2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba herkese
kübracım aynen biz de güne erken başladık temizlik falan bitti ama hava kötü evdeyiz zaten ece de uyudu
emelcim ekledim seni de ben de arkadaşız sanıyodum değilmişiz

ellerine saglık bende dün biraz iş yapmıştım
bugün sadece günlük iş yaptım
evde sıkılıyoruzzz

merhaba kızlar nasılsınız?
bizde parka gittik bugün hava kapalı ama soğuk değil öyle, gezdik kayrayı çıkaramadık bir türlü her fırsatta kaçıp yine parka doğru koşuyor :))
sonunda yoruldu uyuyor hala :)
paşam geçen gün sabah ezanında kalkmıştı, hadi beraber namaz kılalım dedi, dedesinden görüyorya pek hevesli ,ezan duysun hemen koşar seccadeyi çıkarır, neyse kıldık beraber, ogünden beri namaz kılıyoruz ailece , yavrum sebep oldu yani başlamamıza, inşallah devamlı kılabiliriz
birde pamuk prenses masalını öğrendik teyzeleri çok güzel anlatıyor prens gelmiş öpmüş iyileşmiş falan :))
sırada pinokyo var , onu öğrencez
siz masal anlatıyormusunuz, artık aynı şeylerden sıkılıyor ne anlatçağımı şaşırdım masal kitabından okumamı istemiyor kendim anlatçakmışım, olmassa ezberleyim kitaptaki masalları :44:

maşallah paşan afferin ona,
ne güzel ve hayırlı şeye vesile olmuş
inş hep kılarsınız namazlarınızı
bizim kızda dün yolda giderken ezan okunuyordu baktıydım ne yapıyor diye
ellerini açmış amin diyor ve yüzüne sürüyor çok hoşuma gitti
ve kendimden utandım bacakkadar şey bile Allah diyorda
bizler hep eksigiz

canım bizimkide daha masalları anlamıyor
bende tekerleme söylüyorum beraber hareketlerini yapıyoruz
çok hoşuna gidiyorr

mesela
yagsatarım balsatarım
yada
kutu kutupense
birde örümcekli var
bayılıyor bunlara
bunlarıda söyleye bilirsin canım

emelcim maşallah oğluşuna bizimki dinlemiyor masal falan ece de seccadeyi alır oturur mırıl mırıl bişey söyler çok tatlı ya

selam kızlar, bizde dışardaydık, hava burda çok güzeldi, arabada klimayla duruyoruz.

kübra mert 1,5 yaşında başladı fırçalamaya. kendisinin diş macununu asla kullanmıyor bizimkini kullanıyor, beni fırçalarken gördümü hemen kendisininkini ister, bazzen acelem lunca ondan saklanıyorum görmesin diye.

emel, bende merte yapıyorum mercimek, içine bulgur pirinç, patates sarmısıak soğan kouuyoyorum çok leziz oluyor mertte severek içiyor.
masalı mert pek sevmior ama geçirdiğimiz günü anlatıyorum, mertin hoşlanacağı şeyleri anlatıyorum severek dinliyor sonrada uyuyakalıyor.

dün sordum, annem rüya gördünmü diye, kedi gördüm diyo...
kedi delisi benim oğlan.

evet çocuklar hep hayır dedigimiz şeylere meraklıdırlar sagolsunnn
bizimkide bizim dişmacununu kullanır cadalozz
siz erken başlamışsınız bize göre
bizim daha dişlerimiz tam çıkmadı onun içinde tereddüt ediyordum ama dr başla dedi bizde baladık

kız o çocuk rüya gördügünü nerden bilsin
daha anlamzki bence

günaydın kızlar
nerelerdesiniz umarım iyisinizdir
bugün gene biz erkenciyizzz
iki gündür topigi gariban bıraktınız gelin artıkın

günaydın kübra.burası böyle canım adettendir:)) h.sonu oldu mu uğramaz kımseler.biz de dun bi çeşmeye gıdıp geldık bı kaç saat.hava superdı yaz gibi.babam orda 15 gundr ona bı surprız yapalım dedık.
derın de ezan duyduğunda dede dıyor hemen benım de babam namaz kılar onu göruyor çocuk.ben hiç masal anlatmadım valla aklıma da gelmemiş açıkçası ama hıkaye kıtapları almıştım okuyorum bazen ama 1-2 sayfa sonra kapattırıyo küçük hazret.
bugün ben de evdeyım dersım yok.ama sıkıcı bı hava var izmirde.bakalım ablam gelırse bırakıp derını çarşıya çıkıcam bıraz.

