2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

valla dert olmuş kıza.. anlamadığım kapıda durup rezervasyon alıyor o.. ezzgiyi hangi ara çözmüş... ezgi sevmediyse de birine karşı çok fena olabiliyor ama :))) aynı ben bu huyuda... sevmedimi sevmez...

Tam dert olmuş :)))) İstediklerini yaptıramamışlar ya...

Egehanda aynı öyle, canı isterse yapar, canı isterse yapmaz hiçbirşey.

selam....
bazen başkalarına kızıp çocuktan çıkara biliyoruz bazen bende yapıyorum boş yere kendimizide çocuğumuzu hırpalıyoruz ...
bende kimsenin çocuğuna kızmam bağırmam ama kendi kızıma ender de olsa yapıyorum(

naz la aran nasıl şimdi ayşegül?
geçenlerde ablama gittik kızı 6 yaşında duru ile oynarken 5 parmağının izi çıktı durunun yanağına nasıl ağlıyor bana niye vurdu diye bende ağladım çok üzüldüm ...haftasonu ablama gittik duru gelmedi ikna edemedik çünki kız kardeşime bıraktık

serpil bizde dün kabak,biber dolması vardı
bugün tavuk var canım sen yemeğini yapmışsın ama ..

mrb kızlar iyisinizdir umarım

günaydınlarr.
eee evdeyim
annemde gitti
ne yemek yapsam derdi var bende.
sizlerde bu akşam neler var sorması ayıp

canım bende kuru fasülye,pilav,domates çorbası ve cacık ile salata var dündende birkaç tane dolmam vardı yeterde yarına bile kalır kayınvalidemide yemeğe çağırıyorum akşamları o nedenle çok çeşit yemek yapıyorum zaten o olmasada eşim yemeğe düşkündür yine çeşit olur bizde

deryacım bencede hatun hırs yapmış durumu.madem çocukların inatlarıyla uğraşamıyor neden bu işi bulmuşki kendine.
benimde eltim bizim istanbuldaki evimizde kalıyor ev eşimle annesinin birlikte aldığı bir ev ist işimiz olduğunda orda kalıyoruz diğer zamanlar boştu die eşimin abisi kendi evini satıp nakite çevirdi bizim eve taşındı çok sinir bozucu ama ne desinler birinin abisi birinin oğlu neysee birde 1 yaşında oğulları var ay bunlara yüz verdik ev gidiyo nerdeyse elden yerleştikçe yerleşiyolar bütün odalara yayıldılar mutfak düzenini değiştirmiş hatun vss bu duruma kızıyoruz annemle ama bişi demiyoruz yinede geçenler hep beraber gittik hafta sonunu orda geçiricez yemek yendi vs bizim kaan çok hareketli durmaz durduğu yerde tv sehpasına çıktı bizde masadayız yemekte bu gözlerini bi şişirdi ama nasıl şişirmek dersinizki çocuk tv devirdi yada çocuğunu dövdü ki öle olsa nee çocuk bu hatta bebek çocuğu tuttuğu gibi sert bi şekilde aşşağı indirdi o oyuncak deil yeret yaaa falan dedii ayyyy ben bi koptum kızlarrr kadın elimde kalıyodu bu kdar gözümün döndüğünü hatılamıyorum kii ben kimseyle tartışmayan etmeyen bi insanımdır kafayı yedimm zor girdiler araya sen kimsinki beniim çocuğumu itip kakıyosun dedim kimin evinde kimin televizyonunu sahipleniiyosun çıldırdım inanın çocuğum zaten korktu ağladı o öle yapınca canı yandı yada ayy kayınvalidem eşim görümcem hepsi beni haklı buldu.zaten uzun zamandır tavırlarına vs sessiz kalıyodum ama inanın patladım yaa 20 senedir çocuğu olmuyodu 4 tüp bebekte hamile kalıp doğurdu ben ondan sonra evlenip ondan önce doğurdum diye kendince bi yarış içindeydi kii ben hiç onu böle bir yarışa sokmadım zaten bunada gerek görmüyorum,hep dua ettim allah onada çocuk nasip etsin die ama çocuk olduktan sonra bi haller oldu dahada tuhaflaştı kimseye sevdirmiyor çocuğu kim kucaklasa hemen koşup alıyo alt değiştircem yada doyurcam bahanesiyle kendi almazsa kocasını gönderiyor.görmemişin çocuğu misali oldu taam hayır insanın çocuğunun sevilmesi kadar güzel bişey olabiilirmi yaa benim hoşuma gidiyo sevilmeleri ilgi alaka görmeleri kadın çocuğunu saklı gizli büyütme derdinde çok garip.eşimde ebisine kendinize ev bulun biz bu huzursuzluğu bir daha yaşamak istemiyoruz dedi umarım bir an önce taşınırlarr kendi evimizde misafir muamelesi görüyoruz hatundan evimizin şeklini değiştiriyor falan.onlar buraya geldiğinde biz seferber luyoruz rahat etsinler die çocuğuyla ilgileiyoruz,bu oladan öncede buraya geldiler bi hafta sonu gelirken evden bazı ufak tefek mutfak eşyalarını getirmiş ben bunları kullanmıyoruz fazlalık yapmasın die getirdim diyo :))) düşünün artık sen kullanmıyorsunda orası senin evin deilki bırakta biz karar verelim buna.
kafanızı şişirdim sizin ama çocuklarımız konusundaki hassasiyet olunca konu bende daldım mevzuya :)))))

