2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

lilith beyaz süt gibi akıntı normal bir akıntı
rengi sarı yeşil ve kahveyse,yanma ve kaşıntı varsa enfeksiyon düşünülebilir
benim koyu renkli hatta bir defa kahverengi bir akıntım oldu.korkarak doktora gittim. bana enfeksiyon riskine karşılık vajinada ph düzenleyici vajinal bir tablet verdi
ama senin ki normal bir akıntıdır

kızlar beyaz akıntım var süt gibi normal mi acaba ?size de oluyo mu?

canim o bendede var, doktorum gebelik sirasinda akintilarin artabilecegini soyledi, kahve yada kirmizi olmadigi surece korkma..ben gunluk ped kullaniyorum ve bazen 2 kere degisiyorum, krem-sari renkte..:CüvCüv:

folik asit vucutta birikmeyen bir vitamin diye biliorum. yani gerekli ise vucut kullanır değilse atar zaten mantıgı. kalsiyum vs gibi depolanmıyor vucutta yani
olumsuz bir yonude yok boylelikle

esrakocum ben irandayım geçici görev için. burda doktorlarda ultrason yok. ultrasoncular var :) gidip çektirip belgeni alıosun onlar sana bişi diyemiolar doktor olmadıklarından. doktordan randevu alıosun ve gitmeyi bekliosun benim gibi. o zamana kadar da meraktan çatlıosun

lalcim kusura bakma bende sandım dr a gititn olcumu yaptı soyledi sen irdeliyorsun. artık kızıyorum boyle irdeleyenlere çunku kendimede epeyce kızdım buyuzden surekil dr un dediklerini teyit etme modundayım esimde geçen gun kızdı yeter arık bak adam hep haklı çıkıyor diye:)
senin durum farklı imis ama.

ben geçen gun nette okumustum kalp atım hızlarının hafta hafta kac olması gerektigin bulmaya calısırım tekrar sen tam olarak kac haftalıksın ?

günaydın kızlar a.s.

geçmiş olsun norraa, kayra gözün aydın hepimiz güzel haberler veririz inşallah
yeni gelenler hoşgeldiniz

slm kızlar maşallah :nazar: herkesler çok iyii aman nazar deymesinn dr gidenlerin gözü aydın hep böle haberlerle dönelim:dance: işallah bizde yaşarız o mutlulugu:Saruboceq yaa ben çok fenayımm burnumm pancar gibi olduu kaydirigubbakcemile3 bi akşam olsada eve gitsem yaa dinlenmek istiyorum:nazar:

nora aylık toxo testi demissin sende toxo var falandamı aylık baktırıyorsun bunlara ??

Hayir canim bende toxoya bagisiklik olmadigi icin doktorum doguma kadar her ay testi tekrarliycaz onlem amaciyla dedi..Ig M de Ig G de negatif oldugu icin eger hamilleik sirasinda toxo ya yakalanirsam tedavi uygulayabilmek icin.Normalde eger toxo testlerin negatif ise kontrol amacli her ay yeniliyorlar..

lalcim kusura bakma bende sandım dr a gititn olcumu yaptı soyledi sen irdeliyorsun. artık kızıyorum boyle irdeleyenlere çunku kendimede epeyce kızdım buyuzden surekil dr un dediklerini teyit etme modundayım esimde geçen gun kızdı yeter arık bak adam hep haklı çıkıyor diye:)
senin durum farklı imis ama.

ben geçen gun nette okumustum kalp atım hızlarının hafta hafta kac olması gerektigin bulmaya calısırım tekrar sen tam olarak kac haftalıksın ?

çok saol canım ya.burda 2li 3lü testler bile yok yani tc ye gelmem gerekecek.ve 8 hafalığım tam.bu yüzden benle aynı zamandaki arkadaşlara bakıp öğrenmeye çalışıorum.burda hamileyim diye ilk doktora gittiğimde tansiyonuma bakıp beni yolladı. jinekoloğa gitmemiş gibiyim yani. doktorlarda da randevu sistemi yok.kim önce gelirse yer kpıyor.sabahtan gelip bekleyen 40 kadından bana zaman kalmıyor.martta gelicem inşallah o zamana kadar sizden öğrenicem :eek:

esrakocum ben irandayım geçici görev için. burda doktorlarda ultrason yok. ultrasoncular var :) gidip çektirip belgeni alıosun onlar sana bişi diyemiolar doktor olmadıklarından. doktordan randevu alıosun ve gitmeyi bekliosun benim gibi. o zamana kadar da meraktan çatlıosun

LalEce Allah yardımcın olsun. Nasıl bir sistemdir bu, her yerde ultrasonografi eğitimleri veriliyor. Aslında evde scannerın varsa ultrason görüntünü bilgisayara aktarıp bir doktordan görüş isteyebilirsin. Hatta msn üzerinden cüzi bir ücret karşılığı online takip yapan doktorlar da var. Düşünürsen araştırabilirim.

