2009 nisan annelri hangi aile planlamasını kullanıyosnz

ekim.29

Allahumme Ya Mübdi
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
3.838
39
35
kızlar hemn hemn ilk regli olduk ve hamile kalma ihtimalimiz yüksek her ne kadr emzirsekte güvenmemeliyiz sizler hani aile planlamısı kullanıyosnz bana çok baskı yapıyolar spiral taktr diye ama ben çok korkuyorum ve 2.regli hala olmadım :1shok:

canım doğumdan sonra adet düzensizlikleri olması çok normalmiş..senin gibi bende 2. adetim gecikince hemen test yapmıştım ama drm panik yapmayın dedi..ama yinede tedbiri elden bırakmıyoruz tabiki..

sorma canım ya benimde ödüm kopuyo evlendiğimizden beri hamile kalalım diye uğraşırken şimdi tam ters oldu hep regl olunca üzülürdüm yinemi diye şimdi 4 gözle bekliyor um valla bende spiral takytırcam çok düşündüm son kararım budur geçen ay adetin 4.günü gel dedi benim bu kez 3 günde bitti sonra hafta sonu oldu kaynadı inş bu ay hallatcem bu korkuyla yaşanmaz adamın başını yedim dikkat dikkat dikaaaaaaaat diye:)

herkes aynı desenize korkudan bende deri altı ımplant duşunuyorum 3 yıl koruyomuş spiralin bile tehlikesi var dedi doktorum kayar mayar hamile kalabilirsin diye ya 3 aylık iğne ya deri altı dedi karar veremedim daha

off kızlar ama gerçekten bu zamna kadar hep test yapasm vardı o pozitifi görmek için neler vermezdm ama şimdi hiç görmek istemyorum şuan bizde normal korunuyoruz

Kızlar ben 3 aylık iğne oldum ama benim reglim çok düzensizleşti. Gerçi doktor düzensiz olabileceğini söylemişti ama regl görmeyebilirsin demişti.Ben de tam tersi oldu ,kırkımızı bekledik sonra ben iğne oldum 1 hafta sonra kanama oldu yine ve azar azar 15 gün sürdü..2-3 kere beraber olabildik.Zaten acıcak diye korkudan ikimizde bişey anlamadık..Kocacım aylarca bekledi zaten,yine bekliyo:)) 3 ay geçsin bende spiral taktırmayı düşünüyorum.

off gerçi spiral taktırrken acımıyomş ama ben kürtaj oldgm için altan ultrasyoon falan beni çok korkuttu o yüzden çok çekiniyorum

bende ilk adetimi oldum doğal yollarla korunuyoruz ben hamile kalmadan önce adetim çok düzensiz olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyordum bölece çok güzel düzene koymuştuk bebek istediğimizde ilacı bıraktım bir sornaki ay hamile olduğumu öğrendim o yüzden yine aynı yöntemi düşünüyorum zaten kızımda memeyi bıraktı yinede 1-2 ay daha bekliyim diyorum çünkü günde bi yemek kaşığı kadarda olsa sağıp veriyorum 1-2 ay sonra hem kontrol olur benim için hemde ialcıma başlarım ....

ben henüz regl olmadım olunca spiral düşünüyorum şimdilik geri çekme yöntemiyle korunduğumu SANIYOOORRRUMM aslında bu dönemde kondom kullanmak gerekir ama eşini ikna edebilirsen :KK43:(

merhaba arkadaslar ben dogum yapalı 2 yıl oldu. ben dogumdan 2 ay sonra deri altı implant taktırdım. normalde kadınların %90 ı ya cok az yada hic adet görmezmiş takılınca. malesef bende anormal kanama yaptı.eşim artık ''implanta gerk yok zaten bişey yapamıyoruz. bu sey kanmaya sebep olarakmı koruyo anlamadım ki'' demeye basladı.doktorum 6 ay kadar sabret vücut zamanla uyum saglar dedi. ben bir yıl sabrettim.artık kanamamı fitille durdurabiliyordum. en sonunda doktorum yeter artık daha fazla zorlamayalım dedi ve cıkarttırdım. suan cok sükür adetim günü gününe eskisi gibi hic sapmıyor.bizde takvim usulü korunuyoruz.umarım implant kullanmayı düsünen arkadaslar aynı talihsizligi yasamazlar.

valla kızlar dikkatetmek gerek şuan için rabbm olmayanlar nasip etsn ama benm en büyük korkum hamile klmak degl sezaryan oldgu için 2 sene yasak ama yok şuan için istemiyorum çoçuk mocuk

X