2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım önce 2 gün sonra 3 gün şimdide 5 gündür yapamıyor hep bizim uyarmamızla yaptı.böyle devam edemez hep uyarmak istemiyorum.o yüzden bi götüreyim de içim rahat etsin.neden kendisi yapamazki.yapmasını fazlada bekleyip geç kalmak istemiyorum allah korusun.behçet uzdaki doktorları 5 günü bulunca sorun vardır demekki hemen bir hekime götürün demişlerdi.

Aynı şey bizim başımıza geldi..7 gün boyunca sürekli uyarmak zorunda kaldık 2 güne bir uyardık..Dr sorun yok olabilir telaşlanma dedi..E iyi o zaman dedim ben kafama takmayı bıraktım kız kaka yaptı..yani herkesin başına gelebiliyormuş ama haklısın tabii ben habire kıçını kokluyodum kızımın

affetsek miki lajoconde cum hı? ne dersin... sengözlerimebaksanab
çok sevindim :lepi:canım sevmene afiyet olsun
al sana benden süper bi çorba tarifi daha o halde
kabak çorbası
2kabak
2 orta patetes
1 soğan
dereotu

sebzeleri küpküp doğra
soğanı kavurduktan sonra 5 dak da sebzelri kavur ve
küçük tencereni hemen hemen dolduracak kadar su ekle kaynat kabaklar pişene kadar
ılıyınca blendırla dereotu kurusu ufala bu çorbanın kötü olmaşansı yok harika herkes bayılıyo valla hihoyyyt kabak yemiyene yediren çorba diyorum ben buna
ama dereotu olmazsa olmazı acayip bi lezzet katıyo dereotu kurun yoksa yapma ,o

derece yani:jeyyar:

Affedelim hayatım napalım...O da bizim arkadaşımız bak bizi unutmamış en azından:) Öpüyoruz seni Monte..Kararınız hayırlı olur inşallah

merhaba arkadaslar cokkk moralım bozuk kendımı berbat hıssedıyorumm
bebegımı dısarı cıkardıgımda kendını kas katı kenetlıyor nefes almıyor sureklı bı ıkınma halınde oluyor cokk korkuyorum ya ası için saglık ocagına gıttık cokk yakınn evımıze, aynen dedıgım gıbı yaptı kaskatı kesıldı kıpkırmızı oldu gozlerını kocaman actı korkunc gorunuyordu nefes alamıyordu kosa kosa gırdım saglık ocagına doktorlar hemen cıgerlerıne baktı bısey yok cıgerlerınde dedıler
evde veya kapalı bı yerde boyle bır sorunumuz yok sadece dısarıda boyle yapıyor senağlama
cok kotuyum cokkk :1no2:

Allah Allahhh..Geçmiş olsun korkuyo mu acaba..Çocukları hiç dışarı çıkarmıyoruzki buz gibi hava...Şaşırıp kalıyolardır belkidesüprizzzzz

bilemıyorunkı korkuyormu acaba :KK43:
doktorunu aradım takıp edelım dıyor gerekırse beyın emarı isteriz dedi :KK43:((((((

bi daha çıkarıp bakarsın 1-2 gün sonra. tkr olmazsa muhtemelen korkmuştur.

evet cıkardım balkona yıne aynısını yatı
içeri girdikten 5 dk sonra yuzune ufledım aynı sekılde tıkandı
ruzgardan oluyor ya
oyy omrum gıttııııııııı

günaydınlar kıslar bu benim oğlan emmiyr yine 4 saat oldu hala oyun derdinde çalsın sazlar oynasın kıslar:) uyuttum şimdi biraz dalsın uykuda emzirmeyi denicem
özlemcim benim oğlumda ilk dışarı çıkardaığımızda yapmıştı şimdi yapmıyor merak etme korkmuştur yavrum

günaydın kızlar lajoconde nbr:))))
özlem korkunu anlayabiliyorum umarım tekrarlamaz bizimkide ilk cıktıgında sudan cıkmıs balık gibiydi...
inaysa benim oglum uykudayken ne yapsam almıyo memeyi umarım seninki alır...
esraaaaaaaa babasına mı benzettin oglum bana benziyo kıs fotokopiyle küçültülmüşüm...
kızlar helikopter kazasına cok üzüldüm yaw hala da bulunamadılar....düştüklerinde canlı olsalar bile geceki soguktan donmuslardır:KK43:(

rüzgar bebeklerin nefesini kesio,nil de öle rüzgara çıkınca bi soluğu kesilio..

