2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ben öptüm kızımı sabah.. sevgilim sevgililer gunun kutlu olsun dedim :)))

şuanki sevgilim o.... eşim de yanaştı kıskandı :))) ikinci sevgilin olayım bari dedi...

bu arada eşim beni gecen gun çok şaşırttı...

ikinci bebek olayı oldu... o hep erkek isterdi...

ikinci olursa ezgi gibi cimcime olsun dedi... erkekten vazgecmiş :)))

tabi bizimki aşkım canım birtanem diye koşa koşa boynuna atlayıp yapmadıgı cilve kalmıyor ... aşıklar şuan birbirlerine...

eve geldiği ana tepesinden inmiyor... ama herzaman ikimiz arasında kalınca beni seçiyor ... çok kıskanırdım yoksa :)))

çaganın olayındada ... anlatmıştım ezgide başlamıştı... bende kızarır - acır diye elletmemiştim...şimdi anlarmı acaba.. yemek yiyince büyümesini kendi bulmuş..çok masum :))) öyle gitsin bence..bizimde saçlar ve boy yemek yiyince uzuyor :)))

Bence de anlatma serpil, o kendisi bir süre sonra bulur nasıl olsa:)))

Bizde de öyle, ben birinci, plandayım.İkinci olsaydım kesin kıskanırdım:)))

valla kızlar benim oğlumda bir tuhaflık var. ben ikinci plandayım. geçen gece babasıyla kavga ettiler çağan odasına gitti ama odasında yatmak istemiyo. bi gece önce evde olmadığımız için bende yanımızda yatabilir demiştim. babayla atışınca işler değişti. neyse ikna ettim geldik. eşek sıpası döndü babasına sarıldı. hem babasıyla kavga ediyo ben susturcam diye göbeğim çatlıyo babaya kızma sakin ol susar diye ikna etme bana düşüyo ama dönüp babasına sarılıyo. bende onlara çağanın yaptığı gibi yaptım. beni kimse sevmiyo bana kimse sarılmıyo size kütüm dedim. çağan üstteki elini bana uzattı. üzülme annecim ben seni de çok seviyorum ama benim bitane kucağım var onuda babama vercem dedi. ayy çatlıycam kıskançlıktan..
derya insanın çocuğu olunca kız veya erkek farketmiyo dimi. bizim babamızda hep kız isterdi ama çağan doğduktan itibaren hiç öyle bişey demedi. sonra iyiki çağan olmuş dedik. yanikız veya erkek yine demedik. insan çocuğunu seviyo kız veya erkek olduğu için değil dimi.
bu arada çağan çok kız kardeş istiyo yaaaaa...napcam ben

tabi canım kız erkek farkedermi..allahım sgalık versin başka bir şey istemem...

ama hep bir kızımız oldu ikinci erkek olsun derdi... ikincide kız olsun diye şok oldum...

senin sağlığından dolayı zor canım... hiç bu rsiklere girme...

çağan niye öyle babacı...erkek çocukları anneci olur derlerdi ya ... nasıl iş :)))

Yap gitsin serpil:))) Bir tane kızkardeşi mi esirgiyorsun:)))) Ege allahtan hiç birşey istemiyor:))))

Evet kızlar babacı erkekler anacı olur derler güya:)))

nazonun eşide erkek istiyordu hatırlıyor musun. hatta nazo da tekrar kız olması için neler yapabilirim yapsam mı ki falan diye sormuştu. birgün eşim buda defne gibi olsun dediğinde şok olmuştu nazo. o geldi aklıma.
diyorum ya tuhaf benimki acaip babacı hemde. tamam banada dayanamıyo. kıyamam ben sana seni çok seviyoru annecim yani bu lafı babasından çok bana söyler ama babası ile bir başka. dün akşam baba oğul markete gittiler. allahım erkek erkeke gidiyoruz diye bi sevinçliydi anlatamam. benle öyle olmuyo işte.

