2009 Kasm Anneleri

günaydınnn sgumuscum nasılsın

iyi değilim arkadaşım dün akşam 19:30'da bir karın ağrısı başladı adet sancısı gibi yarım saat kök söktürüyo sonra geçiyo 2 saat sonra tekrar başlıyo sabaha kadar delirdim şimdi ağrım geçti ama çok halsizim yarım paket çubık kraker yedim sabah onunla duruyorum folik asit bile içemedim bide çalışıyorum bugün kimsede yok ofiste birileri olsaydı hiç gelmicektim akşam olsun eve gideyim diye bakıyorum :çok üzgünüm:

tatlım ne aşerdin sen ya sen nerde oturuyodun istanbuldaysan pendik pazarı var bugün canımmm

ayyyy neslimmm pardon ya sen izmirdeydn hatırladım sabah sabah unutkanlığım üstümde bak ya kaydirigubbakcemile3
nan tontik, ben İstanbul'dayım ve hatta yarı Kartal'lıyım da o sizin kadar kara değilim sadecekaydirigubbakcemile3
Ataşehir'deyiz 2 yıldır, şimdi İkea'ya gidicez giderken de bugün Atakent'de semt pazarı varmış (pazarcılar odasından baktım) Pendik pek uzak ama sağolasın yine deyerimseniben
aş erme dediğin şey de. Hani tuzlanan..:tomato:

canım ya pazar pazar ne işi ya evde yatıp dinlenseydin keşke

kızz heryerde var aşerdiğin şeyden bulursun merak etme tatlım

yaa hiç biri ağır basmıyo bende kız ya da erkek ikisi için de ayrı ayrı hayaler kuruyorum :asigim::asigim: çok tatlıııııııııııııı

ayyyy neslimmm pardon ya sen izmirdeydn hatırladım sabah sabah unutkanlığım üstümde bak ya kaydirigubbakcemile3

iyiki hatırladın heee :roflol::roflol::lepi:

ayy canım benim ...pazar günü çalışmanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim !!! allah yardımcın olsun :teselli:
gaz sancısıdır o büyük ihtimalle korkma...ben de dün dışarı çıkarken kot giymiştim düşük bel... dışarda yemek falan da yiyince sıkıştırdı heralde eve geldim sancıdan ölücektim...yahu böyle ara dönemdeyken de insan giyicek bişey bulamıyo...hem mevsim olarak aradayız hem de hamile miyiz diil miyiz gaz göbişi mi bebek göbişi mi belli diil... allahtan hergün dışarı çıkmıyorum valla zor...

ayy o tuzlanandan 1 kg yedim 2 gün geçti hala dişlerim kamaşık kafamçokkarıştı zor fırçalıyorumm yaa :roflol:

karakııııııııııızzzzzzzzzzzzzzzzzzz.............napıyosun bakimmmm ??? :CüvCüv:

ayy geçmişi okumama 1 dk sürdü

sağol canım drumu aradım idrar tahlili istedi iş çıkışı yaptırıcam sonuca görede salı kontrole çağırabilirmiş bakalım inşallah bişey çıkmaz

ayy o tuzlanandan 1 kg yedim 2 gün geçti hala dişlerim kamaşık kafamçokkarıştı zor fırçalıyorumm yaa :roflol:
yok be yavrukuşum benim bulduklarım irice ama tatsızdı. Sevine sevine aldım ve fakat salatalık mı yiyom bu zımbırtıyı mı yiyom belli değildi. Tuz hak getire! önce limona yatırıp ekşitmek gerek belki dekaydirigubbakcemile3

selam kızlar..

huu huu kimse yok muuu mirmirmirmir

herkes pazar gezmesinde galiba. ben dün dışardaydım başıma güneş geçti sabaha kadar baş ağrısından öldüm. görmemişler gibi attım kendimi sokağa güneşe hasret kalmışım ama başımı kollasaymışım daha iyi olacakmış. dolayısıyla bugün yerimden kalamadığım için evdeyim.

