2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

:roflol::roflol: Valla norracım, ben de tazefasulye hastası olduğum için aldım bu nicki. İstanbul'daki insanlar anlamıyor beni, tamam güzeldir abartma diyorlar. Ama İzmir'in çalı fasulyesini yemeyen bilmez. Hni şu küçük parmak kalınlığında (şeklinde) olan. Mevsiminde yapacaksın, bol soğanlı, domatesli, hafif ılıyacak ve odun ekmeğiyle dalacaksın :) Canını daha da çektirdiysem özür dilerim, benim de burnumda tütüyo..

Ayy evet iste tam ondan baharda yada yazin super olur, koylulerden alicaksin onu, bicakla bile degil elinle cit cit ayiklicaksin, uff olsa da yesem valla..Guzelim bazi seylerin tadini izmir'de yasamayanlar bilemez, mesela boyoz hala canim cekiyor, yemeden de gecmiycek, bide semiz otu hem salatasi, hem yemegi, ufff yaaa....cokacimcoook

Beni anladığına çok sevindim canım yaaa, bende dr.a gitmemek için zor tutuyorum kendimi :roflol: Evham da var tabii ama kötü bi tecrübe yaşayınca insan daha da bi pimpirikli oluyor maalesef. Neyse 9 Şubatı bekliyorum dört gözle, hayırlısıyla görsem bebeğimin sağlıklı olduğunu :Saruboceq: Zormuş dimi canım ya anne olmak :CüvCüv:

Evet gerçekten. Daha şimdiden hem de.. Benim de bir kaybım var, seni çok iyi anlıyorum. Ama hiç stres yapma. Hem bebeğine hem kendine zarar verirsin. 9 şubatta bebeğini kıpır kıpır göreceksin,hiç endişelenme.. her şey çok güzel olacak..

aman ıyı şişliğin gecmesıne sevındım.valla alyansımı bende takmıyorum okadar şişlik bendede var canım. demenkkı sen gecen şiştiğin zaman farketmeden ya tuzluyu fazla kacırdın yada yedıgın bişe dokundu sana.doktorum bana bı kitapcık vermıstı orda yazıyo kas krampları dıe.özelıkle üst bacaga vururmuş.yanı ayagını uzatıp dınlencekmıssın bıde 1 dakıka süreyle gergın tutucakmıssın.öle yazıyo

teşekkür ederim. kendimce rahat pozisyonlar buldum, çok rahat ediyorum. bacaklarım çok rahatlıyor. sırtüstü yatıp dizlerimin altına yastık koyuyorum, kuş gibi hissediyorum kendimi. yan yatinca da dizlerimin arasına kyuyorum.

Ben kuaföre gideyim artık kızlar.. Şu kaşlarımdan da kurtulayım, kocamınkilere benzeyecek yoksa :) (tek kaştır kendisi :)

Teşekkür ederim canım, bende sana sağlıklı bir hamilelik süreci ve sağlıkla bebeğini kucağına almanı dilerim a.s.

Canım benimde hafif bi geç döllenme mevcut, aslında sata göre 23 ağustos doğum tarihi ama ultrasona göre 26 ağustos çıkıyor.Kasıklarıda ara ara ağrı ve kasılmalar bende de var canım ama kısa süreli olduğu sürece normal bunlar yerimseniben Ben bundan önce kimyasal gebelik geçirmiştim o zaman aşırı ağrımıştı 2-3 gün ve kesesini fln göremeden kaybettim bebğimi. O yüzden bazı belirtiler normal olsa da korkuyor insan.. hiç iyi bişey değil ama sürekli kendimi dinleme modundayım :bbo: mesela sürekli bir gerginlik vardı midemde sanki bugün o gerginlik kayboldu gibi. Şişlik var ama gergin değil gibi birde göğüslerim şiş ama hassasiyeti biraz geçti gibi.. Şimdi mesela bunlar normal mi bi gariplik mi var? Bu günde buna taktım yani anlayacağın :eek:

ben de 7 haftalık bebeğimi düşürdüm. hep tetikteyim acaba bundan bişey olur mu şundan bişey olur mu diye sürekli kendimi dinliyorum. o yüzden hep göresim var ama stres yapmak da kötü. bu da bebeğimizi etkiliyor o yüzden dua etmek lazım. inş bu sefer bebeğimiz hayırlısıyla gelecek. benim sat 16 kasım senin de öyle galiba. hayırlısı bakalım.

