2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Haklısın derya,

Yaa diğer çocuklar hasta oluncqa tabii biizmkilerde hasta oluyor, bir şekilde mikrobu alıyorlar.Ama düşünüyorum, kendi işi olmayınca insanların çocuğum hasta diye izin alamıyor, bakacak kimseside yoksa mecburen göndermek zorunda kalıyor.

hep hastaymış çocuklar. evet meral ha deyince zin alamıyorsun işten. benannemi çağırdım hep 1-2gün aklıp gittiler çağanda pkula tabi. ama bide düşününce her enfeksiyonda göndermezsem de bu sefer çocuk bağışıklığı kazanamıyo. ateşi olmadığı müddetçe gönder,yorum bende. bize de antibiyot,k verdi doktor başladık ama bugün yolladım çağanı benim hastanede çok işim vardı öksürük çocuğuma yapıştı kaldı. oda şu reklamdan çok etkilenmiş akciğeri sünger gibi oluyoda sıkıyolar ya. bi dönem bize dedi akciğerleriniz hasta olur diye şimdi de diyoki ben bebekken sigara içmiştim o yüzden akciğerlerim hasta oldu ondan hep öksürüyorum. değil bide millete de böyle söylüyo tanıdık tanımadık elalemde bize bakıyo hııı diye aslı var sanıyorlar herhalde:))

mrb kızlarr

evet canım tam ezgiyle senin şikayetlerine uygun bir damla.düzenli olarak kullan sabırla.ben çok faydasını gördüm çocuklarımda umuyorum sende görürsün geçmiş olsun cnm.

:))) çok akıllı bi bıdık bu çağan maşallah yaa insanların ciddiye almasıda bi okadar aptalca hahahah

aldım damla... içinde 1-5 yas arası sabah öglen akşam 10 ar damla yani 30 damla gunluk diyor...

sen neden bir kere 12 damla kullanıyorsun canım... bende böyle başlıycamda yinede ögreneyim dedim... :)))

şu umca yı bende mi denesem. dün supraviti aldım ama daha vermedim. çağana aniden iki yeni ilaç korkutucu gelebilir. ant. ğe taşlı şurup dedi artık niye öyle uydurduysa bu ant. bitsin supraviti öyle deniycem bi arada umcayı danışıyım da deneyim.

ay evet sevda afedersin alık alık suratıma bakıyorlar.
birde dün fizik tedavimi olurken çağanda yanımdaydı. fizyoterapist kızlardan biri çağana baktı ayy bu ne güzel bi çocukmuş kiminki dedi. ben ses çıkarmadım içten içe gülüyorum sonra çağan annee dedi efendim dedim kız şaşırdı nası sizin mi ayy falan ben bu sefer iyice güldüm dedim alışığım böyle tepkilere bakıcısımısınız diye sordular uzun bi dönem dedim kız daha bi afalladı pardon falan dedi. babasımı sarışın falan dedi babasının kim olduğunu söyledim haaaa dedi sonra. ama bu bakış artık beni sıkıyo tamam erkek babasına benzesinde bu kadar mı benden uzak olur ya bana tek benzeyen yanı saçlarının düz olması hahahaha

aldım damla... içinde 1-5 yas arası sabah öglen akşam 10 ar damla yani 30 damla gunluk diyor...

sen neden bir kere 12 damla kullanıyorsun canım... bende böyle başlıycamda yinede ögreneyim dedim... :)))

canım ben balıkyağı,minadexte kullandığım için bizim doktorumuz günde bikezde onu kullan yeterli dedi sonuçta gıda takviyeli hepsi çok fazla gelmesin die bu şekilde kullanıyorum ben

dene canım denemekten zarar gelmez özellikle çok hastalanan çocuklarda ne bilim bizim kaana çok ii geldii çünkü kaan kilo olarak maşallahı var ama kofti :))) hep hastaydı geçen kış ama ne zamanki doktorumuz bu çocuğun bağaşıklığını biraz güçlendirmek lazım umayı kullanın dedi ondan sonra çocuk maşallahhh hiç hastalanmadı ne bilim sizinkilerede ii gelir inşallah hep hasta bebekler yazık valla üzülüyorum ilaç kullanmaktan perişan oluyolar

bizimde üçüde bana benzer babayı çok az duru andırır ama buna rağmen baba tarafı ayy aynı baba demiyolarmı bitiyorum yaa:))) gerçi benzesinler babayada ben beğenirim kocişimin tipini ama benzemeden benziyo diyince :)

:))) benzemede benziyor demeleri komik gercekten... benimkide babaya benziyor.. her gören öyle diyor... bir tek anenem aynı derya diyor sonra ekliyor onun gibi inatçı :)))

bakıcısımısınız demekte ne demek ay bu insanlar çok hoş ya...

