2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

günaydın kızlar nasılsınız a.s.

ben hastayım, boğazım şiş burnum tıkalı halsizim dün işe gelmedim evde dinlendim, ama bütün gece uyuyamadım 4 de wc ye kalktım sonra uyuyamadım feci yorgunum, çok hapşuruyorum , birşey yiyemiyorum, annem uzun süredir urfadaydı dün geldi onu bile görmeye gidemedim o gelicek bugün iyileştirsin annecim beni

hoşgeldin irem hayırlı olsun bebeğin

tazefasulye öyle güzel anlatmışsınki canım çok istedi fasulye : )

kızlar cok moralim bozuk
bugun sonucumu aldım su mikrop analizleri sonucu
rubella mikrobu + cıktı
dr testi tekrarladı saat 4te alıcaz sonucu
ama yine yuksek cıkarsa gebelik sonlandırılmalı dio
okadar moralim bozukki aglıyorum sabahtan veri
rubella igm 5 cıktı anlayan varsa lutfen yardım etsin

Canım benim inşallah temiz çıkar test sonucu. Çok üzüldüm. Rubellanın kızmakçık virüsü olduğunu biliyorum. ama img5 değerinin anlamını bilmiyorum. İnternette baktım bir bilgiye ulaşamadım. Senin için dua edicem canım. Moralini bozma. Dur bakalım bir sonuç çıksın.

kızlar cok moralim bozuk
rubella mikrobu + cıktı

canım okurken bende ağladım anlayınca bende ıkı gun sonra yaptrmaya gıdıcem ne olur morelını yuksek tut demesı kolay bılıyorum ama ne olur denemeye çalış ve dua et cnm benım

kızlar cok moralim bozuk
rubella mikrobu + cıktı

canım rabbim yardımcın olsun.inşallah sonuç negatif çıkar.inşallh bebişin seninle olmaya devam eder.rubella kızamıkçık mıydı.daha önce aşın yokmuydu yoksa yeni mi yakalandın? kusura bakma sorularımla seni daha da üzmek istemem

BABYMOM,
kötü birşey olacağına hiç mi hiç inanmak istemiyorum. emin ol haberi alan bütün arkadaşlar dua edeceğiz. inşallah yanlış sonuçtur. çok duyuyoruz öle yanlış sonuçlar, karışmış raporlar filan. ben de araştıracağım şimdi rubellayı biraz. bişey keşfedersem yazarım arkadaşım. şimdilik içini ferah tutmaya düşünmemeye çalış. zor biliyorum ama, aklına kötü şeyler getirme.

kızlar cok moralim bozuk
rubella mikrobu + cıktı

canım inşallh bi yanlışlık olmuştur moralini bozma hemen dua edecem senin için

görün bakın hiç fire vermeden bitircez arkadaşlar bu ayları.hep korkucaz bazı şeylerden ama hiçbirimiz ayrılmıcaz bu sayfalardan. kimse moralini bozmasın. 2 li testte alınması gereken bebeği aldırmayan arkadaşımın sağlam bebeği var doktorla baya hesaplaştı sonradan. birkaç kişinin fikrini almadan sakın karar vermeyin derim ben :KK43:)

BABYMOM bu da senin için bir alıntı internetten.
Yirmi sekiz yaşında gebe hastanın ilk başvurusunda ve gebeliğin 11, 13, 30 ve 36. haftalarında rubella IgM ve IgG testleri pozitif çıktı. Rubella avidite testinin yüksek titreli değer göstermesi üzerine hastanın gebeliği takibe alınarak sağlıklı bir bebek doğurması sağlandı. Rubella enfeksiyonu asemptomatik olabilir ve re-enfeksiyon da subklinik seyir gösterebilir. Rubella antikor titrelerinin tüm gebelik boyunca seyri dikkate alındığında tanıya varmak kolaydır. Kritik nokta hastanın ilk gelişindeki sonuçlarına göre hastalığın durumunu ayırt ederek karar verebilmektir. Avidite testi, bu tip sonuçlar alındığında hasta yönetiminde bize yol gösterecektir.