ayy canım bende ilk bebegımı kaybettım 7 haftalıktı ama daha buyuk olması gerektı.önce hıc kese yoktu kese oldu ama bebek olusmadı.zaten hep lelenmem oluyodu.ama bıgun şiddetlı bı karın agrım oldu ve kırmızı geldı busefer kahverengı lekem hemengıttık doktora düşük baslıycak dedı ertesı gun kürtaja girdim :çok üzgünüm: ama herseyde vardır bı hayır 3. ayda tekrar hamıle kaldım ve bebegım suan benımle.cok mutluyum inşallah sıkı sıkı tutunur annesıne.valla bende kendıme söz verdım kendımı dınlemıcem dıe baya bı süre cok rahattım ama kasık agrım benı üzüyodu bıraz fakat nerdeyse butun arkadaslarda varmıs oyuzden rahatım.
Ay bitanem yaaa, senin içinde çok üzüldüm. Allahım bize ve tüm anne adaylarına yaşatmasın bu acıyı. Sağlıkla gelişsin bebeklerimiz, bu sefer bize sımsıkı tutunsunlar :ecrin_bebek: Bizde birbirimize destek olalım ve keyifle geçirelim inşallah şu 9 ayı. Doğum yapan arkadaşlar hep "bugünlerinizin tadını çıkarın" diyor, haklılar da ama şu korkuları bi atsak üzerimizden. Neyse bol bol birbirimize dua edelim, bebişlerimizi kucağımza aldığımızda bugünleri tebessümle hatırlayalım inşallah :Saruboceq:

kızlar zaten arada bacakları uzatıp oturmak lazım sürekli dizi kırarak oturmak iyi değilmiş. doğumdan sonra oturup kalkamaz kalkıp oturamaz hale gelirmişiz yoksa.
ben de makarnayı çok yiyorum ama kilo yapar diye de korkuyorum.

Son düzenleme:
ya bende şu sıralar makarnayla yatıp kalkar oldum bı onu yıyınce mıdem pek bulanmıyo.arada degısıklık olsun dıe yogurtlu makarna yapıyorum arada tek yıyorum hem doyuruyo hemde fazla bulanmıyo mıdem :)) sizin kanki oldugunuz bıseler varmı

bende 10 gün önceye kadar makarnayla kankiydim senin gibi ama yavaş yavaş menüm genişlemeye başladı azar azar yemege başladım et ve içinde soğan olan hiç bişey yiyemiyorum şimdilik

ya bende şu sıralar makarnayla yatıp kalkar oldum bı onu yıyınce mıdem pek bulanmıyo.arada degısıklık olsun dıe yogurtlu makarna yapıyorum arada tek yıyorum hem doyuruyo hemde fazla bulanmıyo mıdem :)) sizin kanki oldugunuz bıseler varmı

makarna benim de en iyi dostum, domasli yogurtlu peynirli, midee super geliyor kilo yapmicak desem her ogun yicem ama yinede 2 gunde bir yapiyorum, zorlada olsa baska cesit yemeye calisiyorum , ama dun aksam kotuydum, sadece peynirli yost yedim, kepek ekmegide baya rahatlatiyor..zaten hep kuru yemekten aldim o 2 kiloyu kesin....

