2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

canım kıtap okumaya bayılıyorummm desem yerıdır..
vallah canım dram evet ama benı aldı goturdu...
ben onu okumadım daha ama evde duruyooo aldım yanı
sımdı elımde bır kıtap var onu okuyacam canım
izmir büyücüleri ama yazarını hatırlamıyorum canım yeni aldım ama eskiymıs adı hosuma gıttı
dunde sıparıs verdım bı sıteye elif safak gelıcek, sorun bende degıl sende bıde nilin kelebekleri
canım kısmetse bunları bı bıtereyım bakalımmm
bekarken maasımın yarısını kıtaplara harcardım canım.
sımdıde alıyorum ama okadar degıl tabııı..

ne güzel, bende en çok kişisel gelişim ve polisiye seviyorum okuyorken çok okurdum ama evlendikten sonra azaldı. her kitabda beğenemyorum artık eskiden herşeyi okurdum şimdi illaki sürükleyici olması gerekiyor. muhammet bozdağın kitapları var çok sıkıcı bitiremiyorum. valla ne varsa yabancı yazarlarda var bence .

bizde öyleyiz cumartesi pazar dışardayız oda avm deyiz. herhafta aynı olunca sıkıcı oluyor. sein yine 1,5 senen var benimki yıllarca sürebilir.

vallah canım benım en son cok ovduklerı bı kıtap aldım
ye dua et sev dıyee allahım o kıtap bıtmedııı bıtemedı oyle cok sıkıldımkı anlatamam...
herkeste aman soyle guzel aman boyle guzel dıye yazmıs...
sarmadı benı.
bende gecen ay da vıncı sıfresı, melekler ve seytanlar bıde dıgıtal kale yı okudum bayıldım.
ben bırazda mıstık konuları sevıyorum. tabı o ankı ruh halıme baglı tabı
o yazarın kıtaplarını hıc almadım canım sarmaz benı...
dogru soyluyorsun yabancılar ıyı yazıyo ama elıf safak benım favorım vallah ask kıtabını kızımı emzırırken bıtırdım cok begendım..

kızlar ben artık cıkıyorummm
herkese ıyı aksamlar hepınızı ce bebıslerınızı cok cok operımmm

merhaba kızlar, nasılsınız ?
benim paşamda erkenden uyudu , inşallah uyur sabaha kadar
kitapları bende çok severim bayadır okuyamıyorum

davincide bana çok sıkıcı geliyor. kişiye göre değişiyor demekki sürükleyiciliği.
doğan cüceloğlunuda çok anlatırlar ama oda bana sıkıcı gelliyor ve kullandığı terimleri anlamak zor.
ahmet günbay yıldıızın eserlerinin %80 ini okudum mesela adamın anlatımı çok hoş.
birde şu bordo siyah klasikler var ya d&r de onlardan evde 20 tane falan ama ancak 5 ini okuyabildim.

kızlar çocuklarla ilgili bir sürü kitap aldım diyordunuz onları okudunuzmu tüyoları bekleriz...

kızlar çocuklarla ilgili bir sürü kitap aldım diyordunuz onları okudunuzmu tüyoları bekleriz...

ben sabiha paktunanın serini almıştım.
bide yemiycem işte diye bir kitap daha.yemiycem işte de işe yarar bişey yok bildiğimiz şeyler.ama sabiha paktunanın özellikle korkuyu tanımak ve baş etmek kitabını tavsiye ediyorum herkese baş ucu kitabı bence.
çoçuklar da ki gizli kaygı (anksiyate) den bahsediyor.mesala 3 yaşına kadar çoçukların kesinlikle ağlatılmaması gerektiği her ihtiyacının anında karşılanması gerektiğini söylüyor.önce her dediği yapılmaz olur mu dediğinizi duyuyorum, ama öyle değil işte bunu ancak okuyunca anlıyorsunuz.çünkü açıklaması tamamen tıbbi ve bilimsel.ben uyguluyorum çok çaba harcıyorum
mesala wc eğitimi için asla üstüne düşmeyeceğim talebi kızımdan bekleyeceğim çünkü wc eğitimine erken başlamam ileride akla gelmeyecek bir çok soruna yol acıyor.altını temizlerken bile soruyorum değişrielim mi kzım diye oda yere yatıyo hemen.kızım ne güzel kaka yapmış diyorum kokusundan ne kadar rahatsız olsamda asla belli etmiyorum.kaka çoçuklar için o kadar önemli ki çünkü.en iyisi alıp okumanız tam bir baş ucu kitabı.kardeş kıskançlığı ile ilgili de çok güzel şeyler var.

Son düzenleme:
merhaba kızlar, nasılsınız ?
benim paşamda erkenden uyudu , inşallah uyur sabaha kadar
kitapları bende çok severim bayadır okuyamıyorum

canım uyur uyur ıns. bende oyleydım canım sımdı okuyabılırım artık

canım o serı bızdede var ama esım kaldırdı depoyaa sınır oldum bende yaaa
dogan cuceloglunun butun kıtapları var bende hem meslek nedenıyle okumustum hemde begenmıstım

canım sabıha paktunayı gecen gun dınledım cocuga 2 yasına kadar boya kalemı vermeyın gıbı sacma seyler soyledı bazı fıkırlerı dogru canım evet ama ne bıleyım ben o kadına ısınamadım dedıgın kıtabı alacam bende bı okuyayım merak ettım
cocuk ıcın kakası cok onemlıdır
freud derkı: eger cocuk wc egıtımı sırasında baskı gorup kakasını tutarsa bu anneye karsı ınatlasmayla baslar ve ılerıde ruh saglıgı ıcın derın yaralar bırakır. mesela en basıtı cok cımrı olur gıbı.
seyler demıs zamanında tabı bu devırde onuda curuttuler ama her cocuk ıcın kaka onemlıdır. cocuk kendınden cıkan bır parca oldugu ıcın onu bırakmak ıstemeyebılır.

