2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

KIZLAR NETTEN BULDUM SİZLERİNDE BAKMANIZDA YARAR VAR BELKI SEVDİĞİNİZ BİŞEYLER CIKAR DA BOL BOL TUKETIRSINIZ
Folik asiti destekleyen mönü

Sabah:

Kuşburnu çayı
Peynir
Mevsim yeşillikleri
Tam tahıllı ekmek

Ara:

10 adet fındık
3-4 adet kuru kayısı

Öğlen:

Izgara et
Bol yeşillikli salata
Tam tahıllı ekmek

Ara:

Taze meyve

Akşam:

1 kase mercimek çorba
1 tabak yeşil sebze yemeği
Bol yeşil salata
Pilav - makarna veya tam tahıl ekmeği

Ara:

10 adet badem
1 kaşık siyah kuru üzüm

Buna benzer bir beslenme şekli uygulandığında doğal yollarla almamız gereken folik asit kısmını tamamlamış oluruz. Seçilen sebzeler ve meyveler C vitamini bakımından zengin olduğunda folik asidin emilimi kolaylaşır. Bu nedenle beslenme şeklini oluştururken yapılan seçimler önemlidir.

Çay kahve gibi kafeinli içeceklerden uzak durulmalıdır. Mönü örneğinde genelde değişiklikler yapılabileceği gibi ortalama olarak bu tabloyla devam etmek uygun olacaktır. Besin değeri daha yüksek yiyecekler tercih edilmelidir. Bu beslenme şekli sadece hamilelik döneminde değil emziklilik döneminde de devam etmelidir. Anne sütünün yeterli ve kaliteli olması için bu dönemdeki beslenme şekli de en az hamilelik dönemi kadar değer taşır.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Şafak AKÇAYOĞLU

ben de yeni yaptırdım testleri. rubella mikrobunu çocukken geçirmediysen çıkarmış bu yaşlarda. ama şimdi ben de sonuçları bekliorum. toxoplasma da öle kolay geçen bişi deilmiş.kızlar bi de ben baya geç yaptırdım babymum için rahatlasın die sölüorum geç yaptırdım die üzülüodum doktorum izmirdeki eğer ters bişi olsaydı şu an bebeğin senle olmazdı dedi. rahatladım.sen de rahatla çünkü en ufak bi bozuklukta ilk 3 ay vücut atıo bebeği :KK43:

aftabru pozitif çıkması bildiğim kadarıyla ii daha önceden geçirdiğin bağışıklığının olduğu anlamına gelio. negatif olman daha önce geçirmediğin anlamına gelior ve hamilelikte geçirebilirsin demek oluomuş.

Sağolasın arkadaşııım, hoşbulduk. Sizlerin arasında olmak çok keyifli. Seninde bebeğin hayırlı olsun canım, ayrıca çok çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum canım, kendine ve bebeğine çok ii bak.. Biran önce iyileşirsin umarım a.s.

saol canım umarım çabuk atlatırım
eskiden uminex içerdim bağışıklık sistemini güçlendiren takviye 1 günde geçiyordu, şimdi içmeye kokruyorum doktorum içebilirsin demişti ama 3. ayım dolmadan kullanmak istemiyorum inşallah sonrada gerek kalmaz hastalıksız atlarızı hepimiz, sağlıkla kucağımıza alaırız yavrularımızı yerimseniben

kızlar güzel düşünelim sonucu güzel olsun aklınıza kötü şeyler getirmeyin birbirimize dua ederiz rabbim yardımcımız olsun

babymom
bebeğinin sağlıklı olduğunu düşünüyorum.ilk üç ay saglıksız bebekleri rahim atıyor.inşallah saat dörtte güzel haberler vereceksin bize

Norraa hain planlar uygulandımı dün akşam :jeyyar::jeyyar:

Gunaydin Kizlarrr, Iremcim, buyuk bir azimle dun eve gidince tum planlarimi uyguladim kötükedihüso ve afiyetle yedim esimi beklemeden:eek:saat 9.30 da bi geldi esim mutfaktakileri gorunce hayirdir davet mi var dedi, yoo dedim hepsini kendime yaptimkaydirigubbakcemile3 onlem olrakda hemen yemekten sonra gavisconumu ictim ki icimden bi canavar cikmasin sonra diyekaydirigubbakcemile3ayy cok guzeldi keske bulantilarim hic olmasa da agiz tadiyla biseyler yiyebilsem dunku gibi, bugun yok simdilik umarim da olmaz...

mrb gamze beşyol tarafında oturuyorum jimer özel hastaneye gidicem şubat ta başlıcam gitmeye dr ismi melike yıldırım çok ii birisi o olmazsa zübeyde hanımda bi dr var ismi özer kutlu ona gidicem yani şuanlık özel bi doktorum yok

evet süper bi karar ben melikeye gidiyorum özel jimere yani.süperrr tavsiye ederim cok emmnun kalcaksın.şubattada ikli testim için gitcem.karşılasmayalım orda:)bu arada randevunu simdidedn al cok yoğun cünki.

aftabru pozitif çıkması bildiğim kadarıyla ii daha önceden geçirdiğin bağışıklığının olduğu anlamına gelio. negatif olman daha önce geçirmediğin anlamına gelior ve hamilelikte geçirebilirsin demek oluomuş.

evet benim Anti-HBcg pozitik çıktı çok korktum meger aşılı oldugumu gösteriyormuş

kızlar cok moralim bozuk
bugun sonucumu aldım su mikrop analizleri sonucu
rubella mikrobu + cıktı
dr testi tekrarladı saat 4te alıcaz sonucu
ama yine yuksek cıkarsa gebelik sonlandırılmalı dio
okadar moralim bozukki aglıyorum sabahtan veri
rubella igm 5 cıktı anlayan varsa lutfen yardım etsin