Hoşgeldin İREM aramıza. burada çok moral bulacaksın, çünkü çoğumuzun başına düşük vakası gelmiş. herkesin çok kötü anıları var. ama hepimiz bu kez umutluyuz. birbirimize teselliler moraller veriyoruz. ben burda olmaktan çok mutluyum. birbirimiz için dua ediyor, kim doktora gitse heyecanla gelmesini ve anlatmasını bekliyoruz. çoğumuzun gaz ve göğüs acısı problemi var. mide bulantısı şikayeti birkaçımızda çok ciddi boyutta. benim bulantılar orta şiddetli devam ediyor. bazı günler iki kere istifra ederken nadiren (haftada bir gün) bulanmadığı da oluyor. bulantım varken iştahım olmuyor, su bile içemiyorum. örneğin bugün ilk suyumu az önce içtim. bir de öğlen çorba içtim, hepsi bu. akşama kadar geçerse telafi edeceğim.

ben de 7 haftalık bebeğimi düşürdüm. hep tetikteyim acaba bundan bişey olur mu şundan bişey olur mu diye sürekli kendimi dinliyorum. o yüzden hep göresim var ama stres yapmak da kötü. bu da bebeğimizi etkiliyor o yüzden dua etmek lazım. inş bu sefer bebeğimiz hayırlısıyla gelecek. benim sat 16 kasım senin de öyle galiba. hayırlısı bakalım.
Sende mi canım yaa :çok üzgünüm: Evet hayatım inşallah bu sefer hepimiz için herşey çok güzel olacak Allahım izniyle. Dularım hep sizlerle inanın. O acının ne demek olduğunu çok ii biliyorum, Allahım kimseye yaşatmasın. Bize de bu sefer yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Benimde sat 16 kasım canım ama ultrasona göre 9 haftalık olduk bugün itibariyle :nazar: ve işte muhtemel doğum tarihi de 26 Ağustos yerimseniben

uzunca bir aradan sonra merhaba arkadaşlar..... arada beni merak edenler olmuş teşekkür ediyorum onlara....

şuan 11+1 günlük olduk yani şükürler olsunki 12. haftanın içindeyiz lekelenmelerim artık gelmiyor 2 haftayı geçti nerdeyse 3 hafta olacak inşallah gelmez bir daha... progestana hala devam.....en son 8+4 iken gitmiştik bebeğimi görmeye şükür dr. amcası gelişimi gayet iyi herşey yolunda dedi bakalım bu hafta sonu randevum var ense ölçümü ve sanırım ikili test yapılacak şimdide onun endişesi telaşesi sardı rabbim hepimizi hayırlı haberlerle dönmeyi nasip etsin güzel sonuçlarla.....taki düne kadar hiçbir şikayetim yoktu hatta dr. sordum ben kendimi hamile gibi zannetmiyorum diye güldü adam bana iyi ya daha ne istiyorsun hergün istifra etsen dahamı iyi demişti.... ama ben dünden beri çok kötüyüm sabahları iki posta istifra ediyorum şimdi hala midem bulanıyor.... acayip halsizim, kafamı toparlayamıyorum, başım dönüyor gibi gözlerim kararıyor gibi çok değişik birşey oldum yani akşamları 2 tane progestan alınca kendimi sersem gibi hissediyordum aynı öyle birşey... hiç iştahım yok zorla yemek yiyorum canım hiçbirşey yemek istemiyor.....herkesin belirtileri 3 aya girince geçti benimki 3 aydan sonra başladı allah sonumu hayır etsin......

hergün nerdeyse giriyorum yazılarınızı takip ediyorum ama cevap yazamıyorum kusura bakmayın çünkü çok kaynatıyorsunuz ve işlerimde yoğun cevap yazmaya yetişemiyorum......

kendinize ve bebişlerinize iyi bakın....

