2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar,
merti uyuttum bakayım dedim, ateşi dün hafiflemeye başladı bronşite çevirmesin gribi diye götürdük acile, boğazı hafif kızarmış dedi antibiyotik yazdı peditus yazdı. 2 aya bi antibiyotik içer olduk. mert acaip huysuzlaştı herşeye ağlıyor memnun edemiyorum, bir şeyi hemen yapmassan kırıp döküyor.
antalyada epey arkadaşlar vardı mertin bana yapışıklığanı gördüler allah yardımcın olsun diyor, mertle yaşamayan birine huyunu anlatınca inanmıyor her çocuk böyle diyor ama bizimle 2 gün geçiren hayret ediyor.tuvalete girsem ağlyor. kucağımdan inmediği gibi gitmek istediği yere elimden tutup götürüyor elimi sımsıkı tutup hiç bırakmıyor. kendi evimizde bile odadan dışarıya koridora yalnız gitmiyor. böyle giderse uzmandan yardım alıcam.

bende hasta oldum gribim, annemde grip herkes grip olmuş mevsim geçişlerinde çok görülüyor galiba.

neslihan yazını okudum çok geçmiş olsun, ama 42 derece ateşle kavrulan bir çocuğa nasıl iilaç vermiyor doktor şaşırdım, 1 hafta ateşli geziyor ve antibiyotik zararlı diye vermiyor e sonra bekleyince 6 saate bir antibiyotik veriliyor, önce hafif dozda verilseydi belkide bu hale gelmeyecekdi yavrum.
mertinde doktoru hafifi dozda veriyor antibiyotiği ve 3 gün içinde iyileşme göztermesse tekrar getirin diyor dozu yükseltiyor. ve malesefki enfeksiyon antibiyotik almadan geçmiyor.

ayşe senin fotonu göremedim, galiba salarını boyatmşsın.
ilke senin saçlarda güzel olmuş ten rengine yakışmış, geçen yaşımı sormuştun 25 yaşındayım canım 86 lıyım.

özlem sende boyatmşsın saçını ama seni görmek hiç nasip olmadı merak ediyorum aslında seni.

kızlar bide su çiçeği geçiren yakınlarınızdan çocuğunuza bulaştımı merak ediyorum.
arkadaşımın çocuğu su çiçeği geçirdi ve 5-6 gün onlarda kaldık, mert onun yediği kaşıktan yemek bile yedi laf anlatamadım, aşısı var ama merak ediyorum, 10 gün daha beklemedeyim, 14 gün sonra bulaşıyormuş.

merhaba kızlar
ay yine cinnet geçircem sinirlenmiycem aman yemezse yemesin diyorum ama dayanamıyorum.yumurta diyo pişirdim tadına bile bakmadı 2 çeşit çorba yaptım itiyo sonra da çorba diyo ya ne pişirceğimi şaşırdım bu kıza sütlaç yaptım yok sonra da huysuzlanıyo eşim de bana kızıyo napıyım yemiyo işte
ayşecim resim eklemedim hiç beceremem burda da koymak işime gelmiyo özelden falan yollamayı becerebilsem yollarım

özlem süt içiyorsa süt içir hiçbirşey yememesinden iyidir.
mertte yemiyor hastalığından sanırım hiiiç zorlamıyorum bu seferde açlığından emme diye geliyor 10 dakkaya bi e sütte kalmıyor 15-20 dakika emiyor boşboş. aç oluncada huysuz oluyor herşeye ağlıyor hiç mutlu değil bende çıldırıcam yakında.
kuryemiş falan severse onu bari ver, mertte bu ara antep fıstığına taktı hergün yarım kase yyior başkada bişey yemiyor sevd,ği şeyleri dene bakalım.

merhaba kızlar, nasılsınız?
kübracım iki çocukla bile yazabilmişsin bravo sana, maşallah kuzuları büyüttün
bende ıspanak yaptım ama pek sevmiyor yusuf kayra bakalım nasıl yedircez

sagol canım zamanla herşeye alışıyorsun ve yavaş yavaş düzenin oturmaya başlıyor
çok şükür büyütmeye çalışıyoruz
senin paşada büyüdümü nasıl
ıspanak demişsin geç yazıyorum ama sonraki yaptıklarında denersin robottan geçir içine ekmek dogra çorba gibi yesin canım

canım sizin aşınız varmış o çıdan bişiy diyemiyecegim
ama benim kızım geçen sene su çiçegi geçirdi bi yakınımızın çocugundan aşı zamanımız gelmedigi için aşımızda yoktu ve hemen bulaştı

