2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ablaları bugün kızım çocuk felci, karma ve verem aşısı oldu.. Çok ağladı yaa içim gitti:KK43:( En kötüsüde yarın misafirlerim gelecek ve çayın yanına bişeyler yapmam lazım, evi toparlamam lazım. ınşaAllah huysuzluk yapmaz küçük hanım...

ya illa bızım yapmamız mı lazım cayın yanına bıseyler alınsa olmazmı ben hep mısafırlerıme pastane kurabıyesı ıkram ettım bazen ayıp mı oluyor acaba boyle dıye kendıme sormuyor degılım
eger masraftansa aynı hesaba gelıyorr yorgunlukda cabasıı

canım merak etme bende aynı şeyi doktoruma sordum, karma ve pnomokok da sorun yok zaten diğerlerine gelince (rota ve verem) bunlar canlı aşılar olduğu için birbiri ile savaşıyormuş o yüzden aynı anda olamazmış arasında en az 3 hafta olmalıymış o yüzden 2. ayda verem yapıldıysa rotayı 3. ayda yaptırıcaksın yada tam tersi, ben 2. ayda verem, karma, pnömokok yaptırdım şimdi 3. ayda rota yapılacak

evet banada oyle dediler saglik ocagindan rota ve verem ayni anda olmuyormus canli
oldugu icin ama dr beni uyarmadi. 2 gun arayla oldu gerci rota ve diger asilari birsey
olmaz herhalde saglik heyetine sorup yaptilar.

Birde kizlar ben arastirdim. rota nin ilk dozu 3. ay bitmeden son dozu 8. ay bitmeden
olmaliymis 3 doz yapiliyormus 2.4.ve 6. aylar yada 6.hafta 12.hafta 18. hafta bide sanirim
3.5. ve 7. ay yapiyorlar. Aklinizda bulunsun .

Monte cok zor bir karar orasi nasildir bilemem ama ben guney korede yapamadim. 1,5 ay
dayandim deyim yerindeyse kactim resmen ama o ara hamileydim ve aseriyordum
onun etkisi olabilir. Ama suan farkli malum ulkenin hali bence degerlendirmek iyi olur.
Esime teklif gelirse ben gitmeyi dusunuyorum,bu sefer kacmicam a.s cunku bu ulkede calissa anca geciniyoruz ev araba cok onemli. Hakkinizda hayirlisi olsun

herkes nerde yaa,kimsecikler yok yine.
kızlar bebişlerinizi nasıl giydiriyosunuz yani kaç kat.
ben üstünede altınada iki kat giydiriyorum kaliriferli ev için yeterli die düşünüyorum ama bide size sorim dedim.zaten durucuğum sıcağı hiç sevmiyo bu şekilde alıştırdık bölede kaldı bir kat fazla gidirelim hemen huysuzlaşıyo.sadece dışarı çıkınca bi battaniye ve bi hırka fazladan ilave ediyorum okadar.

sedakt bende iki kat giydiriyorum.benim oğlumda pek sevmiyor sıcağı.25 derece sıcaklıkta yeterlidir sanırım.

merhaba canım bızımde asımız bugundu benım oglumda 63 günlük çıkamadık hava soguk die ates yaptımı kızına ben nasıl yarın gıdıp vurdurucam bılmıyorum emınım çook aglıycak

Ablaları bugün kızım çocuk felci, karma ve verem aşısı oldu.. Çok ağladı yaa içim gitti:KK43:( En kötüsüde yarın misafirlerim gelecek ve çayın yanına bişeyler yapmam lazım, evi toparlamam lazım. İnşaAllah huysuzluk yapmaz küçük hanım...

herkes nerde yaa,kimsecikler yok yine.
kızlar bebişlerinizi nasıl giydiriyosunuz yani kaç kat.
ben üstünede altınada iki kat giydiriyorum kaliriferli ev için yeterli die düşünüyorum ama bide size sorim dedim.zaten durucuğum sıcağı hiç sevmiyo bu şekilde alıştırdık bölede kaldı bir kat fazla gidirelim hemen huysuzlaşıyo.sadece dışarı çıkınca bi battaniye ve bi hırka fazladan ilave ediyorum okadar.