annem gecen bayram fena bir gaf yaptı... kapı caldı bir adam ve küçük kız.. öp teyzenin elini kızım...dedi... iyi bayramlar biz komsunuzuz yeni taşındık dedi adam... (15 katlı apartman 60 hane var... çocuğu gezdiriyor amca bayramlaşmaya ilginç geldi :))) sonra annem al kızım şeker iki tane al dedenede ver dedi:)) adam babasıyım dedi... annem durur mu aa çok pardon yaşlısınızda dedesi sandım çok özür dilerim .. ay çok pardon :)) annem battıkça batıyor süekli özür diliyor biz koptuk tabi... içeri çektik zorla annemi :)))...

ben hiç demem...büyüklerde bile sevgilisi bile çıkabiliyor yani...

beraber koycaktın foto anlıycaktık :))) sac rengine bayıldım ama çok guzel maşallah s ana

sırasıyla kızgın çağan
somurtkan çağan
şımarık çağan
sevimli çağan
ben söyledim şimdi kızgın ol şimdi sinirli ol falan diye öylede çektim.

hhaaahhhhhhaa derya benzemesi açısından eklemedim. bana benzemediği çok belli ona takılmıyorum da benim olmasının garipsenmesi tuhaf geliyo bana

yalnız adam da ne kadar insan canlısıymış öyle, bu zamanda kalmış mı böyle insanlar, çocuğa adetlerimizi öğretmeye çalışıyo herhalde güzel birşey aslında

Çağan'ı bende sarışın olarak düşünmüştüm kafamda yanılmamışım, çok güzel saçları var. Elif'e de ne zaman resim çekecek olsam surat şekilden şekile girer, bir tane düzgün foto çekemezsin :)

ezgide tam çocuk manken yaa. giyim firmaları reklam firmaları falan istemiyor mu?
çağanla beraber baktık resme ne güzel arkadaş dimi oğlum dedim evet annecim bize gelsinler oyun oynayalım biz arkadaşla diyo:)
kuzi çağanda öyleydi ama noldu bilmem foto çekileceği zaman en güzel en şirin haline giriyo bu aralar. kreşte havaya sokmuşlar herhalde

Merabalar
Cagan ve ezgi cok tatli cikmis masallah ikisine de.bizim de duzgun resmimiz cok azdir.asla durmaz surekli hareket halinde :)))

Kizlar emeli sormussunuz bursada annesinde 1 haftadir. Belinde fitik baslangici varmis fizik tedavi icin gitti. Komsum olur da :)))

Bizim kizinda bogazi kizarik dr. Antibiyotik yazdi ama gerek olursa kullanirsiniz dedi :)) krese gidiormu diye sordu hayir dedim ama komsularimizin cocuklari var dedim hastayken gorusmeyin dedi. Ordan kacirsan baska biyerden kapar fanusun icinde buyutemeyiz ki..

yalnız adam da ne kadar insan canlısıymış öyle, bu zamanda kalmış mı böyle insanlar, çocuğa adetlerimizi öğretmeye çalışıyo herhalde güzel birşey aslında

annenin olayı süpermiş canım yani gerçekten gaf olmuşş ve arkasıda gelmiş..
bayramlaşma olarakta çocuk istemişse eğer bayramlaşıp şeker toplıycam diye oyüzden babasıda tek göndermek istememiştir.hatırlarsınız üç çocuk kaybolmuştu bayramda bayramlaşırken sonra uzunca bir süre sonrada öldürülmüş olarak bulunmuştu hatta tecavüze uğramıştı birisi bende çok üzülmüştüm o çocuklara oyüzden bende diyorum valla çocuğum illede bayramlaşcam şeker topluycam die tutturursa bende dolaşırım valla peşinde bırakamam çocuklarımı bilmediğim kapılara Allah korusun devir çok kötü ve tehlikeli.yanii benim aklıma o geldi heralde o nedenle dolaşıyodur babada ne bilim yanılıyoda olabilirim tabiki...

çok şeker yaaa behlül kılıklı şeyy :)))

buda bizim son halimiz .. okula giderken çekildik 2-3 gun önce :)))

ezgi gerçekten harika,ne giyse çok güzel taşıyor maşallah Allah bahtlarını açık etsin

geçmiş olsun canım sizede..bencede yani saklı gizlide büyütemeyizki çocukları mecbur çıkıcak dışarı gidicek okula yarın öbürgün okula başladıklarında ne olucak böyle böle büyüycekler napalım

hatice sizede geçmiş olsun.
emelle konuşursan selam söyle geçmiş olsun dediğimide söyle
kuzi seninde tahminin iyiymiş.sarışın olması konusunda. nası tahmin ettin ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…