2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

biz daha rota aşımızı yaptırmadık ama bu konuda doktorla görüştüğümüzde arada 1 ay olmalı veya aynı gün yapılmalı diye bişey söylemedi. ilk kez senden duyuyorum. internetten de bi araştır bakalım veya yakın zamanda dooktora gidecek biri varsa senin için sorsun bakalım ne diyecek

sagol sheeda ilgin icin bide 6. haftada yaptiranlar varmis rotayi . bende bakiyordum simdi
internete kayda deger bisey bulurum umarim. ay cok moralim bozuldu bilsem yaptirmazdim.
veremde en onemlisi ya. :çok üzgünüm:

günaydın hanımlar..
beş gündür yoktum geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir..
ekinsu hayırlı olsun..geçmiş olsun aslımı beklerken.bence doktoruna güven o ne derse öyle yap
bizde uçak yolculuğu yaptık.yolculuk sonrası çok kustu çok koktuk ama çok şükür iyi.dönüşte arabayla geldik ama yine geldiğimiz gün kustu.pişman olduk anlayacağınız.bu gün de kendi doktoruna götüreceğiz inşallah bir sorun olmamıştır..
bizimki bir haftadır düzenli uyuyor.odasında yanlız yatırayım artık diyorum.iki aydır ben onun odasında yatıyordum.bizim yatak odasının ısınma sorunu var biraz..kızlar sizinkiler yanlız yatmaya başladı mı.bir doktor en geç üç aya kadar odasında yatmaya başlasın diyor..

günaydın kızlar ...
ekinsu hayırlı olsun güle güle otur canım evinde :))))
ay benim kızda arada iğne batırmışsın gibi çığlık çığlığa ağlıyo kucakta hoplatınca susuyo ama arda oluyo korkuyorum beyni içerde sulanacak valla:çok üzgünüm:

pazartesi günü biz doktora gidiceğiz, isterseniz sorarım rota aşısını, ama kızlar ya benim doktorum rota aşısını benim tercihime bıraktı beni aldı bir düşünce ne yapacağım ya..:uhm:

bize doktorumuz 3. ayda ishal aşısı var dedi.
bu ishal aşısı rota aşısımı oluyo bilen varmı??

günaydın kızlar bizde daha yaptırmadık rotayı 3. ayda yaptırcaz....
gülce benimkide tam kucakcı oldu ayyy kiloda alıyo napcam bilmiyorum kanguru takcam da ekinsu nun dedigi gibi pipişini acıtırsam birde....
kızlar cok karmasıgım eşime suudi arabistandan iş teklifi geldi 5 yıllık bir iş verdikleri ücret harika on bin dolar civarı iş riyadda yani baskentte arastırdım ucuz bir ülkeymiş yani paranın yüzde yetmiş beşini biriktirmiş olcaz ordaki 5 yılımız türkiye de ki 20 yılımıza bedel....ama tutucu bir ülke evlerde balkon yok basımı kapatmam gerekicek eşim olmadan sokaga cıkamıcam sinema tiyatro konser filanda yok ama türkler cokmus orda bayanlar evde toplanıp faaliyet yapıyolarmıs günler filan ayyy hiçde tarzım degil...
ama iyi yönünden bakınca dilleri ingilizce oglum eşim ben harika bir sekilde ingilizce ögrenebilir 5 yıl sonunda varliklı bir sekilde türkiye ye dönebilir ayyy kafam karıstı napsak acaba yaaaa...iş kesin gibi bir aksilik olmazsa iş teklif edilen şirketten 25 aile gidicez bazen mutlu oluyorum gelecegimizi garantiye aldıgımız için bazende kaygılanıyorum ....öffffffff.

montesori iyice düşün canım artı ve eksilerini türkiyede başka şehre gidince bile adapte olamıyosun hemde sudi arabistan ay ben korkuyorum o ülkeden kadın 2.sınıf vatandaş muamelesi bile yapmıyolar:eek:klava: canım geleceğiniz için iyi ama çok iyi düşünmek lazımCADIARZU

Selam hanımlar ay siteyi açık bırkamışım işlere yetişçem diye şimdi ancak fırsatım oldu yazmaya.Dün siz de yazmışsınız nolcak bu zaman sorunu hiç bişey yetişmiyo.Bir de kızkardeşim kalmasa yanımda ben napıcam bilmiyorum Allah razı olsun o tutuyo bazen ben işlere koşuyorum.Annem de geliyo gün aşırı çamaşır ütü hep onlarda ben ancak oğluşuma yetiyorum.Bir de düşünün sizin emzirme gibi bir avantajınız var ben her 3 saatte bir 20 25 dk süt sağıyorum benim minik emmediği için.O kadar zor bişey ki:1no2:Sırf anne sütü alsın diye resmen inek gibi sağılıyorum tüm günsenağlamaBir de yetişmeyince bas bas bağırıyor benim de iyice sinirlerim bozuluyor bakalım nereye kadar böyle devam edebilicez.Tamamen mamaya geçmek istemiyorum henüz...

