2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın hanımlar.pardon tünaydın:))sanmayın ki bu saate kadar yattım:1no2:
inanna doğum günnün kutlu olsun.sevdiklerinle;sağlıklı,mutlu,huzurlu bir ömür dilerim.

montecim sorularına cevap
1.ben iki haftadır kullanıyorum.bizimki nasıl yatırrısam yatırayım sırtüstü dönüyor.çok kustuğu için de korkuyorum ve yastık kallanmaya başladım.elyaf yastıklar başını terletiyor annemde pamuktan bir yastık yaptı onu kullanıyoruz..
2.ayakkabıyı sadece gezmelerde kullanıyoruz.üç yaşına kadar yumuşak patik gibi ayakkabılar giyimeleri gerekiyormuş doktorumuz öyle dedi.iki numara giyiyor.aslında baya büyük oluyor ama allttan iki kat çorap giyiyoruz zaten..
3.sadece devit kullanıyorum onuda üç damla
4.ben daha ağlamaya başlamadan ıh dese koşuyorum.ay kıyamam ben bir dakika bile ağlasa.kucağıma almasamda konuşuyorum elini tutuyorum.cocuk gelişiminde ağlayınca hemen yanına gidin diyor.güven duygusu gelişmezmiş yoksa.tabi sen daha iyi bilirsin bu konuyu

benimde erkek bebek annelerine bir sorum var.sünnet ne zaman düşünüyorsunuz?biz araştırıyoruz babamız erken olsun hatırlamasın diyor,tabi ben kıyamıyorum.doktorlarında görüşleri çelişiyor.kimi yeni doğan.kimi 6 ay geçince.kimi 7 yaş sonrası diyor.bizde ne yapacağımızı şaşırdık.

biz gecen ay yaptıcaktık sünneti kısmet olmadı eger bir aksilik olmazsa haziran temmuz gibi düşünüyoruz asık....

kızlar ben çıkıorum,izmirliler olarak sanırım sadece ben ve meral buluşuoruz,o yüzden resim olayını gerçekleştiremiycez başka sefere inşallah,
filizcim sorularını gelince cevaplıcam

slm hanımlar dün çok tembellik ettim bugün işi sıkı tuttum erkenden kalktık mutfağımı falan topladım kızçenin banyosunu hazırladım uyansın yıkıycam sonrada yatak odamı toplıycam arada sizlere bi bakim dedim
inanna doğum günün kutlu olsun nice senelere Allah sevdiklerinle sağlıklı uzun ömürler versin inşallah

selam , inanna doğum günün kutlu olsun nice yıllara aşık biz sünneti bu yaz yaptırıcaz 6 aylık olduktan sonra monte ben yastık kullanmıyorum henüz ayakkabı giydirmiyorum patik giyiyor hala devit kullanıyorum günde 3 damla bazen ağlamasına izin veriyorum ben bazende hiç beklemeden alıyorum yani ne için ağladığına bağlı yataktan yeni uyanmışsa hemen yanında oluyoum ama kucak için ağlıyorsa azcık ağlasın diyorum :)

bende cevaplıyım bare benim neyim eksik :)))
ben yastık kullanmıyorum 6 ay 1 yaşa kadar önermiyolarmış
ayakkabı giydiriorum ama sadece gezmede bikaç saat yani numarası kalıba göre değişiyo mesela monthecare var 16 numara büyük geliyo başka 16 numara tam oluyo
multitabs ve devit bilmiyorum vitaminmi eğer vitaminse ben sadece ACD3 kullanıyorum
ağladığında duruma göre değişiyo ama genelde haybeye ağlıyosa ve o an işim varsa emziğini verip biraz konuşup yanından ayrılıyorum ama eğer birden yırtınmaya başladıysa hemen kucağıma alıp konuşuyorum

nazo sen kendin mi yıkıyosun ben kaynanamla yıkıyorum o da zor oluyor dün eşime ikimiz yıkıyalım dedim kayınvaldeme ayıp olurmus ayyyyyyyyyyyyyyy....