doktorumuz su çiçegi aşısı çocugun erken yaşlarda su çiçegi olmasını engeller mutlaka ileriki yaşlarda aşılı olanlarda su çiçegi geçirir dedi bu yaşlarda ilk okul zamanlarına denk geliyormuş
belki aşı oldugunuz için hemen bulaşmaz

canım hiç sıkma kendini üzülmemek elde degil anne olarak ama sabır gerekiyorr
bir yemek yemeyn cadıda bende var çok üzülüyordum en son doktora gittigimizde doktor üzülma senin çocugun böyle büyüyecek az yiyerek ve minyon bir şekilde dedi
bende şimdi kızım çok acıkana gelipte süte şüdü diyor anne şüdü diye aglayana kadar hiçbirşey yemesi için zorlamıyorum süt istedigi zamanda kahvaltı zamanıysa çorba yada yogurt zamanıysa hemen hazırlaayıp birde çizgifilim açıp zorlana yediriyorum çok fazla aç oldugu için mecburiyetten üç beş kaşık yututyor sonra azcık karnu esilice kaçmaya başlıyor bu seferde sütünü veriyorum eline birazda süt içiyor
uzun lafın kısası zorlada olsa yapmış oldugum vitaminli yiyeceklerden iki üç kaşıkda olsa yemiş oluyorr
fayda faydadırrrrr

günaydın kızlar
uzun zamandır giremiyorum topiğe geçmişi de okuyamadım inş iyisinizdir

geçmiş olsun inş. su çiceği bulaşmamıştır.evet siyaha boyamıştım şimdi açtım evde gidip kuaföre de boyattım yeni resim ekledim şimdi bakabilirsin kurtuldum siyahtan

cnm ceylin de çok iştahsız ben de çok takıyordum kalbim sıkışıyordu bir ara ama şimdi bıraktım ne kadar yerse o kadar ve artık kendi istiyo eskiye oranla çok ii yemesi

geçmişe kısa bi göz attım sadece kızlar hasta bebeklere çoook geçmiş olsun artık son hastalıklar olsun lütfen benim tahammülüm kalmadı artık çok şükür batuhanda enfeksiyona dair hiç bişey kalmamış başka bi doktora daha götürdüm dün sabah bide kbb ye götürdüm iyice paranoyaya bağladım yani :) hafif bi burun tıkanıklığı haricinde bişey yok bide geniz etimiz var işte onu konuşmak için de daha erken dedi doktor hepinizi öpüyorum

hrkese merhaba kızlar nasılsınız
kübra maşşlah çocukalrı büyütmüşsün valla 2aradan çıkıyo biz ne yapcazbakalım
ayşecim merte büyük geçmişolsun inşşlah geçmmeiştir meraketme bizde ayda bir antibiyotik alıyoruz melis ayda bir tekrarlıyo
özlemcim üzülmeya benim melisde yemiyodu zorla çenesini tutup veriyodum kzıyodum sonra yemeye başlıyodu şimdide aburcubur çok yiyo yemekde yediriyorum zorla ama buseferde çok kiloluolacak diyekorkmaya başladımdenge yokyaniinsanlarda azcık oyunla bişeylerle dene hoplart zpılat bilokma sok agzına mesla peşinden koşmaca oyna bilokma ben öyle çokyaptım bilmiyorum nekadar sanayardımcıolurum ama aynışeylerdende bıkıyolar degişiklikler yap

bize gelince de evde aynı işte melis le daha çok kayu seyrediyo çocugum cdsiniaçtırıyo ona bakıyo benimde işime geliyo bana çok düşmüyo o yüzden geçmişi okumadım şöyle bi baktım hasta olanalra çokgeçmişolsun çocukalr oluyodedigim gibi ayda bir 3dktor gezdiriyorum brn geçmiyo koaly koalyda herkesi çok öpüyorum

geçmiş olsun nelicim o pronoya çok kötü bişey işte bende her hasta oluşunca 3doktor gezdiriyorum

