2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

korkma canım, çok eğlenceliydi benimki. taklalar atmalar, amuda kalkmalar filan. doktorun yanında 1 saat kalmışız inan hiç anlamamışım. ense kalınlığını doğru ölçebilmek emin olabilmek için 10-15 kere pozisyon alıyor, bebeği oynatmaya doğru açıyı filan bulmaya çalışıyor. midesi var mı idrar kesesi var mı herşeye bakıyorlar. inşallah çok güzel geçecek, mutluluktan ağlayıp döneceksin. güzel haberlerini bekliyoruz.

anladım canım,bende daha karar vermıs degılım.2li yaptırcam ama iş göbekten su alımına kadar gıderse o riski göze alırmıyım bılemıyorum.çünkü ufak bır hatada bebegım keseı patlayabılıyormus.valla cok korkuyorum herıkısındende.yaptırsak bı dert yaptırmasak bi dert
Allah sonumuzu hayıretsın artık

kızlar 2li yaptırcam ama Allah korusun risk cıksa bile aldırmam. Allah bu cocugu bana 18ay sonra verdi ve verdigine gore ondan gelen herseye razıyım hicbisekilde kıyamam cocuguma Allah korusun ama nede olsa benim canım kanım hepinizin fikrine saygım sonsuz

ayy negüzell ya inşallah o gunlerı bızlerde görürüz.nasıl gectı 1 saat anlamadın dimi.bende merakla beklıyorum heralde benımkıde 3 hafta sonra falan olur.ayy bebegın kımıl kımıl oldugunu görmek negüzel bı duygudur kimbilir

valla minik kelebek ne yalan söyleyim benim de kafam karışık bu konuda. biliyosun ben ilk gittiğimde olmayan bişey yüzünden kafam nasıl karıştı ne kadar üzüldüm. doğru düzgün bişey de söylemiyorlar hemen bebeği almak gerekir diyorlar bu adam ne hissediyor diye düşünen yok. bi cana kıymak bu kadar olmasa gerektir. zaten %100 sağlıklı dediği de sağlıksız olabiliyor nerden bilecek ki. hem de bu testler sonucunda eğer negatif bi durum varsa doktor alma yoluna gidiyor ben hiçbir şekilde aldırmayı düşünmeme herhalde. o halde bu test gerekli mi diye düşünüyor insan. belki ben de yaptırmam boşuna kafam karışmasın.

evet canım valla büyük konusmıyım ama bende kıyamam bebgıme,sonucda saglıklı dogsa bıle ılerde ne olacagını hıc kımse bılemez.Allah hepimize saglıklı bebekler nasip etsın İNŞALLAH....

zaten dedıgım gıbı göbekten sıvı alımınında cok yüksek riski varmıs. inşallah zaman hepimize cok güzel anılar ve cok güzel yasanacak dakıkalar nasip etsın

evet canım aynen senın yasadıgın gıbı.ozaman sana doktorun ılk söyledıgı sey bebegı almak gerekebılır di.ne sacma,kı onun yaptıgı testtede yanılma payı cok yüksekmıs,ozamanlar ben sana söylemıstım hatırlıyormusun.doktorun yüzünden bosuna gunlerce stresle yasadın,bebegıne hiç haketmedıgı stresler yasattı doktorun.

neyse yeterkı Rabbım ol desın yeterkı Rabbım iyi olmasını istesın.bizim inancımız yüksek olursa mükafatını alırız inşallah die düşünüyorum.Allah hiçbirimiziz bu yolculukta zor sınavlardan gecırmesın inşallah

ben de senin gibi düşünüyorum.bir cana nasıl kıyarım...çok zor bir karar olur böyle bir şey.Allah böyle bir imtihanla yüzyüze bırakmasın inşallah.

evet çok iyi hatırlıyorum ama öyle konuşunca doktor insan yine de üzülüyor. ona göre minik bi parça bilmiyor ki sen onu canın yerine koymuşsun. sonra da ben belki almak gerekir dedim diyo ben bi hafta ne yaşadım ne anlasın. ama en sonunda demiştim ne olursa olsun bu bebeği aldırmayacağım diye. belki de Rabbim deniyordur acaba bu kulum zorda kalsa ne yapacak diye. çünkü canını veren de o alan da o. biz elimizden geldiğince dikkat ederiz yine en sonunda Rabbimize emanet minik bebeklerimizin canı. Rabbim geçemeyeceğimiz sınavlara tabi tutmasın hiçbirimizi.

