2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar ben yeniyim aranızda... mesajlarınızın bana da çok faydası oluyor (en azında moralman)....ben de bişey paylaşmak istiyorum. kızımın da çok fazla gaz sancısı vardı hatta defalarca kolik tarzında ağrılar oldu. karnına termofor falan koyarak bir parça rahatlatıyordum kaka problemi de olmaya başlamıştı bunun için de zeytinyağı ile masaj falan yapıyordum. arkadaşa doktor tavsiye etmiş BABULİNE adında bitkisel bir şurup... çok şükür artık daha iyi...size de tavsiyem kaka ve gaz probleminiz varsa mutlaka kullanın

ınaysacım bizim konaklarda geçemedi bir türlü seninle aynı anda çıkmıştı ama ben her banyo öncesi süremedim ondan uzadı, dr sebamedin konak şampuanı var ondan al dedi ama ondan öncede sebamadin normal şampuanını kullan demişti kullanıyorum hatta onunda konak önleyici özelliği var güya ama yinede önlemedi bende o yüzden doktorun şimdi dediği şampuanı almadım, sebamedemi çalışıyorlar ne anlamadım gitti, yok sabunu yok konak önleyici şampuanı yok konak şampuanı yok yağı al al bitmiyor bir işe yarasa bari sanki biz onlarla yıkandık mis gibi zeytinyağlı sabunumuz vardı tertemiz bende bundan sonra onu kullanıcam valla

Heracım geçmiş olsun canım benimde ilk aylarda boynum tutulmuştu çok fena kolumu kaldıramıyordum giyinirken falan

ınanna, ınaysa benim oğluşumda bu ay geçen aya göre daha az emiyor büyüdükçe az emiyorlar sanırım

Son düzenleme:
ekinsucum sorma bende seamedin tü ürünlerini almıştım çoğu fos çıktı bize yaramadı yani şampuan falan johsın a geçtim ben valla hem daha uygun fiyat bakımından falan pişik kreminide değiştiriyorum artık uninin kullancan bakalım
inanna doymadığını nasıl anladın canım benim oğlan ağlamıyorda sadece uykusu gelince ağlıyor acaba o zaman açtamı oluyor memeyide almıyorki ay valla çıldırcam ne zormuş bebek büyütmek
eraysu bende bapuline kullanıyorum hatta montede onu kullanıyor ben memnunum acıkçası rahatlatıyor azda olsa

ianna bence doktorunla görüş.O kilosuna bakarak günde kaç cc beslenmesi gerektiğini anlatır.Genelde kilo çarpı 150 kadar beslenmesi gerekiyo.Benimki emmediğinden sağdığım süt de yetmediğinden ben sütten çok mama veriyorum.Bizimki 2 saatte bir acıkıyo gündüzleri bazen 90 bazen 120 cc içiyo.Mama olarak da Aptamil kullanıyorum.Başka marka denemedim çünkü benimki çok seviyo bunu.Seninki hem emiyo bir de üstüne 120cc mi içiyo maşallah.O zaman sana tavsiyem sütünü sağıp bi bak bakalım ne kadar çıkıcak böylece ne kadarla doyduğunu daha iyi anlarsın.

İnaysa ben de Aptamil veriyorum..drum tavsiye etmişti..bi ara sma deneyeyim dedim kızımın şaftı kaydı..sen ilk kez mama verceksen bebelac ve aptamilin formülü aynı..bebelac çok daha uygun..aptamilin kutusuna para alıyolar..ben 4 aydan sonrabebelac düşünyorm..devam maması 2 ye geçerken..aptamil de çalışan bi arkadaş vardı o da bebelac ve aptamil arasında hiç fark olmadığını söyledi..ben bazen günde 3 bazen 2 öğün mama veriyorum 90 cc..senin bebek ilerde 120,130 cc falan götürür:1rolleyes:

özlem,inanna,ekinsu sağolsun kızlar valla çok zor oldu bu durum annem olmasa yanmıştım. sadece emziriyorum çocuğu sonra hemen annem alıyor o kıpırdadıkça bile canım yanıyor

valla su veriorum suyu kaparsa aç demekmiş doktor dedi..
ay aventi aradım şimdi meğersem 260cl biberonumuzda 2 delikli emzik varmış bi de 3 deliklisini alacakmışım??ben onu 3 delikli die aldım zaten??
acaba emmeleri azaldı die sütümüz azalıo o da doyurmuo mu?ben en az 4 ay vermek istemiştim sütümü,bağımız gitmez işallah..
pembeci kilo çarpı 150 ne demek anlamadım??
mamanın üzerinde 1 öğünde 180cl dio 3 ay için..

