygu hadi kolay gelsin canım, ver sınavları da rahatla.

Ay sıkıntıdan bi paket çekirdek yedim sözde bülent bey evde bgün ama bi işe yaramadı ben anca kilerimi toplayıp temizledim tan ütü yaocaktım elektrik gitti ütüde dağ gibi deren uyuyo bülent havaalanına gidiyodu giderken defneyide ananeye bıraktı yarın sabah gelcekler

ooohhh hafta ortası tatili de yaptık. iki haftadır 4 gün çalışıyruz ne güzel oldu valla
yaa gülersiniz tabi bende çok güldüm ama ordaki halim de içler acısı idi yani.
nazo çağan evde gördü pet. bende ona bazan çiş kaçırabiliyorum lazım olur diye sakladım dedim. tamam dedi. inşallah sağda solda annem çiş kaçırıyo demez bide o var yani...

günaydııııın gecmiş olsun arkadasım ....aslı üzülmüştür seni öyle görünce annesi
cuma da kötü bir olay atlattık kaan cok yaramaz ele avuca sıgmıyo elllerine vuruyorum kızıyorum engelliyorum ama hoca bildigini okuyo mantıgı ....koltuktaydım bir atladı kucagıma kalor,ifere kafasını vurdu kasının üstü patladı apar topar hastaneye plastik cerrahi uzmanı 4 dikiş attı öldüm korkudan ama ucuz atlattık .....
meraaaal sene sınu dogumlular anasınıfında bile hemen herseyde geri kalıyo özellikle erkekler ince motor becerileri zaten gec gelişiyo bu sistemi nasıl oturtcaklar anlamadım ama bir iki sene kobay olcak gidenler seneye 2007 li ögrencikerim gelmeli ama müdür 2008 lileri alcam diyo müfredat bizim komple degişcek bakalım yasıyarak görcez ir gelişme olursa sizi bilgilendiriririm oto koltugun hayırlı olsun fiytı ne kadar bende almayı düşünüyorum da

Geçmiş olsun canım.Çabucak atlat.Aslı üzülmüştür seni öyle görünce.Canım benim.

Size de geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız filizcim.Evet yaaa,bu okul olayı bakalım nasıl olacak.
Sağol aynı zamanda, e- bebek sitesinden aldım, 299 a .Ama aldığımız ertesi günü baktım orada bile 364,5 olmuş. İyi ki erken davranmışım.

merhaba..
nasılsınız ??
okul konusunda çok umutsuzum,burak'a asla erken göndermem derken şimdi mecbur bırakılıorum..sadece bu da diil ki,2 dini dersten biri zorunlu,Allah bilir daha neler olacak??kaçıp gidesim var bburalardan!!el kol bağlı oturmak da kendime saygımı sorgulatıo..sinir oluorum!!

hayırlı olsun canım,rahat etsin beyimiz:))
bi de bişi sorcam,koltuğun altına nası yükseltici koyuosunuz?nşlşn boyu kısa olduğu için üzülüo rahat göremiomuş dışarıyı..

geçmiş olsun...:KK43:

offf be anamm...aklıma metinin penceresi geldi:KK43:(Allah korusun,ben de çok korkuorum o kaloriferden:KK43:(çook geçmiş olsun...

çok geçmiş olsun.aman bu aralar kendine çok dikkat et.allah acil şifalar versin.

Accu çok geçmiş olsun acil şifalar, çocuklar çok etkileniyo annelerin hastalıklarından ya canım benim.

Bende 30 Aralık doğumluyum, çok erken başlamış oldum okula, en küçüktüm hep, zaten çok sessiz içine kapanık bir çocuktum birde yaşımın küçüklüğüde eklenince ezikliğini çok yaşadım, (aslında sonrasında da iyi oldu ortaokulda sınıfta kaldım arada kaynadı, yaştan farketmemiş oldu hehehheh)
yani şimdiki sistemin ben iyi olduğunu düşünüyorum açıkçası, çünkü ben erken başladım ama direk derslere başladık biz, okul ortamına hızlı girdik, şimdiki sistemde ilk senenin okula alışma dönemi olacağını düşünüyorum, o yüzden sıkıntı yaşayacaklarını düşünmüyorum, bizimkilerde diğerlerinden daha büyük olacaklar sene başı olduğu için, ama benim Defne kasım doğumlu.

Bizim Elif paylaşma konusunda hiç böyle değildi, herşeyini verirdi herkese ama şimdi çok zor paylaşıyor, hepimizinkinde olduğuna göre dönemsel birşey olsa gerek, gerçi görümcemin oğlu var 1.sınıfa giden Elif'i çok kıskanıyor ve hiçbirşeyini elletmez Elif'e, biz ondan öğrendi diye düşünüyoduk ama demek hepsinde varmış :))

Elif'te nezleyle başladı, hafta sonu sesi falan kısıldı, boğazı iltihaplandımı ne oldu bilmiyorum, doktorada götürmedim, sudafed vermeye başladım. Bugünde okula göndermedik, daha ilk haftadan başladı okul hastalıkları, Elif aşırı terleyen bir çocuk öğretmeni özellikle uyardım ama kim bakacak bizim gibi, biz yarım saatte bir üst değiştiriyoruz evde, okuldan eve geliyo bir kez belki değiştirmişler, belki değiştirmemişler atletini, Allah sonumuzu hayretsin bakalım.