ben hiç öle kalın giydirmiorum zaten sterse girio kalın olunca,çok sıcaksa,atlet ve eşofmanı,gerekirse bi de penye üst,sadece sabah kalkınca ev daha ısınmamış oluo baktım soğuk bi hırka giyiorus o kadar:teytey:

sedakt bende iki kat giydiriyorum.benim oğlumda pek sevmiyor sıcağı.25 derece sıcaklıkta yeterlidir sanırım.

evet yeterli 22 ve üzeri yeterli bizim evde genelde 25 derece bende üstünü bir badi bi kilotlu çorap onun üstünede tulum giydiriyorum yeterli geliyo.dışardada artı olarak bi hırka ve battaniye yetiyo .

herkese merhaba bugün sağlık ocağına gittim tetenoz aşım vardı gitmişken çağanı tarttırdım arkadaşlar 15 günde sadece 300 gram almış bu ay doğru düzgün emmiyor moralim çok bozuldu ay sonuna kadar takip edelimdedi ordaki ebe ay sonuna kadar işallah alır kilo ilk iki ay düzgündü kilo alımı bu ay bir türlü emmek istemiyor ya kıslar bizim tüm aşılar aynı gün oldu dr sorun olmas dedi çok kafam karıştı şimdi rotayı da aynı gün oldu çağan tutmamış olabilirlermi nasıl öğrenicez bunu

günaydın anneler bende miniğimden fırsat bulup giremiyorum yorgunluktan düşücem neredeyse huzursuz bir bebek celal türker geçen gün artık ıkınmalarından korkmaya başladım ve tekrar dr a götürdüm her 15 günde bir gidiyoruz neredeyse, dr herşeyin gazdan kaynaklandığını söyledi o kadarda dikkat ediyorum ama oluyor işte kolik yani anlayacağınız dr un dediği bazı erkek bebeklerin dışkıyı yaptığı yerdeki kasları daha geç gelişirmiş yani anüs 4 ay kadar sürermiş o yüzden hem gazını çıkaramaz hemde ıkınırmış ıkınmaktan göbeğinde minik bir fıtık bile oluşmuş yüzündede kızarıklıklar vardı alerjikmiş 2 tür pomad verdi çok şükür geçti gaz için eczanede yapılan bir ilaç verdi ha bu arada reflüsüde varmış bunun içinde 2 tür ilaç verdi ev gaz ilaçlarından geçilmiyor bende sabah akşam ekmeğe biraz kimyon döküp yiyorum üstüne su içiyorum buna dün başladım bakalım faydası olacakmı? geçen gün ayrıca netten aldığım bebek arabası geldi chicco lite way çok rahat bir araba ama bana biraz ağır geldi gerçi hafifi nasıl onu bile bilmiyorum ama :) dün de milli oldu oğlum arabasıyla gezmeğe çıktık ve ne yazıkki arabayı sevmedi tamda yol ortasında acıkmazmı Allaaaaah benimde bankada işim vardı hemen herşeyi topladığım gibi çıktık dışarı iş yerim yakında bağıra bağıra attık kendimizi oraya başlarsın emzirmeye uyudu bizimki neticede ama tüm işler kaldı neyse sağlık olsun çok yazdım hepinizi öptüm

hanımlar ayrıca 2 şeyden daha behsedecektim dün migrostan huggies 3 numara bebek bezi aldım sanırım 80 li 16 ytl bugün hala kampanya varsa bir bakın derim birde bebeğime dönence ve şu aktivite merkezlerinden almak istiyorum aranızda kullanan ve memnun olan varsa bana bilgi verebilirmi? aktivite merkezi şu yere serilen altında halısı olanda olabilir olmayanda şimdiden çok teşekkürler

Gunaydin anneler,

kizlar ben cok fazla giydirmiyorum, terlemesin diye. geceleri bi atlet bi citli uzun kollu badi
alttan bir tane pijama bide penye battaniyeye sariyorum ve kadfe battaniyeyi ustune
ortuyorum. su an ustundede bir atlet 2 ince corap bir ayakli pijama bide kadfe tulumu var ama o ayaksiz o yuzden patikte giydirdim.

ya kizlar ozenerek aldim cicli bicili kiyafetleri bu cok cabuk uzadi cok giydiremedim ya
bazisini bir kere giydirdim :KK43: evden disari cikip cicilerimizi de gostermiyoruz. Bugun
fotograflarini atacam buraya teyzeleri gorsun :) 2. bebegi yapmak farz oldu. Ben 5 yil
diyorum ama dr 3 yil ideal dedi bakicaz artik.

