2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Canım folıc ve progestanı bende kullanıyorum. Dediğin gibi uyku yapıyor ama ilaçlardan mı yoksa gebelikten mi bilmiyorumbu uyku hali çünkü gebelikte de sıklıkla karşılaşılan bir belirti uyku. Ama şuna emin ol ki, önemli bişey değil, durum tüm hamilelerde ve bu ilaçları kullananlarda böyle yanii. Rahat ol yerimseniben Kaç haftalık hamilesin cnm sen?

ben 8+3 günlük hamileyim

günaydın kızlar
ya şimdiye kadar pek bulantım yoktu. akşam eve bi gittim yemek bile istemiyor canım. eşim yedi ben yemedim sonra ekşi bi şehriye çorbası yaptım bi tabak içtim aynen çıktı. başka da bişey yemedim. sabah kalktım bi bulantı başladı 1 bardak su içtim o da çıktı. ya 10. haftada bulantı mı başlar. benim bebek şaşırdı galiba. dayanılacak gibi değil bi de.

kızlar doktorumun bana önerdiği çatlak kremleri şunlar
mustela
bonal
lierac
eğer bunları bulamazsan badem yağı kullan dedi ama üç aydan sonra

teşekkürler paylaştığın için..benim doktorum daha 7 haftalıkken başla demişti kakao yağına..çatladıktan sonra hiç fayda etmez diye de ekledi.ama bence de 12.hafta ve sonrası ideal başlamak için..kaşınmaşlardan anlıyorum

Esrako ben istanbul'u da cok severim ne de olsa oda deniz kenari, nefis bogaz, ama dayanabilitem en fazla 1 hafta, Izmir'in en sevdigim yani o insan kalabaligi yok, nefes alamiyorum sanki orda, Izmir Istanbul yaninda koy gibi kaliyor, 1 gunde heryerini gez Izmir'in karsiyaka bornova, kordon, 1 gune sigar hepsi...

yaaa arkadaşlar çok kötüsünüz.... çok severim baklayı,bamyayı,taze fasulyeyi çok canım çekti..mevsimi de dğil ki...ama yazın buranın sıcaklarında yiyebilirsem yerim artık

moralim çok bozuldu şimdi..iş için kuşadasına göndereceklerdi beni..ama hamiş olduğum için istemedim şimdi başka bir arkadaş gidecek..şimdi efes'e giderim,izmir'e geçerim falan diye planlar yapıyor...offf yaaa sinir oldum şimdii

Hoşbulduk canım, mecidiyeköy'deyim sen? Ben İstanbul'u da sevdim canım, zaten bundan sonra buradayım ama yaşam zor İstanbul'da.. İzmir'in daha masum bir havası var sanki yada durum. Benimde çok müsait cildim çatlamaya, allah sonumu hayır etsin yanii :1no2: Krem sadece bi umut işte belki hani bir ihtimal daha az çatlarım diye CADIARZU

canım dun atlamısım yazmayı benim evim bostancıda isyerim 4 leventte.

aman aman,yanlış anlaşılmak istemem.biz ne izmirliyiz ne istanbullu,sadece ağustosta doğacak minik meleklerin anneleriyiz.
ben de 2 kez geldim istanbul'a,çooook güzel bir şehir ama yaşamak zor.hele ben 7 yıldır ilçede yaşamaya alıştım,izmir bile yoruyor beni bazen.
(adına şarkılar,şiirler yazılan istanbul'u kıskanmışım da böyle laflar etmişim,çok görmeyin artık yerimseniben )

askolsun keops yanlıs anlaslma olurmu hiç takılıyorum sadece . dun bulantılarım azdı nesem yerindeydi ondan :)

kızlar agrı kesici olarak ne kullanıyorsunuz benim felaket başım agrıyor grip olmuşum ama burnum akmıyor meyve ve limonlu çay içiyorum dr sormadan genelde ilaç kullanmam ama başımın agrısı dayanılıcak gibi degil
buarada hoşgeldin irem seni burada görmek güzel diger sayfada yazışıyorduk burada olmana sevindim canım

basakcım minoset kullanablirsin arkadasalr yazmıs zaten ama
benim dr um rekor sayı veriyor gunde 8 taneye kadar içebilrisin dedi
agrı çekmene hiç gerekyok dedi.
hos gunde birtaneden fazal içmedim ben ama hamilelik basından ber 3 kere içtim minoset.

