2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

gunaydın herkese...

kayracım guzel haberlerini aldık cok ama cook sevindik darısı hepimizin basına insallahhh
benim randevuma 3 hafta var ikilii icin nasıl dayanıcam bilmiyorum ama 3.haftanın basında giderim muhtemelen :)

sağolun inşallah arkadaşlar.darısı hepimizin başına.

aftabru, çok sevindim darısı başımıza

ben bebe yağı sürüyorum şimdilik daha erken ama yinede sürüyorum
sonra doktora sorarım önersiği bi kremi alır kullanırım

kayra ilk ikili test yaptıran arkadasımız senisin sanırım bugun de aftabru yaptırcak diye hatırlıyorum. ikili test 4 boyutlu da mı yapılıyor ?? cinsiyeti ile ilgil ibirsey demedimi dr peki ?
e sen bu durumda temmuz annesisin sen din sanırım temmuz um ama orası kalabalık burda takılayım diyen :) normal dogurcaksan augstos olma sansın yuksek tabi .

ESRAKO canım ikili test kan alınarak yapılıyor.daha sonucum çıkmadı haftaya salı günü çıkacak inşallah.hayır canım yanlış hatırlıyorsun ben temmuz annesi değilim normal olursa 1 ağustos gibi inşallah.allah bir sıkıntı vermezse normal doğum olacak inşallah.dün doktorum 18 temmuz dedi ama sezeryan o.düne kadar doğumum 4 ağustostu ama öne kayıyorum hızla.

kayracım çok gözün aydın. senin bıldırcın sizi de almış kanatlarında uçurmuş ne güzel. bizimki de amuda kalktı. çok komikti, annelik içgüdüsüyle "ayyy aman aman" demişim, doktor gülüyor. ben de bugün doktordaydım birazdan anlatacağım. ama benim bebeğim kaç haftalık benim kafam karıştı. senin satın neydi kayra?

canım seninde gözün aydın şimdi okudum.haberlerimiz hep böyle güzel olur inşallah hepimizin...ya ne uçurması saatlerce ağlattı bacaksız.babası durup durup gülüyor sonra ağlıyor.valla canım doktora her gittiğimde biraz daha öne kayıyorum.sat 27 ekimdi ama işte.sorun değil ya +3,-3 yanılma payı varya.sağlıklı olsunlarda inşallah.ama doğumum öne kaydı.neyse canım tekrar gözün aydın.

canım benim de sat 1 kasım ama sen nasıl 11+4 oluyosun anlamadım ben 10+4 ün şu an

11+4 cihaza göre, ama doktor "bu cihazlar 2-3 gün fazla gösteriyor her zaman" dedi. o yüzden ben 11+1 im diye düşüneceğim. erken döllenmişim arkadaşım bir hafta kadar.

petrik ve ma ci de teşekkür ederim arkadaşlar.darısı sizlerin başına.inşallah çok güzel haberlerle uçarsınız.

Ben banyodan banyoya karnima ve goguslerime badem yagi suruyorum, yumacik yapiyor...

legen kemiğindeki bir açıyı ölçüyor galiba doktor, eğer açı 45derceden büyükse erkek, küçükse kız oluyormuş galiba. tabi bunlar %100 olmayan tahminler. bizim kerata doğrudüzgün bir pozisyon vermedi ki doktor ölçsün. bir kere alabildi o açıyı ona göre erkek olduğundan şüphelendi. benim demem o ki; bebeğin cinsiyetini çook merak eden arkadaşlar 12.haftada öğrenilebiliyormuş bu açıya bakılarak. doktorunuza sorarsınız. bu da benden size kıyak olsun.

arkadaşlar, güzel şeyler duymak beni mutlu ediyor... umarım hepinizden hep güzel haberler alırım... çatlak kremi kullanmakta bence de fazda var... da banyodan banyoya yeterli diye düşünüyorum, maksat deri kuru kalmasın.. bu arada benim randevum da pazartesiye ertelendi.... 6+5 oluyorum pazartesi; çok da korkuyorum en son diğer ultrasonları gösterip seninki bunlara göre küçük demişti:KK43:( yüreğim ağzımda pazartesiyi iple çekiyorum...hem korkuyorum hem heyecanlanıyorum...