slm hanımlarrr nasılız bu sabah
ay bi dolu işim var hafta başından beri sallıyorum ama bugün sıkı tutmam lazım öfff sıkıldım be ev işi hiç bitmiyo hele defnoşun çamaşırı çamaşırlık hep dolu ütü masası hep açık benim sevgili kocamda bugün işin yoksa annemlere insene babam defneyi soruyodu dio akşam senle ineriz dedim ben akşam dışarı çıkıcam dedi ayyy sinir oldum ohhh ne ala kaç akşmadır ne çıkıyo ne de aşağıya inelim dio ne zaman benim işim var hadi inelim dio zaten anlamıyorum benim babam abim özledimi geliveriyolar bunlar da özledimi çocuğu sevdirmeye biz indiriyoruz

bu arada özlemim geçmiş olsun bencede rüzgardan olmuştur ben dışarı çıktıımızda rüzgar gelmiycek şekilde kapatıyorum yüzünü

cok saolun arkadaslar benım alıstırmam lazım yaramazı ödumu kopardı ya tukendım resmen neyse allahdan kotu bısey degıl allahım butun yavruları korusun...
nazo nasıl ortuyon arkadasım atkı bogar baskada ne var ne yapayım sen nasıl yapıyorsun

slmm kızlar
bizimkiler de gelmiyo nazo zahmet edip, hastaymışlar biz götürmeyince de laf ediyolar, götürüyorum akşam o saatler bebek ağlıyo yine olan bana oluyo altına bak emzir hastamı, en sonunda eve gidin en iisi çok ağladı bu diolar anlamıyorum tatil olunca kaç ülke geziolar kışın hastalar neyse uff çok asabım bozuluyo.
ben nazın suratını hiç açmıyorum dışarda soğuk almasın diye daha hiç rüzgar yemedi napıcak bende merak ediorum havalar ısınsa da çıkarsak biraz

ay sorma alisha bizimkide bize gelince ay hastayım çıkamıyorum dio ama başka her yere gidiyo maşallah defne 3 ayı geçti çıktığı sayılıdır biz indirdiğimzde de uyuyo yada kayınvalde hemen pışpışlıyo uyuyo kayınpeder de napıyosunuz bu çocuğa buraya geldimi uyuyo dio deli ediyo beni bebek bu yaaa sonrada bırakın uyusun dio
özlemcim ben zaten hava rüzgarlıysa arabayla çıkıyorum yani hemen kapıdan biniyorum ama o arada bile rüzgar almasın die koltuğunun üstünden battaniye atıyorum eğer hava güzel kanguruyla çıktıysamda yüzü bana dönük oluyo ve rüzgar falan geliyosa hemen kafasını göğsüme yaslıyorum şapkasını iyce kapıyorum her iki durumda da yanlar biraz açık kalıyo havasız kalmasın die

[
rüzgar bebeklerin nefesini kesio,nil de öle rüzgara çıkınca bi soluğu kesilio..

ayenn canım berrakta yapıo arada,boğulacak gibi korkuo sankı kuzum,gözlerini açıo faltaşı gibi

cok saolun arkadaslar benım alıstırmam lazım yaramazı ödumu kopardı ya tukendım resmen neyse allahdan kotu bısey degıl allahım butun yavruları korusun...
nazo nasıl ortuyon arkadasım atkı bogar baskada ne var ne yapayım sen nasıl yapıyorsun

canım bende kanguruyla taşıom,yüzü bana dönuk ,bide atkıyla ağzını burnnunu çok sıkmadan doluyorum,

bu arada günaydın kızlar,bekıorum gececiler de burda,yaww siz hiç uyumuomusnuz?

selamlar.heryeri suladı ne koltuk kaldı ne halı keşke suratıma yapsaydı dedim yıkarm geçer:))böle temizlemek ölüm gibi.sütüm var sağamadığım için mama vermek zorunda kalıyoırum sinir oluyorum artık yaa.emmiyo duruyo orda süt hadi onu geç beni bırak da sağayım bari.zaten sağamadığım için yiyip içemediğim içim çok azaldı.yakında kesilir herhalde:KK43:((
nazo çk sinir bozucu yaa ben şükredeyim uzaktalar.eşim gidelim dedi ben de hava soğuk üşür orda dedim.havalar ısınsın iyice öle çıkıcaz.1.5 saat yol gidicez bi de orda kalıcaz ben evde darman dumanım yetişçem diye.saçımı boyattım dün fön çektirdim şimdi yine cadı gibi oldum öfff:KK43:(

özlem geçmiş olsun.ben daha hiç yüzünü açmadım rüzgarda.hep uyku tulumuna koyuyorum başını göğsüme çeviriyorum nefes alcak kadar yer bırakıyorum.

bencede şükret pembe ben lohusalık döneminde ne çektim bi bilsen gerçi şimdi diorum eşşek kafam gelmediler die kendimi kocamı yedim salak gibi halbuki gelmemeleri işime geliyo artık böle bakıyorum gelmesin die çünkü geldimi o öle bu böle çok karışıyo bem süt olsun ne çektim neler yaptım kalktı bana bigün hatta sarılıktan hastanedeyken benim halim perişanken yok yok senin sütün yok dedi bana bende biliyorum olmadığını ama uğraşıyorum işte hiç destek yok şimdi diorum aman gelmesin başlıyo yine çünkü öle yap böle et bi sürü saçma sapan şey ben havuç suyu falan verdiğimi sölemiyorum
bu arada benimde süt iyce azaldı bide adet olunca hepten.... varya bazen sinirim bozuluyo hepten kesilse diorum bu süt muhabbetine çok canım sıkıldı çok çektim

X