sagolun kızlar cevaplarınız için...
inaysa nbr tatlıları götürüyo musun ben gibi:))

tünaydın fıstıklar
çok berbat 2 gün geçiriyorum kız gece uyumuyo uyusa da 5te kalkmaktan nefret ediyorum
annemle konuştum şimdi ne alakaysa yine vıdı vıdı anlatıyo bişeyler kendince, bi kadınla tanışmış kızı varmış 6 yaşında hem de oğlak burcu haha bağlantıya bakın, o kız da 6ay uyumamış ağlıyomuş çok, gaz demişler kız 6 senedir değişmemiş annesi de sakın şımartmasınlar her ağladığında kucaklarına almasınlar demiş bi de yediklerimizin tadına baktırıcakmışız yoksa 6aydan sonra diğer şeyleri beğenmiyolarmış
inannacım nice mutlu yıllara bak ne güzel sağlıklı bebişlerimiz var en güzel hediye, Allah huzur sağlık versin inşallah
montesori:
1 ben doğduğundan beri kullanıyorum böyle rahat ediyo gbi geliyo
2 ayakkabı kullanamıorum çok kat kat giydirdiim için olmuyo
3 devit 10 damla dedi doktor
4 hep yanında olduum için gerek kalmıyo, ben ağlasa da ağlamasa da sallıyorum anacım, mutfaktaysam ağlarsa işim bitmeden bakmıyorum bazen uyuyo tekrar.biraz daha büyüsün daha ço ağlatıcam yoksa çok fena olucak sonumuz çok bağımlı hale geliyo bana

herkese merhaba
gerıye donup okuyamadım dun kaanın asıları oldu gece de atesler ıcındeydı kuzum hastanede perısan olduk yok damar yolu acıldı ıdrar yapsın dıye boset takıldı offf bın tane zırvalık bı ates dusurucu işi gordu benım gıbı evınde hıc bısey bulundurmayana layık oldu ama olan yavruma oldu neysee
ınannacım dogum gunun kutlu olsun yavrunla esınle saglıklı mutlu bı ömur dılıyorum senın için...

montesorıcım bende sırayla yanıtlayayım umarım yardımcı olabılırım...
1-ılk zamanlar hıc yastıkda yatırmadık hatta gecen haftaya kadar boyleydı ama artık duz yatmak ıstemıyor, uyku problemlerı baslayınca bırden bende bırde yastıkla yatırayım dedım ve uyuduu cokkk ınce bır yastıkk alt acma mınderımızın yastıgı hanı su ayakda sallamak ıcın uygun olan
2-evetttt ayakkkabı gıydırdık gecen hafta cok cıcı oldu kotuyla :))) hemde dısarısı için patık gorevı gordu ayakları hıcc usumedı kuzugumun numarası ise 18
3-bunu gecıyorum cunku bız sadece devıt verıyoruz :))
4-aglayınca hemen yanına gıdıyorum ama uzakdan ızlıyorum cunku farklı bı sıkıntıdanmı yoksa uyandıdamı aglıyor dıye bakıyorum uyanmıssa accık daha ızlıyorum etrafa bakıp devam edebılıyor uyumaya

asıkcım 2 yasında sunnet olsun ıstıyorum daha oncesınde de olmasın daha sonrası zaten cokkkk sonra oluyor dıye bılıyrum

evet monte yani annemle eşimle denk gelirse onlarla yıkıyorum ama gündüz yıkadığıma annem yoksa tek yıkıyorum alıştım artık kaynana hiç sormadı bende hiç çağarmadım ne minnet etçem sonra ben çocuğunu yıkadım olcak böle hiç bişey demeye hakları olmuyo hatta akşam eltimdeydik banyıdan açıldı eltim sordu kendinmi yıkıyosun yıkayamıyosan çağar die yok abla dedim alıştım şimdi kayınvalde gelcek herşeye karışcak sinir olcam zaten bu ara takmışlar bebek göğsünü bertmiş göğsüne bastırıyo ağlamaya başlıyo zeytinyağla ovma lazımmış buna sardılar şimdi benimkide dio bi ara indirde annem ovsun yaa d,orum eğer çocuğun ağrısı olsa duramaz ağlar yok efendim anlatamıyorum

nazo sen hergün yıkıyorsun galiba kızı.bizimkinin bir haftayı bulduğu oluyor üşüteceğiz diye korkuyoruz.
monte tatlı deme yaaaa. ben kendimi tutamıyorum tatlı konusunda.hamileyken bile tuttum yemedim şimdi tutamıyorum.rüyalarımda görüyorum o derece abarttım işi.)))