herkese merhaba bugün sağlık ocağına gittim tetenoz aşım vardı gitmişken çağanı tarttırdım arkadaşlar 15 günde sadece 300 gram almış bu ay doğru düzgün emmiyor moralim çok bozuldu ay sonuna kadar takip edelimdedi ordaki ebe ay sonuna kadar işallah alır kilo ilk iki ay düzgündü kilo alımı bu ay bir türlü emmek istemiyor ya kıslar bizim tüm aşılar aynı gün oldu dr sorun olmas dedi çok kafam karıştı şimdi rotayı da aynı gün oldu çağan tutmamış olabilirlermi nasıl öğrenicez bunu

canım nil de bu ay o kadar hızlı gitmio ama zaten gitmemesi gerekmez mi?

gunaydin ctc
bende biraz kitap alip olumak istiyorum cok cabuk buyuyorlar cunku. Psikolojik gelisimleri
de cok onemli yavas yavas oyuncalara da baslamak lazim bizimki fotograf cekerken ( Flas kapali kirmizi isik cikiyor) cikan kirmizi isiga pur dikkat kesiliyor. demekki
isikli seyler alicaz hanima.

hanımlar ayrıca 2 şeyden daha behsedecektim dün migrostan huggies 3 numara bebek bezi aldım sanırım 80 li 16 ytl bugün hala kampanya varsa bir bakın derim birde bebeğime dönence ve şu aktivite merkezlerinden almak istiyorum aranızda kullanan ve memnun olan varsa bana bilgi verebilirmi? aktivite merkezi şu yere serilen altında halısı olanda olabilir olmayanda şimdiden çok teşekkürler

ben dönence olarak fisher and price'nin kelebekler rüyasını kullanıorum ve memnunum ama halı almadım daha,onda da aynı markanın güsel bi halısı var ama:)

günaydın anneler bende miniğimden fırsat bulup giremiyorum yorgunluktan düşücem neredeyse huzursuz bir bebek celal türker geçen gün artık ıkınmalarından korkmaya başladım ve tekrar dr a götürdüm her 15 günde bir gidiyoruz neredeyse, dr herşeyin gazdan kaynaklandığını söyledi o kadarda dikkat ediyorum ama oluyor işte kolik yani anlayacağınız dr un dediği bazı erkek bebeklerin dışkıyı yaptığı yerdeki kasları daha geç gelişirmiş yani anüs 4 ay kadar sürermiş o yüzden hem gazını çıkaramaz hemde ıkınırmış ıkınmaktan göbeğinde minik bir fıtık bile oluşmuş yüzündede kızarıklıklar vardı alerjikmiş 2 tür pomad verdi çok şükür geçti gaz için eczanede yapılan bir ilaç verdi ha bu arada reflüsüde varmış bunun içinde 2 tür ilaç verdi ev gaz ilaçlarından geçilmiyor bende sabah akşam ekmeğe biraz kimyon döküp yiyorum üstüne su içiyorum buna dün başladım bakalım faydası olacakmı? geçen gün ayrıca netten aldığım bebek arabası geldi chicco lite way çok rahat bir araba ama bana biraz ağır geldi gerçi hafifi nasıl onu bile bilmiyorum ama :) dün de milli oldu oğlum arabasıyla gezmeğe çıktık ve ne yazıkki arabayı sevmedi tamda yol ortasında acıkmazmı Allaaaaah benimde bankada işim vardı hemen herşeyi topladığım gibi çıktık dışarı iş yerim yakında bağıra bağıra attık kendimizi oraya başlarsın emzirmeye uyudu bizimki neticede ama tüm işler kaldı neyse sağlık olsun çok yazdım hepinizi öptüm

geçmiş olsun canım ya ama az kaldı bak günler nasıl da çabuk geçio:))
arabanızı da güle güle kullanın:)

inanna ve inaysa dun dr bana 1 ayda 600 gr la 1kg almasini bekleriz dedi. belli bir
zamandan sonra yavasliyormus. 15 gunde 300 gr aliyorsa sinirin disinda degil. Tabi kendi
dr nuz daha iyi bilir.

X