2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar okuldan geldim sinir oldum bi öğrenciye şimdikilerde hiç terbiye yok neyse nasılsınız neslihancım inan aynı öyle ece de bizimki hiç yemez akşama kadar yine seninki sabah öğlen yiyor. gerçi bizimki bu aralar az az başladı hiç sinirlenme üstüne düşme düştükçe daha fazla yapıyo seni en iyi anlayan benim ama yapıcak bişey yok.
ayşecim bizimki de kendisi yer bize dokundurtmaz bile ama yemiyo işte oynar oynar yemekle kalkar bizden yese daha iyi yerdi
gülincim çook geçmiş olsun

özlem hayrola noldu öğrencinle aranda.....öğrencilerden daha beteri bence veliler ama....yaka silktiriyorlar insana.....
özlem valla bizim oğlanda iştah yok normalde ama hayatta reddedemediği iki kadın var ....biri bakıcısı....biride abimin hanımı....gecenlerde gelinimiz bizdeydi...yogurt yedırmeye calısıyorum bır yandan tv seyredıyor bır yandan elımı ıttırıyor....hemen dileğe verdim yogurdu...azını kocaman acıyor....bakıcıylada frekansları tutuyor hamdolsun....ama onunla dilek kadar da degıl tabı....bakıcı bugun cok rahatsızdı konuyu acamadım....amaıyılesırse yarın konuyu acıcam...bakalım...

seven seas kirazlı kullanıyorum canım , iştah için havuç tohumuda çok işe yaramıştı tekrar başlayım bak iyi oldu hatırladığım
banada uğraşma ozaman yer diyorlar ama aç olunca üzülüyorum, aslında geçen gün misafir vardı onlarla ilgilenmekten kaşık elimde koşamadım peşinden yimeyince bıraktım, akşama kadar acıkmış herhalde nasıl yedi ıspanak vardı, normalde ağzına koymuyor
aç bırakmak lazım demekki paşamı :)

çok geçmiş olsun canım, çok üzüldüm güzel kuzum düzelir inşallah

parkı bende denicem ama kaydırakları falan gördümü tutamam kaçar kesin

canım sevdiğimiz tek şey makarna birde haşlanmış yumurta
zaten nerdeyse hergün makarna yapıyorum yemiyor aç diye
bu doktorlara kalsa herşey normal

geçmiş olsun canım, iyiki halı varmı , bende öyle 2-3 kere düşürdüm çalışırken uykusuzluk bir yandan dayanamıyor insan, şimdi yanımda yatıyor artık

maşallah canım ne güzel, bende veriyorum eline kaşık çatal ama kendi yiyince iki lokma alıyor kalkıyor
sonra gene ben yediriyorum
maşallah merte, beyzaya, eceye, yağmura
büyümüşlerde kendileri yermiş

canım bunların işkencesi bize, bence sen gelininizi ikna et
size taşınsın :)

sagol canım denicem muhakkak, olmuyo böyle kaşık kadar kaldı suratı çocugun üzülüyorm bende bide aynen dedign gibi doktora sordm herşey normal diyo

ayşeee ( ayşeceyin ) altın çilek ne olduu ses werrr ??**
cnm geç geldi biraz 5 gün oldu başlayalı.bakalım fayda edecek mi şimdiden belli olmaz.içtikten sonra biraz şişkinlik yapıyo.eşimin arkadşı kullanıyo 7 kg vermiş keşke onunkinden alsaydım daha önce sorup bu bitsin ondan alacağım o garanti en azından adam kullanıyo halen.

kızlar bu altın çilekle ilgili çok şey duydum, bi akrabamızda kullanmış heryeri kaşınmış doktor yasaklamış kullanma demiş. bugün doktorum programındaki diyetisyende kullanmayın diyordu.