bende söyliyim bari enginar yaptım bide fasulye. zeytinağlı ikiside sağlıklı olsun.:))
yaz geliyo kilo vermek lazım.
sevda sizin iş tam olmuş yani. bağdakini kovmak değil bağcıyı dövmek olmuş. bende eve yerleştiler deyince hani sizin eşyalar çıkarıldı kendi eşyaları ile yerleştiler diye düşündüm haha:)) iyi yerleşmişler. ee madem böyle bak şimdi eşin ve annesi içinde zor olmuştur. eşin ev bulun kendinize demiş ya ayy can sıkan bi durum. iki kardeşin arasının bozulması. eltinde sakin davransaymış..
neyse işte oluyo böyle şeyler
kızlar çağana bi tane org aldık. vatanda indirimdeymiş. de bende de kabiliyet varmış kendi kendime 2-3 şarkı çıkardım akşamları çağanla kavga ediyoruz. çağan alıyo eline bi notaya basıyo dooooooooo sonrakine riiiiiiiiii meeeeeee diye uzata uzata söylüyo. reee mii diyorum o inat ediyo riiiiii meeee ama en güzeli doooooooooooooooooooooo

sevda bu arada az önce yazacaktım eltine dalınca unutmuşum.
yaa maşallah sen üç çocukla birde bu kadar yemek mi yapıyorsun. hem salata hem cacık falan yani. ne diyim şekerim maşallah diyim bidaha.
bu arada sen bide kan vercem diyodun yanlış hatırlamıyorsam naptın verdin mi

evet hayatım tam bağcıyı dövmek ama eşimle abisinin arası bozulmadı bozulmazda çünkü hatalı olan karısı oda buna kendi şahit oldu artı eşinin hareketlerinden dolayı zaten hep tavırlarla karşılaşıyodu sonunun böyle olucağı belliydi o nedenle şaşırmadı aksine anladı çünkü oda eşinin haksız olduğunu konusunda bizimle aynı fikirde bozulursada bozulsun hayatım ne yapalım sonuçta biz bişey yapmadıkki artı kendi evimizde o huzursuzluk çıkarıyorsa sorunu kendilerinde aramalılar biraz.
yemek konusundada yapıyorum canım ya napim yapmadan olmaz çocuklar var onlarda yiyiyor kendimi proğramlıyorum ancak öle oluyor hergün kahvaltı fasıllarından sonra temizlik ve çocuklarım diğer gün yemek ve çocuklarım idare ediyorum bide elin hızlı senin derler belkide ondandır ne bilim

eşim her ayın 15 de ist reçete teslimatına gidiyor bende onla gidicektim ordanda kan vericektik ama bugün olmadı yollar çok buzluymuş bir iki gün bekliycezz sonra gidicez ama kesin gitmek istiyorum eşiimde istiyor çünkü durum çok acil serpilcim yaa 3 ay içinde nakil şartmış Allahım yardımcısı olsunn inşallah atakanı anasız bırakmasın