canım vallahı sutyenlere verdıgım paralarla sanırım amelıyat olmustum
kullanmadıgım marka ve urun kalmamıstır yurtdısından bıle almıstım yok yınede bellı olcude kucultuyor

neyse herkese merhaab kızlar gecmısı okudum sayılır
ısler bugun cok umarım yıne gelebılırım
optum kızlrrr

merhaba kızlar napıyosunuz ben okuldayım hava da süper şansımıza hafta sonu hep kötü olur burda hafta içi çalışıyoz ya günlük güneşlik.
gülincim oh ne güzel gezin valla şanslısınız güzel yerde oturuyorsunuz
noracım sen ingiltereye gidecektin ne oldu?
bugün kızım ayrılırken mızırdadı biraz ama konuşunca ağlamadı arkamdan konuşup anlatınca herşeyi anlıyolar özellikle babasını çok dinler.

burdada hava super kızlar ınsanın calısası gelmıyor ya neyse
canım ıngılterede kı semıner ıptal edıldı bende rahat bır nefes aldım canım cok sukur cok oldu ya bunu sızınle paylasmamısım unuttum vallah kızlar

ah canlarım benım ya buyudulerde akıllandılar bırazcık yaa
masaalah kızına canım
bend esımdı bıraz bos kaldım bı sıze bakayım dedım kızlar

gezin valla kızlar, bende bugün çıkayım diyordum yemek yaptım uykusu gelsin diye bekledim yeni uyutabildim. normalde 2 de uyurdu. yarın çıkarırım artık.

yeşil mercimek çorbası yaptım bende merte, kendimde içtim çok tok tutuyor.

şalgam çocuklar için besleyicimi bilen var mı kızlar. mert fanta bağımlısı, saolsun eşimde koli koli getirir onları gördükçe istiyor, bugünde 1 çay bardağı acılı şalgam içti.
sizce versem mi, fanta içeceğine onu içsin diyorum bende.

akşama tepsi böreği yaptım bende, eşime peynirli, kendime pırasalı, mert yemez oda kek yesin artık.

kübra tabiki bilmez bence rüya görüp görmediğini ama uyduruyor işde. dün gece 4 de kalktı çok ağladı sabah soruyorum hatırlamıyor bile.

Son düzenleme:
selam kızlar hava süper bende süperim annemdeyim bugün, hafta sonum çok yogundu cmts temizlik pazarda misafirim vardı atlattık çok şükür burdayım özledim buraları, çocuklarım mutlu hem gezdiler hem ananeye geldiler artık hava sogumaz inşallah

hepnize maşşallah kızlar
çogunuz hava güzel olunca atmış kendini dılarılara
bende bugün yogun bir gün geçirdim

sonunda çarşıyı tamamladım çok şükür

ayakkabılarımı
kumaşımı
pardüsemi
eşarbımı
çok şükür herşeyimi buldum aldım
kızımada
ayakkabı aldım
ama çok büyük almışım
daha sonra cadıyı götürmek zorunda kaldım
ayakkabıcada sevincinden rengarenk ayakkabıları görünce çıldırdı
hepsini eline alıyor
anne ayaga ayaga
birde bişiy isteyince anne ya anne ya der
bütün aykkabılar kucagında anne ya anne ya dedi durdu herkez gülmekten kırıldı

çarşıdan geldim
annem bende çocuklara bakıyordu
geldim komşumda geldi arkamdan onun arkasından
a
bekar kızı onun arkasından evli kızı
onun arkasından kızkardeşi ve yigeni geldi
kalabalıktık
birde çay koyduk
onlar gittiler annemde gitti
evler karman çorman yorgunluktan bayılıcam
birde eşim geldi erkenden
Allahtan o bugün tok gelmiş
bende mutfakları evleri anca toparladım bu saat oldu birde bişiyler yedik
onlarıda kaldırdım çocukların altlarını karınlarınıda halletttim
geldimmmmmmmmm

slm guzel annelr ve bebeişlerı ben samsundan döndüm havalar serındı ama yınede annecımı ve babacımı görmek herseye değerdi.
sızler nasılsınz bakalım ınsallah herkesler ıyıdır.
hepınızı cok öpyorm görüşürz canlarım...

benden de günaydın kızlar.şu an sınıftayım sınav yapıyorum çok kazık sordum sürünsünler ahhahahaa.bi size bakayım dedim.temızlık ha kolay gelsin.buralardayım ben.öptüm sizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…