bana ters bir etki yapmadı aysecim hatta enerji bile veriyor biraz olumsuz hiç bişey yok bende

canım benim benim cadalozda kendi yeme heveslisi
bende muhakkal aç tok farketmez ona heveslensin diye her sofraya tabak çatal kaşık koyarım
ama tam kaşıgı agzına götüremiyor tabiki her tarafta yemek mekarna pilav artık ne vrarsa sofrada
sinirden ölüyorum tabiki
hevesine hevesli ama oyun oynuyor hanıefendi karnı doymuyor öyle
maşşallah senin ogluna
canım benimkide oyun oynuyor aynı seninki gibi aç kalkıyor dıymuyor bende bizden ayrı yediriyorum kızımı
tabi yerse odaa

aaaaaa altınçilekmi aldın canım,
çok duydum methini
inşallah faydaısını görürsün bizede sonuçlarını bildirr

canım bi yemeyen çocukta bende var
gerçektende drlar hep normal diyorlar neden öyle diyorlarki
ben en son gittigimde bu çocuk yemiyor deyince dr ben daha hiç yiyen çocuk görmedim dedi
birde benimkinde kusma huyu var 2-3 aydır sürekli bir şey yediginde kusuyor
evin içinde tasla dolaşıyoruz her an kusmaya hazırızzz azcık zorla yer arkadan kusar sagolsun

sağolun kızlar yaaa yok canım kırılmadı ama içeri gömüldü.hani eline çekici alıp çiviyi çakarsın ya ahanda aynı öyle.ucu kaldı sadece dışarıda

canım ya çok geçmiş olsun
kuzular hep yaramaz bir saniye durmuyorlarr
Allahın korumasıyla yaşıyoruzz
benimkininde sürekli biryerleri mor yada çiziktirr
birde sagolsun kardeşini döver o garibimde abla zede
dolaşıyorlar işte öyle

kız bu defa kendini aştın
aynı mesajdan
4defa göndermişsinnn

ayyy bu kızın yeme sorunu uyku sorunu beni deli edecek
akşam yemekte hçbirşey yemedi
tamam yemesin sür içerdi onuda içtigi gibi kustu demin aç aç uyudu,
ya hiçbirşey yemiyor yada sürekli yediklerini çıkartıyorr

uykusuda yokkk
11.40da çocugu sallamaya başladım
hanımefendi 1de uyuyabilid
kalkar saga sola bakar pijamasıyla oynar
uykusu olmsa tamam az dha oturalım diyecem ama yok agzı esnerken yırtılacak
kardeşinin emzik zincir sesinden uyuyamadı hanım,
zorlana uyuttum hemen osmanıda oturma odasına getirdim acıkma vaktigeldi aglarda ablasını uyandırır diye aklım çıktı
selamet yatırdık çok şükür ikisinide
bende anca kendime fırsat bulambildim
ondada kimseler yok
eeee bu saate anca benim kız gibi uykuyu svemeyenler kalır neysee

sabahın ilk annesine

günaydınnnn

selam hanımlar nasılsınız....ankarada dün hava çok güzeldi sevindik bahar geldi diye bugün yine bulutlu altın çilek kullanan yok çevremde o nedenle bilemiyorum ama ayşecim işe yararsa yaz ben de deneyeyim...benim bi yakınım akapunktur ile zayıfladı 80den 56 ya indi 1 yıl içinde...benim 5 kg fazlam var, azıcık boğazımı tutsam biraz da yürüsem vericem ama beceremedim...oğlum çok hareketli hiç peşinden ayrılamıyorum, gülin gibi plates yapayım dedim ege en fazla iki dk izin verdi, okulda da işler yoğun zaten, sabah 7 de başlıyo gün egeyle gece 10,10.30 da uyuyo, o uyuduktan sonra da benim haşatım çıkmış oluyo, dolayısıyla benim bi rejim programı takip edebilmem zor görünüyo, 2-3 saatte 1 ye, yok sebze yok meyve, günün 3-4 saati zaten oğluma yemek yedirmekle geçiyo, kendime 5 dk da ne bulursam, masaya oturup yediğim bile sayılıdır...neyse şişirmeyeyim kafanızı, hepimiz çoğunlukla aynı durumdayız....bi de kavitasyon lenf drenaj deneyeyim diyorum, acaba bilen deneyen var mı? indirim sitelerinde fiyatları da çok uygun oluyo...

ne güzell. maşallah oğluna.. bende eline veriyorum ama çok döküyor oyun yapıyor heryeri batırıyor.