Bu arada, sanki meslektaşlarım ağırlıkta mı bana mı öyle geliyor??? Öğretmenim ben de... Şu sıralar okulda çok zorlanıyorum. Bugün çocuklardan biri karnıma feci çarptı... o kadar korktum ki:KK43:(

MERHABA ARKADAŞLAR,
sabah 11:30 da gittim doktora. benim doktorum ikili test için ataşehir acıbadem hastanesinden bir profesöre gönderdi beni. ordaki cihaz daha gelişmişmiş herhalde ondan. bir saat kaldık doktorun yanında. çok çok ilgili ve tatlı bir doktordu. oysa ben genelde proflardan pek haz etmem. dandun konuşurlar genelde. bu adam çok hoş muhabbetti. hiç anlamadım 1 saat kalmışız meğer. karından baktı. ensesini burnunu kalp atışını herşeyi ölçtü. mide var mı idrar kesesi var mı filan diye baktı. herşey normal dedi. 46mm olmuş. cihazlar genelde bebek ölçümüne göre 3 gün fazla gösteriyormuş ona göre, o yüzden doktor bana "sen 11+2 ymiş gibi davran, +/-3 gün zaten yanılma payı olur" dedi. düzenli gittiğim doktorum cihaz ne diyorsa onu kabul ediyordu ve ben ona göre 11+5 oluyordum ki işte bu bana tuhaf geliyordu zira benim satım 1 kasım. ama şimdi 11+2 olarak halimden memnunum. vajinal bakınca hep daha büyük çıkıyor bebek. çünkü ölçümler daha net oluyor. vajinal baksaydı cinsiyetini de kesin söyleyecekti ama ben öğrenmek istemedim. eşim biraz üzüldü bu duruma o merak ediyordu çok ama ben gerçekten öğrenmek istemiyorum. belli bir açı var ona göre kız mı erkek mi anlıyorlarmış. o açıyı daha net görmek için de vajinal bakması gerekiyordu. benim için bebeğimin sağlığını yerinde olduğunu duymak herşeye değerdi daha fazlasını istemezdim. kan da verdim, cmts günü belli olacak. eğer o da iyi çıkarsa doktor amniyosentez önermeyecekmiş.
işte benden haberler bu kadar kızlar, sizinkileri de bekliyoruz merakla. inşallah hepiniz bebeğinizin zıplayışını görürsünüz sağlıkla sıhhatle....
gözünaydın sağlıklı olduğunu duymak herkese nasip olur inşallah
canım 46 mmzaten 11+2 veya 11+3 demektir gibi geliyor bana.ben 2 gün önce pazartesi gittim ve 45,6 yani 46 mm di yaklaşık olarak ve bana 11+3 günlük bebek dedi
.üstelik karından baktı.bugün dahada büyümüştür sanıyorum iki gün geçti ve 11+5 günlük olduk diyorum
ama sanırım her defasında bir kaç günlük fark edebiliyor ölçümler
sağlıklı olsun da bir kaç gün önemli değil
bebeğimin zıplayışını bende gördüm ve gözlerimi ayıramıyordum inşallah allah tamamınada erdirir herkesinkini

merhaba kızlar ben geldim geriden gelip tüm sayfaları okuyamadım fazla oturamıyorum.bu gün iyiyim kanamam bu gün kesildi ama çok oturunca karnımda basınç ve ağrı oluyor ilaçlara devam ediyorum bol bol yatıyorum yatmayı pek sevmeyen birisiyim oda başımı ağrıtıyor ama katlanacağım.hepinize iyi akşamlar.

arkadaşlar merhaba,
çok sık uğrayamıyorum,bazı yazıları da kaçırıyorum.benim sol sırtımda 4 gündür bıçak gibi saplanan,nefes almamı bile zorlaştıran bi ağrı var.yel girdi diye kremler falan sürüyorum geçmiyo sizde de böyle şeyler oluyo mu,acaba hamilelikle mi alakalı???