Canim Ig M mi IgG mi yuksek cikti, etrafinda ufak cocuk varmiydi hamileleik boyunca, ancak onlardan gecebilir su cicegi, eger IgG + ise bagisikligin var demektir, yani daha once gecirmissindir. Insallah testte bir hata olmustur, bazen laboratuar yanilabiliyor, hemen panik yapma, bize haber ver, moralini bozma canim...:teselli:

Arkadaslar kandaki Ig G degeri gecirilmis yani bagisiklik kazanilmis hastaligi gosterir, Ig M degeri ise aktif gecirilen hastaligi gosterir. genelde IgG+ iken IgM + olmasi nadirdir, cunku hastalik zaten gecirilmistir ve vucutta bagisiklik vardir, bu byuzden de bi zarari olmaz. BABYMOM bence IgG bakilmadiysa bakilmasinda yarar var, cunku eger bagisikligin onceden varsa ve uzerine re-enfeksiyon gecirdiysen bebegi okadar etkilemez...(buarada ne alaka sucicegi yazmisim bian panikten)

iremcim bu arada evet hoşgeldin cnm bnm burada cok şeyler öğreneceksın bıtanem hadı bakalım hayırlı olsun

Mesela eger IgG negatif iken Ig M in + olmasi cok tehlikeli bu bagisiklik olmadan aktif enfeksiyonu gosterir. Iste ozaman direk bir etkilenme olur. AFTABRU nun verdigi ornekteki annede IgG + iken uzerine bir re-enfeksiyon olmus bu yuzden takiple ve diger tamamlayici testlerle dogum devam ettirilebilir. mesela benim yapilan testlerde CMV ve RUBELLA IgG+ yani bagisikligim var ve bidaha gecirsem bile bebisi okadar etklilemez ama toxo icin hicbir korunmama yok IgG negatif bu yuzden testim her ay tekraralaniyor...

Babymom buarada doktorunun IgG bakmamasi akil alir gibi degil!!! Dualarimiz seninle canim, suan acayip uzuldum, umarim iyi bir sonucla donersin, bizi habersiz birakma...

babymom dua ediyorum senin için canım arkadasım.iyi haberlerle dön inşallah.

kızlar cok moralim bozuk
bugun sonucumu aldım su mikrop analizleri sonucu
rubella mikrobu + cıktı
dr testi tekrarladı saat 4te alıcaz sonucu
ama yine yuksek cıkarsa gebelik sonlandırılmalı dio
okadar moralim bozukki aglıyorum sabahtan veri
rubella igm 5 cıktı anlayan varsa lutfen yardım etsin

Canım önce bı sakın ol.hemen panık yapma,inşallah hersey yoluna gırcek.aglama sakın lütfen,doktor testı tekrarladıgına göre negatıf cıkma ihtimalide var demekkı.hem olurda tekrardan pozitif cıkarsa mutlaka riskli gebelık uzmanı prof a gıtmelısın.gözetim altında oldugun zaman belkıde bebege gecmesı engellenebılır.bı annenı arayıp sormalısın gecmıste kızamıkcık gecırıp gecırmedıgını.eger gecırmıssen risk zaten yok denecek kadar az oluyormus sanırım.dualarımız senınle canım inşallah hersey yoluna gircek sadece üzüldüğünle kalcan okadar inşallah.gecen arkadasımızda yazmıstı dualar elini karnına koyup diyebıldıgın kadar EL_MUSAVVİR dersek bebegımız Allah ın izniyle saglıklı olurmus.bol bol bunuda oku.bebegıne hiçbişe olmıycak Allah ın izniyle.yeterki inancımız yüksek olsun

Son düzenleme:
cok saolun arkadaslar
rubella evet kızamıkcık mikrobu
nerden ve nasıl geldi bilmiorum
hatırlarsanız ctesi gunu grip gibi olmustum belkide o sıra gecirdim yuzumde alerji gibi olmustu
ama ogun hemen iksir yaptım geldi gecti belkide ogun hafif atlattım
ins saat 4teki testim ii cıkar
yoksa hicbisekilde aldırmayı dusunmuyorum
ama insan uzulmedende edemio
pteside 2li testim var nasipse
suandaki degerim rubella igm 5,2
igg ye bakılmadı
yeni testimde bakılıo
dualarınızı esirgemeyin
hepinize cok tesekkur ediorum

Aklım sende Babymomcum. Moralini bozma. Arkadaşlar da sana moral vermek için elinden geleni yapıyor. Sonuç olumsuz bile olsa tek doktorla kalma, bu konuda arkadaşlar çok haklı. Anne karnında bile ameliyat edilebiliyor artık bebekler. Prof. Zehra Kavak cenin ameliyatı yapan çok ünlü doktorlardan biri. Niye yazıyorum bunları bilmiyorum. Biraz destek olmak istedim sana. Umutsuz olma diye.

görün bakın hiç fire vermeden bitircez arkadaşlar bu ayları.hep korkucaz bazı şeylerden ama hiçbirimiz ayrılmıcaz bu sayfalardan. kimse moralini bozmasın. 2 li testte alınması gereken bebeği aldırmayan arkadaşımın sağlam bebeği var doktorla baya hesaplaştı sonradan. birkaç kişinin fikrini almadan sakın karar vermeyin derim ben :KK43:)

Lalece haklısın canım. Bir arkadaşımın ikili ve üçlü testinde down sendromu ihtimali yüksek çıktı. İngilterede yapıldı testler ve Türkiyede de tekrarlandı, sonuçlar hep aynıydı. Aldırıp aldırmama konusunda çok gidip geldiler ve aldırmamaya karar verdi. Çok şükür nur topu gibi kızı oldu. Allah büyük...

X