Montesori benim de bir arkadaşımın eşi riyadda mühendis olarak çalışıyor.Aynen dediğin gibi...Çok iyi kazanıyorlar ve rahatları yerinde dönmeye niyetleri yok gibi şimdilik.Ama anladığım kadarıyla senin mizacın bahsettiğin şartlarda yaşamayı kaldıramaz gibi geliyor.Bu kadar sosyal biriyken evden tek başına bile çıkamıcak olmak zamanla seni depresyona itebilir.

Kizlar benim kafam cok karisti bir bilen varsa soylesin lutfen. Ben gecen hafta tam 2. ayini
doldurdugunda saglik ocagina asilari yaptirmaya gittim ishal oldugu icin 1 hafta ertelediler.
2 gun oncede ozel hastaneye gidip rota asisini yaptirdim dr diger asilar icin birsey olmaz
dedi yani beni uyarmadi. Bugun saglik ocagina gittim ve asilar arasinda en az 1 ay yada
ayni gun olmali yapamayiz dediler. sonra saglik heyetini arayip sordular en sonunda
pnomokok la 5li karmayi yaptilar . Verem yapilmaz 13 nisanda yapilacak ama 3 ayi gectigi
icin biz yapamayiz verem savasa git ora yaptir once test yapilacak dediler. Yani benim
kafam karisti dr aradim onlar sacmalamis dedi ben kime inanayim. Bide bazisi rotayi 6.
haftada yaptiriyormus e 2. ay asisi zamani gelince 1 ay gecmiyorki aradan ben anlamadim -tatlicadiarzu-
kafam cok karisti kafamçokkarıştı siz nasil yaptirdiniz ?

canım merak etme bende aynı şeyi doktoruma sordum, karma ve pnomokok da sorun yok zaten diğerlerine gelince (rota ve verem) bunlar canlı aşılar olduğu için birbiri ile savaşıyormuş o yüzden aynı anda olamazmış arasında en az 3 hafta olmalıymış o yüzden 2. ayda verem yapıldıysa rotayı 3. ayda yaptırıcaksın yada tam tersi, ben 2. ayda verem, karma, pnömokok yaptırdım şimdi 3. ayda rota yapılacak

montesori bence hiç düşünmeyin gidin böyle fırsat bir daha ele geçmez .sonuçta 5 yıl bir ömür değilki.benim eşimede gelse böyle bir iş hemen gidelim derim.:eek:ama o beni götürmez ayrı.zaten bugün kavgalıyız istanbula fuara gitcekmiş bende kızdım surat yaptım gitmemeye karar verdi ama şimdi o bana tavırlı.konuşmuyor benimlebenneyaptımki

montoseri canım çok zor gercekten farklı bir ülke ama eşin ve çocuğun yanında olduktan sonra ben her yere giderim. benim için hayatta en önemlisi nerde olursak olalım beraber olalım yeter...

çok güzel fırsat allah hayatı boyunca herkese bir fırsat sunarmış kişi onu değerlendirebilirse değerlendirirmiş. kimi anlayamazmış fırsatı kaçırırmış...

hem gelirsin ülkene arada kalırsın....

canım merak etme bende aynı şeyi doktoruma sordum, karma ve pnomokok da sorun yok zaten diğerlerine gelince (rota ve verem) bunlar canlı aşılar olduğu için birbiri ile savaşıyormuş o yüzden aynı anda olamazmış arasında en az 3 hafta olmalıymış o yüzden 2. ayda verem yapıldıysa rotayı 3. ayda yaptırıcaksın yada tam tersi, ben 2. ayda verem, karma, pnömokok yaptırdım şimdi 3. ayda rota yapılacak

ben rota verem karma yaptırmış benim promokok 3. aya kaldı hepsi agır gelmesin dedi doktor...bu ara ishal çok varmış o yüzden promökokü ertelemiş

nazoyada benim gibi yaptırmış doktor...

montesori işiniz zor iyi düşünüp karar vermek lazım , ama dediğin gibi geleceğini garanti altına alacak birikimin olacak hem oğlun okul çağına geldiğinde döneceksiniz , 5 yıl sonunda döneceğini bilmek çok farklı insana dayanma gücü verir gibime geliyor ama tabi bilemem yaşamak lazım

benim eşimde ankaraya yerleşmek istiyor ben istemiyorum, oda ıstanbul çok karışık bir şehir Ankara düzenli güvenli ekonomik diyor çocuk yetiştirmek orada daha kolay ve iyi diyor okullar daha iyi diyor , bende oldum olası sevemedim Ankarayı hep soğuk ve çok bürokratik gelmiştir , bilmiyorum bizde o yüzden kavga ettik dün akşam küstük birbirimize , benimde moralim bozuk yani oğlanda bugün bu saate kadar hiç uyumadı hep kucağımda sinirlerim bozuldu ev darmadağın yalnız çocuk bakmak çok zormuş

marsg ben açamadım.waterfullun gönderdiğinide izleyemedim.ama orada kol bastı oynayan kızlar çok harika.

marsg ben açamadım.waterfullun gönderdiğinide izleyemedim.ama orada kol bastı oynayan kızlar çok harika.

tıklayınca direk açılıyor ama bilg. engelliyordur belki...

2 çocuk var telefonla konuşuyorlar çok komik

X