2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım ben gecen hafta ogluma donence aldım ıyıykıde almısım onun muzıgı caldıkca o nasıl aguluyo görsençok dikkatli ama muzık kesılıyo bagırmaya baslıyo tavsiye ederim bence hemen al geç kalma :):sm_cool::sm_cool:

inaysa merak etme bu ay sanırım tüm bebişlerimiz daha az kilo alıyor. ayda 500 - 800 gr arası yeterli kabul ediliyor.

benim ki fazla ilgili değil valla dönenceyle falan genelde 2-3 dk bakıyor ondan sonra sıkılıyor

herkese günaydınlar ctc geçmiş olsun canım inanna hera aslımı beklerken teşekkür ederim arkadaşlar içimi rahatlattınız ben zaten takıntılıyım birde az çıkınca iyice panik oldum acaba neden beslenemiyor bu diye bakalım 15 gün sonra ne olucak

montesorı düşünmezdim bile atlardım, sonuçta beş yıl,kızlar bu arada kolik bebek anneleri diyeti dün bozmuştum oğlum tüm gece inlemekten uyuyamadı demeki huzurumuzu sağlayan gerçekten diyetmiş önerirm kızlar. hala gaz sancısı çekeniniz varsa tabifisfisfis

günaydın hanımlar tüm anne ve tatlı bebişleri güzel bir gün diliyorum..

monte ben olsam kaçırmazdım bu fırsatı..tam zamanı bebiş biraz büyüsün gidemezsiniz zaten okul derdi başlar..eşin için çalışma şartları iyiyse kaçırmayın derim...

calemityjane kesinlikle katılıyorum bende diyet yapıyorum.az bir kaçamak yapsam bütün gece kıvranıyor yavrum.uyku muyku kalmıyor tabi..

kızlar bizim dün kontorümüz vardı.herşey çok iyi maşallah.erken doğmuştu bizim aceleci çok şükür yakalamaya başlamış boyu, kafa çevresi filan..ilk defa doktordan moralli çıktık.
muayenede doktor teyzemiz bir kahkaha attı:roflol:.eşimle bakıyoruz tabi ne oldu diye..dişi çıkacak demez mi..biz şok :1shok: erken değilmi dedik.normal bazısı erken çıkarır dedi..

teşekkür ederim arkadaşım önerini dikkate alacağım

canım bizde gaz sorunu hız kesmeden devam ediyor rica etsem şu diyeti tekrar yazabilirmisin?umarım bendede işe yarar

maşallah canım 41 bin kere maşallah baksana hiçde geri değil aksine önde bile kuzucuk dişleri bile çıkmaya başlamış aman nazar değmesin maşallah maşallah

maşallah canım 41 bin kere maşallah baksana hiçde geri değil aksine önde bile kuzucuk dişleri bile çıkmaya başlamış aman nazar değmesin maşallah maşallah

teşekkür ederim canım. bizimki her konuda aceleci çıktı..

teşekkür ederim arkadaşım sende üzülme bana gayet normal geldi daha 15 gün olmuş diğer 15 günde hiçmi almayacak çocuk velev ki almadı gelişimi normal zaten sen canını sıkma sağlık ocağındakiler benim miniğimide kısa ölçüp ufak tartıyorlar geçen ay sonu dr a gitmiştim boyu 57 cm kilosu 4800 dü aşı için 2 gün sonra sağlık ocağına gittim boyu 52 cm kilosu 4400 çıktı :) düşün yani :) diyelimki sağlık ocağı doğru ölçtü eee bu hafta başı başka bir dra gittim boyu 58 cm kilosu 5500 çıktı sağlık ocağı doğru ölçmüş olsa 10 gün içinde o kadar kilo alamaz değilmi? anlayacağın baştan savma bakıyorlar

Merhaba annişler ve güzel bebişler.herkeste aşı telaşı var Allah meleklerimizi korusun hastalıklardan.bizim de ayın 26sında 5li karma aşımız var.dokorumuz da 30unda gelin rotayı da yapalım dedi.Verem için bişey demedi.Verem aşısı karma aşıyla birlikte mi yapıyorlar?Giydirme konusuna gelince ay ben çok mu ince giydiriyorum size göre-tatlicadiarzu-Ben sadece çıtçıtlı badi üzerine de penye alt üst pijama.bir de penye battaniyeye sarıyorum kalorifer açıkken.Ev ısınana kadar da bir penye battaniyeye daha sarıyorum.Doktorumuz çok giydirmeyin o da sizin kadar üşür dedi.ben de penyeyle duruyorum evde.Benimkide müzikli ışıklı oyuncak hastası.En kısa zamanda bi dönence alcam.park yatağın müziğini açıyorum nasıl kulak kesiliyo oyuncaklarına bakıp sesler çıkartıyo kuzum.Oyalamak için ideal.
ıannacım üzülme kilosu normaldir mutlaka bak benimki değil almak üstüne veriyordu.yeni yeni kilo alıyor miniğim.bir hafta önce 4 kg dı çok merak ediyorum kaç oldu acaba.

Son düzenleme:
Sanırım içinzde en ince giydiren benim... O yüzden üşüttüm kızımı heralde... Bir tane çıtçıtlı badi, üzerine pijama ve altıan kısa çorap... Bazen allttan iki kat giydiriyorum ama ev 26 derece olunca bunalır diye çıkarıyorum...