Neslicim ilk aşermen demek gazan mubarek olsun amannn sen geç kalmışın bacım ben öğrendiğim gün başladıydım aşermeye

uniguie bugün bendede ağrı oldu belim ve kasıklarım ödüm patladı babamızla beraber ama yattım battaniye altına girdim geçti şükür sıcak suda koydum ayaklarıma eve gidince yat kendini sıcak tut üşütme ağrısı olabilir annammmm kimse yok deli gibi kendi kendime konuşuyom

slm kızlar nasılsınız ben giriyorum kimse olmuyor tabii pazar günü herkesler ya gezmede ya evinde ailesiyle oturuyor..bende evdeyim annem geldi...sıkılıyorum biraz dışarı çıkıp gezmek istiyorum....hepinizi öptm....

ben ne zaman ugrasam kimse olmuyo bu topikte ssonra bi bakyiorum sayfalar almis basini gitmis okuyamiyorum bile cok uzun yaziosnuz coook
benim yarin doktor teyzeyle randevum var icim kipir kipir sanki yeni ögrenmisimde ilk kontrole gidisim gibi tuhaf hissediyorum kendimi neden acaba beni gibi olan varmi

bende randevu günümü iple çekiyorum. günler geçmek bilmiyo sinir oluyorum. benim randevum 5 mayısta daha çok var.. senin kaçıncı randevun bu?

bende randevu günümü iple çekiyorum. günler geçmek bilmiyo sinir oluyorum. benim randevum 5 mayısta daha çok var.. senin kaçıncı randevun bu?
kendi doktorumla ikinci ama bir kerede hastaneye gittim lekelenme yasadiigm icin yani 3olcak
5 mayisa daha cok var gercekten baskalarina göre zaman cabuk geciyo disardan bakilinca da öyle duruyo ama aslinda zaman cok yavas ilerliyo

bu saat oldu ancak oturabildim.
sabah kahvaltıya kalabalık misafirim vardı.ama üçe kadar oturdular tabi.
allahtan hamişim diye çok yardım ettiler.bende saat 7:30 kalkmıştım zaten onlar gelene kadar herşeyimi hazırlamıştım.aslında benim içinde iyi oldu.en azından yavaş yavaş herşeyden yemeğe çalıştım.
bu arada bir arkadaşım vardı yakında doğum yapacak demiştim.hani hiç kilo almayan aekadaşım vardıya.
bu gün sabahtan aradılar doğum için sabah 7:30 hastaneye yatmış.tabi misafirim olunca doğumunda bulunamadım.ama akşama doğru eşimle gittik.
ama kıslar çok üsüldüm ve sizlerle de paylaşmak istiyorum.allah herkesin yardımcısı olsun diyim
normal doğum çok istediği için son hadde kadar hep dayanmış canım arkadaşım
9 santime kadar açılmış.ama son anda bebiş kakasını yediğini nabzın yavaşladığını görünce doktorlar hemen sezaryana almışlar.doğar doğmazda hastanede yoğun bakım olmadığı için başka hastaneye anneye bebişini bile göstermeden apar topar götürmüşler.enfeksiyon kapmış.düşünsenize daha arkadaşım kucağına bile alamadı ya.şuanda bebişin durumu iyi ancak biraz küvezde kalacakmış
sizlere diyeceğim şu ki hastanede her ihtimale karşı yoğun bakım ünitesi varmı diye araştırın.
benimde en çok dikkat ettiğim konu bu.hepimize allah kolay doğum nasip eder inşallah.
umut hastanesinde sormuştum var dediler.ama gidip gezecem odalarına falan da bakacam
sizlerde aynı şekilde araştırma yaparsınız canlarım

bu konularla inanın moralinizi bozmak istemem.
ama en azından bu tür vakalarla karşılaşmamak adına
önlemlerimizi şimdiden alalım istedim.
hepinizi öpüyorum.

Selam kızlar

nasılsınız umarım keyifler yerinde hafta içi şirketten pek giremiyorum akşamları ve haftasonu bakabiliyorum bu hafta da pek bakamadım 100 sayfa birden yazılmıs valla gitgide daha cok döktürüyoruz herhalde; gecmişi cok okuyamadım ama umarım herkes iyidir hersey yolundadır
hiç cinsiyeti belli olan oldu mu? ben kasım sonu annesi olduğum için hepinizi geriden takip ediyorum.
bende bu hafta içinde olan gelişmeleri aktarayım size:))