cok saolun arkadaslar
rubella evet kızamıkcık mikrobu
nerden ve nasıl geldi bilmiorum
hatırlarsanız ctesi gunu grip gibi olmustum belkide o sıra gecirdim yuzumde alerji gibi olmustu
ama ogun hemen iksir yaptım geldi gecti belkide ogun hafif atlattım
ins saat 4teki testim ii cıkar
yoksa hicbisekilde aldırmayı dusunmuyorum
ama insan uzulmedende edemio
pteside 2li testim var nasipse
suandaki degerim rubella igm 5,2
igg ye bakılmadı
yeni testimde bakılıo
dualarınızı esirgemeyin
hepinize cok tesekkur ediorum

bugunku test degerime gore avidite testini sorucam doktora
bi arkadasımın doktoruda avidite yapılsın dedi
bakalım ona gore netlesir
drun gebeligi bozmamız gerekir demesi bile tuylerimi diken diken etti
3aylık oldu bu cocouk artık embriyo deilki

kızlar bu arada benımde morele ıhtıyacım var RÜYAMDA:ıkız oğullarım olmustu ve kocamanlardı inanmadım benım bebeğimin daha 2 gun sonra ıkılı test vardı nasıl doğum yaptım dıye aptal aptal mıllete bakıyodum karnıma elımı attım dikişler vardı sezeryanla doğurdun dediler hayır bunlar benım değil bayada buyukler dedım bırısı menekse rengı gözlerı dıgerı uzun saçlı ama neredeyse 1 yasındaydılar ağlıyodum bu işde bı sey var benım bebeğimi öldürdünüz diyodum.ablamlarda hastanede kaza yapmıslar SONRAda kendımı yıne hamıle gördüm bırısı karnımdan benı vurmaya çalıştı bebeğime bişey olucak dıye cok korkuyorum allahım hepimizin meleklerını korusun ÜZERİNE BIDE BABYLON basına gelenlşerı okuyunca oturdum ağladım

BABYMOM,
bu kez de pozitif çıksa bile sakın hemen moralini bozma. pozitif çıkmasını sağlayan bazı reaksiyonlar olabiliyormuş. çok iyi karar verilmesi gerekiyormuş. sana yazdığım vakada annenin kanında ıgm artarak bulunduğu halde bebek son derece sağlıklı doğmuş ve 16 aylıkken yapılan kontrolde de gayet iyiymiş. yani sonuçları etkileyen bazı reaksiyonlar olabilir, iyice araştırılsın, gerekirse buraya gel, bi de burda araştırılsın.

cok saolun arkadaslar
rubella evet kızamıkcık mikrobu
nerden ve nasıl geldi bilmiorum
hatırlarsanız ctesi gunu grip gibi olmustum belkide o sıra gecirdim yuzumde alerji gibi olmustu
ama ogun hemen iksir yaptım geldi gecti belkide ogun hafif atlattım
ins saat 4teki testim ii cıkar
yoksa hicbisekilde aldırmayı dusunmuyorum
ama insan uzulmedende edemio
pteside 2li testim var nasipse
suandaki degerim rubella igm 5,2
igg ye bakılmadı
yeni testimde bakılıo
dualarınızı esirgemeyin
hepinize cok tesekkur ediorum

moralini bozma rabbim sağlıkla kucagına alırsın bebeğini güzel düşün güzel olsun sonucu
dualarımız seninle

8. haftanda yaptırmamış mıydın bu testi BABYMOM? hani şu bir sürü şeye bakıyorlar toksoplazma filan....

hoşgeldin irem hayırlı olsun bebeğin
Sağolasın arkadaşııım, hoşbulduk. Sizlerin arasında olmak çok keyifli. Seninde bebeğin hayırlı olsun canım, ayrıca çok çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum canım, kendine ve bebeğine çok ii bak.. Biran önce iyileşirsin umarım a.s.

kızlar cok moralim bozuk
rubella mikrobu + cıktı

canım moralini bozma işallah bişey çıkmaz dualarımız seninle tüm kalbimle dua edicem :Saruboceq: herşeyin hayırlısını iste rabbim sana bagışlasın a.s.

aftabrucum tokzo vs hepsine yeni baktı benim drum
digerleri normal bisey yok
bi bu rubella sorunlu iste

aftabrucum tokzo vs hepsine yeni baktı benim drum
digerleri normal bisey yok
bi bu rubella sorunlu iste

ben de hemen kendi sonuçlarıma baktım içime kurt düştü. bendeki sonuçlarda birsürü şey var, herbişeye bakılmış, toxoplazma igg, toxoplasma igm rubella igg de var aralarında . ama rubella igm diye bişey yok. şok oldum. ben herşeye bakıldı sanıyordum. atlanmış galiba, gözlerime inanamadım hemen doktorumu aradım, bana dönecek müsait olunca. ben de hemen yaptırayım bari. neden bakılmamış acaba, bu haftalarda mı bakmak gerekiyor

ayrıca BABYMOM benim rubella igg de pozitif çıkmış. yani bu durumda rubella igm de pozitif olabilir. ikimiz için de hayırlısı olsun arkadaşım.

canım dr alper mumcunun sitesinde rubella hakkında şeyler yazıyo bi gir oku istersen pek iç açıcı deil ama sana bi yardımı olur belki

X