2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar amma döktürmüşünüz maşallah size bende tam sıze yigiti 3 gündür emzikten kestim diyip müjde vericektm bu kadar tesadüf olur emzik muhabbeti olmuş, artık bütün gün emzikle gezer olmuştu yemekten yemege emzik çıkıyodu koca çocuk emzik düşüo yere ee her daim göremiyorum alıyo koyuyo agzına mikrop yuvası.ben gördugümde yıkıyorum ya görmediklerim, bende pzt gecesi emzik vermeden uyuttm 3 gündürde vermiyorum az kaldı hafta sonuna kadar unutur gibi darısı başınıza kızlar ayşecim bende pekmezli su günde bi kere veriyorum ama çay ictigini biliyo o çay istedi ben bunu verdim öyleede alıştı cok faydalı gerçekten

naber kızlar?
kübracım portakallı kereviz soğanı doğruyorsun zeytinyağında kavururken içine iki kaşık un koyuyorsun unu kokusu çıkana kadar hemen bir iki çevir, doğranmış kerevizleri dök, istersen havuç patateste konulabilir, suyunu tuzunu koy, pişmesine yakın bir portakalın suyunu sıkıp içine döküyorum bir iki kaynat kapat süper oluyor ama portakal zamanı geçti artık limonlu denicem bakalırı

kızlar kilo almışım gene tatlıları götürürsen löp lop olcağı bu
diyetteyim bakalım şu an kepekli ligt büskivi yiyorum

benimki kividen nefret ediyo ayşe ama ben onu muzla birlikte ezıyorum bi tek o şekılde yiyor, ya yaz gelsin hemen benimkiler yaz meyvelerini cok seviyo çokta yiyolar ama kış meyvelerini zorla yediriyorum

ben çok severım kerevizi,yaparımda ama unlu hic duymadım denicem bunu emel muhakkak baton kekli topların tarifide sendenmiydi ay kimdense çok mersı harikaydı gecen hafta sonu yaptm bizim gibi çıkolatacıları anca kesti yani

bendendi canım süper oluyo dimi,
diyete yeni başladım kız dur canım çekçek şimdi :)))
un koyunca hafif meyaneli oluyor canım, daha güzel oluyor istemessen koymayadabilirsin

allah yardımcın olsun cnm öğretmenliğe herkes çok rahat gözüyle bakıyo ama bana göre göre en zor mesleklerden valla insanda kafa kalmaz :(

ben bez parasından yaklaşık 6 aydır kurtulmuş durumdayım maşallahh supanallahhh çok güzel bi şekilde ilerliyoruz gece de gündüz de bez kullanmıyoruz inş yaza kadar bütün bebişler kurtulurrrr

bendendi canım süper oluyo dimi,
diyete yeni başladım kız dur canım çekçek şimdi :)))
un koyunca hafif meyaneli oluyor canım, daha güzel oluyor istemessen koymayadabilirsin

Anladım kuşum yapıcam, çıkolata süper gercekten 2 kısi yedik kalabalıga 2-3 paket yapmak lazım anca yeter bizlere

kızlar yanlış mı bilmiyorum ama ben hamileyken hergün hiç abartısız 2 kilo çilek yerdim dr uma sordum bi zararı olur mu diye hayır hormon lanamayan tek meyve çilek tir dedi hormon yalnızca yaprağında kalır özüne işlemez yiyebildiğin kadar ye dedi bende tabi yedim şimdi de kızım yiyo :)))

canım bende ogretmenım ve gercekten cok zor bır meslekkkk
ama cocuklarla ugrasmak hem guzel hem keyıflı
ohh aferın kızına darısı basına beyza hanımın artık ıns..
bez parası vermek degılde degıstırmesı fena

canım benım hamıleyken ılk aserdıgım meyve cılektı ve bende cok yedım
sımdı benım kızda bol bol yıyıyor
ben daha kucuk olanları tercıh edıyorum tabı
buyuk olanları pek vermıyorum

kızlar ya ben dayanamadım yıne bırseyler aldım benım kıza
hamur aldım oynuyoruz artık cadıyla
boyama ve masal kıtapları aldım
bıde kendıme kıtap aldım bide cd
bırı bayılmısım uyandıgımda 40 yasındayım dıye bı kıtap dıgerıde up filminin cd si anımasyon
off ne olacak benım bu halım
ev kıtap dolu
hemen buyuk bır kıtaplık almam lazım
hafta sonu bı ıkea ya bakayım bı

merhaba kızlar ay kış geri geldi çook soğuk ece de aşağı aşağı diyip duruyo evde tutamıyoruz

canım her zaman öyle içmiyo ama 1-2 aya kadar çok içiyodu .vermedik süt yatarken 1 bardak verdik ama gece açıkltan ağladı vermediğimiz zamanlarda yine de yemiyor günlerce aç durdu. yani aç kalsın eninde sonunda yer olayı bizim kızda olmuyo aç duruyo.
valla ayşecim yemek konusunda çok sıkıntıya giriyorum 2 çeşit çorba yaparım genelde tarhana ,mercimek ,yoğurt ,şehriye çorbası ama pek içmez .yanında da ıspanak ,pırasa ,fasulye barbunya ne varsa yaparım.çoğu zaman da yanına patates haşlarım onu bazen yiyor ve bir de makarna pilav yaparım hangisini yerse diye ama çok yapıyom ya hiçbirini yemez.

bizimki yaşından beri içiyo pınarın cappynin meyve suları evde de kayısı falan yapıyorum ama yetmiyo tabi aç olunca karnını onunla doyuruyor.şekerli ama napalım ağlayıp tepiniyo

yasemin maşallah ya ne güzel çiş olayı bitmiş
filizcim hoşgeldin getirdin mi inanı

gunaydın kızlar
bugun yogunum sabahtan bı merhaba dıyeyım dedım herkese
hayırlı cumalar

EMEL'cim enginarın ayıklarken içindeki o tüylü kılçıklı kısmı kesıp atıyosun zaten ağzına bışey gelmıyor kı yerken.ye bence karaciğeri temızleyen 1 numaralı şey.