Son düzenleme:
günaydınlar
bugün fizik tedaviye başlıycam.
çağan 3 gündür kreşe gidiyo ve dün burnumuz akkmaya başladı. gece çok bölük pörçük uyuduk. tedaviye gideceğim içinde kreşe gönderdim yine.

öyle sevda inşallah kurtulur gamze.

emeell nerdesin. bu gece rüyamda seni gördüm. nurturiada geziyordun. bişey alcakmışsın nerden bulurum diye soruyordun. bi dvd gibi bişey ama içeriğini hatırlamıyorum.

Baktım Derya 99 ama acenteye de kişi başı 45 TL yatırılıyomuş, aynı hesap oluyo yine ve otel'de pek iç açıcı durmuyo bu fiyata göre

merhabaa..
kızlar okudum ama şööle bööle..
ayşegül kızma kendine diyeceğim ama ben de bazen hırsımı nilden çıkarıorum ve nefret ediorum benden(
çağana geçmiş olsun
sevda ne gıcıkmış kadın ii olmuş:))saygısız bi de tencereleri kullanmıomuş!!
biz de yarın istanbula gidioruz gene kar gene yollardayız:))
kızlar nil de yastıkların üstünde bööle yan yatmaya bayılıo:))
aklıma bu kadar gelio ..

duygucuğummmm
sen hayırlısı ile işlerini yoluna koy sonra rahat rahat yazarsın.
bu hafta sonuda çok soğukmuş dikkat ette iş öncesi hasta masta olmayın.

slm kızlar nasılsınız....
aysegüüüül naz a nasıl bagırır arkadasın yaaaa...umutuz ev kadınlarında kurabiyeleri döktü diye elif in oglunun eline vurdu ya arkadası ayyyy içim yandı o bölümde bilmiyorum izleyen var mı
deryaaaa yatak fotonuz cok güzel bizde de aynısahneler cok oluyo +1 cocuk ilaveli
kızlar cocuklardakonusmaya deginmişsiniz metin cok erken konustu kelime kekeleme olmadan ditrekt cümle ...cok da uslandı şimdilerde mesleklere takmıs annem ögretmen babam mühendis ben pilot olcam diyor sürekli bakalım hayırlısı...tek sorunumuz yemek hala kan tedavisi görüyor kacıncı kutu ferro sanol ferrum bitirdik hatırlamıyorum yedikleri sabah 1 yumurta gün içinde muz pilav makatna az da olsa tavuk balık köfte ama cok az...şimdi de kabızlık sorunu cekiyo karın agrısı gibi baslıyo cıldırasıya aglıyo yapamıyo kayısı kaynatıım yag içiyo ama yok dupolac diye bir ilaç varmış kullanan var mı yan etkisi var mı yada kabız olan cocuklara neler yapıyorsunuz yemek yememesi öldürüyo beni...
sevda gecmiş olsun kaan ev yakıyomus bizim kaan da cok yaramaz 1 yıl sesi cıkmadı şimdi kök söktürüyo gecen telefonu mikrodalgaya koymus döndürüyo bir bardak çay içirmiyo masaları deviriyo gecen günde tv kumandasını duvardan duvara vurdu ööööffff zormus iki tane....
önce okul öncesi diye bir site var müzik bölümüne girerseniz pekcok sarkıyı hedefi farlı kaydet yapıp kaydedebilirsiniz mp3 formatında zaten gün içindefarkında olmadan dinlediklerinde cok sey kapıyolar ingilizce de var are you sleepin row your boat hockey pocker ıf yor happy filan ...
gecen günde babamızın tras köpüğünü masaya sıktım metin elleriyle dagıttı sonra sayılar sekiller resimler filan yaptık temizlenmesi de cok kolay deneyin derim dedigim sitede degişik faaliyetler hikayeler drama örnekleri de var ara ara evde uyguluyorum degişiklik oluyor...cizmeli kediye gittik cok begendi metin neseli ayaklar nasıl giden oldu mu kozyatagı carrefour a sirk gelmiş gitmek isteyenlere duyurulur...

