2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Balım boşversene söylenenler bir kulağından girsin öbüründen çıksın, bu kilo yanaktan ölçülmüyor deseydin ya, bizimkinin yanakları tombiş tonbiş ama gel gör ki kilosu seninkinden küçük 5700 ay ne olacak biraz eksik biraz fazla sen sıkma canını..

erkinsu hayırlı olsun arabanız, biz de o modeli aldık daha doğrusu hediye geldi arabanın bagajına rahat sığıyor kaç kilo olduğunu bilmiyorum ama kullanışlı bir model

kıslar oğluşumun popişinde pişik oluştu ne kullanıyorsunuz baya kızarmış sebamed fayda etmedi troyd diye deri kremi oda geçirmedi

canım mothercare de sudocream var ben hafif kırarıklığı olduğunda onu sürüyorüm bir dahaki açmama altını hiç bişi kalmıyo mutlaka dene derim sadece mothercarede satılıyo onun ürünü alırken tereddüt etmiştim ama satıcı kız çok övmüştü iyiki almışım valla normal zamanda sebamed pişik önleyici sürüyorum ama sebamedin pişik kremide var pişik olunca sürüleni o ayrı onuda aldım ama daha açmadım bile sudo iyi gelince dene derim

merhaba kızlar yola giden arkadaşım iyi yolculuklarr gel tabi ankaraya:)
bugün kuşum uyurken koşa koşa toyikiye gittim babasına bırakıp çıngırak ve dönemce aldım pilli ama evde dönmüyo gıcık oldum nasıl hevesle oturmuştuk başına eşimle tepkisi için,şimdi babamız değiştirmeye gitti ben de okumaya çalışıyorum iyi haftasonları kızlarr

ya arkadaşlar 10 gün önce benim kızım 4 kg 60 grdı...Sizinkilerin maşallahı var..Takmayın lütfen kafanızaaa
biz napalım..sağlıklı olsunlar yeter..ben önce ağlıyodum falan şimdi önemsemiyorum valla

kıslar oğluşumun popişinde pişik oluştu ne kullanıyorsunuz baya kızarmış sebamed fayda etmedi troyd diye deri kremi oda geçirmedi

canım benim minnoşum da pişik geldi hastaneden.pantenol diye krem verdi doktor ama en önemlisi her bez değişimde 5 10 dk havalandırdık o çok çabuk geçirdi.tabi bu arada kazalar olmadı değilkaydirigubbakcemile3dikkat et de yüzün gözün sulanmasın canım:eek:

slm annişlerrrr. biraz arşive bakınayım dedim ilk zamanlarımıza çok tuhaf geldi o günleri tekrar yaşadım resmen keseler,kalp atışları,mide bulantıları. o zaman ki fasulyelerimiz şimdi kocaman oldular annelerinin kollarını doldurdular. :nazar: :nazar: :nazar: inşallah doğum günlerini de kutladığımız zaman paylaşımlarımız sürüyor olur. öpüyorum hepinizi :içelim:

pembe iyi akşamlar canım. bebişini kontrollere nereye hangi doktora götürüyorsun

Herkese iyi hafta sonları , nasılsınız_?
Ekinsu, güle güle kullanın canım arabanızı, hayırlı olsun.
İnana iyi yolculuklar canım sanada.
Balım takma kafana, bence kilosu çok iyi canım, her bebek farklı oalbilir.Hem illaki tombik bebek olacak diye de birşey yok. Niye insanlar başka bebeklerle kıyaslarlarki.

kızlar selam ben ancak bu saatlerde girebiliyorum ama o zamanda siz gidiyorsunuz.
bebeğine mama veren varmı?varsa kaç cc veriyorsunuz?ben hem emziriyorum.öğün atlayarak sağdım göğüslerimi birkaç kez 60 ila 70 cc arası süt çıkıyor yetmiyor üstüne 30-40 cc mama veriyorum normal mi sizce?midesinde 1 yudumluk boşluk kalsa yırtıyor kendini kızım uyumuyor midesi tıka basa dolunca uyuyor.

