2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

o uyku suan bendede var ama dayanicam, yani umarim eve gidince uyumama, ama canim acayip cekiyo bisiler, yemezsem aklim kalir, o yuzden yer yatarim en kotu:dance:
Bence de en azından bugün sonuna kadar diren ve bu fırsatı çok ii değerlendir :jeyyar::jeyyar:

hop hopkeops noluyor çogunluk falan :)))))
grubu ikiyemi bolmek istiyon sen :))))
ortak amacımız noldu bebisler :))
hani izmir kuçuk sehir olsa anliycam da izmir koskoca bir sehir haberlerde yer almıyor mu cidden azmı alıyor farkında değliiz tabi ist lar olarak.

aman aman,yanlış anlaşılmak istemem.biz ne izmirliyiz ne istanbullu,sadece ağustosta doğacak minik meleklerin anneleriyiz.
ben de 2 kez geldim istanbul'a,çooook güzel bir şehir ama yaşamak zor.hele ben 7 yıldır ilçede yaşamaya alıştım,izmir bile yoruyor beni bazen.
(adına şarkılar,şiirler yazılan istanbul'u kıskanmışım da böyle laflar etmişim,çok görmeyin artık yerimseniben )

a.s.yeni gelen ağustos anneleri hoşgeldiniz

bu arada benim üstüme bu hafta bişi çöktü umarım hep böyle geçmez günlerim. tatsız tuzsuz bişi oldum kendim mutsuz hissediyorum etrafada böyle bi izlenim veriyorum herkes hasta sanıyor. çok gasım vaaaaarsenağlama ve uykuuuuum

a.s.yeni gelen ağustos anneleri hoşgeldiniz

bu arada benim üstüme bu hafta bişi çöktü umarım hep böyle geçmez günlerim. tatsız tuzsuz bişi oldum kendim mutsuz hissediyorum etrafada böyle bi izlenim veriyorum herkes hasta sanıyor. çok gasım vaaaaarsenağlama ve uykuuuuum
Hoşbuldum canıım,
Sanırım hormonlarımız bizimle oynuyor :jeyyar: Hem fizyolojimize hem de psikolojimize delikafadulden

mrb arkadaşlar bende folıc ve progestan kullanıyorum ve hapları içtikten yarım saat sonra falan hemen uykum geliyo progestanın yan etkilerinde uyku hali ve sersemlik yazıo önemli bişey değildir dimi bu hapları kullanıyosanız sizdede böyle şikayetler oluyo mu?

mrb arkadaşlar bende folıc ve progestan kullanıyorum ve hapları içtikten yarım saat sonra falan hemen uykum geliyo progestanın yan etkilerinde uyku hali ve sersemlik yazıo önemli bişey değildir dimi bu hapları kullanıyosanız sizdede böyle şikayetler oluyo mu?
Canım folıc ve progestanı bende kullanıyorum. Dediğin gibi uyku yapıyor ama ilaçlardan mı yoksa gebelikten mi bilmiyorumbu uyku hali çünkü gebelikte de sıklıkla karşılaşılan bir belirti uyku. Ama şuna emin ol ki, önemli bişey değil, durum tüm hamilelerde ve bu ilaçları kullananlarda böyle yanii. Rahat ol yerimseniben Kaç haftalık hamilesin cnm sen?

kızlar agrı kesici olarak ne kullanıyorsunuz benim felaket başım agrıyor grip olmuşum ama burnum akmıyor meyve ve limonlu çay içiyorum dr sormadan genelde ilaç kullanmam ama başımın agrısı dayanılıcak gibi degil
buarada hoşgeldin irem seni burada görmek güzel diger sayfada yazışıyorduk burada olmana sevindim canım

hoşgeldin irem seni burada görmek güzel diger sayfada yazışıyorduk burada olmana sevindim canım
Canıım bende çok sevindim seni burada bulduğuma :1hug: Sonunda doğru adresteyim sanırım hihoyyyt diğer ağustos anneleri sayfasına kimse uğramıyor :1no2: Neyse burası çok keyifli, buradan devam ederiz artık yerimseniben Bu arada çok geçmiş olsun canım, ağrı kesici hiç kullanmadım hamile kaldığımdan beri.. o yüzden fikir vermem doğru olmaz. Umarım biran önce geçer başının ağrısı, çok öpüyorum Başakcım, tekrar geçmiş olsun cnm a.s.