çok saol canım ya.burda 2li 3lü testler bile yok yani tc ye gelmem gerekecek.ve 8 hafalığım tam.bu yüzden benle aynı zamandaki arkadaşlara bakıp öğrenmeye çalışıorum.burda hamileyim diye ilk doktora gittiğimde tansiyonuma bakıp beni yolladı. jinekoloğa gitmemiş gibiyim yani. doktorlarda da randevu sistemi yok.kim önce gelirse yer kpıyor.sabahtan gelip bekleyen 40 kadından bana zaman kalmıyor.martta gelicem inşallah o zamana kadar sizden öğrenicem :eek:

Canim allah yardimcin olsun ama 2li 3lu testin icin muhakkak gel trye, bebisinin sagligi herseyden onemli...a.s.

LalEce Allah yardımcın olsun. Nasıl bir sistemdir bu, her yerde ultrasonografi eğitimleri veriliyor. Aslında evde scannerın varsa ultrason görüntünü bilgisayara aktarıp bir doktordan görüş isteyebilirsin. Hatta msn üzerinden cüzi bir ücret karşılığı online takip yapan doktorlar da var. Düşünürsen araştırabilirim.[/QUOTE

burdaki hiç bir doktorda ultrason yok. ve türkiye gerçekten cennet yani şı an anlıorum.bir randevu sistemi bile yok burda itiş kakış visiteye girmeye çalışıosun ben de alışık deilim yamyamlar gibi yer kapayım kavga edeyim yok önce ben geldim yok sen diye. internetteki sitelerde de hep farklı bilgiler var.biri normal boyu şöle olmalı dio biri başka bişi dior.scanner nerden bulsam die düşündüm eşime sorayım o belki bilir.yani burası hayal gücünüzü zorlayabilir. :eek: 1 ay daha sabredip zaten atlayıp gelicem. her gece kabus görüorum şimdide kalbi çok hızlı geldi ona evhamlandım.8 . haftada olup kalp atışları benzer olanlar varsa rahatlıcam :) ülkemiz çok çok güzel arkadaşlar.medeniyet gerçekten

cok fena uykum gelio yine ya korkuyorum bu saatlerde alıskanlık yapacak die yada masa basında odamda basılcam uyurken die :KK43:(

bende aynı durumdayım fecii uykum var arada masada kestiriyorum : )
dün akşam 7 de uyudum ama çok wcye kalkıyorum geceleri az uyuyorum

kızlar bende bel sırt ağrısı göğüs ağrısı çok oluyo
özellikle belim ve sırtım ağrıyo

kızlar bende bel sırt ağrısı göğüs ağrısı çok oluyo
özellikle belim ve sırtım ağrıyo
bende var o ya belim sırtım heryerim ağrıyorum bütün eklem yerlerim hemde aşırı derecede halsizim 24 saat yat deseler yatarım valla ne zmn normalde döncez yaa bide ben kilo da veriyorum 2 kilo verdim:çok üzgünüm:

kestirdim yine yarım saat masaya koydum kafamı ii geldi valla.

bugun bendede var bel agrısı sandalyemle belim arasına atkımı tortop edip koyuyorum yastık misali
biraz iyi gelio

eftelya benimde gecemin belli bir kısmı uykusuz
ya tatakta donerim ya ayaklarım yanar ya usur ya korkulu sacma ruya gorurum ya wcye kalkarım

eftelya kilo kaybından korkma
ilk haftalarda iki kilo verdimama bebek gelişimi gayet iyiydi.şimdi 12. hafta bitecek 4.aya gireceğim yeni yeni ilk kiloma dönüyorum.yani ilk üç ayı kilo almadan kapattım şimdi de iştahım çok açık

kestirdim yine yarım saat masaya koydum kafamı ii geldi valla.

bugun bendede var bel agrısı sandalyemle belim arasına atkımı tortop edip koyuyorum yastık misali
biraz iyi gelio

eftelya benimde gecemin belli bir kısmı uykusuz
ya tatakta donerim ya ayaklarım yanar ya usur ya korkulu sacma ruya gorurum ya wcye kalkarım

ya o sacmasapan ruyalar bendede basladi, polisiye-macera dizi havasinda, isin tuhafi tuvalet arasi verip ruyaya kaldigim yerden devam edebilmemsırnaşık şey
En kotusus ben normalde yuzustu uyurdum ama goguslerimin acisindan yatamiyorum, dogal olarakda uykuya dalamiyorum kolayca:eek:

X