ocak annelerı merhaba uzunca aradan sonra ılkdefa yazabılıyorum.malum ocak bebeklerının cogu gıbı benım oglusta kolıkgıllerden.butun sayfaları okuyamıyacagım sanırım.ama tum anneler saglıkla bebeklerını kucaklarına almıslar cok sevındım.

merhaba herkese.umarım bebişlerin keyfi yerindedir.

benim canım sıkkın biraz sıkmam gereken birşeymi o da düşünülür ama kafama takıldı işte.benim oğlum büyümüyormuş.eşimin yengesi ay işte şunun bebeği bir tombik sevimli senin oğlan zayıf diyor bana.pek takmıyordum bugün bir komşu geldi o da başkasının bebeğini söyledi çok tombikmiş yanaklıymış.anlamadığım birşey var eymen 6500 gr 62 cm.ayına göre iyi hemşire öyle söyledi.ama öyle yanaklı durmuyor ama kucağa alındığı zaman ağır olduğu belli.sizin bebekleriniz nasıl?yani kilosu var ama zayıfmı gözüküyor.iyice canımsıkıldı ya.tombiş gözükmesi önemli değil ama başkaları birşey söyledmi insan biraz bozuluyo.

çarşamba günü doktora gitcem en iyi o bilir.sorusu olan arkadaşlar varsa not alayım.

balımcım benim oğlum 2 ay 1 haftalıkken 6150 gr 60 cm di.doktor sınırın iki kademe üstünde demişti..seninki 6500 ise maşallah denir daha ne olacaktı ki..benimki yanaklı tombiş tombiş ama bizde genetik hepimiz yanaklıyız..saçma sapan konuşan insanları dinleme kendinide üzme boşuna canım..

ekinsu naber komşucum görüşemedik bitürlü :) arabanızı güle güle kullanın iyi günlerde..

inaysa benimki pişik olmadı hiç avenn marka kullanıyorum birde avenn termal suyu sıkıyorum rahatlıyor..ama hametan çok iyi pişik için deneyebilirsin..

kızlar cok sık gıremıorum ama aklıma takılan bırsuru sorun var belkı burada konusulmustur tekrar etmek zorunda bırakmıs olabılırım sızı kusuruma bakmayın cunku bılg.bozuk.bana yardımcı olurmusunuz.
1)oglumun yuzunde damar catlakları (kırmızı ama) var.tam yanaklarında cok bellı boyle olan varmı gecermıkı cok uzuluyorum kalır ve belırgınlesır dıye
2) emzık verıyorum ama agız yapısı bozulur dıye endıselıyım sureklı ıstıyor
3)bende gaz yapar dıye cogu seyı yıyemıyorum elevıt hapına devam edıyorum sut ıcın.tavsıye edıyorum zaten emzıren anneler ıcın yazıyor
4)pisıgı olan bebıslere pavloderm dıye bır krem var amayurtdısından gelıyor baglantısı olanlara tavsıye ederım
5)daha arbamızı almadık ınternet olmaynca arastıramıyorumda. en kullanıslı daha cok memnun kalınan araba hangı markanınkını tavsıye edıyorsunuz
6)devıt den baska damla ek olarak vermedı dr.baska vıtamınler veren varmı.
7)hep ustumde uyumak ıstıyo yatırınca aglıyor ve yuzustu yatırıyorum cok guzel uyuyo.yastık kullanılmalımı yuzustu yatarken
veee en ortak yanıtlanacak sorunum evıme kocama kendıme bakamıyorum en son nezaman dıptırnak temızlık yaptıgımı hatırlamıyorum.aksam yemeklerımızın cesıdı bıre dustu.oda zar zor yapılıyor.butun gun kucakta gezıyoruz ve kucakta uyuyor.cok uzun oldu ama en azından aklınızda kalanları yazarsanız sevınırım.