çok şükür canım büyümeye çalışıyorlar
ama tavsiye ederim herkese ikinci bebişi hemen
zor oluyor ama bu hayatta ne kolayki
zamanla herşeye alışılıyorrrrrr
şimdi bana sorsan sanki dogarken evli ve iki çocuklu bir kadın olarak dogmuş gibiyim
insan herşeye çok çabık adepde oluyorrrr

merhaba kızlar, nasılsınız?
neslihan gözün aydın canım, bitmiş enfeksiyon, Allah birdaha yaşatmasın
ayşecim geçmiş olsun sanada, mertede suçiçeği bulaşmaz inşallah
kübracım sağol canım, yoğurtlu ve içine ekmek ufalıyorum öyle yedi biraz dün, yoğurt karışınca demiri gidiyor diyorlar ama sade yemiyor napıyım
bugünde portakallı kereviz yapıcam , kızlar menülerinizi yazsanıza fikir olsun birbirimize,
akşamada pizza yapıcam kendimize, belki yer yusuf kayrada
kızlar ben balkonda kucağıma alıyorum bir elimle onu tutuyorum bir elimde kaşık aa araba geçti aa kamyon geçti hop bir kaşık ağza
güzel havalarda nerdeyse bütün öğünlerimiz balkonda geçiyor
özlemcim bir dene istersen çok zor senin işin Allah yardımcın olsun
kayrayada öyle kaşık uzatsan yemez ama masal anlatıyorum bazen dinlerken ağzını açıyor işte
bursaya gelirsen birgün görüşelim canım
neyse kızlar ben yatıcam biraz uykusuzum enerji toplamam lazım küçük canavarım uyanmadan :)

geçmiş olsun cnm inan ağladım okurken bloğun da, ama çok şükür geçmiş Allah size ve hiç kimseye yaşatmasın bir daha inş.

merhaba kızlar
bayadır giremedım malum beyza cok hastaydı ve hastanede kaldık 2 gun..
ama sımdı daha ıyı cok sukur... gecmıs olsun dıyenlerede cok cok tesekkur ederım..
son ıgnesını bugun oldu yaramaz kızım.. hep soyluyorum hıc surup ılac ıcmıyo zıllı ..
dun gece ılk defa 1 haftadan sonra delıksız uyuduk butun aıle...
cok sukur allahıma..
hasta olan bebısler varmıs.. allahım kımseyı darda bırakmasın tez zamanda ıyı etsın mınıklerımızı.. amın..

kızlar benım de beyza hasta oldugu ıcın ıstah mıstah kalmadı... tek ıctıgı bebe bıskuvılı sut... bırde bolll suuu...
ama ben dun aksam belkı yer dıye yayla corbası yaptım. yanına sebzelı kofte .. agzına koymadı ama olsun.. bizede bakla yapmıstım ama ondan bıraz yedı
bu aksama yememgım var ama kızımın en sevdıgı menuler soyle:
fırın makarna
sebzeli köftee
dolma
sebzeli pilav
sarımsaklı yoğurt konulan her makarna
corbaaa

aa pızza ıyı fıkırmıs bde yapayım kızıma belkı onu yer bu aksam.. saol arkadasım

evet zaten aşıda %100 korumuyormuş, bulaşır ama hafif atlatır diyorlar, bakalım 1 hafta daha bekliycem yeğenimi görmeye gidemedim bulaşırsa diye.
resmi nereye ekledin canım göremiyorum.

tekrar geçmiş olsun, hasta olduğu zamanki psikoloji berbat oluyor, hasta olunca birddaha yaramazlıklarına kızmıycam diyorum iyileşsede kırıp dökse diyorum iyileşincede verilen sözler unutuluyor malesef.

nerelerdesin hülya özledik valla, niye hiç girmiyorsun.
melis niye ayda bir antibiyotik içiyor boğazımı tekrarlıyor birde ahngi antibiyotiği günde kaç kez içiyor. melis kaç kiloydu canım abur cubur sokma eve korkuyorsan.

saol emel.
ıspanağı yesinde varsın yoğurtla yesin, eskiden oyunla kandırıyorsum bende ama şimdi yutmuyor fıstıkdan başka bişey yemiyor.

nora çalışıyorsun nasıl bu kadar çeşit yapıyorsun üşenmeden birde bunların hepsi yeniyormu,
ben çorba ana yemek salata yaparım başkada yapmama yenmiyor, ertesi güne kalan yemeğide eşim yemez, hem mertle bunları bile kan ter içinde yapabiliyorum. çoğu zaman, patates salatası, tepsi böreği, menemen, çayla idare ediyorum, tabi bunları aynı günde yapmıyorum.

bende bugün ıspanak, mercimek çorbası ve salata yapıcam.

aysecim profilime girip bakabilirsin cnm

ay ayşe çok güzel olmuş saçların çok beğendim, kesim tarzıda hoş biraz daha kısa olsa çok daha güzel olur. renginede ayrıca bayılduım yani, hangi marka ve hangi renk. sarı saçla bir resim daha koymuştun açıkçası hiç beğenmemiştim lütfen kırılma, 35 yaşında özenti tipler gibi görünüyordu, halbuki koyu renkle daha genç görünüyorsun 20 lik çıtır gibi
yaş kaç canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…