Kızlar altın çileği bende kullanıyorum 2 haftadır. Kurutulmuş olanından. sabah aç karna 3-4 tane akşamda yemekten önce 2 tane filan yiyorum. 2 haftada 1,5 kilo verdim. zaten 3 kilo fazlam vardı 1,5 daha verdimmi tamam inşallah.

merhaba kızlar eve geldim şimdi uyuyo bizimki kalkar birazdan hava kapalı başımı ağrıtıyo bu hava hep kapalı hap kapalı
neslihancım gelininiz yakınsa sık sık gelse keşke size ama bakıcıya da ayıp olmaz mı akşam onların da yemek vaktidir çünkü. bu dönemde bebekler kuşlarla böceklerle falan yer diye okumuştum geçen alt komşumuzun kuşu var onu istedi ece getirdik kuşa çubuk ver dedik önce kıskandı onra kendi yedi acaba kuş mu alsak?
fatoşcum hoşgeldin aynen ben de rejim yapmaya değil de her gün kendime özelyemek hazırlamaya üşeniyorum zaten kızım ve eşim yemek konusunda huysuzlar ne varsa yiyorum veremeyorum iyice stres bastı
ayşecim komşunuz hangi altınçileği kullanıyo markası ne acaba

menekşe sen de hoş geldin canım meyvesiyle klo veren pek duymamıştım tesine acıktırıyomuş seni nasıl etkiledi

özlemcim markasını bilmiyorum canım ama onun bünyesi belki alerjik bir bünyedir ona dokunmuştur.

mertte çok döktü üstüne başına kızlar bende çok sinirlendiğim oldu ama inat işde döke saça öğrendi bazen sulu yemekleri kaşıkla dökmeden azğına götürüyor, çocuk kaşıkları falan kullanmaz, ona küçük çatal getiririm o küçüğü bana verir büyüğü kendi alır, ne kadar çok çatal verirsenin bence o kadar çabuk öğrenecektir.
birde işdahı yoksa oyun oynaması çok normal, takviye kullanın işdahının açılması için.
arısütü polen bal, balık yağı vs...

ben sadece işdahı açılsın diye verilen takviyelere karşıyım, çocuğa bişey veriyorsam yararı olsun diye veriyorum, balık yaının önemini herkes biliyor, arı sütünüde doktor ver demişti mert süt içmediği için, yani bunların işdah açması sadece yan etki asıl amacı için verdim bunları ben.

ya kızlar siz süte nasıl alıştırdınız, deneyimlerinizi yazarmısınız.
değişik marka sütleri denesim, çilekli kakaolu muzlu ballı içmedi. normal inek sütüne bal koydum şeker koydum onuda sevmedi tiksindi.
bimden devam sütü aldım onu azıcık olsada günde 50 ml kadar içiyor, bimin malınada güvenmiyorum gittim bebelac aldım onu pek beğenmedi.
biberon hiç kullanmadı, biberon gibi suluklar varya damlatmaz suluk onalarla oyunla falan azıcık içiyor.
nasıl alıştırıcam çok üstüne düşüyorum ters tepermi, üstüne düşmesem istemez bide.

bu arada bugün yavrum kuru fasulye yerken yemekte uyuya kaldı, sofra başında. çatal ağzında kapadı gözlerini artık nereyi bulursa orda yatmaya başlıyacak galiba, dünde babasının kucağında uyumuş kalmış.

sabahları 7 gibi kalkıyoruz artık emmeyince gün ağarınca uyuyamıyor .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…