erkek erkeğe paylaşımlar farklı olur tabi bence büyüdükçe daha da çok hissedersin... biz şimdi beraber alışverişten çok keyif alıyoruz mesela ezgiyle... birlikte gezme eglenme dönemine girdik...

oyuncakcıda bebekelre tek tek bakıp yorum yapıyoruz :))) sen cagana değil kendine bir kız yap bence :))))

slm kızlar en sonunda aldım laptop malum ötekinin klavyeyi naz halletmişti yazamıodum ne zamandır.nasılsınız ne var ne yok biizimki de kardeş istiyo bu aralar hem kız hem erkek hatta 2kız 1 erkek istiomuş erkek babaya bi kız ona bi kız bana:)))ama bizde niyet yok aslında çok isterdim annem yakında olsa ama şuanda nayır nolamaz
bi de canım sıkıldı geçen hafta çok mutsuzdum çok yakın bi arkadaşım nazı azarladı yanımda ben de o sinirle vurdum naza.çok pişman oldum arkadaşa kızdım nazdan çıkardım çok ayıp diilmi kızlar ya ben asla bağırmam başkasının çocuğuna hem de nasıl bağırdı

bizim de geçen sene kayınvalidem öldü ya naz baya alışıktı öldü lafına, tabi çok iyi hatırlıo evlerinde bebemmemin koltuğu diye kimseyi oturtmuyodu koltuğuna.mezarlığa gittik bikaç kez çok garip oluyo çiçekleri falan seviyo üstündeki burdamı yatıyo dio ben eşimin annesi diye fazla müdahale etmek istemedim ama bi kere konuşuoduk nazla benim bebemmem öldü ya biz amcamla kazıcaz kazıcaz onu çıkarıcaz mezardan dedi şok oldum hangi amcası olduğunu da söledi yalan dememiştir heralde bidaha böle bişey olursa dicem eşime çocuğun psikolojisi bozulcak zaten kafası karışmıştır yeterince

ayyy erkek çocukları da fenaymış ya tırstımm acayip bir durum :)))

Bizim kızda yok böyle şeyler bakalım biz neler görücez, o ancak kardeşinin altını değiştirirken gelip poposunu seviyo, anneeee ne tatlı öyle diyilmiii, küçücük poposu vayyy, bi öpiyimmi, yoluy yoluy bitane öpiimmm diyo, iki tane şaplak atıp gidiyo, merak edilecek herhangi birşey görmüyo :)))

Egehan'a geçmiş olsun inşallah çabuk atlatır ve sezonun son hastalığıdır.

Bizde hergün değişik bir cümle, kelime öğrenip birkaç gün ona takılıyoruz, dünkü cümlemiz de "Hemde benim yüzümden" hangi çizgi filmden duyduysa artık, olur olmaz herşeye bunu söyledi,
mesela; yorganı üstüne örtmeye çalışıyo örtemiyo sinirleniyo, olmuyooo öytemiyommm hemde benim yüzümden,
Bir tıkırtı duydu, anneee ödüm patladı hemde benim yüzümden,
Kuzeni koluna vurmuş ağlaya ağlaya benim koluma vurdu hemde benim yüzümden :))))

İşte bu çok keyifli bir dönem, ben bu dönemi bizim ufaklıktan dolayı Elif'le yaşayamamanın ezikliğini çok hissediyorum. Aslında tam anne kız başbaşa birşeyler paylaşma zamanımız ama olmuyo

Ooo evet bu kadar karıştırmamak lazım çocuğun kafasını, o bunların ne demek olduğunu bile çözemiyodur daha.

babam ve oğlum geldi aklıma.
benim yüzümden
benim yüzümden.
gitme diyeydim..............
bir güzel öğreniyolar laflalrı.