helin gozun aydın ikili test sonucunda guzel çıkar insalah
darısı basımıza

Hani bir arkadaş (kim yazmıştı hatırlamıyorum) önceki yazılarda büyük tuvalete çıktığında doğum yapmış gibi olduğunu yazmıştı ya, şimdi onu çok iyi anlıyorum. Dün akşam saat 16:00-19:30 arası tuvaletteydim. Abartmıyorum. Ve wc.den çıkamadım. Bu kadar kötü bir kabızlık yaşamadım hayatımda. Hala canım yanıyor ve doktora gidicem birazdan. Rahatlatmak için ilaç yazıyormuş. Elimde olmadan çok ıkındım ve dün akşamdan sonra normal doğum yapamayacağıma karar verdim. Berbat bir durumdayım inşallah bebişe birşey olmamıştır.

günaydın arkadaşlar,
2 li test yaptıranlara bişey sormak istiyorum.kan aldırmaya giderken aç mı olmamız gerekiyor.dr.a sormaya unutmuşum da..

hayır mercimek gerekmiyor ac olmak ikili test için. ben yaptırmadım haftaya yaptırcam ama biliyorum sormustum.
yaptıran arkadaslarda onaylarlar

ajdaa bebege birsey olmaz olmamıstır merak etem ikinma ile allah korusun dogum baslatabilirsin o da su an olmaz kanaman vs olurdu hani diyelim çok ıkındın bir belirtin birseyin yoksa hiç sorun yoktur merak etme.

2009 Ağustos anneleriiiiiii, hepinize günaydııııııııııııııııııın a.s.
slm güzel anne adayları a.s.a.s. ben 2008 AĞUSTOS ANNESİYİM ismim Öznur Eylül adında da bir kızım var sizede bi uğrayım dedim napıyor anne adayları diye..iyisiniz umarım. size aslında bişey söylemek için geldim kızlar hamileliğiniz boyunca hergün 4-5 adet ceviz yiyin bebişiniz zeki ve dikkatli olsun . ben hergün yedim ve maaşallah çok dikkatli kızım var :nazar::nazar: hepinize hayırlı doğumlar diliyorum kendinize çok iyi bakın öpt. :1hug::1hug:
Öznurcum, teşekkürler ii dileklerin ve tavsiyen için. Kesinlikle dikkate alıcam yerimseniben Eylül'ü öp benim için, sende kendine ii bak cnm a.s.
arkadaşlar bende ağutos un 20si gibi doğum yapıcam şuan 8hafta 4günlük hamileyim.allah hepimizi sağlıkla kurtarsın bebişlerimizi kucağımıza versin
Hoşgeldin canım, Allah tamamına erdirsin sağlıkla :Saruboceq: Bende 9+1 hamileyim ve dün katıldım bu güzel annelerin arasına hihoyyyt
kızlar ben geldim hemde güzel haberlerle
bugün ense ölçümü ve ikili test için doktora gittim.kendi doktorum yoktu.aslında randevuyu alan kişinin hatasından doktorum erken çıkmış.randevu defterine geçmeyince bende akşamları gidiyorum doktorda hasta yok sanıp çıkmış
kendi doktorumun olmaması canımı sıktı önce.ama gitmişken başka bir doktora girdim..(gittiğim yer özel hastahane.)
ama diğer doktorda çok iyiydi.bebeğim 60 mm i geçmiş maşallah.doktor ense ölçümünü kol dirsek ölçümünü yaptı.kızlar görecektiniz bebeşim kıpır kıpırdı.daha sonra dört boyutlu baktı.organlar herşey çok iyi dedi çok şükür.dört boyutlu ultrasonda bebeğime inanamadım.göbek deliğine kadar gördüm diyebilirim.her şey çok ayrıntılıydı.ellerini yüzüne götürüp geri çekiyodu.daha sonnra kalbini dinledi.maşallah kalbi çok iyi atıyor dedi.maşallah her şey çok iyiydi.ikili test için kan verdim.sonucunu cuma alacam.inşallah iyi çıkar.dua edin kızlar.
folbiolu kesti.elevite başladı.kan hapı ve elevit kullanacam artık.şimdilik böyle odadan kanatlanıp çıktım sanki güzel açıklamalardan sonra.
tüm gün boyunca yazdıklarınızı okuyacam ama şimdi işim var.daha sonra geri dönecem
helincim cok sevindim, bugun bende bebisimi gordum kipir kipir oyuzden sevincini cok iyi anliyorum, sag saglim kucagina alirsin insallah, bu sefer kucaginda kipir kipir olur:CüvCüv:
Heliin ve Norraa ikinizi de ayrı ayrı tebrik ederim. Maşallah diyorum :nazar: Darısı başımıza inşallah :Saruboceq:
ben 8+3 günlük hamileyim
Allah tamamına erdirsin canıımmm :Saruboceq:
günaydın kızlar
ya şimdiye kadar pek bulantım yoktu. akşam eve bi gittim yemek bile istemiyor canım. eşim yedi ben yemedim sonra ekşi bi şehriye çorbası yaptım bi tabak içtim aynen çıktı. başka da bişey yemedim. sabah kalktım bi bulantı başladı 1 bardak su içtim o da çıktı. ya 10. haftada bulantı mı başlar. benim bebek şaşırdı galiba. dayanılacak gibi değil bi de.
Canııım 8. ve 12. haftalar hormonlar en üst düzeyde olduğu için bulantı yapabiliyormuş bazı hamilelerde. Tabii dilerim ki hemen bitsin ama en geç 1-2 haftaya kadar biter inşallah. Biraz daha sık dişini :teselli:
canım dun atlamısım yazmayı benim evim bostancıda isyerim 4 leventte..
Tamam canıım yerimseniben