Hoşgeldin İREM aramıza. burada çok moral bulacaksın, çünkü çoğumuzun başına düşük vakası gelmiş. herkesin çok kötü anıları var. ama hepimiz bu kez umutluyuz. birbirimize teselliler moraller veriyoruz. ben burda olmaktan çok mutluyum. birbirimiz için dua ediyor, kim doktora gitse heyecanla gelmesini ve anlatmasını bekliyoruz. çoğumuzun gaz ve göğüs acısı problemi var. mide bulantısı şikayeti birkaçımızda çok ciddi boyutta. benim bulantılar orta şiddetli devam ediyor. bazı günler iki kere istifra ederken nadiren (haftada bir gün) bulanmadığı da oluyor. bulantım varken iştahım olmuyor, su bile içemiyorum. örneğin bugün ilk suyumu az önce içtim. bir de öğlen çorba içtim, hepsi bu. akşama kadar geçerse telafi edeceğim.
Gerçektende dediğin gibi baya kişi düşüğü tecrübe etmiş :çok üzgünüm: Neyseee birbirini anlayan, aşağı yukarı aynı şeyleri yaşamış anne adayları olarak paylaşımlarımız böylelikle daha anlamlı olacak ve inanıyorum ki Ağustos 2009 unutulmaz bir mutluluk yaşatacak bizlere :Saruboceq: Dualarım hep sizlerle, mutlu haberlerinizi keyifle bekliyorum. Sıkıntılarınızı da herzaman paylaşmaya hazırım a.s. Sizlerin arasına katılmaktan çok mutluyum :1hug: İnşallah seninde sıkıntıların biter en kısa sürede de keyifle yaşarsın hamileliğini canım :CüvCüv:

Sende mi canım yaa :çok üzgünüm: Evet hayatım inşallah bu sefer hepimiz için herşey çok güzel olacak Allahım izniyle. Dularım hep sizlerle inanın. O acının ne demek olduğunu çok ii biliyorum, Allahım kimseye yaşatmasın. Bize de bu sefer yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Benimde sat 16 kasım canım ama ultrasona göre 9 haftalık olduk bugün itibariyle :nazar: ve işte muhtemel doğum tarihi de 26 Ağustos yerimseniben

hayırlısı olsun yani kendini yalnız hissetme diye anlattım. ben de o konuda çok pinpirik oldum burdan paylaşırız böylece bi rahatlık olur belki. ben de hep dua ediyorum. Rabbim bu acıyı bi daha yaşatmasın isteyen herkesin eline bebeğini sağsalim versin inş.

hayırlısı olsun yani kendini yalnız hissetme diye anlattım. ben de o konuda çok pinpirik oldum burdan paylaşırız böylece bi rahatlık olur belki. ben de hep dua ediyorum. Rabbim bu acıyı bi daha yaşatmasın isteyen herkesin eline bebeğini sağsalim versin inş.
AMİİİİNN :Saruboceq:

Kızlaar sizi yavaş yavaş tanımaya çalışıyorum :eek: Ebrar06 ve tazefasulye İzmir'limisiin? Eğer öyleyse bende sizdeniiiiiim delikafadulden 2 sene önce evlendim ve İstanbul'a yerleştim. Burası da güzel tabii ama İzmir'i çok seviyoruuum :asigim: Ailem, arkadaşlarım hep orada.. Sık sık gidip gelerek özlem gideriyordum ama bakalım hamilelik süresince ne kadar gidip gelebilicem :çok üzgünüm:

kızlar zaten arada bacakları uzatıp oturmak lazım sürekli dizi kırarak oturmak iyi değilmiş. doğumdan sonra oturup kalkamaz kalkıp oturamaz hale gelirmişiz yoksa.
ya bende makarnayı sevıyorum derken gunde 3 ögün yemıyorum 2 gunde bır mutlaka menümde var ama :1closedeyes: buarada sabah kahvaltısı harıc ekmek yemedıgım için makarnanın kılo yapcagını pek sanmıyorum acıkcası.
makarna benim de en iyi dostum, domasli yogurtlu peynirli, midee super geliyor kilo yapmicak desem her ogun yicem ama yinede 2 gunde bir yapiyorum, zorlada olsa baska cesit yemeye calisiyorum , ama dun aksam kotuydum, sadece peynirli yost yedim, kepek ekmegide baya rahatlatiyor..zaten hep kuru yemekten aldim o 2 kiloyu kesin....