BUARADA HERKESE GUNAYDINNN
IST.DA HAVA KOTU VE SISLI kızlarrr
off bugun 1e kadar calısıyorum allahtan sevındıgım tek nokta buuu
herkese ıyı gunler dılıyorummmm canımmmm

GÜNAYDIN HERKESE
EVET İstanbulda hava iç karartıcı bugün, umarım günlerimiz güzel geçer, kuzularımız mamalarını yer, annelerini üzmez
kitap konusu açılmış ben de kitap kurduyumdur, ama biraz fantastik sever gruptanım ben, ingilizce bilenler için onread.com diye bi sitede binlerce ktap var bu ara daha çok oradan okuyrum ben her aradığım kitabı bulamıyorum çünkü, tabii eline kitabı alıp ayaklarını uzatıp okumanın tadını vermiyo orası ayrı

face den gördüğüm kadarıyla neslihanın oğluşu hasta sanırım umarım çabucak toparlar, mayısa kadar şu geçiş dönemini bi atlatırsak gerisinde rahat ederiz inşallah,
ayşe geçen yazmış isilik sorunu olur ama yine de gripten nezleden kötü değildir, yazı çoook özledim şahsen

biz de bu sabah 7 buçukta uyandık, kahvaltısını yaptı azra(ir bıdırcın yumurtası 3 zeytin 1 dilim peynir, ), sütünü içirmeye uğraştım yine içmedi, bu ara nedense süt içmek istemiyo, ben de yoğurt ve danino veriyorum napiim
kayuya bakıyodu kayu bitti sabah uyku vaktimiz geldi
kaçma zamanı umarım uyur

canım bıldırcın yumurtasını nasıl verıyorsun kızına
ben daha hıc vermedım yumurtayı sevıyor ama onu hıc denemedım
buarada tesekkurler sıte adını paylastıgın ıcın
ıng. ogrenıyorum umarım okuyarak ta bıraz pratık olur

herkese merhaba
bugün burda hava çok güzel sabah 9 a kadar uyudu kızım maşallah biz de keyif yaptık ohh sonra kahvaltı yapıp dışarı çıktık.parka falan gittik bol bol kaydı havuzda ördekler vardı deli oldu onları görünce patates kızartmıştım sabah yememişti parkta onu da yedirdim normal 2-3 de uyur hafta sonları ama 1 de uykusu geldi arabada uyudu biz de eve geldik
şimdi uyuyo girerim yine

noracım yaşından önce herşeyi çoçuğunuza vermeyin diyor.yaşı ne yapmaya uygunsa onu verin diyor hepsinin bir zamanı var.herşeyi nedeni ve ispatıyla acıkladığı için ben seviyorum inanıyorum kitaplarını okumanı kesinlikle tavsiye ederim daha iyi anlayacaksın

ayşe sabihanın çocuklarla doğru iletişimi bende okudum. doktorum programındada çıkıyor söyledikleri hep aynı şeyler, kitaplar birbirinin kopyası gibi. hatta bununla ilgili başlık açtım muayenehanesine gidenler varmış ve hepsi hayal kırıklığına uğramış. ilk konuştukları para olmuş kadının. sonra diğerine herhafta görmek isterim maddi durumunuz buna yetermi, yetmesse çokda gerek yok herhaftaya gibi şeyler söylemiş. tv de göründüğü gibi değil diyorlar.
kaka konusunda bende kesinlikle katılıyorum hem tüm uzmanlar bu konuda aynı görüşte, çocuğa kakan varmı çişin geldimi demek bile psikolojik baskıymış.
3 yaş anneye bağlanma yaşı diyor sabiha ağlatmayın diyor ama mümkün ya, mesela mert birşeyi istesin 2 saniye sonra yapsam küsüyo dakikalarca ağlıyor herşey o an olsun istiyor elim sabunlu iken nasıl yetişeyim mesela.

dr. mümine ismin ne bilmiiyorum canım. isilik mertte yaz aylarında hiç geçmiyor aylarca kalıyor ve kaşınmak istiyor girip nezle olmuyor mert ama olsada 10 gün sonra geçiyor.

bazı anne babalar çocuğa marifet gibi sayıları harfleri öğretmeye çalışıyor bunu kesinlikle yapmayın, herşeyin bir zamanı var, hangimiz 4 yaşındayken ne yaptığımızı hatırlıyoruz diyor buna kesinlikle katılıyorum. hatta bir komşum özel kreşe verdi çocuklara sadece oyun şarkı öğretiyorlar ders yaptırmıyorlar diye aldı, tabiki şarkı oyun oynayacak o çocuk. işde bizim toplumumuz böyle.

bende bugün pazara gittim, gözümü kararttım çıktım mertle iyiki çıkmışım hem hava süper.
kurufasulye yedi uyudu. bel tarafı boyun aldı kıpkırmızı uyanınca yıkıycam.

iyi akşamlar diycem ama kimse yok eşim akşam yoktu kızımı alıp okuldan bi arkadaşa gittik arkadaşlarla kızım çok eğlendi ilk defa rahat oturdum maşallah diyeyim şimdi geldik .sabahtan yaz havası vardı akşama doğru bir yağmur tuttu hava soğudu yine
ayşe şimdiden isilik olursa yandın mert kilolu da değildi değil mi niye oyle oluyo ki?belki de bişey dokunuyodur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…