2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar çok ilginç sadece sabahları uyanıp yüzümü yıkadıktan sonra çok hafif bir sancıyla 2-3 damla kanamam oluyor sonra kahverengimsi bir akıntıya dönüp gün içinde azalıyor.son 3 gündür böyle buarada gece tuvalete kalktığımda tertemiz oluyorum sebebi ne olabilir ki çok enteresanfisfisfis:uhm:

kızlar 12:30 da dr.a gitcem hani çikolata yiyince hareketleniyormuşya şimdiden mi yiyeyim yoksa giderken mi?

kızlar 12:30 da dr.a gitcem hani çikolata yiyince hareketleniyormuşya şimdiden mi yiyeyim yoksa giderken mi?

bence yarım saat önce ye hatta iki tane al yanına orda beklerken de yekaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2 innşallah görürsün taklalarını:Saruboceq:

kızlar çok ilginç sadece sabahları uyanıp yüzümü yıkadıktan sonra çok hafif bir sancıyla 2-3 damla kanamam oluyor sonra kahverengimsi bir akıntıya dönüp gün içinde azalıyor.son 3 gündür böyle buarada gece tuvalete kalktığımda tertemiz oluyorum sebebi ne olabilir ki çok enteresanfisfisfis:uhm:

canım belki normaldir ama doktorunun haberi varmı.çünkü ara ara oluyor ama hamilelikte doktoruna görünmen geerek.

Kızlar merhaba...ayy sahane bir yer burası..gunlerdir okuyorum 380 kusur sayfayi...ayni anda ayni seyleri yasamak; aynı heyecanlar, aynı korkular, aynı sevincler... hepinizin kafasında ışıklı hareler var gibi, bir araya gelince güneşten fazla parlıyorsunuzkaydirigubbakcemile3

beni de aynı ictenlikle aranıza kabul edeceginize eminim.hosbulduk melekler...

p.s. satım 6 haziran:eek:

Doktorum biliyor tabi progestan kullanıyorum acaba diyorum progestanın yan etkisi mi? neyse p.tesi doktora gidecez o zaman hepsini öğreniriniz inşallah pek konuşmayı sevmiyor da doktorum bir de aile dostumuz para da almıyor zırt pırt gitmek istemiyorum Allahtan 10 günde bir gel dedi de biraz rahatladım:dance:

Kızlar merhaba...ayy sahane bir yer burası..gunlerdir okuyorum 380 kusur sayfayi...ayni anda ayni seyleri yasamak; aynı heyecanlar, aynı korkular, aynı sevincler... hepinizin kafasında ışıklı hareler var gibi, bir araya gelince güneşten fazla parlıyorsunuzkaydirigubbakcemile3

hoşgeldin canım umarım sorunsuz geçiyordur hamişliğin:CüvCüv:hihoyyyt:nazar:

bence yarım saat önce ye hatta iki tane al yanına orda beklerken de yekaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2 innşallah görürsün taklalarını:Saruboceq:

ya bi benimkimi çok uykucu çıktı o kadar çikolata yedim bir günüm hastanede geçti kımıldasın hareket etsin diye....yok yok uyuşuk galiba benimkisi.....hareketlendirmem lazım onu ne uyuşukluğuymuş daha şimdiden ....kaydirigubbakcemile3 :mymeka:

Doktorum biliyor tabi progestan kullanıyorum acaba diyorum progestanın yan etkisi mi? neyse p.tesi doktora gidecez o zaman hepsini öğreniriniz inşallah pek konuşmayı sevmiyor da doktorum bir de aile dostumuz para da almıyor zırt pırt gitmek istemiyorum Allahtan 10 günde bir gel dedi de biraz rahatladım:dance:

plasenta yerleşirkende kanama yada lekelenme olabilirmiş canım.bende progestan kullanıyorum ama benimki faklı sürekli kanamam var.iyi haberlerini bekliyorum.bişey yoktur eminim.öptüm seni.

Hoşgeldin hayatıma.s. sorunsuz bir hamilelik diliyorum sana hihoyyyt

ayrıca arkaaşlar takvimi olmayalar takvim yapın lütfen hepimiz birbirimizi takip edelim kaydirigubbakcemile

Tünaydın arkadaşlar bu sabah misafir olunca biraz geç açtım sayfalar ilerlemiş epeyce.umarım iyisinizdir. tv 8 bugün bende izledim konusu tamda bize yönelikti.buketçim benim oğlum sağımdaydı şimdiki solumda eğer tesadüf değilse büyüklerinde söylediği doğruysa erkekler sağda kızlar solda döllenirmiş bilemiyorum görecez.bu aralar bende ağlamamak için zor tutuyorum kendimi haberlelri izlerken herşeye duygulanıyorum.

7+0ken drye gittim kalp atışını duydum süperdi ama dr dedi ki sen rahim filmi falan mı çektirdin kese biraz kalçaya doğru dedi.oysa ben filim falan çektirmrdim dryi biraz zorladım ama bebek diger tarafa doğru büyür dedi.kızlar benim gibi olan var mı????