Bu hafta çok kusmaya başladı. Özellikle şu iki gündür kesik kesik kusmanın yanında içtiği sütüde kusuyor.. Bu ay az kilo aldı o yüzden... Pazartesi doktora götüreceğim...

canım bizde gaz sorunu hız kesmeden devam ediyor rica etsem şu diyeti tekrar yazabilirmisin?umarım bendede işe yarar

canım umarım yarar ama saygın bir çalışma sonucu elde edilmiş bilgiler bunlar çocuk dr larının çoğu henüz bilmiyordur bunları okudukları yeni çalışmaları takip ettikleri yok çünkü sözüm meclisten dışarı tabi.işini layıkyla yapan hekimlerimizde var elbet:)
fıstık fındık çikolata balık buğday ürünleri (beyaz ekmek..)süt ürünlerinin tamamı ben dün bir tabak peynir yemiştim kaöçamak yapıp kaçamağa bak cokacimcoook :1shok: kuzum nasıl kıvrm kıvrım kıvrandı etkisi yeni yeni geçti de düzeldi kuzm değermiydi hiç
ama bu arada çok zor dayanıyorum tatlı krizlerine çikolata yok baklava yo sütlü tatlı yo 1kg vermişi bu da işin iyi yanı ,ama işe yaraması yeter yemem bi süre nolacakki şurda 3hafta daha sabretmeliyiz

ben çıtçıtlı badi alttan patikli pijama üstüne de tulum giydiriyorum üstünede patik ve evimiz çoğunlukla 25 derece

ince değil canım bende öle giydiriyorum çıtçıtlı badi üstünede tulum,battaniyeyide genelde uyuduğunda örtüyorum öyle battaniye sarılı tutmuyorum ama bi hırka giydiriyorum karnı sırtı sıcak olsun die ve yeterli oluyo zaten önemli olan ayağı ve karnı onlarıda sıcak tutuyorum çorap giydiriyorum tulumun ayağıda var havaya göre penye patikte giydiriyorum hatta önemli olan ayağı sırtı zaten.

kızlar ben kayınvalidem yüzünden çok sıcağa alıştırdım ilk çocuğumu oğlum kat kat giydirtiyodu bende bişey diyemiyodum beraberdik ozamanlar ve yaşım çok küçüktü anlamıyodum bu işlerden bildiği vardır diyodum ufacık ateşi çıksa koştur koştur hastane ilaç mahvetti oğlumu çocuk 12 yaşına geldi hala hastanelerden kurtulamadı antibiyotik kullanmaktan içi dışı ilaç oldu çocuğumun ama bunda müdahale ettirmedim tavrımı baştan koydum bir iki kez ince falan dedi açık açık karışmayın dedim.artık yok valla çok giydirince sıcağa alışıyo çocuk en ufak bi soğukta hastalanıyo mız mız oluyo.ilaçta vermiyorum gaz ilacı bile iki üç kez anca vermişimdir çok zorlanınca oda.bide tecrübeli ve bilgili die bildiği vardır dedik ama yok bir bebeğin üşümesindende hastalanmasındanda annesi anlar gerisi boş şimdi anlıyorum bunu.

slm kızlar... bende ogluma içine cıtcıtlı badi ayaklı tulum üstüne tulum giydiriyorum ısıya görede yelek giydiriyorum o kadar ayaklarını sıcak tutsak yeterli zaten evimizin ısısı da 21-22 derece filan.... annem beni cok sarıp sarmalamıs hassas bir bünyem var cocugumu öyle yetiştirmek istemiyorum...
kızlar hepiniz bizim yurtdısı işi için yorumlarınızı yazmıssınız cok tesekkür ederim sirketten gelcek haberi bekliyoruz ona göre hareket edicez.... yaw bu tesekkür butonu nerdeeeeee...
ööööfff her gün aynı dert bugun ne pişirsem ne yapsam.... mutfak işinden yemekten nefret ediyorum evlenmeden önce hiç girmedim mutfaga evlendim iş hayatı yine sevemedim yemek yapmayı zamanla ögrenirsin bosver bizde böyleydik dediler, birseyde ögrenemedim.... dısardan da yiyoruz ama hergün hergün de olmuyo ki.... sizler ne pişiriyorsunuz ...birde şöyle güzel hani lokantalarda içilen türde kırmızı mercimekten ölçülü filan corba tarifi bilen varsa verebilir mi?şimdiden tesekkürler diyim de:)))

Merhaba arkadaşlar, herkese iyidir umarım..hasta olanlara acil şifalar dilerim..
kızlar doğdu doğacak derken haftaya 3 aylık olacağız bile zaman nasıl geçiyor anlamadım..
ben kuzumu bady üstüne pijama ve tulum giydiriyorum altınada bazen külotlu çorap bazen bişe giydirmiyorum..Gece uyurken nasıl yatırıyorsunuz bebişleri ve nasıl örtüyorsunuz üstlerini..benimmki hep sırt üstü yatıyor peluş battaniyesini örtüyorum üstüne ama kolları göğsünün bir bölümü hep açık kalıyor bu da beni rahatsız ediyor sanki üşür gibime geliyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…