valla bende öle hergun degıl ama 2 gunde bır mutlaka yıyorum.ama cok düzensız öğünlerım hala oturtamadım.bı sabah kahvaltım cok zengın oluyor ama ondan sonrası hakgetıre.ve hep kuru tüettıgımı farkettım.uzun zamandır resmen sulu bişe yemıyorum.suda içmesem iyicene kuruycam.ya nebılım içim hiç bişe almıyo hanı olurya hasta olursun aclıktan mıden kazınır ama yıycek bişe bulamzsın için almaz hiçbirini.kusmuyorum ama süreklı bı bulancak cıkarcam hıssı var.oyüzden ac bilaç dolasıyorum kımı zaman.meyveyle hergun olmasada arada dostum oluyor kaydirigubbakcemile3

buarada aftabrucum sana katılıyorum cogumuz bazı acıları yasamısız ve bırbırımızı cok daha iyi anlıyoruz.ve benımde dıkkatımı cekıyo hepimiz farkında bıle olmadan cogu kez bırbırımıze dua edıyoruz.bu gercekten cok güzel ve aramızdakı bagı güçlendırıyor.valla bende cok memnunum burda olmaktan sizi tanımaktan a.s.

milk shake cım hosgeldın.evet cok merak etmıstık senı neyse iyiymişsin sevındım.senınde bulantılar baya gec baslamıs erken bıter inşalah.amanın bende ya öle olursam tırstım bak şimdi.hep bı bulantı halım var ama cıkarmadım daha.bakalım zamn ne göstercek

selam kızlar,zorunlu yatak hapishanesinden firar ettim,soluğu burda aldım.
of,ben yürüyüş izni koparabilmek için gün sayıyordum randevuya,durdu durdu 2 gün kala leke geldi.hem yürüyüş benim moralimi de düzeltiyordu,şimdi iyice eve tıkıldık.şu 13 hafta bitse de neşemizi bulsak... :dance: sositososito

selam arkadaşlar eğer buraya geldiyseniz benim gibi muhtemelen 4 haftalık yeni anne adaylarısınız.Rabbim bi sıkıntı vermezse inşallah bebişlerimizi Ağustos ayında kucaklarımıza alıcaz.bu sürede sorunlarımızı mutluluklarımızı ilk kalp atış heyecanlarımızı burda paylaşalım.kaydirigubbakcemile5

rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun benim ilk bebeğim düşükle sonuçlandı şimdi de 8 haftalık hamileyim ama bebek görünmedi dr boş gebelikten şüphelendi devamlı9 ağlıyorum öncesindede adetim 1 hafta geçti kanamam gelmeye başladı dr düşük tehlikesi var dedi 1 ayı geçgin yatıyorum ama boşunuymış çok zor rabbim kimsenin başına vermesin 1 hafta daha bekleyip kesin sonuç alınacak

Kızlar benim bugün boş günüm, akşam da geç yattım azcık, sabah 10'da kapı çaldı, mercekten baktım, 2 tane hemşire. Açtım, "günaydın, siz hamilesiniz değil mi?" dediler. Bir doktora ilk defa gitmişim gibi bütün bilgilerimi aldılar. Sağlık ocağına kayıt yaptırmak gerektiğini duymuştum. Ama , bal köpüğüne boyatıyordum, Renk farkı çok bariz, üstelik genetik olarak bir yığın beyazım var. Hem de sadece kafamın üstünde ve önlerde :) İnat gibi.. Bir de boya zamanı gelince kepeklenmeye başlıyor ki, yıkamadan 48 saat duramaz hale geliyorum.
ya çok enteresan simid bende mi gideyim acaba saglık ocagı hafta içi acıktır herled ctesi falan acık değildir e calısıyorum gitmessek noluyormus çok ilginçc yeni uygulama ve kapına kadar geldiler ha enteresan valla

ya bu arada grip asısı normalde kotu diy birsey yok bu konuda iki ayrı inanıs var ben yillardır olurum ve hic grip olmadım. griple soguk algınlgı karıstırılıyor igne oldum yine hasta oldum diye sızlanıyor insanlar grip tehlikeli birsey atesli eklem agrılı vs vs. ben her sene oldugum ugib bu senede oldum ve geçen sefer soguk algınlgı geçirmisim dr oyle dedi. iyiki olmusum idyorum valla olmak gerek hele gebelik oncesi