Okulla ilgili hiçbirşey anlatmıyo, soruyorum soruyorum bir kelime zor alıyorum ağzından, ama gün içinde konuştuklarından hareketlerinden neler olduğunu çıkarmaya çalışıyorum, mesela dün parka gittik bana dediki "anne sen sakin sakin otur burda" :)) öğretmenin sana böylemi söyledi diyorum evet diyo. Birde git burdan demiş galiba. Diğer çocuklar gösteri hazırlıkları falan yapıyolar, Elif geç başladığı için hiçbir faaliyeti yok tabi, muhtemelen araya karışmasın diye demiştir diye düşünüyorum, aklıma kötü kötü şeyler getirmiyim şimdi dimi :)

Duygu okulla ilgili güven açısından bir korkum çok yok açıkçası ama işte kendilerine göre doğru olduğuna inandıkları ama bana görede yanlış olan bir sistem koymuşlar herhalde,bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak, zaten gideceği 2 ay bile değil, sonrasında yaz dönemi için başka biryer de bakabilirim.

Allah selamet versin guzelim bnm sabir versin cok cok gecmis olsunnnnn

aslı ,filiz çok geçmiş olsun...
meral biz otokoltuğu römer kullanıyoruz fiyatını tam hatırlamıyorum ..zaten sen almışsın güle güle kullan canım:))
derya .filiz sizede geçmiş olsun kızlar ..
yaren hayırlısı neyse öyle olsun güzelim...

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...... Biraz daha iyiyim şişlerim iniyor, Aslı daha da alıştı sargılı görüntüme, bugün pansumana gideceğim bakalım, görüşmek üzere.....

kızlar test yaptım pozitif çıktı.önce bayağı kötü oldum ama sonra hemen alıştım bu fikre.neredeyse hoşuma bile gitmeye başladı:))4.çocuğum olacak inşallah.sağlıklı sıhhatli olsunda başka bişey istemiyorum.dua edin.bu arada 2013 ocak annelerinin açıldığını duyunca çok duygulanmıştım.hiç aklıma gelmezdi oraya ilk yazanlardan biri olacağımı.nasib işte..

Deryacım geçmi,ş olsun size de .Tam havası, giydiriyorsun sıcaklıyorlar, soyuyorsun üşüyorlar.
1 aydır burada ben montlarla filan gezerken gelen turistler askılılarla dolaşıyordu, sinir oluyordum:))) Çoluk çocuk çırılçıplaklar.

Duruya da geçmiş olsun gülce.Görünmez kaza oluyor böyle, ama bizden her seferinde 1-2 yıl alıp götürüyor bu durumlar.Sağol gülcecim bu arada.Bakalım gelsin, inşallah iyibir şeydir, rahat eder çocuk.

Bizim kreşte daha önce dikkat etmiyorlardı.Ama bu öğretmeni özellikle söyledi, egehan çok terliyor, biraz fazla kıyafet koyar mısınız diye. Bu da hoşuma gitti.

Bravo öğretmene, bunu düşünmesi bile bişeydir.

ayyy hastalalar..geçmiş olsun :KK43:(biz de bugün ilk defa kısa kollu çıktık nilde yanangillerden,o halde bile ter içinde kaldı,ama rada esio,bilmiorum valla..
canım ya çook geçmiş olsun,var mı dikiş falan??
ben okul konusunda kızgınım,oyun gibi olcaksa adı nie ilkokul??
kızlar 3 hafta da sınavım var çok çalışmam lazım çookkk..ama akşam 10dan soona çalışasım gelmio:KK43:(çok tembelim çookkkk:))

Allah Kolaylık versin hiç sevmediğim iş ders çalışmak

geçmiş olsun kızlar.
ayyyy bişey anlatcam

Ay öldüm gülmekten valla ya ne şans, tam karadeniz fıkrası :)))))))))))))))))) yalnız çocukların kafa hep aynı çalışıyo görüldüğü üzere :)))

kızlar test yaptım pozitif çıktı.önce bayağı kötü oldum ama sonra hemen alıştım bu fikre.neredeyse hoşuma bile gitmeye başladı:))4.çocuğum olacak inşallah.sağlıklı sıhhatli olsunda başka bişey istemiyorum.dua edin.bu arada 2013 ocak annelerinin açıldığını duyunca çok duygulanmıştım.hiç aklıma gelmezdi oraya ilk yazanlardan biri olacağımı.nasib işte..