benimki cok kusuyo pazartesinden düne kadar iyiydi dün aksam yine basladı....
bakalım cuma kontrolumuz var kilomuz ne kadar olmus....
kızlar size dört sorum var herkes cevaplarsa sevinirim....
1.bebekleriniz uyudugunda baslarının altına yastık koyuyo musunuz?
2.ayakkabı giydiriyor musunuz giydiriyorsanız kaç numara?
3.multitabs kullananlar kaç damla veriyor ayrıca devit veriyolar mı?
4.bebekleriniz agladıgında kosa kosa yanına gidiyo musunuz yoksa aman 5 dk cık aglasın bişiycik olmaz mı diyosunuz?

canım geçmiş olsun inşallah kilosu iyidir
1.ben pamuktan yastık kullanıyorum 1 hafta oldu ara ara kusuyo başı yüksekte olsun diye
2.free baby den almıştı kardeşim 0-3 aylık onları giydiriyorum
3.beb yanlız d-vit3 veriyorum günde 5 damla dr.başka ilaç vermedi
4valla ben herzaman koşa koşa gitmiyorum zaten ritmini attırıyo mecburen gidiyorum

bende cvplamak istedim :)
yastık kullanmıyoruz ama yatağını hafif eğimli yapıyoruz yüksekten alçağa doğru bunun içinde yatağının altına battaniye fln koyup egim veriyoruz daha rahat oluyor çocuk
ayakkabıya gelince pek dışarı çıkmıyoruz ama çıktığımız zman giyiyoruz bizde bi tane spor ayakkabımız var 18 numara oluyor gibi ama tabi kaç kat corap ve tulum oluyor cocuğun ayağında ondan oluyor sanırım
damla olarak yalnızca devit kullanıyoruz oda 3 damla
ağlamadan koşuyorum valla hatta yanından hiç ayrılmıyorum ben evde tek başıma iken ne yemek yapabiliyorum ne temizlik diyebilirim çünkü sallamadan gündüzleri uyumuyor gibi bişey hemen mızıklanıyor bende bırakmıyorum hiç bırakıpta ağlatmadım şimdiye kadar dayanamıyorummm

elimde olsa hergün yıkıycm aşık ama genelde 1 gün arayla yıkıyorum ama eğer haa çok soğuksa bunun 3 güne çıktığıda oldu ama şimdi güzelleştiğine gün aşırı yıkıyorum

neyse kızlar ben birazdan gelirim benimki uyandı bide kaka yapmış dooooğru banyoya :))))

alisha 10 damla çok değil mi.biz iki ayrı doktora sorduk bir yaşa kadar üç damla dedi.çocuğa göre mi değişiyor acaba?
özlem geçmiş olsun canım.hastaneye götürdün mü delik deşik etmeden göndermiyorlar.gitmesen için rahat etmiyor.deviti sen kaç damla veriyorsun?

ay benim kayınvalidem ilk zamanlar birkaçkez yıkadı sinirimden tansiyonum çıktı kızımın göğüslerini ovuyodu:eek:klava:
bide bana eskiden bebeklerin boynu güzel olsun diye boynundan tutup sallıyolarmış diyo dedim sakın yapıyım deme izin vermiyorum daha sonra kendim yıkadım yanlızım ama kafam rahat

alisha 10 damla çok değil mi.biz iki ayrı doktora sorduk bir yaşa kadar üç damla dedi.çocuğa göre mi değişiyor acaba?
özlem geçmiş olsun canım.hastaneye götürdün mü delik deşik etmeden göndermiyorlar.gitmesen için rahat etmiyor.deviti sen kaç damla veriyorsun?
ilk önce 5ti snra 8 yaptı şimdi 10 fazlasının zararı yok dedi, zaten yarısı kaşıkta kalır dedi, gerçekten de öyle ona 5damla ancak gidiyodur

X