Ağustos anneleri, hepinize öncelikle merhaba a.s.
derecesinde olmasa da hafif hafif ve kısa süreli bulantılarım oluyor. O kadar da olsun yani dimiii yerimseniben Hepinize saplıklı gebelik süreci ve kolay doğum diliyorum arkadaşlar

irem merhabalar hosgeldin aramıza. ist un neresindensin. ist dan birileri gelince bende mutlu oluyorum. ee madem izmir dayanısması yaptınız kıskandım bende ist larla ozel ilgilencem:)))

bu araad izmirli olmak istedim bir an yahu oyle bir anlatıyorsunuzki oldum olası izmir i bgenip sevmisimdir her bodrum mugla yonuned tatile gidisimizde bir gun izmirde geçiririz dolasırız kordonda falan. ama okadar kalmısılıgım pek yok.
ama guzel sehir ya deniz kenarında olan bir sehir guzel olmazmı.

Ayy tazefasulye cok guluceksin belki ama ne zaman senin yazilarini okusam canim zeytinyagli tazefasulye istiyor, ya cok tuhaf ama napim, gozumun onune bi tabakta taze fasulye geliyor yogurtlu, ayy ben buaralar doymak bilmiyorum, nolcak bu halimm..
ay nora ya çok alemsin:)
ama fasulyenin yogurtulsu nası oluyor hiç yemedim. bakla gibi olur sanki o ?

:roflol::roflol: Valla norracım, ben de tazefasulye hastası olduğum için aldım bu nicki. İstanbul'daki insanlar anlamıyor beni, tamam güzeldir abartma diyorlar. Ama İzmir'in çalı fasulyesini yemeyen bilmez. Hni şu küçük parmak kalınlığında (şeklinde) olan. Mevsiminde yapacaksın, bol soğanlı, domatesli, hafif ılıyacak ve odun ekmeğiyle dalacaksın :) Canını daha da çektirdiysem özür dilerim, benim de burnumda tütüyo..
odun ekmegi ile dalcan ha çok kotusun burcu yahuu canım cekti hemde nasıl :)))

Canıım lierac sanırım en etkilisi, tanıdıklarımın hepsi onu kullandı ve çok memnun kaldılar. bende onu kullanmayı düşünüyorum hihoyyyt

daha oncede yazmıstım sen yokutn ama tekrar yazayım irem.
ben ilk hamileligimde lierac kullandım hemed aylarca itina ile surdum karnım su an harita gibi
bu biraz cilde yapıya baglı.
hiç birsey surmeyin demek istemiyorum ama bu kadar para verip catlaması sonra çok can sıkıyor
ben o yuzden sıradan bir nemlendirci bebe yagı falan dusunuyorum marka birseyleri almayı hiç dusunmuyorum.

kızlar aklınızda olsun ozellikle masa basında calısanlar ilk hamilelimde çok yapmıstım bunu masanın altına 5 li raf lar varya plastik hani evrak rafı onlardan birtane koyun ve ayaklarınızı ustune uzatın oyle rahat oluoyrki
hatta rahat olmasını isterseniz evden miinik biryastık getirip ustuen koyun. var gucunuzle bastırmıycaksınız tabi raf plastik ama kırılmıyor bacak uzatma ile yani.
ben bu alıskanlıgı ilk hamilelikte edindim sonra hamile delikende hep masa altına girdigim isyerlerinde ilk is evrak rafı koydum ve gun içined ayaklarım falan sismiyor boylelikle

Kızlaar sizi yavaş yavaş tanımaya çalışıyorum :eek: Ebrar06 ve tazefasulye İzmir'limisiin? Eğer öyleyse bende sizdeniiiiiim delikafadulden 2 sene önce evlendim ve İstanbul'a yerleştim. Burası da güzel tabii ama İzmir'i çok seviyoruuum :asigim: Ailem, arkadaşlarım hep orada.. Sık sık gidip gelerek özlem gideriyordum ama bakalım hamilelik süresince ne kadar gidip gelebilicem :çok üzgünüm:

Ayyy bir Izmirli daha cok mutlu oldum bak simdi:))))):emir_bebek:kaydirigubbakcemile5

X