ayşegül vurmak insanın içini parçalıyor dimi. ama yapacak bişey yok artık. o arkadaşın bidaha yaparsa ona bildirirsin haddini artık. t ben bikeresinde eşimin bi arkadaşı çağana yaramazsın demişti ki sırf laf olsun diye sonra o geceyi berbat geçirmiştik. ben yaramazım bana bişey almayın deyip durmuştu. daha sonra aynı kadınla tekrar karşılaştık. bak yine yaramazlık yapıyosun dedi ben çıkıştım bu sefer. lütfen dedim geçende de yaptınız aynı şeyi çocuğum tüm geceyi ağlayarak geçirdi tekrarlanmasına müsade edemiycem kusura bakmayın dedim.kadın utandı çağanın gönlünü almaya çalıştı falan ama çağan yüz vermedi.
çocuklarımız elbette yaramazlık yapacak çocuğa kızmak yerine kızılacak bişey görülürse annesi uyarılır kibarca. arkadaşında samimi olduğunuz için belki kendinde hak gibi görmüüştür ne biliyim. bidaha vurmazsın sende yaşadıkça da öğreniyoruz işte.
evet naz çok erken öğrenmişti ölümü. oda neymiş mezar kazma falan. ayyy o amcada alemmiş yani...

günaydınlarr.
eee evdeyim
annemde gitti
ne yemek yapsam derdi var bende.
sizlerde bu akşam neler var sorması ayıp

AYSEGULLL.. canım artık bahanen yok bizimlesin kaybolma biryerlere evde bende giremiyorum zor oluyor biliyorum ama özlettin iyice kendini....

arkadaşın çok mu samimi ki böyle birşey yaptı... yapmamalıydı tabiki.... bende dediğin gibi kimsenin çocuğuna bagıramam.. benimkinede laf söylenmesine gelemem...

bizde ezgiyi marmara forumun içinde okyanus kolejinin bir oyun alanı var oraya götürdük bir kere.. ikinci götürmemizde kapıdaki kız ay çok inatcı kızınız dedi... neden dedim... istemezse bir şeyi yaptıramıyoruz dedi... ne gibi dedim... yüzünü boyayalım demişler ezgi istememiş... dedim çok normal istememiş olabilir... tabi bu konuşma ezginin yanında oluyor... gecen sefer 1,5 saat duran çocuk bu kez 5 dk durmadı biliyormusunuz????

saçma sapan insanlar... tabi bir daha gitmedik....

KUZİ şuraya girde bir bak hala tatil arıyormusun abantta bir kampanya varda ....

Grupanya! - Abant, Kartepe ve Maşukiye'de hafta sonu tatili, Bolu Prestige Otel'de 1 gece yarım pansiyon konaklama dahil Neşeli Tur'dan 199 TL yerine 99 TL! 25 Şubat ve 3, 10, 24 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleşecek turlarda geçerlidir.

Abant, Kartepe ve Maşukiye'de hafta sonu tatili, Bolu Prestige Otel'de 1 gece yarım pansiyon konaklama dahil Neşeli Tur'dan 199 TL yerine 99 TL!

günaydınlarr.
eee evdeyim
annemde gitti
ne yemek yapsam derdi var bende.
sizlerde bu akşam neler var sorması ayıp

ıspanak var bu akşam bizde....:))

dün karnıyarık.. önceki gun nohut vardı :))) fikir olsun sana...

kolay arıyorsan patates yemegi :))

sağol derya bugün yemeğimi koydum yarına fikir olsun.
çok kızıyorum eleştirilere. yani çocuklara yapılan eleştirilere. çağanda inatçı ama saygı duyuyoruz. kıza da dert olmuş unutmadığına göre..

ay giriyorum siteye azıcık okuyorum yazmaya fırsat bulamıyorum, Aslı'da çok inatçı ama onun yaşındaki hangi çocuk değil ki!! Bu durum onların yaşları gereği, en sakin görünen çocuk bile bir anda küçük bir cadıya dönüşebiliyor...Sanırım insanlar bunu anlamakta zorlanıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…