9. hafta içindeyim ama hala mide bulantım falan yok sadece bazen midem yanıyor o da aslında yemekleri fazla karıştırınca oluyor

dun şirketten arkadaslarım geldi caya kek borek çörek hersey vardı dayanamadım fazla kaçırdım. diyete de hiç uymadım bu haftasonu. bu arada arkadaslarım bana gecelik ve terlik hediye getirmişler sağolsunlar, dun bayagı yoruldum ama guzel gecti hamileliğim ilerleyince çağıramam dedim çağırdım şimdiden. gelenlerden biri de 7 aylık hamile devamli tekmeler halde imiş sabahın 5 inde tekmelemeye baslıyormus uykusu iyice dengesizleşmiş, 2 sininde 2 yasında cocukları vardı, cocukları buyutmek eğitmek bayağı zor bir iş görünüyor valla:)) allah kolaylık versin bize kızlar.

gecenlerde eşime bebeğimiz için gunluk tutacağım demiştim; ben sana alırım demişti hafta içi almış getirmiş ancak bugun yazmaya basladım ultrason resimlerini de yapıştırdım cok guzel oldu. mavi bir defter almış ama üzerinde kız resimleri var:))

Bu arada doktorumu ve hastaneyi de değiştiriyorum Cuma akşamı gideceğiz bakalım yeni doktorumuzdan memnun kalacağımızı umuyorum.

tatilimizin rezervasyonunu da yaptık hafta içinde kemere gideceğiz temmuz ayı basında. 5 aylık olmus olacağım zorluk ceker miyim nasıl gecer merak ediyorum

benden de boyle işte kızlar
goruşmek uzere

sevgiler size.

sağol canım drumu aradım idrar tahlili istedi iş çıkışı yaptırıcam sonuca görede salı kontrole çağırabilirmiş bakalım inşallah bişey çıkmaz

aa idrar yollarının iltihaplanmasından mı şüphelendi ?? inş yoktur öyle bişey..dikkat et canım ayaklarını falan üşütme...ben de otomatiğe bağladım herşeyi gazla ilişkilendiriyorum...gaz sancısı, gaz göbeği :roflol::roflol:

amaan benimkiler hem tatsız hem de ufacıktı...çekirdekleri bile sertleşmemiş ilk başta canavar gibi saldırdığım için hep çekirdekleri de ısırdım kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
yaa ben bişeyi bi kere yiyorum si de mi öylesiniz ?? bi de bazı şeyler var ki onları artık ömrümün sonuna kadar yiyemicekmişim gibi geliyo ! :çok üzgünüm:kafamçokkarıştı

leyya sorma ben de dün bi dışarı çıktım evin yolunu zor buldum kaydirigubbakcemile3 görmemişler gibi herşeye baktım zannedersin ki kıtlıktan çıkmışım :roflol: kaydirigubbakcemile2

:teselli:kaydirigubbakcemile5

ayy ne güzel kimbilir ne kadar büyümüştr... benim gitmeme daha 2 hafta var...öyle merak ediyorum ki valla tek tek sayıyorum günleri...

karazeytinim çok önemli bişey söylemişsin mutlaka bebek yoğun bakım ünitesi olması lazım doğum yaptığımız hastanede...inş gerek duyulmaz hepimizin minikleri sağlıklı sıhhatli doğar ama yine de önlem almak da fayda var... o minicik haliyle hastane hastane dolaşması hiç uygun diil hem anneye hem bebeğe eziyet.... bizim de bi tanıdığımızın başına geldi çok zor bişey....:çok üzgünüm:

bugün benim de misafirim vardı... abim-yengem-annem -babam......... nasıl olsa yabancı diiller diye bişey hazırlamadım evi toparladım sadece..belki dışarı çıkarız falan dedim sonra da dayanamadım birden kendimi mutfakta buldum... bi kaç çeşit salata falan yaptım buzlukta hazır böreklerim falan da vardı baya bol çeşitli bi masa çıktı ortaya...ilk defa mutfağa girip bişeyler hazırladım oohhhh be normale dönüyorum galiba :lepi::lepi: bi de çok dolandım ortalıkta beni iyi görsünler de üzülmesinler diye onlar gider gitmez uyuya kalmışım... şimdi de uykum yok tabi şam şeytanı gibi dikildim....:CüvCüv:kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…