sagol iremcim eşimde geç gelicekmiş bende abimlere davetliyim çıkayım bari gerçi uzak degil 2 kat üstte ler ama keyifsiz olunca insanın canı gitmek istemiyor

sagol iremcim eşimde geç gelicekmiş bende abimlere davetliyim çıkayım bari gerçi uzak degil 2 kat üstte ler ama keyifsiz olunca insanın canı gitmek istemiyor
Canım belki gidince açılırsın, muhabbet iyi gelebilir. Baktın daha kötü oluyorsun eve dönersin hemen nasıl olsa çok yakınmış yerimseniben Bende yavaş yavaş çıkıyorum Başakcım, mesai bitti bugünlük hihoyyyt Yrn görüşmek üzere, tekrar geçmiş olsun cnm a.s. Eğer daha da şiddetlenirse mutlaka doktorunu ara canım

Ayy evet iste tam ondan baharda yada yazin super olur, koylulerden alicaksin onu, bicakla bile degil elinle cit cit ayiklicaksin, uff olsa da yesem valla..Guzelim bazi seylerin tadini izmir'de yasamayanlar bilemez, mesela boyoz hala canim cekiyor, yemeden de gecmiycek, bide semiz otu hem salatasi, hem yemegi, ufff yaaa....cokacimcoook

Valla ayıptır söylemesi, değil bıçak, çatal bile değdirmem ben taze fasulyeyle börülceye, ekmek sayesinde elimle yerim. :eek: Yanında da yoğurt, ama nasıl yoğurt? Süzme, ekşi ve keskin kese yoğurdu olacak. İstanbul'da 5. yılım. İlk 2 yılım süzme yoğurt aramakla geçti. Var, yok değil ama kaymak gibi veya labne gibi tuzsuz, tatlı iğrenç bir şeyi süzme yoğurt diye satıyorlar. Hala İzmir'e geliş gidişimde 2 kg kadar alıp bir süre tüketirim..

Anlayacağınız halis bir İzmirli (Egeli) duruyor karşınızda. İstanbul'un yeri ayrı, dünyanın pek çok şehrini kıskandıracak kadar güzel ve muhteşem bir şehir. Ama gezmek için..

Esrako ben istanbul'u da cok severim ne de olsa oda deniz kenari, nefis bogaz, ama dayanabilitem en fazla 1 hafta, Izmir'in en sevdigim yani o insan kalabaligi yok, nefes alamiyorum sanki orda, Izmir Istanbul yaninda koy gibi kaliyor, 1 gunde heryerini gez Izmir'in karsiyaka bornova, kordon, 1 gune sigar hepsi...

O nefes alamama hissini çok yaşıyorum burada. Markete gitmek bile zulüm, her taraf kalabalık. Rahat rahat, salına salına çok az yerde yürüyebiliyorsun.

Evet canım, oluyordu başlarda, sonradan alışıyorsun..

kızlar agrı kesici olarak ne kullanıyorsunuz benim felaket başım agrıyor grip olmuşum ama burnum akmıyor meyve ve limonlu çay içiyorum dr sormadan genelde ilaç kullanmam ama başımın agrısı dayanılıcak gibi degil
buarada hoşgeldin irem seni burada görmek güzel diger sayfada yazışıyorduk burada olmana sevindim canım

sadece minoset! Sakın minoset plus falan kullanma.. Onda başka maddeler de oluyormuş, bebeğe zarar verebiliyormuş. Mİnosette sadece parasetamol olduğu için zararı yokmuş ve çok zorda kalınırsa günde 6 ya kadar yolu varmış. Ben 10 haftada 1 defa kullandım.

slm güzel anne adayları a.s.a.s.

ben 2008 AĞUSTOS ANNESİYİM ismim Öznur Eylül adında da bir kızım var sizede bi uğrayım dedim napıyor anne adayları diye..iyisiniz umarım.

size aslında bişey söylemek için geldim kızlar hamileliğiniz boyunca hergün 4-5 adet ceviz yiyin bebişiniz zeki ve dikkatli olsun . ben hergün yedim ve maaşallah çok dikkatli kızım var :nazar::nazar:

hepinize hayırlı doğumlar diliyorum kendinize çok iyi bakın öpt. :1hug::1hug:

Basakcim paracetomol iceren herhangi bir agri kesici alabilirsin, ama sadece paracetamol olucak icinde, mesela minoset ama plus degil normali, gecmis olsunnn...