Kizlaarrr gunaydin, az once doktordan geldim, bebisimi gordum bize el salladikipir kipir oynuyor 3.4cm olmus kuzumnasil hareketli eller ayaklar kipir kipir, bu gidisle cok hareketli olucak dogunca, yandik:ecrin_bebek:2'li test icin 3 hafta sonrasina randevu verdi ama ben universiteden de almistim randevu o da 2 hafta sonra.Ama dediginiz gibi hic yaptirmayip saglikli da olabilir yada 2-3 kere yaptirip az risk cikip, hastalikli da gelebilir.Allah hepimize yavrularini sagsaglim bagislasin ve saglikli bir sekilde kucagimiza almak nasip etsin:ecrin_bebek:Yinede universute de yaptirip emin olmak istiyorum...

kızlar aklınıza kötü şeyler getirmeyin bakın ne güzel bebişler büyüyor herşey yolunda gidecek ve saglıkla alıcagız bebeklerimizi kucagımıza sadece yaz sıcagından biraz etkilenirler o kadar şimdi bizlere düşen görev yediklerimize içtiklerimize ve hareketlerimize dikkat etmek onları korumak için birde ısrarla annemin dedigi gibi sigardan ve içilen ortamlardan uzak durmak bizim ve bebegimizin saglıgı için çok önemli eşim mutfakta yanımda içiyordu annem kıznca şimdi paşa paşa bahçede içiyor

arkadaşlar, bu testler büyük oranda riski belirliyor ama zaten doktorlar da %100 doğrudur gibi bişey iddia etmiyorlar. amniyosentez yaptırma kararını size bırakıyorlar. benim gittiğim doktor riskin düşük gibi göründüğünü ama yine de düşük de olsa ihtimal olduğunu, bu bulgulara göre kendisinin amniyosentezi önermeyeceğini ama yine de kararı bana bıraktığını söylemişti. zaten onların görevi down sendromlu bebeği kesinlikle önceden saptamak değil. sadece ihtimali riski belirlemek.

Buarada aryik bu yanmalara dayanamadigimi soyleyince gaviskon verdi, her yemekten sonra 1 kasik dedi...ise yarar insallah...ayrica hamile kaldigimdan beri 10 haftada 2 kilo almisim, normal dedi, 3. aydan sonra ortalama 1 kilo alirsan hersey yolunda gider dedi ama gittikce sisiyorum sanki, yanaklarim toparlak oldu....

hadi gözün aydın canım çok sevindim miniginin kıpır kıpır olması yaramaz olucagı anlamına gelmez annesi benim kızımda öyleydi anlatamam karnımda sanki biriyle güreş yapıyor zannederdin ama dogdu melek gibi halende 6 yaşında evde uslu sakin bir çocuk eminim senin miniginde seni üzmüyecek annesi
canım sen kaç haftalık oldun ben 10 haftaya girdigimde gitmiştim dr bana bebegin şekillenmemiş dedi açıkçası üzülmüştüm senağlama

norraaa cok sevindim canım gozun aydın masallah bebisinede
sanki ben gormus gibi hissediyorum boyle haberler alınca
aynen banada 3 hafta sonraya randevu vermisti
ama ben 2 hafta sonra gidicem cunku haftalar gecmek bilmio gormek istedigim icin
tekrar gozun aydın canım

hayırlı olsun norra. çok sevindim. inş hayılısıyla kucağına da alırsın. erkek bebek çabuk canlanır diyorlar. kızlar biraz geç şekillenirmiş belki ondandır seninki başak. ben de cuma günü gitcem inşallah güzel haberler alırım.

bugun tam 10.haftam sat.a gore12 kasim sat..ama vaginal bakti belki seninki karindan baktiysa net gorememistir, vaginal bakti, yakinlastirdi, koca kafali elleri ayaklari kipir kipir, ama tabi elleri daha belirgindi...

tesekkurler canim, insallah sende kipir kipir gorursun bebisini...

arkadaşlar bende bebeğimi gördüm bide erkek bebek çabuk gelişirmiş diolar dogrumu? Ben 8.3 günlük hamileyim 1.7 cm olmuş erkek olur diolar sizcede öylemi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…