helincim güzel haberler almana sevindim.sıra bize geliyo, hadi hayırlısı...

Kizlar bu aksam icin cok hain planlarim var:jeyyar:bugun bulantim az ve istahim acayip fazla, kendime bi ziyafet cekicem, bikac ozledigim sey var onlari yapicam, isim vermiyim caniniz ceker ama sonrasinda buyuk hazimsizlik yasiyacagim kesin:jeyyar:delikafaduldenbirazdan istten cikip eve gidince hemen mutfaga gireyim, ne var annem yanimda olsaydi, herseyi ben gelmeden yapardi, sozde kayinvalidem geldi kac haftadir bizde bi hayrini gormedim valla, bi kere borek yapti okadar...Çok üzgünüm çoook
Norraa hain planlar uygulandımı dün akşam :jeyyar::jeyyar:

kızlar cok moralim bozuk
bugun sonucumu aldım su mikrop analizleri sonucu
rubella mikrobu + cıktı
dr testi tekrarladı saat 4te alıcaz sonucu
ama yine yuksek cıkarsa gebelik sonlandırılmalı dio
okadar moralim bozukki aglıyorum sabahtan veri
rubella igm 5 cıktı anlayan varsa lutfen yardım etsin

kızlar cok moralim bozuk bugun sonucumu aldım su mikrop analizleri sonucu rubella mikrobu + cıktı dr testi tekrarladı saat 4te alıcaz sonucu ama yine yuksek cıkarsa gebelik sonlandırılmalı dio okadar moralim bozukki aglıyorum sabahtan veri rubella igm 5 cıktı anlayan varsa lutfen yardım etsin
Canıım, ben 2li testimi 9 şubatta yaptırıcam, o yüzden değerler hakkında pek bişi bilmiyorum. Fakat cevap yazmadanda geçemedim. Nolur moralini yüksek tut, umarım bi hata olmuştur. 4 de (-) değeri görürüsünüz inşallah :teselli: Dualarım seninle arkadaşım :Saruboceq: Güzel haberlerini bekliyoruz

babymom canımm,
içini ferah tut arkadaşım.pozitif düşünmeye çalış.başka bi dr.a daha git mutlaka...

canım rubelle kızamıkçık mikrobu deil mi.ben mi yanlış biliorum.2 li testte mi çıktı bu yoksa gebelik için yaptırdığın kan testlerinde mi.bence başka doktorlara da sor

bu arada herkese günaydın kızlar geçmişi okumaktan anca bu sayfaya gelebildim. izmirliler çoğalmış :) o zaman geleneksel ağustos bebekleri buluşmalarını izmirde yapalım bebekleri tanıştıralım. :)

X