arkadaşlar bende ağutos un 20si gibi doğum yapıcam şuan 8hafta 4günlük hamileyim.allah hepimizi sağlıkla kurtarsın bebişlerimizi kucağımıza versin

kızlar ben geldim hemde güzel haberlerle
bugün ense ölçümü ve ikili test için doktora gittim.kendi doktorum yoktu.aslında randevuyu alan kişinin hatasından doktorum erken çıkmış.randevu defterine geçmeyince bende akşamları gidiyorum doktorda hasta yok sanıp çıkmış
kendi doktorumun olmaması canımı sıktı önce.ama gitmişken başka bir doktora girdim..(gittiğim yer özel hastahane.)
ama diğer doktorda çok iyiydi.bebeğim 60 mm i geçmiş maşallah.doktor ense ölçümünü kol dirsek ölçümünü yaptı.kızlar görecektiniz bebeşim kıpır kıpırdı.daha sonra dört boyutlu baktı.organlar herşey çok iyi dedi çok şükür.dört boyutlu ultrasonda bebeğime inanamadım.göbek deliğine kadar gördüm diyebilirim.her şey çok ayrıntılıydı.ellerini yüzüne götürüp geri çekiyodu.daha sonnra kalbini dinledi.maşallah kalbi çok iyi atıyor dedi.maşallah her şey çok iyiydi.ikili test için kan verdim.sonucunu cuma alacam.inşallah iyi çıkar.dua edin kızlar.
folbiolu kesti.elevite başladı.kan hapı ve elevit kullanacam artık.şimdilik böyle odadan kanatlanıp çıktım sanki güzel açıklamalardan sonra.
tüm gün boyunca yazdıklarınızı okuyacam ama şimdi işim var.daha sonra geri dönecem

:roflol::roflol: Valla norracım, ben de tazefasulye hastası olduğum için aldım bu nicki. İstanbul'daki insanlar anlamıyor beni, tamam güzeldir abartma diyorlar. Ama İzmir'in çalı fasulyesini yemeyen bilmez. Hni şu küçük parmak kalınlığında (şeklinde) olan. Mevsiminde yapacaksın, bol soğanlı, domatesli, hafif ılıyacak ve odun ekmeğiyle dalacaksın :) Canını daha da çektirdiysem özür dilerim, benim de burnumda tütüyo..

Yaaa yapmayın kızlar yaaa. Ağzımın suyu klavyeye aktı:icecream:. Bu saatte nereden bulacağım ben "taze" taze fasulyeyilaelaelaelaelae

heliiiiinnn, ay çok sevindim arkadaşım. hihoyyyt İnşallah hep böyle uçarak çıkarsın hastaneden. Darısı başımıza..

Kızlar az önce bir fıkra okudum, paylaşmadan duramayacağım. Akşam akşam güldüreyim sizi birazdelikafadulden

Tabur´a yeni bir komutan gelmiş ve askerleri toplayarak bir konuşma
yapacağını belirtmiş. Bütün askerler toplanmışlar ve komutan
baslamış konuşmaya:
- Bugün tanışmak için sizleri buraya topladım. Benim adım Ahmet, soyadım
Kırç. Tekrar ediyorum, Kırç. Arada R var. Sakın ola* *diliniz sürçmesin
çok fena yaparım. Herkes iyice ezberlesin hata istemem.Askerler dağılmışlar
ve herkes 'Arada R var, arada R var' diye içinden* *ezbere koyulmuş.
Komutan ise bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermek için sağda solda
gördüğü askere soruyormuş:
- Sen
Emredin komutanım!
- Soyadım ne benim ?!
- Kırç komutanım.
Aferin ! İşinin başına! Komutan böyle böyle hergün bir kaç kere soyadını
soruyor ancak kimse şaşırmıyormuş. Laz ise bu konuda çok sancılıymış.
Ya birgün piyango kendisine çıkarsa ve şaşırırsa diye daralıp dururmuş.
Nihayet birgün tören esnasında komutan aniden arkasına dönmüş ve Laz'ı
işaret ederek
- Sen ! Soyadımne benim ?!
Laz heyecandan konuşamıyor, nutku tutulmuş.Yaprak gibi sallanmaya başlamış.
Komutan gayet sinirli
- Sana söylüyorum, cevap ver, asabımı bozma !
Hemen arkasındaki arkadaşı bakmış Laz'in başı belaya girecek hemen
fısıldamış
- Arada R var, arada R var... Bunun üzerine Laz cevap vermiş:
- Gört !!!

helincim cok sevindim, bugun bende bebisimi gordum kipir kipir oyuzden sevincini cok iyi anliyorum, sag saglim kucagina alirsin insallah, bu sefer kucaginda kipir kipir olur:CüvCüv:

X