Yarennn inanmıyorum sanaa, Sen mutluysan negüzel, aslında fikir olarakta evet büyük bir aile olmak çok güzel, ama uygulamaya gelince bende o tahammül yok galiba. Senin adına ve bebek adına çok sevindim mutsuz olmadığın için. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah ve gerçektende şansa bak yine ocak annesi olacaksın. E daha erken gerçi ama ne yapacaksın, kim bakacak bebişe, işi mi bırakacaksın.

geçmiş olsun kızlar.
ayyyy bişey anlatcam

:))))))))) süper iyi güldürdün beni sabah sabah allahta seni güldürsün :))

:)) hakkınızda hayırlısı olsun.... bu fikre çokta uzak değildiniz zaten allah gönlünüze göre verdi :))

evde 4 çocuk mu hahaha o kadar uzak ki bana... bunu başaranları tebrik ediyorum valla ben...

geçmişe bakamadım hasta olanlara geçmiş olsun...
biz cumartesi darıca hayvanat bahçesine gittik ben beğenmedim bakımsız insanlarda kötü davranıyo hayvanlara bitane 40 yaşlarında adam su içiyo ağzını çalkadaıktan sonra ayıların üzerine tükürüyo...
pazar günü çilek kız a gittik çok güzeldi haliskurtça sahnesinde :)
cumartesi günü yemek için bir yere uğradık duru arabasında uyudu uyandı wc gidelim dedik elimide tutuyodu ayağı kaydı ben de tutamadım kafasını betona bam diye bir çarptı ki çok kötü oldu yavrum bütün günüm ağlamakla geçti ay evlat sahibi olmak çok zormuş .....

biz iki kere gittik darıcaya çok güzeldi... ama daha sezondu acaba o yuzden mi??

gerçi adamın biri gorillere sigara atmıştı... o da alıp içmişti ....

darıca ya yakın harikalar sahili var oraya gitmediyseniz tavsiye ederim...çocuklar için çok keyifli bir yer... birde polonezköyede var Country Club orasıda çok guzeldir...

yaz geldi biz başladık artık gezmeye hep dışarsını istiyoruz bıktık avm lerden...

Allah Kolaylık versin hiç sevmediğim iş ders çalışmak

Ay öldüm gülmekten valla ya ne şans, tam karadeniz fıkrası :)))))))))))))))))) yalnız çocukların kafa hep aynı çalışıyo görüldüğü üzere :)))

Yarennn inanmıyorum sanaa, Sen mutluysan negüzel, aslında fikir olarakta evet büyük bir aile olmak çok güzel, ama uygulamaya gelince bende o tahammül yok galiba. Senin adına ve bebek adına çok sevindim mutsuz olmadığın için. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah ve gerçektende şansa bak yine ocak annesi olacaksın. E daha erken gerçi ama ne yapacaksın, kim bakacak bebişe, işi mi bırakacaksın.

valla başa gelince insan mecbur bu duruma kendini alıştırıyo.ileride iyi olur 4 kardeş diye düşünüyorum.işi bırakmayı düşünmüyorumççünkü bikere istifa etmiştim zaten.devlet memurunun 2 kere istifa etme hakkı var.zaten 3 ay rapor.sonra bikaç ay çalışırım yaz tatili gelir falan.bebeğe babannemiz bakarım dedi.zaten ömerede o bakıyo.evine götürüyoruz ama 2 çocuğu hazırlayıp götürmek zor olur.inş. o bizizm eve gelmeyi kabul eder.bişekilde yoluna koycaz artık.

ooohhh hafta ortası tatili de yaptık. iki haftadır 4 gün çalışıyruz ne güzel oldu valla
yaa gülersiniz tabi bende çok güldüm ama ordaki halim de içler acısı idi yani.
nazo çağan evde gördü pet. bende ona bazan çiş kaçırabiliyorum lazım olur diye sakladım dedim. tamam dedi. inşallah sağda solda annem çiş kaçırıyo demez bide o var yani...
Gerçektende senin durumun düşünüldüğünde çok berbat bir durum:))Ama dışardan bakılınca da çok komik. Çocukların ağzında bakla ıslanmaz derler serpilcim.Hiç olmayacak yerde söyleyebiliyorlar herşeyi...

Hayırlısı olsun canım, allah gönlüne göre verdi aslında.Sen istiyordun.Hayırlısı ile al kucağına.

Evet derya, havalar ısınınca hiç içeri girişimiz kalmadı bizim de.Okuldan alıyorum eve gitmek istemiyor beyefendi, deniz kenarına gidecekmiş, ofise gidecekmiş, marmarise gidecekmiş.Gece yarısına kadar gez, yine eve gidelim deyince eve gitmek istemiyorum ama beeeeennnnn, kelimesi çıkıyor.
Her gün kü dialog: anne bugün denize gidelim, denize girelim.
Oğlum daha erken, havalar biraz daha ısınsın.
Ama anne bak güneş geliyor.Arabayı gösteriyor, anne ama bak bu çok sıcak.
Araba ısınmış, deniz de ısınmıştır.

X