AYŞE ay kıyamam yaaa( neyse getırme aklına artık bunları.yeğenın nasıl oldu buı arada?= sen tek başına buyutuyosun mertı sinirlerinin yıpranması normal.
geçenlerde eşim epey pahalıya marka bı gü,neş gözlüğü aldı.ıkısı mutfaktaydı bırden bı bağırış git içeri falan filan:) kesın dedım yağ falan döktı derın.meğer babasınn gözlüğünün çık tepesıne.dha 1 hafta olmadı adam alalı.annecim dedım baban çok para verdı ona o yuzden üzülüp bğırdı falan.senın kı elınde 2 tl demır para.gitti sarıldı babasına verdı.pahalı dedım ya.eşim gıttı mutfağa geldi elınde 1 kadeh rakı gece 11.bu ne be dedım delı mısın.öyle iç.en bi adam da değil yani.kahroldum bağırınca kıymetlı mı çocuğumdan dedı herkes zaman zaman kontrolunu kaybedebiliyo yani.
.

AYŞE ben memeden keselı daha doğrusu derın bırakalı 1 yıl olacak hala gel annem hadı bebek ol em memenı dıyorum şakacıktan emıyo gbıı yapıyo:)) özlem bıtmıyo yani
ben hazır meyve suyu bı ara verıyodum her gun şimdi vermıyroum.yazın katı meyve sıkacaklarından alıp taze taze hergun sıkıp verıcem.

KÜBRA kerevizi pişirirken su yerıne 2 tane portakal suyu sıkıp onu koyuyosun eyemeğe.hatta annem içine portakal dilimleri bile kouyor.çok da lezzetli oluyor tavsiye ederim.

kızlar selam nasılsınız? geçmişi biraz okuyabildim, ne çok kaynatmışsınız, bitiremedim...hasta bebişlere geçmiş olsun, diyetteki annelere kolay gelsin, pazara kadar giremem belki, anneler gününüz de şimdiden kutlu olsun...bakalım nasıl geçireceğiz 2. anneler günümüzü.....biz büyük ihtimalle kvalideye gideriz, o da kanser hastası biliyosunuz, allah şifasını versin tabi ama ,sürekli hastayım, günüm sayılı vs gibi cümleler kuruyo, zaten zor bi insandı iyice zor oldu,bi türlü memnun edemiyoruz, aldığımızı beğenmez, gideriz, egenin gürültüsünden şikayet eder, gitmeyiz gitmiyoruz diye laf sokar, beni muhteşem bi aneler günü bekliyor yani....sizinkiler daha güzel geçsin inşallah....benim oğlanyeni yeni cümle kurmaya başladı, "su iççem" "mama bitti" "baba gitti"" alo ver" gibi....çok güzel onu dinlemek..bi de sorunca adını ve yaşını söylüyo, yaşını söylerken 2 yi baş parmağı ve işaret parmağını kaldırıp yapıyo, çok sevimli oluyo....evra duru bezi bırakmış, kocaman bi alkış akıllı bıdığa, biz henüz çalışmalara başlamadık...çilekte hormon oluyo , drum programında taylan kümeli katılmıştı ondan duydum, hepinizi çok çok öptüm

günaydın kızlar, kapalı ve bogucu bi hava var İstanbul'da, kasvet veriyo insana, ya kızlar oglum çok kabız yaklasık 3-4 aydır yapmadıgm şey kalmadı sabahları z.yagı iciriyorum, kayısı haşladım rondadan geçirip meyveleriyle, yogurduyla karıştırıp yedirdm, sık sık armut verdm ama yok hic etkilemedi kakasını yapmak istemiyo çocuk poposunu sıkıyo çıkmasın diye halini görseniz acırsınız içim parçalanıyo, diyorumki acaba basurmu var icerde yada çatlak, duydunuzmu hic kücük çocuklarda basur olurmuymuş, doktora gittik o zaman kayısı armut yedir dedi kabız diye götürmüstm çok oldu tabi. Ama şimdi basurdan şüpheleniyorm onun icin götürücem en kısa zamanda

cnm ben hiç duymadım bebeklerde basur olacağını pek sanmam ama tabii doktora götürmek en iyisi. Katı yapıyosa canı acıyodur tabii annesi ondan sıkıyodur yavrucak kendini. ben oğlum kabız olduğunda kivi yediriyodum cnm birde kahvaltısına kayısı koyuyordum iyi geliyo ama sen bunları yapmışsın zaten en iyisi dr.a danışmak .çabucak düzelir inşallah cnm..

canım cocuklara ara ara cok kuru gıdayla beslenmekten su ıcmemekten yada bagırsak hareketlerının tembel olmasından dolayı kabız olabılıyor.
ben bebeklerın basur oldugunu duymadım canım. senı bılmedıgım bır sey hakkındada yanlıs yonlendırmek ıstemem.
ayrıca bak dıyorsunkı yapmak ıstemıyor yanı yapamıyor degıl. oglun kac yasında canım buyuk olanmıydı
yanı tuvalet egıtımı ne basladıysan tepkı olarak bazen bazı cocuklar tutuyor boyle kakalarını ondan sordum canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…