filiz bizde çizmeli kediye gittik 3 boyutluydu gözlüklere rağmen sıkıldan izlemişti..neşeli ayaklara gitmedik arkadaşım oğlunu götürmüş sıkıldı dedi oyüzden cesaret edemedik gitmeye şirinleride çok sevmişti duru:)
sirke gittik biz beğenmedik geçensene de aynı sirke gitmiştik !ümraniye carrefur da ki daha güzelmiş ama kalkmış ona yetişemedik
duru yine hasta oldu burnu akıyo çok mutsuz ay yazgelsede şu hastalıklar bitse ....
filiz sen nasıl yapıyosun? hem çalış hemde iki çocuk kreşemi gidiyo metinle kaan ?

Son düzenleme:
filiz duphalac bitkisel bi şurup ben çok kısa süre duru ya kullandım iyi gelmişti
armut suyu da çok iyi geliyo

filiz maşallah metişe. ama yemek yeseydi daha büyükmaşallah derdim. kabızlık zor çağanda çok olur. ee iştahsız bunlar o yüzden. herşeyi anlıyorlar diyorum ki yemek yemediğin için kabız oluyorsun karnın ağrıyor, benim karnım çok süt içtiğimden ağrıyor veya yerlere oturduğumdan ağrıyor gibi değişik bahaneler uyduruyor.
1. düzensiz (yetersiz beslenme)
2.şimdi siz kan ilacı veriyorsunuz ya o da kabızlık yapar
3. muzda kabızlık yapar.
nadiren yediği çıkar o da kabız yapar işte. kayısı suyunu içerse ne ala. yada bebeklikteki gibi muz yiycekse illa kayısı ile püre yapıp ver en azından nötralize eder.
yediği her yemeğin içine kimyon atmanı .
ee tabi zeytinyağı içirmeni ve bol bol sıvı almasını
birde çok zorda kaldığımızda bebekken yaptığımız gibi kulak çöpünü zeytinyağına bandırıp hafifçe poposunda çeviriyoruz. ama bunu 2 kez ancak yapmışımdır.
duphalac güzel çözdürür ama genel olarakta hastalara çok fazla vermeyi tavsiye etmem. çünkü alışkanlık haline getirebiliyo. barsaklar hep ilaç istiyo bu sefer. beslenmeyi düzene sokmak şart yani. ama bunun ne kadar zor olduğunu biliyorum. çağan şurup içer mesela o konuda hiç sıkıntıı çıkarmaz ben o yüzden bal veya z.yağı falan verceksemde şurup kaşığı ile veririm. eğer metişte öyle ise bal ve zeytinyağını karıştırıp şurup gibi içirebilirsin.
söylediğin siteye bakıcam hemen. traş köpüğü fikride çok güzelmiş.

iyi bari gitmeyelim neseli ayaklara bir arkadas da begenmediğini söylemişti .dediğin ilacı alcam galiba bitkisel olması da iyi biz italyanın su sirkine gitmiştik metin cok küçükken keyifle izlemişti bakalım buna ne zaman gideriz...canım ben yarım gün calısıyorum aylin var ya forum da teyzesi bakıyo afacanlara ben sabah 7 de cıkarım evden dersin 12:30 da biter cocuklarla ben 2 de yatarız 2 saat uyuruz 4 de maraton bana kalıyo yeni bir gün gibi aksam 10 a kadar kosturmaca metin de haftanın 2-3 günü benimle okula geliyo seneye iyi bir devlet okulu buldum oraya göndercem kısmetse duru nasıl nereye tayin istedin avrupa yakasında calısıyodun dimi duru ya kim bakıyo ben de tayin istemeyi düşünüyorum yaza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…