hera canım çok geçmiş olsun inşallah biran önce geçer..3 aylık oldunuz hadi hayırlı olsun 3. ay dönümünüz :)
bizde yarın 3 aylık oluyoruz inşallah..yarın doktor kontrolumuz var ve rota aşımız olacak..aklınıza takılan bişey varsa yarın sorabilirim..benimkide gece iyide gündüz hep mızıldıyor, bu aralar öğlen 12 gibi uyumaya başladı yarım saat 45 dk uyuyor..şimdide ablasıyla beraber yattı uyuyor :)

inaysa sütünü sağmazsan kesilecek ama, kaşıkla vermeyi denedinmi belki öyle alır sütünü..kilosu ne kadar olmuş ?

linaycım sağıpta verdim kaşıkla almadı hatta diliin altında tutup püskürüyor oyun sanıyor sıpa üstüne birde gülüyor biberona sağdım verdim onuda almadı okadar para saydık dr browns mı neymiş valla bir işe yaramadılar bakalım yarın dr ne dicek hoş bizim dr da bir tuhaf herseye normal diyordu olur böyle dert etme deyip geçiyordu işallah bunada aynını demez yoksa bu sefer dr uda değiştircez

haklısın inaysa herşeye normal diyolar insanı fitil ediyolar ben o kadar dert yanıyorum e normal bebeb büyütüyorsun diyo .. ya sonuna kadar vazgeçme sen daha inat yap kızından ya ir bebek niye emmek istemezki mamada almadığı halde Allah yardımcın olsun canım hepimizin valla herkesinki ayrı dert

ya demek ki bu aralar böle bi uğruyo bunlara ,batuhanın üç hafata öncesi bizim şimdiki zamanımıza denk ggeliyo valla içime su serptin hera çok teşekkür ederim
sengözlerimebaksanab

merhaba kızlar..
pembecim çok geçmiş olsun.banada olur bazen aynısı nasıl bir ağrıdır bilirim.kas gevşetici sür çok ağrısada özellikle ağrıdığı yöne doğru hareket ettir.zor oluyor ama işe yarıyor..
biberon emziği ben bebedor bir numara aldım iki deliği var çok memnunum.mama da bebelac kullanıyordum kuzum çok seviyordu.şimdi sütüm yetiyor bazen doymadımı acaba deyip veriyorum almıyor asla.doyarsa fazlasını almaz zaten kızlar en iyi bebeğiniz ayarlar.bazen sütü 50 ml bazen 100 ml içiyor belli olmuyor.
mamalara,şampuanlara filan boşa iki katı para vermeyin bezim doktorumuz bebelac çok iyi bir mama dedi niye iki üç katı para veriyorsunuz.sebamed de allerjik bir cilt yapıyormuş.ben johsın şampuanı kullanıyorum,dalininde sabununu hiç konak ve isilik olmadı.

Son düzenleme:
filiz geçmiş sayfalarda ismimi sormuşsun canım yeni gördüm ben başak canım
tanıştığımıza memnun oldum

ya kızlar dün dr da boyumuz ölçüldü 58cm bana çok kısa geldi çünkü ocak bebeklerinin çoğu 60 küsürlerde bildiğim kadarıyla kilomuz iyi çok şükür ama boy aklımı karıştırdı kayınvalideme mi çekecek acaba ay Allah korusun ya anne uzun baba uzun oğlum niye böle kısa kızlar sizin oğlanlardan bizm gibi kısa olan var mı normal midir acabaki?

inaysa hiç telaş etme canım bebeklerin bazı dönemler az emmesi olurmuş.doktor söylemişti öyle zamanlarda sık sık meme vermeye çalış mama verme demişti.hiç bir neden olmadan iştahsız dönemi olabilirmiş.bir hafta az kilo alması önemli değil canım.emmeyi bırakmasın o önemli.sen sütün azalmasın diye sık sık sağ depola.bebişler büyüyünce süt az gelecek kullanırsın...

benim kuzumda 58 cm doktor çok güzel dedi boyuna.60 olanlar bizden büyük canım.aralıkta doğan çok bebeğimiz oldu..

canım diyelim ki bebeğin 5 kg.150 ile çarp 750 cc bir günde alması gereken miktar.ama bizimki asla bu hesaba uymuyor hatta fazla fazla aşıyor.doktor daha fazlasını vermeyin dedi ama nasıl olur yaa çocuk bas bas bağırıyo açım diye.cokacimcoook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…