herkese merhaba,
aftabru gözün aydın,
tazefasulye,bana da 25 aralıktaki kontrolümde megadyn vermişti doktorum,'elindeki folic plus bitince başla' demişti,yeni başladım,5-6 gün oldu.
geçen hafta ve dün yapılan tahlillerde idrarda iltihap çıkmıştı,özellikle dün yapılanda.fakat bende bir rahatsızlık yoktu,o yüzden doktorum kendi laboratuvarlarından şüphelenip beni devlet hastanesine gönderdi.gerçekten de sorun yokmuş,tahlil temiz çıktı.doktor özel durumumu bildiği için baştan beri beni rapor almaya ikna etmek için çalışıyordu,nihayet ben de öyle düşündüm ve 3 günlük rapor aldım.ama dinlenerek değil,okulla ilgili işleri yaparak geçecek günlerim.burcu,son gün cuma mıymış?bize yarın olduğu söylendi,yetiştiririm inşallah

arkadaşlar merhaba,
çok sık uğrayamıyorum,bazı yazıları da kaçırıyorum.benim sol sırtımda 4 gündür bıçak gibi saplanan,nefes almamı bile zorlaştıran bi ağrı var.yel girdi diye kremler falan sürüyorum geçmiyo sizde de böyle şeyler oluyo mu,acaba hamilelikle mi alakalı???

canım benimde sağ tarafta inanılmaz bir ağrı var.sanırım hamilelikten kaynaklanıyor.

bu arada tüm güzel haberlere cok sevindim gercekten.kendi bebğime sevinemiyorum sizinkiule idare ediyorum.sizin sayenizde artık takmıyorum arkadaslar bunu farkettim.arkadaslarım gelip sürekli soruyo ne oldu durumun nasıl .amaaaannnn herşey olucağına varır.allahım ne yazmıssa o olur.yasımız genç.tabiki sağlıklı hayırlı bi evlat isterdim.amam yazılanıda yaşıcam kaçarı yok yani.öpüyorum hepinizi cokkk.ve gerçekten hepinizin sayesinde rahatlıyorum.cok iyisiniz cokkk.

bua arada bide inanılmaz mide bulantısı kusma iğrenççç... anlatılmaz yaşanırkaydirigubbakcemile3aman sakın yaşamayın.yemek yiyemediğim gibi bide kusunca 3 kilo vermiş bulundum.nasıl geri alırım bilmem yaneee.yemek yemek istiyorum iştahla.açım aççç....:çok üzgünüm:tok acın haliden ne anlarcokacimcoook:icecream:

herkese merhaba,
aftabru gözün aydın,
tazefasulye,bana da 25 aralıktaki kontrolümde megadyn vermişti doktorum,'elindeki folic plus bitince başla' demişti,yeni başladım,5-6 gün oldu.
geçen hafta ve dün yapılan tahlillerde idrarda iltihap çıkmıştı,özellikle dün yapılanda.fakat bende bir rahatsızlık yoktu,o yüzden doktorum kendi laboratuvarlarından şüphelenip beni devlet hastanesine gönderdi.gerçekten de sorun yokmuş,tahlil temiz çıktı.doktor özel durumumu bildiği için baştan beri beni rapor almaya ikna etmek için çalışıyordu,nihayet ben de öyle düşündüm ve 3 günlük rapor aldım.ama dinlenerek değil,okulla ilgili işleri yaparak geçecek günlerim.burcu,son gün cuma mıymış?bize yarın olduğu söylendi,yetiştiririm inşallah

Canım bizim de cuma sonmuş, ama e-okul sistemine göre hafta sonu da not girişi yapabilecekmişiz. Biz daha analitik geometri sınavını yarın yapıyoruz. Bir de malum, ders matematik olunca, öğrenciler notlarını yükseltmek için ödev almak istiyorlar, o da benim içime sinmiyor. Ben de birer sınav yaptım tüm sınıflara ekstradan, bir de onları okuyacağım daha.. Dertsiz başıma dert aldım -tatlicadiarzu- e-okulu da eşim kullanıyor şu anda, başa bela bir sistemmiş.. işimiz var yani... Senin branş neydi?

kızlar slm gerçi pek kimse yok herhalde de.bir gün girmedim bi dünya yazı olmuş.aftabru hayırlı olsun bebişi görmüşsün.hepinizin hayırlı haberlerini alırız inşl.hepimizin bebeklerin cinsiyetini çok merak ediyorum :) norra cım eşin ve sen nasılsın?

X