günaydın kızlar herkese iyi pazarlar

arabamız güzele benziyor şimdilik evin içinde kullanıyorum çok rahat :)) teşekkürler hepinize

Linaycım evet komşucum görüşemedik havalar soğuk insan çıkamıyor bebekle dışarı bak hala kuaföre bile gidemedim

benim oğluşumun popişi değilde kasıkları kızardı çok, normalde ben popişine hamaten kullanıyorum çok iyi geliyordu ama kasıklara iyi gelmedi, sebamedin pişik önleyicisi de fayda etmedi bende daha sık havalandırıyım bakalım, ben her altını açtığımda yüzüm gözüm sulanıyor zaten :))

tülincimm ben emzik veremedim almadı ama alsaydı verecektim dr verebiirsin damaklı olsun dedi, araba olarak ben chicco lite way aldım, damla olarak ben ACD3 diye başka bir damla kullanıyorum, benim bebişde yüzüstü hiç yatmıyor hep sırtüstü, bizimkide kucakta uyuyor çok alıştı, son olarakda bende senin gibiyim ev dandini her şey havalarda dışarıdan yemek yemekten ay sonunu getiremiyeceğiz bu gidişle

Gunaydin kizlar
Dun gece gazla ugrastik yine, katildi resmen aglamaktan 3. ayada yaklasiyoruz ama niye
boyle oluyor anlamiyorum. Benim kizim 2ay 1 haftalikken 4900 grdi. Siz 6 kg diyorsunuz
bence cook iyi, ondan fazlasi da hastalik bence .

Dun haberlerde organik pazar diye bir yer oldugunu ogrendim. Ama nerde oldugunu
soylemedi yada ben duymadiim, bilen var mi? Dun kayinpederim bir havuc almis kolum
kadar. Hormonu basmislar ay onu yesemesem daha iyi. bide bebeislere ek gidaya
basliyacagiz 4 ay sonra, suandada emziriyoruz dikkat etmek gerek diye dusunuyorum.

merhaba kızlar....
ekisu arabanızı güle güle kullanın :dance:
ay kollarım kas oldu kız kolumda yatıyo kolik sancısı ne zaman gelicek belli olmuyo sabah akşam etini koparıyomuşsun gibi bas bas bağırıyo sinirlerim laçka oldu stresten dudaklarım uçukladı :çok üzgünüm:kafasındada sabah baktım konak olmuş ay ben üstüne titredikçemi oluyo ne-tatlicadiarzu-
tülin bende emzik vermeye çalıştım alıştıramadım nuk 1 numara dr.tavsiye etmişti,eleviti bende kullanıyorum.araba almadık ama macleren alıcam galiba bende aynı durumdayım valla perişanım yemek desen tat tuz yok acele acele yapmaktan ben bile zor yiyorum yaptığım yemeğicokacimcoook

kızlar selam ben ancak bu saatlerde girebiliyorum ama o zamanda siz gidiyorsunuz.
bebeğine mama veren varmı?varsa kaç cc veriyorsunuz?ben hem emziriyorum.öğün atlayarak sağdım göğüslerimi birkaç kez 60 ila 70 cc arası süt çıkıyor yetmiyor üstüne 30-40 cc mama veriyorum normal mi sizce?midesinde 1 yudumluk boşluk kalsa yırtıyor kendini kızım uyumuyor midesi tıka basa dolunca uyuyor.

Benim kuzum da aynı canım.2.5-3 saatte bir 90cc veriyorum.Ben de sağdığımda senin kadar çıkıyor üzerini mamayla tamamlıyorum.Veya bir öğün sırf mama bir öğün de süt veriyorum.Ama benimki de zor doyuyor 2 dk geç kalsın maması yıkıyo ortalığıcokacimcoook.Sütün artması için de iyi beslenmek lazım ona da fırsat vermiyo ki kahvaltımı bile daha yeni bu saatte yaptım.5 dk rahat vermiyo:1no2:Tuvalete gitmek için bile uyumasını bekliyorumkaydirigubbakcemile3

X