7+0ken drye gittim kalp atışını duydum süperdi ama dr dedi ki sen rahim filmi falan mı çektirdin kese biraz kalçaya doğru dedi.oysa ben filim falan çektirmrdim dryi biraz zorladım ama bebek diger tarafa doğru büyür dedi.kızlar benim gibi olan var mı????

kalçaya doğru derken neyi kastettin anlamadım ama benimki tam ortadaydı ortada olur yeri normal dedi bana bende ilk gittiğimde 6+5di

hosbulduk lazanyacim ve geri kalan tum guzel hamislerr

cok sukur tehlikeli bir durumum yok..

supriz bebek oldu,bir de ilk oldugu icin hala saskınlık var bende de esimde de...

bazı sıkıntılarım oluyor, yemeklerle ilgili...mesela buzdolabinin acildigini icindeki midemi ayaga kaldıran kokudan dolayı arka odadan dahi anlayabiliyorum.(tabi bu kokuyu sadece benim aldıgımı da belirteyim:)) sut ve urunlerini icmesi bir yana anamıyorum bile.yemek yapamıyorum.bu durumda devamlı dısarıda yemek yiyorum.sagolsun cnm kocam bogazına cok duskun oldugu halde gıkını cıkarmıyor.

uzun zamandır gunde neredeyse 2 paket sigara iciyordum,tabi minigi ogrenince anında bıraktım.bu cok ilahi bir guc, ben 3 saat sigara icmeyince gerilen bir insandım, hic aramıyorum su anda sigarayı.

ama tabi sigara gidince diyetisyenin dedigine gore yemekte asırıya kacılmasa dahi sigara icindeki bazi kimyasallardan yoksun kalinca metabolizma yavaslıyormus ve 3 kiloya yakın bir kilo alınıyormus.ben 4 kilo aldım ilk 2bucuk ayımda:)

benim doktorum sagolsun biraz titiz..hamilelige zaten kilolu basladigim icin ilk 3 ay kilo almayacaksin hatta vereceksin dedi.tabi ben 3 kiloyu alinca ve seker testi sonucum sınırda cıkınca beni aynen diyetisyene postaladi.ben de bir hafta gittim.cok guzel bir liste verdi.(kibrit kutusu peynir, bol salata, zeytinyagli yemekler vs.) tabi amac saglikli beslenmek asırıya kacmadan kendimi degil bebegi beslememdi.ama nedense elimde oyle bir liste olması icimde cok garip bi duygu olusmasına sebep oldu,her ogun pastalar borekler yiyesim geldi,ve de yedim:eek:

bir haftada 1 kilo daha alinca gittim diyetisyene, cok iyisiniz, cok hossunuz ama ben bu sekilde devam edersem kendimi sartlanmıs hissedecegim icin 25 kilo alicam, ki almak da aslında umrumda degil, cunku ben mutlu olmadim bu durumdan.sanırım mutsuz olmam alacagım kilolardan daha zararlı bebege..dedim veee biraktim diyet isini..o gunden beri de tatli yemedim:)))

ayrıca senelerce spor yaptım,minik de bize katılınca tekrar baslayarak tum kilolardan kurtulabilecegimi de biliyorum.bu sorunu boylece kapadım.

bu aralar cok sıcak oldugu icin evden cıkmıyorum, o biraz can sıkıcı, ama artık sizi buldum o sorun da halloldu:KK66:

biz bebegi 4bucuk haftalıkken farkettik,iyi ki erken farketmisiz cunku esimin de islerinin yogun olmadigi bir tatil donemiydi ve ben o ay icmedigim kadar icki,sigara ictim.bir ton ilac kullandım,hpv asısı oldum,inanılmaz saglıksız beslendim, rofle yaptırdım,saunaya girdim, sicak havuzda saatler gecirdim, en son regl agrım var sandıgım icin sıcak su torbası karnımda geziyordum.

tum bunlara ragmen bizimle kalmak icin inat etmis ufaklık:emir_bebek::nazar:

bize de ona sevgi dolu bir yuva hazırlamak kalıyor.

su ana kadar hepinizin yasadıgı ufak sorunlar yasadım(kasıkta agrılar,mide yanması, mide bulanması vs.)ama bunlar geciyor...

onemli olan hayatta hep sorunlarımızın boyle gecici olmasi..

2 hafta sonra 2li test var..bunca sey yaptim diye onceleri korkuyordum.ama simdi korkmuyorum.bu bana hayatta verilmis en buyuk gorev ve ben kendime guveniyorum.ufakliga da guveniyorum.

hepinize de minik meleklerinize de guveniyorum kizlar...bu isi :CüvCüv: basariyla, layıgıyla, mutlulukla halledicez.

iste benim 2bucuk ayım boyle gecti.zaman ayırdıgınız icin tesekkurler.
hepinize opucuklerrrra.s.a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
little_suzy cim 4,5 aylıkken farkettik demişsin sanırım haftalıkken olucaktı o :)
Gerçekten ilginç bir hikaye.Onca şeye rağmen bebeğin sana sımsıkı tutunmuş.Bizim gibi buluttan nem kapıp acaba iyimidir bişey olmuşmudur diye endişelenen annelere ders olsun anlattıkların.Bebeğimiz sağlıklıysa bizi bırakmayacağı kesin yeter ki ona güvenelim...

kalçaya doğru derken neyi kastettin anlamadım ama benimki tam ortadaydı ortada olur yeri normal dedi bana bende ilk gittiğimde 6+5di

ya ultrasyonda diğer tarafı gösterdi oradaki boşluğu ve normalde orda olur dedi ama önemli değili ağzından aldım.ben de bilmiyorum inşallah iyi olur herşey:CüvCüv::CüvCüv:

X